0 oy
531 göst.
Aile kategorisinde (29 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi

Merhaba kızlar. Esimle 1.5 yildir evliyiz ve herseyi kendimiz alip yuva kurduğumuz icin epey borcumuz oldu bi basimiza odemeye çalışıyoruz. Ama nedense bi türlü duzene girmedi odemelerimiz 10 gune kadar doğumum olacak özellikle bu ay aşırı sıkışık durumdayız isin icin nasil cikicaz hiç bilmiyorum. Benim sizden isteğim evimin bereketi icin borçların kolaylığı için yapılabilecek dua var mi. Şüphesiz ki her derdin dermanı Allahtir ne istersek ondan istemeliyiz. Ama ben bunun icin yapılacak dualar varsa bilmek istiyorum. Rabbim kimseyi zora sokmasin herkese evinde huzur mutluluk saglik versin insallah. Kimin ne derdi varsa tez zamanda dermanina kavussun. 

7 Cevaplar

0 oy
tarafından

Bzide ayni sizin gibiyiz valla 14 aylik evliyiz herseyi sil bastan kendimiz yaptik birc dert derken ay basinda geldgi gibi giden para sonra zar zor gelen ay sonu ve doguma bi ay var masraflar artiyo durum boguyo insani dun bende yazacaktim dua sormak icin ama vazgecmistim yazan olursa insallah faydasi olur bizlere :) ALLAH BUYUK

(29 puan) tarafından
Insallah canim Rabbim kimseyi darda koymasin kendimizi düşünmüyorum ama.bebegim icin herseyin iyi olmasını istiyorum. Nerde zorda biri varsa hepimize yardim etsin Rabbim.
tarafından
Aynen canim bebek icin endisem zaten yoksa ben her turlu idare ederm sukur
(29 puan) tarafından
Insallah bebeklerimiz icin her zaman en iyisi olur Rabbim yardımcımız olsun hepimizin
-Reklam-
0 oy
(8 puan) tarafından

Canim Fetih suresini 33 defa ayri kisiler birertane okumak sarti ile okutabiliyosan okut borc kolayligi icin. Okadar kisi yok okutamam diyosanda Selati tuncina duasini 1001 kere oku kendinde okursun hamile agzinla Rabbim kabul etmezmi hic. Hem sunuda soyliyim inan bebecikler bereketleriyle geliyor ben 3.ye hamileyim diger 2 yavrumun dogumunda hic ummadik anda oyle guzel kapilar acti ki Allahim bize esimin isleri konumu duzeldi maddi manevi. Gecer bu gunlerde insallah.

(78 puan) tarafından
allah razı olsun başka elimden bişey gelmiyoki hamile oluncada esim hic bişye izin vermiyo ondan öncede calıştırmazdı gercide
(29 puan) tarafından
Olsun ne guzel bak sen elinden geleni yapıyorsun bu bile cok guzel bisey
(78 puan) tarafından
aynen canım ama gercekten cok sıkıntılarımız var dertlesek kimse yok bunla kafa dagıtmayada calısıyorum işte
(29 puan) tarafından
Inan bende ayniyim güvenip konuşulacak bi insan yok cevremde bu cok kötü kimseyle bisi paylasamamak. Rabbim gönlümüze ferahlik versin her zaman
(78 puan) tarafından
amin canım hayatımı yazsam roman olur valla
0 oy
(51 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Er rezzak ismini bol bol cek canim darda koyar ama bunaltmaz rabbim gelen yavrun kismetiyle gel d in insallh 

(29 puan) tarafından
Amin canim insallah Allah razi olsun
0 oy
tarafından

Dua önemli evet birde bunun yaninda insanin kendine bi bakması gerekir  diye dusunuyorum ben, nerde neyi yanlis yapiyoruz diye (herkesin yanlisi hatasi vardir). Ilmihallerde 52 farz, mekruhlar vs gibi listeler vardir bunlari iyice gözden geçirmek gerekir. Tabii ki hiçbirimiz mükemmel değiliz. Ama Allah her çabamizi görüyor. Özellike geçim darligina sebep olan yanlis ameller vardi bir kitapta denk gelmistim. Mesela kredi karti faiz yaziyor mu az miktarda olsa? Evde israf yapiliyor mu ekmek kirintilari önemsenmiyor üstüne basılıp geçiliyor ya da cöpe mi atılıyor,kerahat vaktinde uyunuyor mu vs?  Aklima gelenler bunlar örnek olarak. Yine de en iyisini Allah bilir

(29 puan) tarafından
Allah razi olsun cevabin icin canim ve gercekten cok doğru diyosun aslinda oyle cok ihmalim var ki sen bunlari yazinca anladim ben elimden geldikce dikkat etmeye çalışıyorum ama iste eksikler oluyor. Özellikle su faiz konusu benim canimi sikan kredi borcu ödüyoruz ve bizi en cok o zorluyor hep faiz islendi cünkü. Bitse rahat edicez eminim ama daha 2 sene var. Tabiki bi tek yanlisim bu degil.
tarafından
herkesin eksikleri hatalari var onemli olan bilincinde olmak elinden geldigince cabalamak dedigim gibi Allah her cabamizi goruyor sinelerdekini en iyi bilen O'dur. Allah yardimciniz olsun
(29 puan) tarafından
Sagol canim Allah razi olsun
0 oy
(645 puan) tarafından

Amin canım Allahım bolluk bereket versin evin içinde bol bol dua et canım bizde herşeyi kendimiz yaptık ne kadar zor olduğunu biliyorum gerçekten Allah hepimizin evine bolluk bereket huzur sağlık versin 

(29 puan) tarafından
Amin canim benim cumlemize insallah
0 oy
(66 puan) tarafından
Abdullah b. Mesûd'u, ölüm hastalığında ziyâret eden Hz. Osman (ra), "Sana bir bağışta bulunulmasını emredeyim mi?" demiş. Abdullah, buna ihtiyacı olmadığını söylemiş. 

Hz. Osman, "Senden sonra kızlarına kalır." demiş. O zaman Abdullah ona şu cevabı vermiştir: "Sen kızlarımdan korkma. Ben onlara Vâkıa Sûresi'ni okumalarını emrettim. Ben, Hz. Peygamber'in (sas) şöyle dediğini işitmiştim: "Her kim her gece Vâkıa Sûresi'ni okursa, ona fakirlik dokunmaz." 

(Kaynak: Rezin, Hadis No: 798)
Bu sahih bir rivayettir
(29 puan) tarafından
Allah razi olsun canim okucam Allahin izniyle.
(66 puan) tarafından
Oku canım her akşam okuyamasan cuma günleri oku onda yine hadis var berekete dair tam metni hatırlayamadım bakar yazarım istersen.
(29 puan) tarafından
Olur canim mutlaka okuyacagim allah razi olsun
(66 puan) tarafından
Amin kardeş hepimizden
0 oy
(355 puan) tarafından

Bizde tam sizin durumundayiz wallaha. Borcun hepsini esime yukledi ailesi esmde asqari ucretle calisyor her ay bin lira taksit oduyos 700 lirayla gecinios elektrik su ew ihtiyaci derkn wallahi ay sonu elde awucta hicbise kalmior. Esim ek ise qidior arada anca benmde dogumuma 1 ay war daha bebeqime anne babasi olarak bisey alamadik :( esim kasmda bide askere qidecek. Bebekle bi basima ne yapcam Allahim sen yardim et. Esimin ailesi daha esimi yolma pesinde ki kayinbabam cift maas alio kaynim bekar war calisio ewde 3kisiler sadece ona raqmn kadinin qozu doymuor daha esimi yoluyor. Bnm.aileminde durumu iyi ama.ben yardim.isteyemiom.utanamiom bi iki annem para yolladi cok aqrima qitti qunlerce aqladim kndimi cok kotu hissettim. Nebilm biseyler yolunda qitmio ama hepimizin dediqi qibi ALLAH BUYUK

(29 puan) tarafından
Cok zor gercekten canim benim. Bide bebekler olacagi icin onlari düşünmek zorundayız herseyden once insan o zaman daha cok bunalıyor. Size de yardim etsin Rabbim ve bu durumda olan tüm herkese.
(355 puan) tarafından
Amin amin cumlemisin ins

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 151 göst.
12 Mart 2023 Aile kategorisinde Aygün24 (1,337 puan) tarafından soruldu
+3 oy
29 cevap 555 göst.
14 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Meleksone (2,126 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 256 göst.
+1 oy