0 oy
391 göst.
önce Aile kategorisinde (655 puan) tarafından
Kızlar merhaba napiyorsunuz?.

Sizce mutlu bir evliligin  sırrı nededir..

Sizce hic tartışmasız evlilikler varmı..

Varsada nasıl yapıyonuz sjsjs

Mutlu evliliğin sırrı bence ..fikirleri 2 insanın da bir biri ile uymalı her konuda.

Tartismasiz aile olsugunu pek dusunmuyorum..hani varya fenomenler falan cok merak ediyorum gercekten de gozuktukleri gibilermi

20 Cevaplar

+4 oy
önce (351 puan) tarafından
evlilik öncesi gittiğimiz psikolog tavsiyeleri: 

1- her ne olursa olsun yatağa ayrı ve küs girmeyin

2- yemekten önce tartışmayın ve tartışma konularını gündeme getirmeyin

evliyken gittiğimiz psikolog da şunları dedi:

1- tartışma sonrası kazanılan uzlaşı evliliği kuvvetlendirir, çiftleri birbirine bağlar

2- iki ayrı kültürden geldiğinizi hiçbir zaman unutmayın

3- birbirinizi dinleyin ve uzun uzun sohbetler edin

4- sorunlarınızı uygun ortamda doğru zamanda konuşun ama asla içinizde tutmayın

5- hiçbir sorununuzu dışarı çıkarmayın hele hele ailelere asla

6- eşinizin ailesi sizi büyütmedi o yüzden uyum sağlamak zor olacak. unutmayın onlar da ilk kez anne baba oldu ve onlarda bazı tramvalarla büyüdü. yaptıklarını ne sebeple yaptıklarına odaklanın

7- birşeye kızınca hemen tepki vermek yerine biraz düşünerek konuşun. kendinize zaman tanıyın.

8- kriz anlarında sakin kalın gerekirse ortamdan uzaklaşın ama krizi geçiştirmeyin muhakkak çözümleyin

aklıma gelenler bunlar.

en çok etkilendiğim kısım şuydu: büyük kavgalardan sonra eğer sorunu çözmeyi başarırsanız yani krizi atlatabilirseniz evliliğiniz eskisinden çok daha güçlü, aşkınız sevginiz de daha fazla olacak. demişti.
önce (1,495 puan) tarafından
Çok güzel yazmışsın canım❤️
önce (222 puan) tarafından
Bunların bir çoğu ilmihal bilgisi)))
önce (660 puan) tarafından
Kendinize zaman tanıyın şu sadakatsiz deki asya gibi olamadım bir türlü ben saman alevi gibiyim ya :D
S.polat ben öyle olamıyorum kincilik mi bilmiyorum ama çabuk küsen ve uzatan biriyim huy gibi bir şey
6677250: ilmihal olması muhtemel zaten dinle bilim genelde aynı şeyleri işaret ediyor. tabi ben ilmihal bilmeyince aile terapistinden öğrendim ;)
önce (660 puan) tarafından
Hayır kusmem uzatmam da ama o an hemen tepki veririm o an başlarım kavgaya öyle oturayım düşüneyim falan hiç duramam ya
s.polat, genelde ben de sen gibiyim. öyle zamanlarda eşim durduruyor artık. eskiden kavga büyüyordu. artık o frene basıp hatırlatıyor
Aile terapisti ve psikolog aynı şey değil mi kızlar her hastanede oluyor mu aile terapisti
aynı sayılır. terapiyi de psikolog veriyor. halk sağlığı, toplum sağlığı merkezleri ile Aile ve sosyal il müdürlüklerinde oluyor bedava
önce (655 puan) tarafından
Kız ne güzel anlattin
Evet aynen bu şekilde
-Reklam-
+3 oy
önce (12,569 puan) tarafından

Mutlu evliliğin sırrı eşlerin birbirini az görüp az konuşması  :D

Ay katılıyorum buna gerçekten doğru
Ahahah bu iyiydi
önce (12,569 puan) tarafından
Tabi adamlar bisi yapmasa da koltukta boş boş oturup çocuklar hala bizden bisi istiyor ve biz oturamiyoruz ya o bile yetiyor ahaha  :D
Hahaha buda guzelmis
+2 oy
önce (8,147 puan) tarafından
Ten uyumu bence :) 
önce (279 puan) tarafından
Esma ne güzel yazmıssın  okudum çok güzel dedım bu ne güzel yazı bı bakdm esma yazmıs   çok güzel yorumların
Esma ben ve esımde bunların hıcbırı yok   esım sümsüğün teki karı kılıklı   bosanmayı düşünüyorum hatta
Kız neyla ben sana ne dediysem olmadı:D
Adama neden sümsük diyorsun

Alya23 kizzz biliyorum kizzz kocamda kocamcilardanim ben :D
Esma ben senin kadar kocasını seven gormedım bu platformda sana helal olsun  vallahi  ..  
Demekki senın eşinde senı mutlu etmıskı hep güzel biliyosun onu  benım esıme olan sevgım günden güne azalıyor  kafamda bitirıyorum  loadıng  bakalım hayat bana ne getirir
Ama böyle düşünürsen ohoooo sana anlatsam evliligim hikaye olur  çok şeyler yaşadım ama ona rağmen dimdik duruyorum ve seviyorum kavgalida olsam kimseye eşimi ezdirmem babasına bilr
Senin eşin sende hep güzel kalmıs onu güzel hatırlıyosun yasadıklarınız belkıde çok güzeldi  temelınız sağlam olabılır belkıde bu yüzden onu çok sevıyorsun  bız evlendık daha ilk gecemiz kavga ettık altınlar yüzünden.. Ben altınlar bende dursun bı saycam dedım bana saydırmadı babası gıle verdi saymamı ıstemedı üzerinde ısım varmıa kım ne takmıs anlamazmıs
+2 oy
önce (4,047 puan) tarafından
4 senelik  evliyim eşimle asla tartismadim  birbirimize asla  küs  kalamayiz  gereksiz  şeyler için birbirimizi  kırmayız  herşeye ortak karar veririz  birbirimize  birşey danışmadan  asla yapmayiz  bir sorunumuz olsa bile dışarı yansıtmadan  kendimiz çözeriz   en önemlisi sevgimizi  ilk gün ki gibi yaşıyoruz  saygımızi  kaybetmiyoruz  evligi  ayakta tutan sevgi ve saygidir
önce (1,920 puan) tarafından
Benim yazmama gerek yok sen yazmışsın masallah canım.bjzde 5  yıl.oldu bizde böyleyiz
Olması gereken bu cnm Rabbim  bozmasın  nice güzel yillarimiz olsun  ikimizinde amin
Amin canım benim
Dışari yansitmamak enn en iyisi ..cogu aile biliyorum küçük problemi ailesine anlatmiş onlar unutsa da aileler unutmuyor
çok doğru cnm
+2 oy
önce (612 puan) tarafından
Bence iletişim. Çözüm odaklı olmak. Saygı sevgi olmadan zaten evlilik olmamalı diye onları söylemiyorum. Biz tartışırız eskiden daha çoktu zamanla azaldı ama yine de tartışırız. Küseriz de hatta. Sonra sinirimiz geçer, kırgınlığımız azalır ve konuşuruz. Tartışmasız evlilikler bana gerçek gelmiyor açıkçası. O evliliklerde bir tarafın kendini baskıladığını düşünüyorum ve kimse ömür boyu içinde tutup rol yapamaz. Elbet patlar. 
Hele bir de tartistiktan sonra baristiginda o bagin daha da guclenmesj
+1 oy
önce (121,158 puan) tarafından
bosver evliligi ben senin hangi ulkede oldugunu unuttum onu de bi hele☺️
Azerbaycan
önce (121,158 puan) tarafından
ooy bana uzakmis yaw esmaaggg
Heee kizzz sjjs
önce (1,098 puan) tarafından
Yok kız azerbaycanlı ama rusyada
Kız Azerbaycanliyim rusyada yasiyorum ama.(Maleseff)
+1 oy
önce (232 puan) tarafından
Bnce mutlu evliliğin sırrı saygı ve sevgi diye düşünüyorum, tartışmalar illaki olur ama barışmamız bı gôz göze gelmemize bakar. Rabbim herkesin evine huzur mutluluk nasip etsin inşallah  
Amin canim amin
+1 oy
önce (79 puan) tarafından
3.kisiler olmadığı sürece evlilikler mükemmel oluyor 
Muhteşem cevap
önce (4,708 puan) tarafından
Aynenn öyle.
+1 oy
önce (607 puan) tarafından

Eşimle huylarimizi karşılaştırırsak bazı konularda çok zitiz. Ben aşırı konuşkanimdir her ortama uyum sağlarim. O biraz daha mesafelidir, herkesle konuşmaz. Ama benimle evde çenesi düşer artık sus lütfen filan derim :) o biraz nazlidir benim canım pektir. Amaan sende neymmissin derim. Sonraa o dinlemeyi çok sever ben konuşmayı. Öyle dengeleriz birbirimizi. Çok zitlasiriz ama yıllardır aramızda espri olan şeyler var. Başkası duysa gülmez bilmez ama aramızda. Çok inatçıdır benim inadım biraz daha kırılır. 

Sevgililik evlilik toplam 10. Yila gircez. Çoook tartıştık konuşmadık küstük ettik ama hiç ayrilmadik en önemlisi buydu bizim için. Yıprandık da tabi. Ama tamir etmesini bildik 100de yüz benzesehdik bu kadar anlaşabilecegimizi sanmıyorum 

Hmm yani diyosun ki huylar ayni olmasa da mutlu evlilik..benim esimle cogu huyum ayni o yuzden oyle dusundum..tabi zıt huylarimiz da az değil:)
+1 oy
önce (370 puan) tarafından
Benim mutlu bir evliliğim var çocuk olana kadar 1 kere bile tartışmadik diyebilirim çocuk olduktan sonra hormonlar havada uçuştuğu için arada atişiyoruz ama 5 dk falan sürüyor. 

Mutlu evliliğin sırrı bence insanların birbirini dinlemesi fikirlerine saygı duyması ve yarışa girmemesi. Kim haklı yarışına girilirse iki tarafta zararlı çıkar karşı tarafın da haklı olma ihtimali düşünülmeli. Yani sen de haklısın aslında cidden anahtar bir cumledir
Evet tamamen dogru bence..venim annem hep derdi ne olursa olsun evliliginde bir birinize olan saygiyi asla kaybetmeyin
+1 oy
önce (47 puan) tarafından
Benim kendi fikrim evlilikte eşitlik biz eşimle öyle yapıyoruz  haftada bir gün onun annesi gile haftada bir gün benim annem gile gidiyoruz. Daha sonra cumartesi günleri arkadaşlarıyla çıkıyor pazar günü bana ve kızımıza ayırıyor geziyoruz. Akşamları yetişkinlerin oynayabileceği oyunlar oynuyoruz kimi zaman çayla kahveyle sohbet ediyoruz asla aile mevzularında olumsuz konuları açmıyoruz evimizde. Anlaşamadığımız konular oldu illaki onuda insanlardan akıl alarak değil çift seansı alarak hallettik bu şekide ilerliyoruz arada bi çocukluk zamanlarımızdaki komik anılardan bahsediyoruz hem gülüyoruz hemde değişiklik oluyor bu şekilde yani :) 
Yani bir birini anlamak her konuda fikirlere saygı duymak
+1 oy

Dünyada hiç bir hayat bu kadar konforlu değil. Sadece gerçek hayatmışcasına bir film dönüyor sosyal medyada. Gerçeklik algımızı kaybettiriyor. Dün dinlediğim sohbetten kesit. 

Bence sevgi saygı anlayış. Bu kimin repliğiydi ya :D  Ben akışta yaşamayı seviyorum beş yıllık evliyiz çokk tartışmalı zamanlarımız oldu. Öfkeli anlarda biri ateşse diğeri su olmalı ve öfke kontrol altına alınmalı. Böyle düşündüğümüzden beri daha sakiniz. Gergin olmamak için karşılıklı çabalıyoruz. Elhamdülillah maşallah tütü

Hep mutlu olun canim .saygı varsa o evlilik mutludur
Sağ ol canım sizde inşallah. kötü günler yaşasanız bile hiç umudunu kaybetme inşallah yaşamazsınız ama burda falan da kötü şeyler görüyoruz ya sende gençsin umutsuzlanma diye yazmak istedim ❤️❤️
Evet yaa bende burda cok seyler okuyorum cidden .. inşallah canim dunyadaki bütün kadinlar mutlu olsun♥️
+1 oy
Hoş görü kuslugu uzatmamak 

Kadın sinirlenince erkek erkek sinirlenince kadın susacak karşılıkli alttan almayı bileceklwr tek bir taraflı olunca zamanla herşey tükenir 
Dogru evet ..tek taraflı bir yere kadar
+1 oy

Tartışmasız evlilik yoktur var diyen yalan konuşur illaki zıt bir konu yüzünden aran açılıyor tuzu biberi diyelim 

Ben eşimi eşim beni anlar ben istemiyorsam eşim diretmez 

Eşim istemiyorsa ben diretmem 

Kesinlikle herkes susacagi konuşacağı yeri iyi bilir 

Mesela bu sabah bı anda sinirlendi seslenmedim bende ona bağırsam cagirsam tartışma çıkacak ben kahve yapacağım dedim durum toparlandi benlik bir durum yoktu ama 

Oda büyütmedi zaten hemen kapandı konu acilmamamk üzere 
Cok güzel anlattin canim
Teşekkür ederim canım
+1 oy
önce (9,078 puan) tarafından
Swnce oyle mi hic kimse mutsuzlugunu paylasmaz o fenomenler bi gun bakiyosun sarmas dolaslar ertesi gun bosanma karari aldik diyolar 
Cidden yaa oda dogru ..
+1 oy
önce (1,703 puan) tarafından
Kesinlikle saygı saygı saygı.... 

Saygı varsa sevgide vardır yoksa sevgide biter nett
Annem hep derdi bana saygıyı asla kaybetmeyin diye
Aynen öyle evliliğin temelide saygı ..saygı yoksa bütün taşlar yıkılır.. Ama malesef ki şimdiki evliliklerde bunu göremiyorum tartışma anında herşeyi söylüyorlar sonrada hâliyle zamanla saygı sevgi bitiyor
Eşimle simdiye kadae hep koruduk saygiyi ..insallah bu hep boyle devam eder
Rabb'im daım etsin canım çok şükür bizde aynı şekilde
+1 oy
önce (1,651 puan) tarafından
Bence alttan almak 

Mesela ben çok sinirliysem eşim ortamdan hemen uzaklaşır kendi kendime söylenir dururum sinirim geçince gönlüme alır. 

Aynı şekil bende öyle 5 yıldır bu şekilde yürütüyoruz hiç büyük kavgamız olmadı hep atışma şeklinde olur bizim ve genelde çocuklardan dolayı böyle oluyor . Bir de eşimin vurdumduymaz tavırları deli ediyor beni miy miy sjsjjs
0 oy
önce (9,657 puan) tarafından
ili insanın da geçinmeye gönlü olsun yeter. her tartışma çözüme ulaşır 
0 oy
önce (15,395 puan) tarafından
Aynı fikirde olmak zorunda değiliz birbirimizin fikirlerine saygı duymalıyız her konuda fikirlerin uyuşması mümkün değil. ( Ruh eşimle evlendim klişesine inanmıyorum) Tartışmak tartışma sonrasında barışmak da evlilik için gerekli yeterki o tartışma suçlamak için değil çözüm bulmak için olsun ve karşılıklı saygıyı kaybetmesin 
0 oy
önce (1,361 puan) tarafından
Bence guven ve kisitlamamak. Daha sonra en kucuk problem bile defalarca konusup cozume kavusturmak

İlgili sorular

0 oy
41 cevap 777 göst.
27 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde anakiz (2,415 puan) tarafından soruldu
+1 oy
23 cevap 648 göst.
7 Ocak 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
52 cevap 801 göst.
4 Eylül 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 371 göst.