+1 oy
1,263 göst.
Diğer kategorisinde (962 puan) tarafından
Aylık 40 bin Aliyor verdiği 2 bin ben bu iki binle bana ne lazımsa almak zorundayım başka limit yok onun kartını kullanmak yok yetmiyor diyorum fazla bile diyor haksizmiyim ya 

65 Cevaplar

0 oy
(962 puan) tarafından

En İyi Cevap
Öncelikle postuma cevap verdiğiniz için teşekkür ederim elestiren lincleyen olmuş olabilir saygı duyuyorum tabikide şöyle anlatayım bizim evimiz kira değil çok şükür rabbime ama eşim elindeki parayı oraya buraya dağıtmayı seviyor örnek ailesi bugüne kadar bize bir lira bile vermezken ne evime nede çocuklarıma durumlarıda bayaa iyi ama eşim veriyor boş beleş  açıkçası bana verilenden fazlasını verince bu benim zoruma gidiyor evet haklısınız her ay makyaj kıyafet alinmaz bende Almam zaten aldığım makyaj malzemesi bir sene yetiyor bana bende genelde verdiği parayı ihtiyacımi alır kalanı sma li cocuklara veya durumu olmayanlara atıyorum en azından biliyorum ki değen bir yere gidiyor ama ailesine oraya buraya boşu boşuna verince hiçte değmiyor degmiycekte ve bu yüzden az geliyor verdiği para yani zaten ekonomi ortada iki parça bişey alınca 2 binden fazla tutuyor hani bir kadının da asla eksiği bitmez yani bilmiyorum ben öyleyim illa her ay bir eksiğim çıkıyor tutumlu olanı var olmayanı var saygı duyarım ama ben bir erkek için tutumlu olmam ah vah oraya buraya gitmesin diyenlerden değilim çünkü kendimizden ödün verdiğimiz şeylerden onlar asla kendilerine gelince ödün vermezler ve asla değmezler gün gelince yapmasaydin olur adı yani gezin dolaşın yiyin için alabildiğiniz kadar alın erkekler para harcadıkları kadınları daha çok severler bir yerde okumuştum neyse bu  benim fikrim hepimiz aynı düşüncede olacağız diye bişey yok tekrardan teşekkür ederim 
(262 puan) tarafından
Bende elimden geldiğince yardım yaparım.ama.onuda abartmamak lazım niye erkek için tutumluluk olarak goryorsunuz anlamadım ki erkek dedeoginizle bir aile bir bütün oluyoruz el değil ki ben av açıkda değilsem ama babasına da versin sonucda eşimi buyuten helalinden para kazandıracak işi edindirwn ailesi illa yardım etmesi gerekmiyor ki ailesinin şahsen böyle düşünüyorum ben buyutmusler okutmuslar bana çoluk çocuğuna sahipse ana babasına verdiğini niye sorun edeyim san babaya evladın sahip çıkması kadar güzel bir şey varmı daha sevap ne olabilir ki namazli qbdesli helali haramı bile evlat yetiştirmisler o evlat şimdi benim eşim olmuş cocuklarima baba olmuş elhamdülillah tabiki sizin dusuncenizede saygı duyarım ama sizi tamamen parasız bırakıyor olsa çok çok haklısınız inanın eşine kuruş vermeyenler var buda benim görüşüm ama yipranmak istemiyirsaniz ve çalışan tek eşiniz ise aç açıkda degilseniz eizi kimseye muhtaç etmiyorsa büyüklerine verdiğini gözünüz görmemeli inanın çalıştığı para daha bereketli olur
(15,644 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Biz seninle senin evinde yaşamıyoruz. hikayeni sadece bize anlattığın kadar biliyoruz. 40 bin de 2 bin kişisel bakımına harcama az değil post içerisinde ailesine veriyor ama bana gelince bu sana yeter diye benden esirgiyor dersen ona göre yorumlanır iki bin liralık her ay kişisel harcama ne yapıyorsun diye düşünüyor insan yoksa herkese şapur şupur sana Yarabbi Şükür diyorsa haklısın. Ben aylık on bin on beş bin harcadığımda oluyor ama ev tekstili temizlik ürünü yeri geliyor mutfak alışverişi çoğunu ben yapıyorum ve kişisel harcamaya fazla para ayırmayı israf olarak görüyorum. Gerçekten para kazanmaya başladıkça daha tutarlı harcar oldum belki de evde çocuğumla geçirmem gereken zamanı çalışmak için harcadığım için paraya fazla kıyamıyoru. Postun ana fikri iki bin yetmiyor olduğu için de herkes doğal olarak nasıl yetmiyor kısmını sorguladı
-Reklam-
+6 oy
(15,644 puan) tarafından
Muhtemelen linç yiyeceğim ama para o kadar kolay kazanılmıyor ki kolay harcansın her ay yeni kıyafet mı alıyorsunuz sürekli gardrop mu yeniliyorsunuz yazlık kışlık dönemlerde üst baş için alışveriş yapıyorum ama ama her ay üç dört bin kendime harcamıyorum ki maaşımdan her ay bana yeterince para kalıyor olmasına rağmen 
(4,717 puan) tarafından
Gözde bende senin gibiyim elimde olanla birikim yaparım hep kıyamam. Esım zaten ihtiyaçları alıyor. Bende kendime lazım olanı alırım
(962 puan) tarafından
Bende her ay gardırop yenilemiyorum canım
(1,355 puan) tarafından
Aslında doğru olan bu kızlar. İhtiyaç dışı sürekli beğenip almak bi süre sonra sadece alışkanlık oluyor ve bence mutluluk vermiyor yani çünkü müsriflik olur bi yerden sonrası . Benim çevremde gördüğüm bu ben bişey alacaksam kılı kırk yarıyorum :D
(10,818 puan) tarafından
E napıyorsun da yetmiyor kız 2 bin
(1,972 puan) tarafından
Ee ozaman para nasıl yetmiyor kız sana
+2 oy
(12,158 puan) tarafından
Evin ihtiyacını alıyorsa 2 bin kafi değil mi ya 
(12,158 puan) tarafından
Tüketim çılgınlığına kapılmak manasız bence. Dolabımda on yıllık kotum var mis gibi duruyor neden atayım. Hele hamileyim şu an zaten almam kızdan kalan pantolonların üstüne normal kazak hırka işimi görür. 40 bin cidden hiç para. Adamın bu da senin hakkın diyip ayırması bile güzel.
(5,016 puan) tarafından
Benimde ayni sekil kac senelik kazaklarim pantolonlarim var. Hepsi yepyeni. Yenisine cok ihtiyacim olmuyo. Zaten modasi olmayan zamansiz urunleri tercih ederim genelde. Bi de yani ev hanimiysa ozellikle kiyafet fazla ihtiyaci olmaz. Calisirken daha fazla gerekiyo. 2 sene dogum izni kullandim bu surecte sadece 3-5 takim pijama ic camasir falan almisimdir. Gerisine cok ihtiyacim olmadi acikcasi.
(11,538 puan) tarafından
Kiz valla dogru demissiniz :) benim maasim yok esim calisiyo çok cok fazla kazaniyo tr sartalarinda maasida bana yatiyo ama bende ayda 2.000 kendime harcamiyorum kiz bi sudyen 300 400de her aymi aliniyo. Ben 5 senelik evliyim hala ceyizdekileri giyiyorum yepyenide duruyolar bendemi sikinti acaba dedim ama sizi gordum :))
(262 puan) tarafından
Bir ay kendine.diger ay atıyorum tabağa çanağa ben sıraya koyarim.her ay sütyen.aliaz ki
(2,402 puan) tarafından
Kimisi az kazanır kimi cok. Ya da kimi cok harcar kimi az bunu yadirgamam ama küçümsemeyi yadirgarim. Az da değil gerçekten 2 bin. He yeri gelir bir şeylere 5 bin de harcarsın ama her ay da alınmıyor yani
+2 oy
(1,084 puan) tarafından
Her ay 2 bin tl kişisel bakım ne alıyorsun Allah aşkına? Her ay bitiriyor musun aldıklarını? Allah başka dert vermesin ne diyeyim.. 
(534 puan) tarafından
+++++
+1 oy
(1,055 puan) tarafından
Eşim memur ve 50 ben alıyor, asla kendisi çıkarıp bana Özel para vermez, lazımsa isterim karta atar öyle harcarım, evin fatura giyim market vs hepsi o karşılar. Dışarıda geçersem kartını verir.... Sizi düşününce eğer içinde pazar vs herhangi birşey yoksa 2 bin yeterli olur kişisel bakım için
(962 puan) tarafından
Bende çarşıya vs gidersem kartını verir sadece kişisel bakım için veriyor
+1 oy
(8,347 puan) tarafından
Yorumlara şaşırdım çünkü adam herseyi karşılıyor ve sana aylık 2 binn veriyor sen az diyon zaten herseyi karsiliyormus daha ne istiyon
+1 oy
tarafından
Eşim 40 bin alıyor olsaydı ayda 2 bin kullanmaya bile kıyamazdım. Lütfen abartmayın böyle şeyleri. Hele bir de sizin için birikim yapıyorsa.. 
+1 oy
(9,023 puan) tarafından
Keşke eşimde aylık 40 bin alsa aylık bana 2 bin verse öper başıma koyarım her ay kıyafet sütyen külot almıyoruz ki. 
+1 oy
(1,274 puan) tarafından
Pammik prenses bizimlen eyleniiirr
(962 puan) tarafından
Estafullah
0 oy
(2,167 puan) tarafından
Verme sende kalsın, dilenciye verirsin derim
(14,553 puan) tarafından
nasi yani sen aylik kendine ne kadar harciyorsun ki
(2,167 puan) tarafından
Kendime değil evin ihtiyacı için 2 bin yetermi sence
(14,553 puan) tarafından
yetmez biliyorum ama hanimefendi kisisel ihtiyaci icin diyor canim ev alisverisini felan esi yapiyormus
0 oy
(544 puan) tarafından
Sana ne lazımsa derken kişisel bakım mı yoksa eve lazım olan şeyler mi
(962 puan) tarafından
Kişisel bakım
(544 puan) tarafından
Şimdi kişiden kişiye değişir canım ben tesettürlü birisiyim kaş bıyık kendim alırım saç boyası 6 ayda falan boyarim makyajı da sadece özel günlerde yaparım o yüzden fazla gitmz bana ama tabi 2 bin az bu devirde paranın değeri kalmamış hiç
0 oy
(667 puan) tarafından
Evin alışverişi faturalar pazar market sizin özbakım ihtiyaçlarınız eşinizden ödeniyorsa her ay 2 bin liralık ne alacaksınız ki kendinize 
(962 puan) tarafından
Ya zaten normal bir elbise olmuş 1000 TL ee bir kadının ihtiyacı sadece elbise değil ki
(667 puan) tarafından
Her ay elbise mi alıyorsunuz ki , yani kıyafet ihtiyacı her ay olmuyor . Makyaj vs de sürekli alınan şeyler değil . Bana yeterdi 2 bin lira artar bile
(667 puan) tarafından
Çarşıya falan giderken kartını veriyor demişsiniz e daha ne yani. Her ay sütyen , elbise, aklet külot alınmıyor sonuçta
0 oy
(2,939 puan) tarafından
Sadece özbakim içinse bence iyi canım diğer şeyler eşiniz oduyorsa 
(962 puan) tarafından
Sadece kişisel ama bana göre az
(2,939 puan) tarafından
Heray aynı şeyleri mi alırsın mesela
(278 puan) tarafından
40 bin alan birinden çok fazla bişey bekleme bence sonuçta hayat pahalı
0 oy
(1,115 puan) tarafından
Bnm.kocam okdrini verse sukrederim
(962 puan) tarafından
Bende az diye kabul etmiyorum
(1,115 puan) tarafından
Şükredin bacım kocam ister maaşı çok olsun ister az yinede vermez okdr :( ne yazikki
0 oy
(4,291 puan) tarafından
Birikim mi yapıyor esin 
(962 puan) tarafından
Heralde
0 oy
(5,714 puan) tarafından
Almam onuda vermesin sadaka mı veriyor 
(962 puan) tarafından
Ee sadaka heralde
0 oy
(141 puan) tarafından
Bence iyi her ay fondoten vs bitmez bir ay alsanız kaç ay gider hergun surseniz bile ben mac kullanıyorum kac ay gidiyor ama bana alışverişi çok yaptığım için kıyafet ayakkabi canta o yüzden yetmiyor 
0 oy
(7,228 puan) tarafından
Devir tasarruf devri bacım 2 bin gayet yeterli sonuçta ev ihtiyaçları hariç sana veriyor o parayı geriye para bile atarsın. Benim eşimde 2 bin veriyor ben hep kenara atıyorum. 
0 oy
(12,728 puan) tarafından
2 bin sadece senin keyfi harcaman mi yoksa market pazar harcı vs. Gibi şeyler de var mi
(3,713 puan) tarafından
Kişisel harcama için veriyomus
(12,728 puan) tarafından
Her ay düzenli veriyorsa neden yetmesin ki o zaman
Bi ay iç çamaşırı al bi ay Kıyafet bi ay ayakkabı derken zaten sürekli alınan şeyler değil bunlar
(3,713 puan) tarafından
Benim eşimde evin her ihtiyacını karşılar çocuklar dahil hersey ona ait bana aylik 2 bin verse kesin altın falan yapardım heralde çünkü benim harcamam o kadar tutmaz aylık 2 bin kişisel ihtiyaç için yeterli Bi para
(12,728 puan) tarafından
Fazlasıyla yeter ben aylık 300 bilemedin 500 keyfi harcama yapıyorum ihtiyaclarimi hep erteliyorum. Bazıları para beğenmiyor işte bazıları da o parayla aylık en gerekli market harcını aliyor
(3,713 puan) tarafından
Ben her ay harcama yapmıyorum genelde harcliklarimi da hep biriktiririm ihtiyacım varsa onu alırım ha bu arada kıyafet masrafimda eşime ait geriye kalan ne lazımsa ben alırım
0 oy
(652 puan) tarafından
Alay ediyor senle 2 bın ne. Okul alışverişine gittim yemek yedik 2 üst baş 7 bın tl harcadık geldık.
(12,158 puan) tarafından
Kız adam her şeyi hallediyor şahsi bu 2 bin. Okul vs adama ait :)
(652 puan) tarafından
Aaa ben onu anlamadım bütün gider sandım:⁠-⁠)
(12,158 puan) tarafından
Yok kız sadece hanımefendinin

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 662 göst.
11 Mart 2022 Aile kategorisinde Bugrakagan (316 puan) tarafından soruldu
0 oy
47 cevap 851 göst.
1 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Glstanbeste (278 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 636 göst.

399,391 soru