0 oy
217 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (604 puan) tarafından
Yaprak sarması yapıyorum etli veya zeytinyağlı ikiside aynı oluyor üzeri kuruyor ve kararıyor piştikten sonra neden oluyor anlamıyorum. Sizin bi fikriniz varmı acaba

17 Cevaplar

+2 oy
(5,506 puan) tarafından
Ben yapağı sarınca üstüne yaprakla kapliyorum taşını yada tabak koyuyorum kararma olmuyor 
tarafından
Tam yazacaktım yorumu görünce tekrar yazmaya gerek yok dedim ben de böyle yaparım kurumaz kararmaz ama kurusa bule ben o üstte kuruyana altta yanana bayılıyorum ya :)
(5,506 puan) tarafından
:)) bende severim yaprak olsun yeterli :)
-Reklam-
+1 oy
(965 puan) tarafından
Kapak kapatmıyor musun canım sarma tasi faln
(604 puan) tarafından
Yapıyorum canim
(965 puan) tarafından
Kuzum suyunu fazla koy ozaman sarmaları geçecek derecede koyuyorum hatta biraz daha geçiriyorum en kısık ateşte 1 saat falan kendi kendine pişiriyor yüksek atesde iyi olmuyor bence :)
(604 puan) tarafından
Tşk ederim
+1 oy
(2,027 puan) tarafından
Onları bana gönder bayılırım üstte kuruyana altina yapışana
(746 puan) tarafından
Bende ❤️
+1 oy
(1,822 puan) tarafından
Az mi su döküyon acaba
(604 puan) tarafından
Siz ne kadar koyuyorsunuz
+1 oy
(678 puan) tarafından
Suyu tepesine kadar çıkmıyor ya, ondan
(604 puan) tarafından
Siz ne kadar koyuyorsunuz
(678 puan) tarafından
Yarısına kadar falan koyuyorum kaynarken üste kadar çıkıyor ama yine de en üstü siyah oluyor ama bana göre sorun değil
+1 oy
(1,820 puan) tarafından
Üzerine yaprak koyun 
(604 puan) tarafından
Koydum yinede oluyor
+1 oy
(5,350 puan) tarafından

annem ustune sarilmamais yaprak seriyor piserken bi de tabak koyuyo limon dilimleriyle. sarma sicakken de acmio o yapraklari yoksa kuruyup kararaio pisip ilidiktan sonra acio. tada sicakken sarma alacaksa icinden geri ortuyo o yapraklari . yorgan gibi ortuo yani:) ama sicakken tabaga koyup yiyecegimiz bile karario. o yuzden ilininca koyar tabaga

+1 oy
(384 puan) tarafından

Bende özellikle o kararmış kuru olanları seviyorum.Allta olan sarma dolma lapa gibi gelir hep üsttekileri toplarım kendl tabağıma:)

+1 oy
(269 puan) tarafından
Zeytin yagini inmeye yakin uzerine dokun ve suyunh birazcik geckin koyun yapraklarin uzerini kapatsin birde uzerinw ben tabak kapattirim 
+1 oy
(12,220 puan) tarafından
Üzerine yaprak kapat kapağını soğuyunca aç
+1 oy
(3,314 puan) tarafından

Tencerenin kapağını azıcık açık bırakıyorum ki üstü güzel kurusun :D

(384 puan) tarafından
Ahahasj bu ben.Geçen bi tarif gördüm fırına atıyodu sarmayı kuruydu üstü kararmıştı da acaba bende mi öyle yapsam dedim.
+1 oy
(549 puan) tarafından
Pişirirken üstüne biraz zeytinyağı gezdirin kurumaz hemde parıl parıl parlar :)
+1 oy
(4,327 puan) tarafından

Canım sarma yağı sever yağı bol olacak üstü basa su olacak yaprakla üstünü kapataksin bide yaprak taşı veya porselen tabak kapatcaksin bnde daha yeni sardım pismede

image

0 oy
(554 puan) tarafından
Zeytinyağı gezdir tencerenin en üst kısmına
(604 puan) tarafından
Piştikten sonrami
(554 puan) tarafından
Hayır, sarmalari tencereye dizdikten sonra en üst tabakaya zeytinyağı gezdirip sonra suyunu ekleyip sarma taşını koyup pişirin o zaman kuruma olmuyor hatta parlak oluyor
0 oy
(40 puan) tarafından
Sıcak açma canım soğuduktan sonra kapağını ac
0 oy
(1 puan) tarafından
Özellikle yaprak sarması soğumadan kapağını açarsanız kurur. Soguyana kadar kapak hiç açılmaz. Pişirirken üzerine yaprakla kapatmaniz gerekiyor.
0 oy
(364 puan) tarafından
Tabak yada dolma tadı koyuyorum hiç kararmadı üstüne yaprakda örtebilirsin

İlgili sorular

0 oy
27 cevap 2,113 göst.
8 Eylül 2020 Yemek-Tarifler kategorisinde Guldnz&14 (17 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 89 göst.
25 Ağustos 2024 Alışveriş-Hediye kategorisinde Neyla (310 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 77 göst.
5 Ağustos 2024 Güzellik-Bakım kategorisinde Neyla (310 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 292 göst.
3 Haziran 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Annelerr toplandiik (26 puan) tarafından soruldu

399,956 soru

11,963,757 cevap

36,133 kullanıcı

...