0 oy
332 göst.
Diğer kategorisinde (10,163 puan) tarafından

Kızlar tabi ki ev hanımları da çalışıyor maksadım kimseyi kırmak değil yanlış anlaşılmasın ama ben 11 yıldır öğretmenim mezun olduğumdan beri çalışıyorum yani ve doğum iznim başlayacak artık bu hafta cuma itibariyle. 8 ay evde olcam ilk kez. Çok tuhaf gelıyor, ya bunalıma girersem diye korkuyorum. 2 aylık tatillerde bile yazın sonunda artık sıkıldım okul açılsın demeye başlayan bir tipim ben :D var mı uzun ara verip başlayan o süreç nasıl gecti

10 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bünye alışıcak bi süre sonra . Diyeceksin ki ohhh dünya varmış :D
(10,163 puan) tarafından
Ay inşallah yoksa şimdi düşününce napcam ben ya diyorum sürekli :)
-Reklam-
0 oy
(3,136 puan) tarafından

Bende 3 sene çalıştım öğretmenlik yaptım hamileyim diye bu sene başlamadım 8 aydır evdeyim çok sıkıcı oluyor ama Bi yandan da rahat dinleniyorsun en azından :)

(10,163 puan) tarafından
Ben gebeliği çalışarak yedim bir şekilde hani diyorlar ya lohusalık zor bir de bu dert olur mu acaba bana diye düşünüyorum kaç gündür
(3,136 puan) tarafından
Kafanı onunla meşgul edersen istersen istemez bilinç altından dolayı etkilenirsin o yüzden olumlu düşün olumlu olsun.
(10,163 puan) tarafından
İnşallah canım her şey güzel olur doğum stresi varken düşündüğğm şeye bak
0 oy
(1,240 puan) tarafından
Ay sonunda şurada bir öğretmen buldum;) bende 2 senelik öğretmenim tazeyim daha 6 ay oldu izindeyim. Ben sıkılmadım belki bu yaşadığım yer ve öğrenci profilleri ilede de alakalı olabilir.Bende seneye ne olacak gözüyle bakıyorum annem istanbulda kendi ailem hepsi orada eşimin ailesi Giresunda biz Ağrıdayız kim seneye çağırıp yanıma alacağım bilmiyorum. Şuan bunun stresi var sadece üzerimde seneye ne olacak;(
(10,163 puan) tarafından
Benim ilk 40 güne annem gelecek sonrasında tayin isteyeceğiz ama nereye :) her şey muallakta yani ben de doğudayım kuzum ama arkadaş ortamımız iyi ve öğrenciler de eh işte denecek kadar başarılı özlerim bir şekilde. İstanbul a tayin isteseniz kolay çıkar aslında diğer şehirler bizim branşlara hele çok zor
(1,240 puan) tarafından
Tayin hakkimiza 3.5 sene var Istanbul asla dusunmuyoruz Akdeniz yada ege tarafi
(10,163 puan) tarafından
İnşallah gelir canım biz 7 yılı doldurduk olduğumuz yerde. Bakalım bize denk gelecek mi gelişmiş ve uygun bir yer
0 oy
(452 puan) tarafından

alışmısın ondan öyle oluyor şimdi bebeğin olunca iznin bitiğinde keşke okul kapansa diyeceksin bebeği bırakmak istemiyeceksin <3

(10,163 puan) tarafından
Bir de ilk günler bırakınca ağlayan arkadaşlarım vardı diyorum demek ki ruh hali farklı bu durumun bilmemezlikten hep ya
0 oy
(2,692 puan) tarafından
Ben de öyleydim yaz tatillerinde sıkılır okul başlasa derdim. Ama bekarliktaki ya da çocuksuz hayattaki gibi olmuyor valla :) 

7 aylıkken izne ayrıldım, hamileliğimi o iki ayda anladım diyebilirim. Evdeydim hic sıkılmadım heyecanla dogumu bekledim, tatlis tatlis hazirliklar yaptım. Doğum öncesi izni, doğum sonrası izni, yaz tatili, ücretsiz izin derken 9 aydır evdeyim. İlk 2 ayi hamilelik ve hazirlik. Son 7 ayda da oğlum var çok şükür bin şükür :) ama cocuktu, ev isiydi yemekti çamaşır bulasik, misafirliğe gitmek, misafir agirlamak bla bla... Sıkılmak şöyle dursun durup kendimi dinlemeye çok vaktim olmuyo :) 

Sonuç olarak 9 aydır evdeyim ama sanırım 9 yıl da dursam sıkılmam, çocuk çok kıymetli değerli güzel bir şey ya :) ama bir o kadar da vakit aliyor ;)
(10,163 puan) tarafından
Ay ne güzel anlatmışsın ya ben 34+4te ayrılmış olucam son 1 ayım yani aslında koşturmaca ile gecti gebelik şimdi de acabalar sardı ama yaşayanlar hep aynı fikirde olduğuna göre yersiz endişe etmişim❤️
0 oy
(25 puan) tarafından
Al bendende o kadar 7 yildir surekli calisiyorum hic evde bos kalmadim simdi izine ayrilcam ne olucak bilmiyorum ya ev isiyle bebek telasiyla gecicek yada bunalima girmiyim die dua ediyorum 
(10,163 puan) tarafından
Herkes ama su gibi geçiyor demiş kuzum yukarda baksana biz de yaşayıp görcez
0 oy
tarafından

Doğum yapalı 45 gün oldu işi 35. Hafta da bıraktım kavga ettiğim müşterileri bile özlüyorum :D

(10,163 puan) tarafından
:)) ben de çalışırken arada şikayet ediyorum acaba özler miyim diye düşünüyorum şimdi. Ben iznim doğum sonrasına kalsın diye bu haftayı bekledim Benim de 34 haftanın sonu olacak işi bırakmam
tarafından
Insan oğlu nankör yazın kışı özlersin kışın yazı ne eksikse o özlem duyulur bende çalışırken kurtulsam diyodum bıraktım şimdi işi özlüyorum ise gitsem bu sefer de evi ozlerim :)
0 oy
(335 puan) tarafından
Çocuğuna vakit ayırmanın tadını çıkar bence. Evet insan bazen bunalıyor ama onun her anına şahit olmak harika bir şey. Bunaldığın yerde çıkıp gezin eşinle. Bebeği de alın. Allahın izniyle bir şey olmaz. 

Biz ilk dışarı çıktığımızda 15 günlüktü kızım. Yazdı gerçi ama onda bile herkes 40 çıkmadan çıkılır mı,nnazara gelir, hasta olur diye vır vır etmişti. Çıkılmaz diye bir kural yok. 

Kış diye de endişe etme, çok kar buz yoksa rüzgar yoksa eve tıkılıp kalmanın da anlamı yok.

Şartlar elverdiğince dışarı çıkarsınız yani. Allah sağlık versin. 
(10,163 puan) tarafından
Amin canım benim şubat ayının sonu ya da ortasında gelecek kızım buralarda hava ısınır Mart sonu gibi inşallah çıkarırım ben de yavrumu
(335 puan) tarafından
Benim, beklerse, mart başı İnş. İlki temmuzda oldu.
0 oy
(2,575 puan) tarafından
Bende 11 yıldır özel sektörde çalışıyordum gebeligimi öğrenince eşim dinlen dedi bide riskli oldjgu için çıktım. İlk 1 hafta çok güzel geçti ondan sonra hergun eşimi arayıp ağlıyordum nolur ben ise gıdım diye:)) 
(10,163 puan) tarafından
:)) muhtemel sonum olmaz inşallah gizliden derse girermişim gidip :)
0 oy
(149 puan) tarafından
Benn bende siz. Gibiyim  dogm iznime ayrilcam 32 de raporum ckti uzattm 37 ye kdr.kendmi sendroma.girecem gibi hissediyorm boyle bi garp hc evde.otrmadm ama.ozlyorm de evde olmayi pazar gunlerndede.skilyorm evde.uzn sure kalmis.gibi hssediyorm . Bilmyorm :( 
(10,163 puan) tarafından
Bebekle nasıl olur belki onu bilmediğimizden canım ama yaşayıp görcez dediğim gibi yazın bile sıkılıyorum ben
(149 puan) tarafından
Galiba belkide cok guzel syler.beklyor bizi  biz kendmiz buuunaltiyoruz:)

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 79 göst.
31 Mart 2022 Diğer kategorisinde Aselin annesii ❤❤ (1,082 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 396 göst.
28 Ekim 2019 Yemek-Tarifler kategorisinde gelbebegim (1,419 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 80 göst.
5 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Belsev (892 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 139 göst.
25 Mart 2023 Diğer kategorisinde Tuubba (124 puan) tarafından soruldu

377,329 soru

11,292,013 cevap

34,710 kullanıcı

...