+2 oy
1,020 göst.
Diğer kategorisinde (207 puan) tarafından

Az önce Instagram da geziyordum bir erkek annesi oğlu olacağı için kendini  Haseki Hürrem Sultan sesi ile video atmış Akım zaten bu bilenler bilir.

Bayağı kişi yapmış bu akımı yorumlarına bir gireyim dedim kız anneleri hep linç etmiş 

Neden erkek bebek ile ilgili güzelleme videoları olunca hep kötü yorum var ama kız bebekle ilgili olunca iyi yorum olur sorun olmaz eskiden kız bebekleri ezilip hor göründüğü için şimdi erkek bebeklerin ve erkek bebek annelerimizin üzerine çok gidiliyor erkek bebek anneleri oğulları olduğu için güzelleme yapsa sevinse cinsiyetçi damgası yiyor  bazen erkek çocuğu hayvandır sokakta beslenmesi lazım gibi videolar oluyor onlara bile tepki gelmiyor gülüp geçiyorlar ama erkek anneleri birşey paylaşsın hemen olay oluyor birkaç tane örnek yorum atacağım sizlere biri doğmayan bebeğe hakaret etmiş, biri ben erkek annesiyim derken utanıyorum karşımdaki kişiyi yanlış anlamasın diye demiş gerçekten bana abartı ve saçma geliyor cinsiyetçilik yapmayın diyenler erkek bebeği için cinsiyetçilik yapıyorlar. 

image

image

image

36 Cevaplar

+7 oy
(1,306 puan) tarafından
Hürrem Sultan havasına girdikleri için olabilir mi. Sanki şehzade doğuruyor hayır yani erkek olunca ne oluyor madalya mı takıyorlar. Tam tersi kızım var deyince teyzeler inşallah bir sonraki erkek olur diyolar. Sağlıklı olmaları daha önemli ama Allah var ben kız bebekleri daha çok seviyorum ne yapayım 
(542 puan) tarafından
Okuyunca korktum yaa: ) hepsine aynı program yükleniyor heralde
(9,048 puan) tarafından
Casperiye son yazdığın kesinlikle doğru:)
Geçen sene oğlum ila yanında kal dedi kaldım odada park eşyaları vardı oark saatiydi şokla izledim erkekler bağırış tırmanma vurma atlama zıplama tepelere çıkma. Ama kizlqr işe ev içine girmiş sesleri dahi cikmiyordu kizlar nerde dedim ilk başta mantar evde dedi öğretmen kızımda 7 yaşındaydı anne bunlar gerizekalıi mi dedi sus kızım dedim öğretmen güldü
(5,343 puan) tarafından
yasayan bilir inanirim:) yasamadan anlasilmaz:) ben ikincye kazayla hamile kaldim herkez buda erkek olur insallh diyirdu. yok yok dua saatine falan denk gelir aman demeyin oyle buda kiz olur insallh diyirdum. kendime garezim ne diyordum:)
(542 puan) tarafından
Niye o da erkek olsun herkeste afdersiniz bir sal*k kız olur dileirm
(3,645 puan) tarafından
Millet sende olmayani olsun diye elestirir. Nasil kiz annelerine insallah erkek olur deniyosa, erkek annelerine de ayni muamele oluyo. Mesela benim iki oglum var bana da illa kiz icin bi daha dogur, kizin olsun diyolar. Hatta ikinci erkek diyince cogu kisi aa kismet ya hayirlisi 3 kiz olur dedi. Sanki ben kizi ariyorum... Benim icin kiz erkek hic farketmiyo ki. Saglikli, hayirli olsun yeter. Yani sana has bi durum degil. Benim buyuk oglum o kadar uslu ve akilli ki cogu kisinin kiz usludur erkek yaramazdir algisini kirar. Ne tanidiklarimin kizi var erkek cocugundan beter. Bende o kiz cocuklarindandim mesela. Annem bana erkek fatma derdi hep. Yapmadigim delilik dusmedigim delik yoktu. Balkondan dusmusum dusun. Yani bence kizi erkegi yok evladin. Yani erkek dogurdu diye sehzade dogurdu sanan erkek anneleri ne kadar yanlissa -ki sana katiliyorum- ama kiz dogurdu diye sanki prenses dogurmus, en iyi evlat kiz evlatmis gibi davranan anneler de yanlis. Malesef iki tarafa da zorbaligi yapan yine biz(!) anneler.
-Reklam-
+4 oy
(822 puan) tarafından
Ben kız çocuğuna hamileydim. Cinsiyet nedir sorularına kız cevabını verdiğimde ; aciyan gözlerle " olsun o da evlat " cevabını çok aldım. Ne yazık ki toplumda erkek çocuğuna bir heves var. Bu nedenle erkek kız çocuğuna göre daha bi önde gibi oluyor bazi kesimlerde. Halbuki eşim ile cinsiyeti öğrenene kadar çok heyecanlıydık inşallah kız olur diye. 
(521 puan) tarafından
Bana da çok yaptılar onu
(142 puan) tarafından
Ne kadar cahil insanlar var yaa duyunca şaşıyorum valla ne demek olsun o da evlat demek nedir yaaa
(1,936 puan) tarafından
Bacım bana da tam tersini yaptılar oğlum olacak deyince hadi yaa sağlıklı olsun da erkek olsun boşver dediler hep. 2. Oğlumda da aynı şeye maruz kaldım doğuma kadar neredeyse kimse bilmedi hamileliğimi kendimi eve kapatmıştım
(822 puan) tarafından
Kızın olur,  oğlan yok mu derler,  oğlun olur bir de Kızın olsun yeter derler. Turabinin dediği gibi derler de derler. Biz 3 kız kardeşiz. Babamla annem çevrenin baskısından dolayı istediler ama öyle icerlemedi oğlumuz olsun diye. İsteseler daha çok çocuk yapabilirlerdi. Şimdi de ondan yola çıkarak bana o baskıyı kurmaya çalışıyor akrabalarım. "Senin erkek kardeşin yok, bir oğlun olmasını çok isterdim " dedi akrabalarimdan biri. Evlat arasında ayrımı nasıl yapıyorlar anlamıyorum. Bir de hepsi çocuk sahibi anne baba.
(1,936 puan) tarafından
Evlat evlattır ya eline iğne batsa annenin canı yanar. Kız veya erkeğin önemi yok sağlıklı olsjn yeter
+3 oy
(521 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Çünkü kız çocuğu olan anne böbürlenmiyor. Sadece kızı olduğu için seviniyor. Ama erkek anneleri sanki başımıza fatih sultan Mehmet doğurdu havalarına giriyor. Erkek çocuk doğurmak ayrıcalık zannediyorlar. Çocuklarını da ona göre yetiştiriyorlar sonra kadın cinayetleri neden var? Sen oğlunu şehzade gibi yetiştirip her istediğini elde edebilir havası verirsen elin kızına herşeyi yapma hakkını görür kendisinde. Karşı çıkanlar da tamamen haklı olarak bu sebeple karşı çıkıyorlar. Kız çocuğu narindir minnoştur sevimlidir o yüzden sevilir ama erkek doğuran kendini kraliçe oldum sanıyor. Sözüm tüm erkek annelerine değil. Kendini Hürrem Sultan sanan erkek çocuk annelerine :)
(1,335 puan) tarafından
Aynen canım benim eltim geçen oğullarını sünnet etti sen sanırsın ne *** yedi kendini üstün gormeler üstten üstten tavırlar annesi ailesi hepsi ondaydi benimde 3 kız var sanki napicam yada nebilim ya hepsini Allah'a havale ediyorum
(521 puan) tarafından
Aynen işte böyleleri yüzünden lincleniyorlar. Linclenenler de bu tarz olan anneler zaten diğerlerine kimse bişey demiyor
(1,936 puan) tarafından
Aynısı kız annelerinde de var neymiş efendim kız çocuk annenin bereketinden olurmuş. Biz erkek anneleri bereketsiziz o zaman hele ben 2 erkek anası olarak bereketsizliğin dibiyim :D
(521 puan) tarafından
Kız çocuk bereket getirir derler ama annenin bereketi ne alaka? Kendilerine pay cikarmasa lar olmaz :D
(1,335 puan) tarafından
Her insan kendi rizkiyla gelir dünyaya...
+1 oy
(9,048 puan) tarafından
Hem kız hem erkek anası ben birşey diyemiyorum:))
(9,048 puan) tarafından
Amin cnm
 teşekkürler birde az kavga etseler keşke:)
(11,580 puan) tarafından
Ayy hic sorma ya. Benim kiz kucuk 20 aylik olacak. O bisey yapmiyoda. Oglan ona hic huzur vermiyo. Evde surekli bi bagris cigris
(9,048 puan) tarafından
Seninkiker küçük sanirim benim kız 8 buçuk yaşında oğlum 5 yaşında sen düşün kavgalarıni dün sokakta kavga ettiler birbirlerini kovaladilar taşlarla şokla izledim inan dondum tepkisiz kaldım birkaç dakiak
(11,580 puan) tarafından
Haha gelecekte ben :D aynen benimkiler kucuk daha oglan 4 yasini doldurdu 1 ay oldu iste kizda 20 aylik
(9,048 puan) tarafından
Kolay gelsin sanada canım:)
+1 oy
(436 puan) tarafından
Ne iğrenç yorumlar benim oğlum var kızımda yolda çok şükür binlerce şükür ki oğlum var asıl böyle yorum yapanlar cinsiyet ayrımınin alasını yapıyolardır ki goconuyolar herkes kız evlat sevgisi falan diyo ama bence erkek evladın anneye olan sevgiside bambaşka
+1 oy
(7,907 puan) tarafından
Cahillik işte. Erkekleri gömüp kızları yüceltme dönemine girdik ama Allah hayırlı evlat versin hayırsız olunca kızı da erkeği de aynı 
(207 puan) tarafından
Aynen öyle önemli olan hayırlı olsun
(14,493 puan) tarafından
Yine dark,yine haklı bir yorum +
+1 oy
(442 puan) tarafından
Bende buna çok karşıyım gerçekten benimde bı oğlum bı kızım var rabbim her zaman hayırlısını nasip etsin bazen bakıyorum etrafima kızında hayirsizi erkeğin de hayirsizini gördüm ama genellikle kız istiyorum oğlum var diyince güzel yorum yapılıyor kızım var oğlum olsun istiyorum denilince de yok öyle yok böyle filan konuşan kişilerin babaları erkek kardeşleri yok herhalde yada hayır mı görmemişler o yüzden erkek cocuga karşılar anlamıyorum 
+1 oy
(2,037 puan) tarafından
Benim eşimin arkadaşı gibi hanzo tipler yüzünden çocukları oldu sağlık olsun demediler de erkek adamın erkek oğlu olur kadın dediğin erkek doğurur biz şanslıyız elalemin lafı gelmez bizim aslan gibi erkek evladımız var bu zihniyetler yüzünden oluyor bunlar 8 aylık bebeğin büyüyüp düğün yapılıp kayınvalide olunca yapacağı çirkeflikleri daha şimdiden düşünüp sıralıyorlar Allah akıl fikir versin yoksa evlat ayrımı olamaz şuan yüzlerine bile bakıp tükürmeyeceğimiz haldeler ama gelin görünki onlara göre kız evladı olan utanç kaynağı bu tarz insanlarda çok malesef yine bizim büyüklerimiz bunu diretiyor böyle söylüyor 
0 oy
(5,044 puan) tarafından
Maleeef ki insanlarımız çok tuhaf bir oğlum var 2 hamile kaldığımı duyan herkes inşallah kızın olur derdi ben bile o kadar çok istiyordum ki kızım olsun rabim tekrar erkek nasip eti 27 haftalığım şimdi  erkek olduğunu duyan ay keşke kız olsaydı vs boş saçma yorumlar yapıyor ya sağlıklı olsun diyen yok ya 
0 oy
tarafından
Böyle şeyler hep gördük ve görmeye devam edeceğiz. Burda açılan postlarda da görüyoruz. Bir ara biri 3. kızım olacak erkek isterdim minvalinde bir post açmıştı diye yemediği hakaret kalmadı. Ama 2 erkek annesi olup kız istiyorum derken de herkes şirin karlışıyor 
(207 puan) tarafından
Burda pek o tarz postlar denk gelmedim ama Instagram da çok gördüm ne kadar üzücü 2024 olmuş yıl hala bebekten tut büyüğe kadar konu cinsiyetçilik
0 oy
(5,343 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

image

image

digru . kiz ile erkegin farkini yasayan anlar. kiz cckta insan gbi yasayip en azindan 10 yas yipraniyorsun. erkk cckgun bir saatinde bin yas cökertiyir evde beslenecek tarzda degil yaratik gibi biseyler duz duvara tirmanip evin anasini aglatiyor. kizlar insan gbi oynarken erkklerin yaratiktan farki yok.  yat kalk dua et kiz olsun derim bende herkese.

(5,343 puan) tarafından
kadin kendine bakmiyodur canim o bizi baglamazki:) cocuk yirpratiyir yani onu demek istiyor. kizi buyuturken nekadar zorluk cekiliyorsa oglani buyuturken on kat zorluk cekiliyor tipin oyle alakasi var. yorgunluktan geberiyir insan suratina yansiyo yorgunluk.cokmuşluk.
(3,645 puan) tarafından
Cinsiyetcilik iste bu cumle de basliyo. Erkek cocuk yipratiyor. Yooo yipratmiyo. Yipratsa kendime nasil bakicam? Kadinin bakmaya vakti yok iste. Demek ki kizi erkegi yok isin. Benim iki cocugumda kuzu gibi. Kadinin kucuk bebek ciglik cigliga, buyuk oglumla yasit olan 3. Kizi da butun yaz site bahcesinde kavga etti. Benim oglum kavga etmez. Yani sizin erkek cocugunuz var sanirim ve yoruyo diye genelliyosunuz. Kizi erkegi yok bu yaramazlik isinin. Ben mesela cok yaramazdim balkondan dustum. Annemi babami kac kere kalpten goturuyodum ama erkek degilim meselaaaa :)
(5,343 puan) tarafından
demek sen kadir gecesi falan dogdun sana kuzu gibi olann erkk ccklardan düstu sanslisin:) ki bakabiliyorsun rahatsin vunku cck kuzu gibi yok gibi bise:)
(3,645 puan) tarafından
Iste bende bundan bahsediyorum her cocuk bir degil, cinsiyetle alakasi yok :) canlari sagolsunda her evlat iyi veya kotu bakilir buyutulur :)
(89 puan) tarafından
Cidden ne kadar ayıp Allah’ın yarattığına yaratık denir mi? Sizin kocanızda erkek değil mi o olmasaydı kızınız yada oglunuz nasıl olucaktı? Cinsiyeti seçeblyomuyuz Allah aşkına? Kız olsa sağlıklsız olsa daha mı iyi? Şükretmeyi ne zaman öğrenecek bu millet?
0 oy
(380 puan) tarafından
Çok yanlış ne kız ayrımı ne erkek ayrımı rabbim sağlıklı evlatlar versin toplumumuzun algıları çok farklı bir kızım var saçının telini dünyaya değişmem bir oğlum olcak şuan Allah'ın izni ile onun da saçının telini dünyaya değişmem benm için hiç farkları yok mizah amaçlı bende bazen eşime diyorum sana paşa doguruyorum ne istiyorsun diyorum gülüyoruz ama kızımızı asla geride bırakmıyoruz sen bu evin prensesi kralicesisin diyorum kızıma bu algı çok yanlış nette yaplan mizah amaçlı bu kadar eleştiri de yanlış bişey  en başta sağlık ve hayırlı evlat demeliler erkek kız ne fark eder tanıdığım erkek kız rahatsız hasta olan cok kişi var onlara bakınca öyle bir ayirdim yapmak aklıma bile gelmiyor sağlıklı olsun gerisi bos biz kolaylıkla buyumedik onlarda büyümeyecek kız olup çok yaramaz olanları da gördüm ablamin kızı oğlundan beter ömrünü yedi mesela her karakter farklı dir bunun erkekle kızla alakası yok ve netteki o yapılanlar mizah amaçlı insanlar ljnclemeye yer arıyor 
(207 puan) tarafından
Sağlıkla gelsin inşallah ❤️
(380 puan) tarafından
Amin inşallah nette yapılanlar mizah amaçlı insanlar linclemek için yer arıyor
0 oy
(1,655 puan) tarafından
Benim ilk kızım vefat etti ikinci kızım yerine geldi hamdolsun şimdi 19 haftalık hamileyim dr erkek gibi dedi ama çok küçük sadece ihtimalde bulundum dedi ben hiç cinsiyetine bakmıyorum evet her insan ister iki rabbim iki meyvesinden tattirsin ama herzaman diyorum bin tane kız evladıni erkek çocuğuna değişmem benim gözümde kızlar çok başka en önemlisi sağlık hepsinden önemli olan ama sevindim tabiki çünkü bu üçüncü sezeryanim olacak ve birdaha düşünmüyorum gerçekten vücudumun direnci çok düştü üçüncü sezeryandan da çok korkuyorum oyuzden sevindim oğlan olduğuna rabbim iki kız verdi birini cennetine aldı diğerini verdi hamd olsun şimdi birde oğlum olursa hayırlısıyla bidaha getirmem bana ikisi yeter rabbim olmayanlara isteyen herkese nasip etsin inşallah
0 oy
(542 puan) tarafından

Kız evlat bal çünkü;))) erkek bebeklerde bal tabi ama bazı apt*l  kaynana kayinpederlerin erkek torun aptall*ğı yüzünden oluyor kız bebek savunmasi

(207 puan) tarafından
Çıbanın başı onlar zaten nefret ediyorum öyle kesimden de
(542 puan) tarafından
Aynen öyle
(881 puan) tarafından
Çok doğru bide bazı çevre akraba algısı
0 oy
(881 puan) tarafından
Hayır bence bu bı akım falan oldu hata şeyde yapmıştı özlem öz mü ne bana şöyle geldi erkek anneleri sanki erkler getirdim havasi ki o kadında erkek çocuk için kendisini çok af edersiniz yırtı sosyal medyada yani bana öyle geliyor tabi bu her anne için demiyorum kimse üzerine alınmasın böyle vidyolar yapıldıkça öyle geliyor aklıma kendi fikrim bu bide vidyoalr yapilyor o saçma bence kız çocukları hep ezildiği için esikden ona nazaran kötü tepki alınıyor mesle o akım bana çok saçma geldi halende çoğu yerde hep erkek çocuğa yönelik şuan kizm var çok şükür rabbimiin güzel mucizesi kız erke fark etmez kimi farklı algıliyor kimse erkek çocuğu dişalmiyo artk hep erkek çocuk erkek çocuk isteği olunca bu sefer boyle yorumlar alına biliyo..kimse öyle yapmasa neden bu yorumlar gelsinki
0 oy
(710 puan) tarafından
Kimine kim ne istiyor ben Rabb'im lden öncelikle sağlıklı hayırlı evlat sonra 1 kızım 1 oğlum olsun istedim kimene insanların ne istediğinden herkes bur kızı bur oğlu olsun ister KİMENE KİMİN NE HADDİNE BUNU SORGULAMAK oğlu olmayanlar çıldırıyor böyle yorumlar yapıyor Allah vermiyorsa sebebi vardır senin için kız benim için erkek çocuk hayırlıdır belkide biz bilemeyiz neyin çekememezligi bu çok sinirlendim yorumlara 
0 oy
(665 puan) tarafından
Haklısın canım eskiler kız çocuklarını çok ezdikleri için şimdi kızları yüceltelim bu algı ortadan kalksın diye erkek çocuklarını eziyorlar hepsi insan evladı bu anne niye erkek çocuğum oluyor diye sevinmesin niye kız çocuğum oluyor diye sevinmesin ya o hakaret edene o çocuğun b,kuru yedirmek lazım asıl terbiyesiz doğmamış yavruya dediğine bak, herkesin evladı kendine özel.
(207 puan) tarafından
Aynen öyle
0 oy
(825 puan) tarafından
Kim ne derse desin kız evladın da zorluğu çok, erkek evladın da zorluğu çok. Allah ne verirse sağlıklı, hayırlı, imanlı olacak şekilde versin hepimize. 
0 oy
(5,724 puan) tarafından
Kız annesi olduğu için ego yüklenen kimseye denk gelmedim ama erkek annesi olduğu için burnu havada olan çok insan gördüm ha kimseyi linç etmedim etmemde ama 2 kızım var 3 kızım var oğlan istiyorum diyen insanları tuhaf karşılıyorum açıkçası ki öyle kafada olanlar oğlan doğurunca kızları ikinci plana atıyor bu bir gerçek 
(3,847 puan) tarafından
Esra öyle değil bence ya :/ insan her iki meyvedende tatmak istiyor ☺️ oğlum var ama çok istiyorum şahsen bir kızım da olsun :) aynı şekilde kızım olsa eminim yine oğlumda olsun isterdim. Cinsiyet ayrımcılığından değil bence bu. Haa tabi gerçekten geri kafalı bir kesim var erkek çocuklarını hala şehzade gibi gören :) ama her oğlu olsun isteyen bu kafada değil bence
(5,724 puan) tarafından
Hafsa bak mesela bu kelimede bence tuhaf benim Rabbimde içimi biliyor asla oğlum olsun demedim kızım var hatta diyorum ki kız anneliği çok güzel Allah yine evlat verecekse bana prenses kızıma bacı versin diyorum lafım zaten bariz ayrımcılık yapanlara yada erkek olsun diye çaba harcayanlara ne bileyim belkide sıkıntı bendedir bu şekilde düşündüğüm için dediğim gibi bence tuhaf ikiside evlat sonuçta etrafımda o kadar çok varki oğlu olsun diye adaklar adayan kızının üstüne oğlu olunca kızı değersizleştiren
(3,847 puan) tarafından
Bilmiyorum ben oldum olası kız çocuklarını çok seviyorum çocukluğumdan gelen bir şey bu hep isterdim benden küçük kız kardeşim olsun ☺️ şu anda gerçekten isterim bir kızım olsun. Tabiki rabbimden hayırlısını istiyorum ama kalbimin köşesinden kız çocuğu var buna engel olamıyorum.

Benim etrafımda da çok var inan. Yani annenin kendisi değilde, ya kaynanası yada annesi. Oğlu yok diye ağlayıp zırlıyorlar
(5,724 puan) tarafından
Yoo benim bizzat bahsettiğim annesi canını kanını nasıl bu şekilde hor görüyor aklım almıyor bir tanıdığım var 5 kızı var kendi ağzıyla oğlan olsun diye yaptım ama hepsi kız oldu Allah gerçek anneliği yaşatsın dedi boğmak istedim o an onu Allah sana pırlanta gibi 5 evlat vermiş ya neden yani bu kıt akıllık
(3,847 puan) tarafından
Ayyy okurken tüylerim diken diken oldu :(( o kadının sonunu merak ettim gerçekten nasıl sınanacak kim bilir
0 oy
(1,234 puan) tarafından
Elhamdülillah bır oglum var  dünyaya bedel onun bana karsı sevgısıne asla hıc bıseyı pahası bıle bıcılemez ogretmenı bıle sıze cok duskun dedı yanı hıc bır zaman oglum oldugunu soylemekten cekınmedım cekınmem de he kızım da olsaydı aynı sey gecerlı hala kız erkek ayrımı yapanlardan nefret edıyorum ıkısı de evlat hıc kimse evladından vazgecemez herkesın evladı kendıne kıymetlı dünyanın en güzel seyi

İlgili sorular

+1 oy
27 cevap 464 göst.
21 Aralık 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 260 göst.
6 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Anneadayi54 (968 puan) tarafından soruldu
0 oy
43 cevap 1,249 göst.
16 Ocak 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 805 göst.