0 oy
462 göst.
Diğer kategorisinde (612 puan) tarafından
Hanımlar, 

Çalışan anneler olarak biraz dertleşebilir miyiz? Öyle daraldım ki anlatamam. İş, ev, çocuk yetişemiyorum. Uykusuzluk, yorgunluk, işimde eski performansımın yanından geçemeyişimden kaynaklı gerginlik.. 10 ay oldu hala eski hayatımı özlüyorum kendimi dışarıdaki hayatımda başarısız hissettiğimde. Bu evladımı sevmediğim anlamına asla gelmiyor. Onu büyütmek bana çok mutluluk veriyor.**m sonra bir bakıyorum bir yığın sorumluluğum birikmiş ve ben kendimi yırtsam da en az yarısını yerine getiremiyorum. Nolur ya bu girdaptan çıkabilen var mı? 

9 Cevaplar

0 oy
(63 puan) tarafından
Bende öyle idim kızım 18 aylık olan kadar çalıştım bir ay önce iş yerim kapandi evdeyim bir aydır işsizlik maaşı alıyorum evde kalmaya çalışıyorum ama onu da beceremiyorum çalışırken yaşadığımı unut mustum çocuğu bırak al eve gel eve bak yemek yap şu an rahatım ama calissan da olmuyor calismasam da
(612 puan) tarafından
Ben evden çalışıyorum. Çok şükür işim var, çalışmayı seviyorum da. Bi yere bırakma derdim yok eve bakıcı geliyor. Ama ona rağmen ben işlerimi asla yoluna koyamıyorum. Bu defa da ona stres oluyorum. Allah'ım zamanıma bereket ver..
-Reklam-
0 oy
(1,379 puan) tarafından
Bn de biraz öyle durumdayım şu anda :(kızım saat başı uyanıyor uykusuz kalıyorum gergin oluyorum temizlik desen bitmiyor Allahtsn işim rahat şu anda dinlenme gibi geliyor eve gelince maraton başlıyor artık olduğu yere kadar ne yapalım bebişlerimzn canı sağolsun ❤️❣️
(1,379 puan) tarafından
Bnm kızım da 10 aylık cnm süt iznim vardı öğlene kadar çalşyrdm bitti şimdi bn de kara kara düşünüyorum valla anne olmak hem güzel hem zor
(612 puan) tarafından
1 yaşına kadar değil mi canım süt izni? Gerçi benim işim işte bitmiyor ki eve gelip ders çalışmaya devam ediyorum.
tarafından
Eğer kamudaysaniz analık izni bittikten sonra bir yıl deniz Asel in annesi
(1,379 puan) tarafından
Biliyorum cnm 3 saatlik dilim bitti şimdi bir buçuk saat önce çıkacam 3 3 buçuk gibi oluyor ilk 6 aylık 3 saat dilimde 12 de çıkıyordum çok iyi oluyordu emzirme açısından şimdi uzayacak diye üzülüyorum
(612 puan) tarafından
Aa evet baya uzamış. Allah yardımcımız olsun. Zaten bırakıp gitmek bi dert. Bi de uzun gitmek ayrı dert. Hele bakıcıyı bırakıp durmadan kemaradan takip etmek işkence. Bakmasam içim içimi kemiriyor. Allah tan sirkeli fiziken gitmiyorum..
0 oy
tarafından
Çalışacak kadar zorunda bırakacak ne zorunluluguz var ki bu kadar streslisiniz 
(612 puan) tarafından
Anlayamadım sorunuzu.
0 oy
tarafından
Bende evden çalışıyorum canım inan 2 saatlik uykuyla duruyorum hem ev işine hem çocuklara yetişmek için çalışanın durumuda aynı çalılmayanında aynı hep b koşturmaca içindeyiz elimizden gelenin en iyisi olsun istiyoruz fazla mükemmelliyetçiyiz belkide biraz rahat bırak kendini yada imkanın varsa bi süre ara ver iş hayatına dinlen toparlan hepsi birarada kusursuz olmaz zaten eksikler mutlaka oluyor 
(612 puan) tarafından
Zaten iki senedir çalışmıyorum. Hamileliğim de çok ağırdı çünkü. Ama kariyerim daha fazla beklememe müsade etmiyor..
0 oy
(4,040 puan) tarafından
Demek ki fazla mükemmelliyetcisin eve temizliğe gelen biri var mı haftada bir gelse maddi olarak zorlar mı seni. Ben de çalışıyorum haftada 20 saat derse giriyorum işlerim yetişiyor ama bu sefer beden olarak çok yorgun düşüyorum işi bırakmayı asla düşünmem çünkü bu sefer evde hep aynıymış gibi oluyor üretmek lazım. Bugünler geçici buyusunler rahat edicez insallah
(612 puan) tarafından
Tam da yarama parmak bastın. Okumaya oturamıyorum. Gece bile defalarca uyanıp durduğu için yarım kalıyor. Uyusam uyuyamıyorum, çalışsam çalışamıyorum. Yani ona da kıyamıyorum sonuçta el kadar bebek neden bu kadar uyanıyo, çözüm bulamıyorum. Günlerce kütüphanede çalışırdım. Herşeyim planlıydı. Asla aksamazdı. O kadar özlüyorum ki o hallerimi. Ama anneyim ve anne olmayı da seviyorum. Bakıcı geliyor aslında. Normalde görünmeden istediğim kadar çalışayım ama saat başı yanına gidip biraz oynamadan da duramıyorum. Öyle daraldım ki bana birgün 48 saat olsun oğlum da 24 saatinde uyusun..
(4,040 puan) tarafından
Hayatın çok düzenliymis geçmişte takılı kaldığin için bebeğinin en güzel anlarını kaciriyorsun. Bebek olmadan bir sürü planım bebek bana engel olmayacak kocama da iyi olucam işime de yoğunlasicam diyordum. Ama aslında bebeğin engel olması çok korkunç bişey değilmiş. En fazla bikac yıl ayağına dolanacak ve bunlar tatlı Haller. İlerde bu tatlı hallerinde ben napiyordum diye hayiflanabilirsin o yüzden gecirebildigin kadar vakit geçir bı de kaliteli zamanlar birlikte kitap okuma şarkı söyleme oyun oynama şeklinde.
Gece kalkma konusuna ben de çözüm bulamadım uyumadan yedirin diyorlar ama ne yediricem
(612 puan) tarafından
Bu yazdıklarının çok farkındayım. Ve yapıyorum da. Yığınla işim, ödevim, ev işim duruyor ben onunla oyunlar oynayıp şarkılar söylüyorum, yürüyüşe çıkıyoruz, dans ediyoruz. Bakıcı varsa bile ben yanlarındayım. Çünkü biliyorum ki onun bu günlerini bir daha ona asla veremem. En mutlu olduğu oyuncağı benim, en sevdiği kişiyim. Anneden bir bebeği mahrum etmek çok acımasızca geliyor bana da. Buraya kadar iyi hoş çok güzel. Ama gün bittiğinde herşeyin beni bekliyor olması, uyku problemimiz ipin koptuğu yer oluyor. Çünkü nolursa olsun ben de beni beni yapan şeyleri özlüyorum. Onlara da vakit ayırmak istiyorum. Sorumluluklarımı yerine getirmek istiyorum. Ki bu sorumluluklarım aynı zamanda yapmaktan da zevk aldığım şeyler, hobilerim. Eğer bir gece dolu dolu kitap deftere gömülüp çalıştıysam ertesi gün şahane bir anne olarak uyanıyorum. Adeta anneliğim in güzelliğine güzellik geliyor.
Ayrıca yedirsen de olmuyor canım. Ben yedirdim yine sen de dene ama. Yoğurt yedirdim, muhallebi, çok koyu kıvamlı tarhana. Hatta büyüklerin baskısına direnemedim nişasta bile yedirdim 3 4 gün. Ama yok, ilk yediği gece uyudu. Sonra yine aynı.
(4,040 puan) tarafından
Sanırım doğru söylüyorsun yedirmekle alakalı değil gece kalkıp beni yokluyor. Anneligine enerjine de bayıldım çocuğun çok şanslı işte biraz yipraniyoruz malesef
(612 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım. Birkaç bilinçsiz örnekler görsek de onların haricinde bütün anneler çok güzel bence. Allah bize güç, bebeklerimize sağlıklı uyku versin, zamanımızı bereketli kılsın. Birkaç sene böyle geçecek gibi..
0 oy
(402 puan) tarafından
Bende öyleyim ama çok şükür ki eşim evde çalışıyor bebege bakıyor işten geliyorum maraton başlıyor bu defa eşim oturuyor mesaisine ben bakıyorum ertesi gün bi daha aynı Rabbim sabır versin gerçekten çok zor uykusuzluk en büyük gerginlik sebebi
(612 puan) tarafından
Bence de mesele uyku. Uyusa bu minikler biz de iyi kötü bi düzene koycaz ama yok. Eşimin de benim de belimizi kolumuz kopuyor. Gündüz de gece de dahil her yarım saatte uyanıyor uyuyamadım diye ağlayıp duruyor. Tekrar uykuya geçir yat sonra sen dalamadan, bi iş yapamadan geri uyansın..
0 oy
(3,240 puan) tarafından
Aynı durumdayım. Ve ömür boyu bu durumda olacağız. İşler asla yetişmiyor ve bitmiyor. O yüzden çok takılmıyorum. Takmamaya çalışıyorum. Şunu kabul edelim:her şeyi biz yapamayız, biz insanız.

Bebek de önemli iş de lazım. Biz kadınların ömrü böyle geçip gidecek. 
(612 puan) tarafından
İnanır mısın işi bıraktım zaten. Ev dağınıkmış temizlikmiş çok takmıyorum. Eşim ne zaman süpürürse silerse o kadar. Ama yine bile yetişemiyorum.
0 oy
(2,596 puan) tarafından
Biz ev işi çocuk derken bunalıyoruz yoruluyoruz sizin bide iş giriyor araya Allaah yardımcınız olsun çalışan bacılar
(612 puan) tarafından
Allah razı olsun. Hakikaten çalışmazken bile kafamı kaşıyamıyordum. Hepimize güç kuvvet versin Allah

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 100 göst.
0 oy
6 cevap 121 göst.
19 Kasım 2023 Aile kategorisinde Aylin976 (15 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 572 göst.
15 Ocak 2020 Aile kategorisinde Pamuk şekeri (1,279 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 440 göst.
19 Eylül 2018 Aile kategorisinde ✨Gafsa✨ (2,891 puan) tarafından soruldu