0 oy
437 göst.
Aile kategorisinde (2,891 puan) tarafından

19 günlük bi bebeğim var ilk doğum ve çevremde beni olumsuz etkileyen bi sürü şey oluyor

Ailem her zamanki gibi yanımda olmadı kimse yardimci olmadı 20 dikisle birgün yatma fırsatım olmadı günlerce uyumadim sütüm de geç indi stres üzüntüden çocuğum aç kaldı hastaneye yattı önüne gelenin bi yorum yapmasndan mama bile alıp gelen olmadı kalkamadim dikişden geceleri kalkip önüme bi su koyan olmadı ne hastanede ne de çıkınca

Üstelik faydası olan yok yorum yapan da çok!

Sütümü indirene kadar yapmadığım kalmadı üstelik tüp mideliyim kısıtlı besleniyorm 

Kocam dünyasında yok sabah ayağına kahvaltı akşam önüne yemek bekliyor hala çocuğum da kolik muhtemelen stresli olduğum için oldu napcam bilmiyorum 

Bugün üç dört defa ağladım şimdi korkuyorum sütüm çekilir diye çekilir mi ki :(

4 Cevaplar

0 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

Bir lohusa olarak seni cok iyi anliyorum. Benim yine bakanım var cok sukur ama buna ragmen bile agladigim geceler cok olmuştur. Insan tarif edemeyecegi bir psikolojiye giriyor. Bol bol la havle vela guvvete illa billahil aliyyil azim cek. Su ve komposto tuketmeye calis. Zor da olsa olumlu düşünmeye calis sütum yetiyor bebegim doyuyor diye beynine sinyal yolla ve surekli emzir. Bebek emdikce sut üretimi artar Rabbim yardimcin olsun. 

(2,891 puan) tarafından
Çok Hassasm ya acayip ilgiye muhtaç hissediyorum yalnız hissediyorum amin canım hepimizin inşallah
tarafından
Aynen oyle bende esime diyorum ki hamilelik hiçbirşeymis boyle berbat bi durum olamaz hamileyken ilgi istiyorum zannederdim halbuki hamilelik en rahat donemmis
(2,891 puan) tarafından
Benim hamileliğim de çok kötüydu ama hiç savunmasız hissetmiyordum böyle güçsüz değildim
tarafından
Sabredelim gecicek bugunler insallah
(2,891 puan) tarafından
Inşallah canım
-Reklam-
0 oy
(218 puan) tarafından

Hiç belli olmaz cnm benim kesildi sana tavsiyem kesilmeden eczanede satılan sut yapan bi çay varmış laktamil değil adını hatırlamıyorum ondan kullan göğüsler taş gibi oluyormuş ben öğrendim iş işten geçtikten sonra

(218 puan) tarafından
Cnm benim de senin gibi stresten bakımsızlıktan kesildi hemde tamammen bide yiğenim düştü allahtan bişey olmadı çok korktum gece sabaha kadar açlıktan ağladı bebeğim ablam başımda mama verme alışır baş edemezsin diyor herkez çok biliyor açlıktan  ölsünmu diye bağırdım herkeze sonra eşim koşa koşa eczaneye gitti mama aldı çocuk açlıktan ağlıyormuş yiyişiyle sustu 1 gün boyunca ac kaldım yemek yiyemedim ablama güvendi annem çalışıyordu bakar sana diye o kendi havasında gezdi kendi acıkınca yapıyordu yemek bende bebekten fırsat buldukça sıvı olsun diye tarhana pişirip onu yiyordum o yetermi hiç süt yapmaya şu bile incelediğimi biliyorum sonra kendimi koruyamadım çocukla ilgilenirken dikişlerim patladı annemde baktı olcak gibi değil ablan bi ise yaramıyor işten ayrıldı o yardim etti ama iş işten geçti tabi süt falan gitti şimdi mama veriyorum sadece bilseydik ilk başta bi kutu mama bulundururduk evde en azından sütüm kesilmesi çok dikkat et arada emzir tamamamen gitmesin
(2,891 puan) tarafından
Sürekli emziriyorum canım şuan bile yazarken emiyo 5 gece hiç uyumadim elimde bebek emzirmeye çalışıyorum dikişden kalkAmiyorum  bi bardak su veren olmamıştı benim ailemden kimse gelip kalmadı eşimin tarafının tek bildiği de resim çekmek oldu ne rezillikler neler neler anlatamam şimdi herkes korktu aklını başına aldı biraz da olsa ama dal kırıldı bi kere işte
(2,891 puan) tarafından
Çok üzüldüm senin içinde durumumuz aynı benim ablam sabah dokuz da doğum yaptım akşam 8de iki dk uğradı kaçtı
(218 puan) tarafından
Aynen cnm eşimin tarafı zaten gelmedi doguma 1 hafta sonra bakmaya geldiler o kadar kotu bişey ki allah yardımcımız olsun bebeklerimiz sağlıklı olsunda gerisi umrumda degil
(2,891 puan) tarafından
Aynen Rabbim yardimcimız olsun çocuklarımız sağlıklı olsun yeterki
0 oy
(127 puan) tarafından

Canım sütün çekilmemesi için günlük 3 litreye yakın su tüketmelisin ve unutma sürekli emzirmen gerekiyor. Bebek ne kadar çok emerse o kadar süt gelir. Beslenmeye gelince çok yemek yiyince çok süt gelmez. Sıvı alıp kaliteli beslenirsen sütun gelir. Benim ilk üç gün sütüm gelmedi ama sürekli emzirdim meme usrim yara olmuştu artık emzirmekten. Ama süt gelene kadar emzirmeye devam ettim ve sonunda geldi. Unutma bol bol su içmelisin 

(2,891 puan) tarafından
4gün Kuru meme emdi benim yavrum da kanatana kadar verdim üstelik normal doğumum beşinci gün indi sütüm beslenmeye dikkat ediyorum şuan ilk hafta çok yıprandim psikolojim etkiler diye korkuyorum
0 oy
tarafından

Gecmis olsun canim Allah yardimcin olsun. Guclu dur sen her isin ustesinden gelirsin. Telefonun var nerde yasiyorsun ? getir indir ya da migros sanal marketten falan ne ihtiyacin varsa siparis et bunlar yoksa yasadigin bolgede illa ki kapiya servis yapan marketler vardir. 

Kendini uzme bebegin icin guclu olman lazim, sutun kesilcek diye korkma ye iç insallah bisey olmaz o yavrunun rizkini veren Allah tir

(2,891 puan) tarafından
Sağol canım iş işten geçtikten sonra biz hastaneye yatınca korkudan aldılar zaten kaynanam aldırmamisti ebeler mama verme dedi diye
Üzüntü faktörü sütü çok etkiliyor diye duydum endişem o yüzden geç indi sütüm sezeryanli gibi sanki 5 günde geldi halbuki normal doğum bakim olmadığı için oldu

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 94 göst.
0 oy
6 cevap 119 göst.
19 Kasım 2023 Aile kategorisinde Aylin976 (15 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 461 göst.
31 Ekim 2020 Diğer kategorisinde SevdeF (612 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 571 göst.
15 Ocak 2020 Aile kategorisinde Pamuk şekeri (1,264 puan) tarafından soruldu