0 oy
228 göst.
Aile kategorisinde (1,711 puan) tarafından
11 yıllık evliyim ve severek evlendik. Eşim maddi sıkıntı olduğunda bunu benle değil kayınvalidemle paylaşırdı. Yeni evli olduğumuz zamanlar çok sorun etmezdim,hani kendince erkekti gururuna yediremiyordu falan. Artık 3 çocuk sahibi geniş bir aileyiz. Adam hâlâ aynı. Yetmiyormuş gibi geçen sene gram altın yapıp annesine saklaması için verdi ve ben bunu şansa ögrendim. Eşim kayınvalidem ve görümcem kendi şahışlarına yapıp kayınvalideme veriyormuş saklasın diye. Tmm kayınvalidem ve görümcemi bilmeme gerek yok,eşimin bunu saklaması normal mi? Ki bu adam bütün mal varlığını benim üstüme yapar öyle şeyide yoktur yani. Bu olaydan sebep geçen sene kavga ettik. O sıra baya sıkışık biliyordum durumunu,böyle yapması beni çok incitti. Ben ondn alıp ,sağa sola dağıtan biri değilim . Maddi olarak rahat olmasını bilmek beni de rahatlatacaktı oysa. Yetmezmiş gibi bu senede aynısını yaptı ve şansa öğrendim yine. Her seferinde kendi söylüyor üstelik n var bunda diyor. Ben kızmakta haksızmıyım? Varlıkta yoklukta ben eşiyim. 2 plana kalmak bu konuda beni aşırı rahatsız ediyor bu nedenle yeniden kavga ettik. Ben mi abartıyorum acaba ?

7 Cevaplar

0 oy
(54 puan) tarafından
Bence haklısın hayır anlamadığım herşeyi senin üstüne yapıyorsa gram altını neden annesine veriyor saklaması için? Eşinizin annesi evliliğinizin gizli üçüncü kişisi sanırım. İkisi de birbirinden kopamamis. Eşin zor erkek tipi modeli. Durumun kötü olmasi konusunda da eğer çok sıkışık olursak destek olmaları açısından söyleriz biz. Onlar bize destek olur biz onlara destek oluruz. Ama bu her zaman olmuyor dediğim gibi. Eşinizle oturup konuşun evlilikte öncelik sizsiniz ve konu da zaten sizin evin ailenin konusu. İlk sizinle konuşması lazım. Gerek görülürse dışarıya söylenir.
(1,711 puan) tarafından
Çok doğru söylediniz. Kayınvalidemi severim ama evliliğim baya kişilik. Keşke 3 kişilik olsa. Eşim aslında millete gayet güzel akıl veriyor ama iş bana gelince tepkimi abartı buluyor
-Reklam-
0 oy
(3,197 puan) tarafından
O zaman yolla anasında kalsın senle maddi manevi ihtiyaçlarını konuşmuyorsa 
(1,711 puan) tarafından
Onu da yapamam. Dediğim gibi mal varlığı benim üstümde, buna ev de dahil. Çok ağrına gider. Dönülmez yol olur bizim için
0 oy
(453 puan) tarafından
Canım diyorsun ya yeni evliykende böyleydi pek sıkıntı etmedim diye yeni evliyken sıkıntı edecektin bizde yeni evlendik borç harca girdik eşim altın yapıp getirdi dedi anneme vereyim saklasın bende dedim annen koyduğu yeri hatırlamaz evde biriktirip saklicaz dedim o şekilde devam etti ilk izin verseydim evoendigimizde kaynanam.ne var evde ne yok hepsini biliyor olacaktı gerekte yok buna
(1,711 puan) tarafından
Haklısın ama biz öğrenciyken evlendik ve her n kadar çalışsada babası verirdi yetmediği yerde. Bu konuyuda deşsem hepten gururu incinirdi
(453 puan) tarafından
Anladım canım esinle konuşmalisin bu konuyu az değil birde kaç yıllık evlisiniz birikimini seninle birlikte yapması lazım aranızda kalması lazım bu durumun boşuna hadisi şerif yok işinizi kimseyler paylasmayin rızık sahibide kiskanilir diye gerçektende öyle birşey var eşimin babasi çok kıskanır eşimi ben evde ne olduğunu söylemem kesinlikle düşün bizden param yok diye kaç bin TL borç istedi eşime kızdım sen bankamisin direk senden bu kdr para istiyor dedim eşim de babasına dedi yanımda o kdr yok dedi yarısını verdi geçen hafta amaliyat olmaya gitti evde altınları varmış alın yaniniza saklayın dedi ben gelene kdr bende eşime dedim bu altınlar nerden çıktı babana geçen param yok diye isteyen kişiye bak 100 bin TL ye yakın altın vardı orda
(1,711 puan) tarafından
Yok bizimkiler öyle değil,oğlunun olmasıyla mutlu olurlar ki zaten eşim döndürüyor her iki tarafı maddi olarak (hased insan değiller yine de tabii) konuşuyorum da abes olan benmişim ,benim düşüncelerim gibi davranıyor beyfendi. Senin eşin de gördü artık yüzünü babasının. Artık tongaya düşmez inşAllah
(453 puan) tarafından
Bende gerçekten isteyince yok sandım ama o kdr istemesine de tepki gösterdim göndermesine izin vermedim yarısını gönderdi eşim valla anladı da babasını zaten biliyor babasının gerçek yüzünü yine de ben o sekikde dusunmemeyim diye dedi ben parayı gondereli kaç ay oldu ben gonderdikten sonra toplamistir yapmıştır bende dedim sen anca kendini avut :)))) yoksa oda babasının huyunu bilir para konuusnda ama istediğinde de borç amaçlı verdiği icin sıkıntı etmiyor
0 oy
(240 puan) tarafından
Ahhh ahh anasından kopamamış erkek modeli. Seninki en azından senin üstüne yapıyor canım benim eşim bana ne maaşını söyler ne doğru düzgün harçlık verir birikim yapar alt katta kaynanamlar oturuyor gidip onlara verir saklasınlar diye en dedim annenin evine giren çıkan oluyor bizim eve koyalim diye ilk bir kaç bir şey koydu sonra onları saattik sonra öğrendim o yine Yapıp aşağıya vermiş. Benim haberim bile yok. Sormasam asla Söylemez kaç kez tartıştık neler söyledim yine aynı bende artık susuyorum çünkü yapacak bir şeyim yok. Kayınbabam çalışmıyor sadece kirada bir evi var onun parasını alıyor kaynanmla ve görümcemle alt katımda oturuyorlar tek oğulları kocam o da onlara bakıyor paramız bir diyor herseylerini karşılıyor ne yapsam da değiştiremiyorum her gün kavga tartışma bıktım artık konusunu bile açmıyorum eve ne lazımsa aldırıyorum gerisine karismiyorum yoksa kafayı yiycem
(1,711 puan) tarafından
Çok acayip benziyor aslında yaşantımız. İnan sustukça iş artıyor bacım.bizde gelir kaynağı eşim ama ortaya çalışıyor. Artık ona bi nevi susuyorum ama bu saklama işi zoruma gidiyor
0 oy
(13,362 puan) tarafından
Bende eşimden gizli birikim yapıp anneme veriyorum :) 
(1,711 puan) tarafından
İnan bugün bende hırsımdan dolar yaptım ama annem uzakta. İlk fırsatta eşime diyip gıcık etmek istiyorum
0 oy
(9,416 puan) tarafından
Canim sen emin misin herseyi senin ustune yapacak kadar olduguna oyleyse 2 3 ceyregib nesini sakliyo senden karisi dururken niye anasina emanet etsin ayrica 
(1,711 puan) tarafından
Eminim kuzum. Notere gidiyorum her seferinde. Vekaletim onda var isterse tek seferde alır benden.
0 oy
(2,047 puan) tarafından
Pardon da sen nesin başında annesine vermek nedir
(1,711 puan) tarafından
İnan vermeye o kadar takılmadım ,benden de esirgemez çünkü. Ama saklaması resmen çok sinir bozucu
(2,047 puan) tarafından
Yani kaynanana koz vermiş kaynana diyordur demek ki gelin harcıyor da bana veriyor oğlan diye
(1,711 puan) tarafından
Haberi varmı sakladığından bilmiyorum ama varsa da kulağını çekmediyse asıl sıkıntı o benim için,yoksa söylemesini takmam.bana n harçlık veriyorsa gider annesinede verir çünkü.
(2,047 puan) tarafından
Yani asıl sıkıntı bilip de susuyorsa

İlgili sorular

0 oy
26 cevap 1,130 göst.
18 Mayıs 2022 Aile kategorisinde Busrasenneyaptin (14 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 771 göst.
27 Eylül 2020 Aile kategorisinde Emine zerrin (288 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 312 göst.
9 Eylül 2024 Diğer kategorisinde Linkin (17,941 puan) tarafından soruldu