+1 oy
427 göst.
Aile kategorisinde (1,316 puan) tarafından
Bu bir dertleşme ve içimi dökme postu olsun. Bekarken hep mesleğimi alıp sevdiğim işi yapmak istiyordum. Ben daha 5. Yada 6. Sınıftayken babam kapanacaksın diye döverek zorla tesettüre soktu. Ben ortaokulu bitirip kapanmak istiyordum okulumda herkes açıktı zaten o yıllar okulda kapalı olmak yasaktı okuldan gelince başörtü takardım. Bir kere eşofman giydim diye sokaktan eve kadar dövmüştü babam. Kötü biriydi kardeşlerim ondan nefret ediyor. Hayallerim vardı ama babam 8. Sınıfta okula gitmiceksin deyip 1. Dönem yollamadı. Müdür zor ikna etmişti 8. Sınıfı başarıyla bitirdim. Taktir almıştım bir Dönem gitmediğim halde. Sonra açıkliseye yazıldım gizlice. Babam ablamın yanına tekstile verdi beni akşama kadar çalışıp gecede ders çalıştım. Liseyi bitirdim. 10 yıl tekstilde çalıştım. Yks ye girdim açıkliseden kayıt yaptım ama seçtiğim bölüm zordu bıraktım. Eşimle 3 yıl önce tanıştık o zamanlar çok merhametli biriydi. Geçen yıl kaçarak evlenmek zorunda kaldık çünkü ailesi yaşlılar gelemeyeceklerdi istemeye.evlendik hemen hamile kalmışım daha bir yıl dolmadan kızım maalesef 6 aylık doğdu cok şükür iyi şuan 11 aylık iyiki var kızım. Ama evliliği böyle hayal etmemiştim. Daha hamileyken kaç kere evden kovdu. Sonra pişman olup geri çağırdı. Çok ağladım çok yıprandım bebegi aldır diyenler oldu ben kızıma kıyamadım pişman değilim. Eşim çok değişti herseye karışır özellikle temizliğe benim yaptığımı beğenmiyor. Ben biraz uzansam otursam niye oturuyorsun niye temizlik yapmıyorsun niye uyuyorsun der. Bugünde sadece başörtü takmadığım için evde bana vurdu. Boşan baba evine git diyenler var ama babam da aynı anneme vurur küfür eder çalışmıyor. Annem yürüyemeyen kardeşimin bakım maaşıyla ve kız kardeşimin maaşıyla geçiniyor. Ablam da orda yaşayacak eşi vefat etti kanserden. Yani en azından kızım biraz büyüyene kadar gidecek yerim yok. Hakkınızı helal edin uzun oldu içimdekileri yazmak istedim ister okuyun ister okumayın❤️

19 Cevaplar

+1 oy
(409 puan) tarafından

Bugün ki postlar neden bu kadar çok etkiledi beni ya :'(

İnsanlar ne kadar kötü şeyler yaşıyor Allah sana sabır versin inşallah ❤️ eşini de ıslah etsin:( yağmurdan kaçarken doluya tutulmuşsun resmen 

(1,316 puan) tarafından
Bende gördüm az önceki postu hemcinsime çok üzüldüm. Rabbim hepimizin yardımcısı olsun
(409 puan) tarafından
Bu arada canım İslam çok Güzel birşey ama zorla yaptırılan şey insana cazip gelmeyebiliyor. Mesela baban zorla kapattırmış ama tekstil gibi erkeklerin dolu olduğu bir yerde çalışmana müsade etmiş bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. Çözemedim
(409 puan) tarafından
Amin canım amin inşallah ❤️
(1,316 puan) tarafından
Onun için hersey para. Çalışıp para getir derdi.  Kız kısmı okumaz deyip erkek kardeşimi okula yolladı. Kardeşim devamsızlıktan atıldı okuldan. Evet zorla döverek kapattı beni. Şuan iyiki kapalıyım diyorum ama çok küçüktüm
(409 puan) tarafından
Bazen ölüm hak biliyor musun :( bazen böyle şeyler duyunca gerçekten ölsün istiyorum böyle insanların
-Reklam-
+1 oy
(1,563 puan) tarafından
Ay gece gece nasıl içim darlandı.iki posttur okuyorum böyle.

Allah yardımcın olsun canım. Çok zor. Zaten baban iyi olsaydı pek bu durumda olmazdın. Kocan da çaresizliğini farkında. 

Çoğu erkek aile arkasında olmayınca imkan olmayınca kadını daha çok eziyor. Erkek olup adam olamamış köpek***

Allah sana güzel çıkış kapıları açsın.

Eşine de doğru yolu göstersin.

İyi bir evlilik sahip olunamayacak en büyük servettir.

Bir anlayıp tadına varsalar.
(1,316 puan) tarafından
Evet öyle canım eşim diyorki babanlar seni dövmekle haklı. Gitsem bakmayacağını da biliyor o yüzden kuduruyor daha çok
0 oy
(581 puan) tarafından
Bilirim..Zordur Gideceğin yerin olmadığı için İsrarla Sabr gostermek nedir iyi bilirim.Kanatsız kuş misali zaten ne geldiyse başımıza kahrolası garibanlik dan geldi ya..
(1,316 puan) tarafından
Aynen öyle canım
0 oy
(47 puan) tarafından
Hay Allah çok üzüldüm Allah yardımcın olsun gülüm ya. Öyle babanın evine git de denmez ki e kaldığın yere bakınca kal da denmiyor . Velev ki sığınma evine gitsen bebeğin çok Küçük 

Şunu yap diye akıl da veremeyiz yukarı tükürsen bıyık aşağı tükürsen sakal 

Hakikaten Allah yardımcın olsun umarım herşey gönlünce olur 
(1,316 puan) tarafından
Amin canım
0 oy
(8,203 puan) tarafından
Sen kaç yaşındasın? 
(1,316 puan) tarafından
26 neden
0 oy
(199 puan) tarafından

Burda çok okudum bu tarz ve hep genelde 2. Çocuğu yapıyorlar sakın bir cocuk daha yapma hatasına düşme bacım çocuğun biraz büyükdten sonra kendi ayaklarının üstünde durabilirsin hayatına kızınla devam edersin.

Ve rabbim bu yolda sana yardımcı olsun inşallah.
(1,316 puan) tarafından
Amin canım. Yok 2. Çocuğu yapmicam
0 oy
(3,530 puan) tarafından

Yağmurdan kaçarken doluya misali Rabbim yardımcın olsun canım ❤️ 

(1,316 puan) tarafından
Maalesef öyle canım
0 oy
(1,860 puan) tarafından
Maalesef bazı erkekler gerçek yüzlerini evlenınce gösteriyor şiddet sadece fiziksel olmuyor sevgisizlik ilgisizlik bunlar da şiddet aslında insanın ruhunu kemiriyor umduğun gibi olmayınca hayal kırıklığı oluyor buda zaten bir kadın için büyük yıkım inşallah eşin eskisi gibi olur Rabbim içine merhamet versin ayrıca annende üzüldüm bu yaşta hala dayakmı yiyor babandan elleri kırılsın inşallah valla çocuğun büyünce baktın eşin düzelmiyor sen kocayı at annende babanı bıraksın ablanda varmış ikiniz çalışın geçinip gidersiniz
(1,316 puan) tarafından
Hala vuruyor anneme pislik. Annem hasta kardeşime bakıyor oda çok sinirli. Annem babam yüzünden kalp yetmezliği oldu
0 oy
(15,078 puan) tarafından

Baba evinde kaçmışsın ama kaderinden kaçamamişsin. Tipki baban gibi bir kocaya düşmüşsün:(

(1,316 puan) tarafından
Öyle oldu maalesef canım
0 oy
(3,620 puan) tarafından
Daha çok küçüksün, minik anne .. Hayat hiç birimiz için kolay değil, kendi irademiz ile tercih ettiklerimizi yükünü tasiyoruz hepimiz.Senin dikkat etmen tanıdık bildik geçmişinden benzettin insanlardan uzak durup kendinden de uzak tutup bireysel bir hayat kurmanın hayalini kurup en kısa sürede hayata geçirmek için hamleler yapman.Bebegin küçük doğru ama sende küçüksün birlikte büyüyeceksiniz.Evet şimdi o evden çıkamazsın ama bir kaç sene içinde çıkabilecek sekilde hayatını eline alman gerekir.Kendin için evin içinde boş beklemek yerine eskisi gibi mücadeleci olman ve kendine sahip çıkman.Inan kendin icin yaptığın herseyin evladın için çok büyük degeri olacaktır.Icinde bulunduğun durumu düşünüp kendini dertlendime, boşa zaman harcama ,neler yaparsam nasıl yaparsam iyi hissederime odaklan zamanını buna harca.Ilwrisi için hayaller kur ve kurduğun hayali yasa..

Bu süre zarfında esin bu yolda peşinden gelirse ne ala ,gelemezse de takılmaaa herkes kendi bilir sen kendine ve evladına vaad ettiklerine odaklan.

Allah kolaylık versin ,yolun açık, gönlün ferah olsun..
(3,620 puan) tarafından
Birde deneyimlerini doğru oku ,Allah sana birsey hayal etmene onun için birseyler yapmana izin veriyorsa, o olasılığın gerçekleşme ihtimali senin azimli olmanda saklıdır.
Okumak istedin kalbinle ve beyninle ayni anda ,babana rağmen, Allahin eli müdürün eli ile yardıma geldi sana ,bak bu örneği sen yasamissin sakın unutma aklin ve kalbinin birleştigi hayallerinin hedeflerinin cabas ile desteklenmesi sonuç verir her zaman..
(1,316 puan) tarafından
Allah razı olsun canım senden. O kadar güzel seyler yazmışsın ki
0 oy
(1,370 puan) tarafından
Kuzum kıyamam sana ben. Vallahi aile ve eş kişinin kaderi. Yani şu şekilde senin elinde olmayan bir şey. İyiyse iyidir, kötüyse kötü. Eşler evlenmeden ne olduğu anlaşılmıyor. İyi çıkarsa Dünyanın en mutlu kadını sen olursun. Kötüyse en mutsuz kadını sen olursun. Rabbim yardımcın olsun. Çok üzüldüm senin adına 
(1,316 puan) tarafından
Öyle canım aynı eve girmeden belli olmuyor gerçek yüzü maalesef
0 oy
(1,479 puan) tarafından
Sakın ikinci çocugu yapma kenara birikim yap koy kızın büyüsün vur kapıyı çık git boşan kendi ayaklarının üzerinde dur öyle bir adamla ömür geçmez ama tek tavsiyem ikinci çocugu yapma yaparsan ömür boyu kıpırdayamazsın
(1,316 puan) tarafından
Yok canım 2. Çocuğu yapmicam. Birikim yapıp kızım biraz büyüsün kurtulucam
(1,722 puan) tarafından
Kesinlikle arkadaş doğru söylüyor.  Çok dikkat et 2. Çocuğu yapma hem kendine hem çocuklarına yazık.  1 lira bile olsun at kenara biriktir zamanı gelince çocuğu okula anaokuluna verir kendinde çalışır bir hayat kurarsın.  Çok akıllı ayaklarının üzerinde durabilen bir kadınsın anladığım kadarıyla ama maalesef kader işte kocada babada aynı Allah bildiği gibi yapsın onlari Allah büyük biraz sık dişini baktın olacak gibi değil kadin sığınma evine git kurtar kendjjnj
(1,316 puan) tarafından
Öyle yapicam canım biraz borcum var onu kapatayım birikim yapacagım
0 oy
(552 puan) tarafından
Allah size hiç ferahlık versin inşallah eşinizide sizin elinize düşürsun.
(1,316 puan) tarafından
Amin canım
0 oy
(621 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun bir tanem gerçekten çok zor şeyler yaşamışsın ve havalar geçiyorsun ne diyeyim Allah seni ferahlığa çıkarsın inşallah
0 oy
(1,463 puan) tarafından
Dine okadar düşkün bir adam madem neden döve döve kapatmış islamda dayak varmı? Kadına eziyet şiddet varmı acaba sorsak çok müslümanlar süslümanlar. Daha dinlerinden haberleri yok. Allahın kızın kapanmıyorsa döve döve kapat diyebiliceğine inanan varmı? Ben şahsen inanmıyorum. 
(1,316 puan) tarafından
Yok canım dine düşkün değil elalem ne der diye kapattı yoksa camiye gitmez oruç tutmaz kumar oynayan biri
(1,463 puan) tarafından
Allah islah etsin inşAllah.
0 oy
(379 puan) tarafından
Allah hayırlı bi kapı açsın sana çok üzüldüm gerçekten.Benim kendi çevremde de gördüğüm kaçan kıza nasıl olsa ailesi yok arkasında diyip zulmedebiliyolar.Halamın kızı aynısını hatta daha beterini yaşadı o da kaçtı başta iyiydi sonra gerçek yüzü ortaya çıktı.Kızı dövüyomuş defalarca evden kovmuş bide kocası evli çocuklu bi kadınla sevgili olmuş.Benim baba tarafında ne yazık ki boşanma hoş karşılanmıyo hele ki kaçıp gittiysen geri dönmek çok zor.Kocası kuzenim evde değilken sevgilisini görüntülü arıyo yalandan intihar ediyor gibi yapıyo işte seni çok seviyorum senin için ölürüm falsb derken artık o an nasıl olduysa o intihar gerçek oluyo.O boynundaki ipi çıkarabilmek için boynunu parçalamış o an ki can havliyle resmen.Adam kendini asarak öldü Allah o kuzenimin hakkını bırakmadı ona.Boşansaydı kim bilir neler yaşicaktı bn gerçi az çok biliyorum.kocası öldü dul kaldı kızını da aldı babasının evine döndü.Sizinde Allah yardımcınız olsun dualarım sizinle 
(1,316 puan) tarafından
Allah razı olsun canım. Evet kaçarak evlenince ailen arkanda olmuyor sen istedin kaçtın diyorlar
0 oy
(455 puan) tarafından
Ailelerimizden dolayı yanlış kararlar verebiliyoruz. Ben de geçen sene kaçarak evlendim. Ailem Kürt diye istemedi. Birbirimizi çok seviyorduk. Ailemle konuşmuyorum ama vicdan azabı da duymuyorum zamanında ben çok çektim onlardan. Çocukluğumu yaşayamadım. Hep tarlada çalışmaya mecbur edildim. Elime  de hiçbir türlü para geçmezdi. Babam alkol ipin tekiydi hep onun borçlarını öder dik bize hiçbir şey kalmazdı. Üstümüze kıyafet parası bile bulamazdık. Komşular verirdi bir çoğunu. Onları giyince de babam kızardı ama mecburduk hiçbir şeyimiz yoktu. Eşim evlendikten sonra annesi yüzünden değişmeye başladı oğlunu doldurmaya başladı. Giyimime, onlara davranışıma hep laf etmeye başladı. Önceden böyle biri değildi. İstediğim şeyi giyerdim. Bahanesi açık şeyler diyormuşum halbuki elbiselerimin hepsi diz altı ve neredeyse dirseğe kadar da kapalılar.  Annesi bize gelince surat asıyormuşum. O da oğlunu doldurmasın. Onu da seveyim. Maalesef bazı kişiler gerçekten doğuştan bahtsız oluyor. 
(1,316 puan) tarafından
Ah canım sende çok çekmişsin çok üzüldüm  ki. Bizim gibi bunları yaşayan binlerce kadın var maalesef ne aileden nede eşten yana şansı olan
(455 puan) tarafından
Maalesef öyle canım. :(
0 oy
(830 puan) tarafından
Sana ve sevdiklerine birşey olmasın ama Allah babanın ve eşinin cezasını versin. Tam bı alçak orta doğu zihniyeti!
(1,316 puan) tarafından
Öyleler ne yazık ki
0 oy
(630 puan) tarafından
Okurken içim yandı gülüm Allah yar ve yardımcın olsun inşallah bu imtihanı sana kolaylaştırsin inşallah umarım eşinin aklı başına gelir ve rabbim babanın kalbine biraz merhamet versin inşallah 
(1,316 puan) tarafından
Amin canım hicbisey olmamış gibi davranıyor birde

İlgili sorular

0 oy
29 cevap 1,890 göst.
9 Şubat 2021 Aile kategorisinde Nihan (33 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 494 göst.
13 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Ayselaras (262 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 560 göst.
24 Şubat 2021 Aile kategorisinde Funny_honest (136 puan) tarafından soruldu