0 oy
1,554 göst.
Diğer kategorisinde (1,462 puan) tarafından

Bakın kızlar ben mutfakta ona beslenme hazırlarken oğlum ne yapmış küçükte değil 6 yaşında delirmek üzereyim bağırmaktan kasıklarıma ağrı girdi 

image

26 Cevaplar

+1 oy
(25,224 puan) tarafından
Şuan koltuktan cok cocugun elinde bıçağın ne işi var diye düşünüyorum çocuklu evde ortalıkta bıçak mı gezer bir yerine de bşy olabilirdi 
(1,462 puan) tarafından
Aynen öyle canım o kadar koruyorum sorumsuz değilim tek çocuk zaten hep etrafindayim yinede çocuk işte engel olamıyordum kas la göz arasında yapiyorlar
(12,264 puan) tarafından
Bak canım bu dediğimi unutma  hergun yaramazlıkları yüzünden ağlayan ben  şimdi  şükür ediyorum  
Öyle akıllı  oldu ki  maşallah  13 yasin da  adam gibi  adam
Bu yaptığı  şeyler hepsi akıl olaak gerii dönecek biraz sabır  ALLAH  yardımcın  olsun
(1,462 puan) tarafından
Ay annemde hep aynısını diyor inşallah canım aslında bu sene baya baya rahatlamıştım ama bir iki gündür tekrar hızlandı gibi hamileligimden dolayida olabilir kardeş gelecek ya
(12,264 puan) tarafından
Sağlıkla  sıhhatle doğsun inşallah canım benim  bebeğin  
Sen üzme kendini  daha küçük  düzelir  merak etme
(1,462 puan) tarafından
İnşallah canm Allah razı olsn sagolasn
-Reklam-
+1 oy
(151 puan) tarafından
Aman bosverin. İlerde yeni bir koltuk alırsınız ama bağırarak kirdiginiz kalbini 50 çeşit koltuk da olsa onaramaz. Bıçakları da büyük ulaşamıyor demeyin büyüklerin bile ulaşamayacağı yere kaldırın lazım oldukça siz alın Allah korusun şuan içeri girip koltuğu öyle görmek yerine bıçak elindeyken bıçağın üstüne düşmüş çocuğunuzu gorebilirdiniz malesef.
(1,462 puan) tarafından
Haklısınız ama zor bı çocuk bende hamileym falan işte inanın çok acayip yerlerden bile biseyler bulup çıkarıyor
(151 puan) tarafından
Muhakkak öyledir ama sabır bidaha bu günlere geri dönmeyecekler ki. Acaba hırçın bir çocuk mu oldu bağırsaktan kasıklarima ağrı girdi demissiniz... Sizi üzmek için yapiyor olmasin
(1,462 puan) tarafından
Biraz böyle savaş oyunu fln vurdulu kirdili şeylere merakli
0 oy
(119,442 puan) tarafından
Aboo koltugunu kesmis
(1,462 puan) tarafından
Yaa yaa ben ne yapacam bu çocukla
(119,442 puan) tarafından
Kiz cocukta bicagin ne isi var
(1,462 puan) tarafından
Almış mutfaktan canım büyük her yere yetişiyor
0 oy
(2,849 puan) tarafından
Anam ne yapmis o ole fotograf ters cikmis
(1,462 puan) tarafından
Bıçakla kesikler atmış koltuga
(2,849 puan) tarafından
Allahim bu cocuklar bizi delirtir
0 oy
tarafından
Hiç sağlıklı değil canim küçük kardeşi var mi
(1,462 puan) tarafından
Sağlıklı değil derken ? Çocuktan mi bahsediyrosunuz benim çocuğum gayette sağlıklı hata üstün zeka
(233 puan) tarafından
Bence arkadaş saglikli değil derken zekasına bişey dememiş yani bicakla oynaması sağlıklı değil demek istemiştir sanırım bu tarz davranislarin altında yatan bi sebebi olmali ben olsam bir  çocuk gelisimciden yardım alirdm canım senin açından da iyi olur naçizane bir tavsiye.
(1,462 puan) tarafından
Aldık canım hemde bir kaç psikologtan yalnız bir sorun yok sadece savaş fln bu tarz oyunlara biraz meyilli
(233 puan) tarafından
Anladım dikkatini baksa oyunlara verse unutur aslında ama iste çocuk buyutmek çok zor bende yeni eanne oldum her dönemde farklı bir sorunları çıkıyor maalesef illaki geçici bir durumdur sizinki de
0 oy
tarafından
Bağırma canım bağırdıkça üstüne gittikçe daha çok yapar hırçın Bi çocuk anladığım kadarıyla 
(1,462 puan) tarafından
Biraz öyle bayahareketliydi ama çok iyi olmuştu bayadir asslında bugün bunu yapmis
tarafından
Çocuklar böyle evde sağlam eşya bırakmıyorlar benim ki de tükenmez kalemle boyamıştı allahtan sildim de çıktı
0 oy
(2,241 puan) tarafından
aman dikkat et canim bicakla mi yapmis yapmis yuksege kaldir tum kesici seyleri Allah korusun biryerini kesmesin . bagirma bagirdikca daha da hircinlasir canim guzellikle anlat bu zararli kotu diye sen boyle yapinca uzuluyorum de . anlayacak yasta canim 
(1,462 puan) tarafından
Kaldırmıştk canm bı ara yine takmıştı bıçağa küçüktü ama o zaman annem kaynanam her yerde saklamistuk bıçakları ama şimdi büyüdü vazgeçmişti ve yinede yukardaydi ama yetişiyor malesef bı şekilde büyük olduğu için söyledim canım ilk bağırdım ama sonra bıraktım konuşmuyorum seninle çok üzüldüm dedim şimdide ağlamaklı ağlamaklı soruyor neden konuşmuyorsun benimle biliyorum diye
(2,241 puan) tarafından
aslinda akli yetiyo da canim ya birde soruyomus sende devam et canim uzuldugunu belli et iyice yoksa Allah korusun daha kotu olur allah yardimcin olsun
(1,462 puan) tarafından
Aynen canm sagolasn
0 oy
(452 puan) tarafından
yazık ya mahfetmiş koltuğu bıçağın ne işi var onda nasıl almış 
(1,462 puan) tarafından
Canım büyük ya yetişiyor her yere ben bı bıçak el altında bulundurrum öburlerini saklarım o kullandığımızda saklarım ama işte sandalyeyle her yere yetişiyor yaştan dolayı gücü yetiyor her yerw
(452 puan) tarafından
canım benim hine de dikkat et hiç birini ortalıkta bırakma kulandığını bile kaldır. oğluna da kızarsan  daha beter olur tatlı bir dilen anlat yaptığının yanış olduğunu bir daha yapmaması gerektiğini söyle.
(1,462 puan) tarafından
Zaten şu an anlattım ve konuşmuyorum onunla oda baya üzgün inşallah yapmaz bida
0 oy
(798 puan) tarafından
Bicaga duskun olmasi bence dusundurucu .kardesi varmi ?Kiskanclik yapiyor olabilr. Bence bi pedagoga goturun. Koltuktur esyadr hicbisey cocugun psikolojisinden onemli degil. 
(1,462 puan) tarafından
Götürdük canm hemde özel psikologa bir sorun yok çok hareketli üstün zeka dedi bu bıçak merakida bir ara ben mecburiyetten bazı günler babaanneye bırakıyordum biseyler izlemiş telefondan zaten biraz böyle savaşa fln meraklı bir çocuk ama ben unutturmustum baya baya oldu kalmamisti bıçağa merakı falan bugün böyle görünce çok şaşırdım v üzüldüm ondan öyle tepki verdim zateb
(798 puan) tarafından
Sosyal medya oyunlar videilar kotu ornek getcekten. Kendini orimcek adam sanip balkondan atliyanlarda olmustu. Allah korusun dikkat etmek lazim.
(1,462 puan) tarafından
Aynen öyle canım güya unutmustu vazgeçmişti yine bı yerdr bişey görmüş olabilir diye düşünüyorum ondan mı yine merak saldı diye
(798 puan) tarafından
Olabilir cnm bide ofkesini  bu sekilde cikartiyorda olabilir.
0 oy
tarafından
Amaaannnnn koltuk mu o nıye yaptı kı ne dıyo 
(1,462 puan) tarafından
Düşünemedim diye bilmiyordum diye beni kandırıyor güya işte
0 oy
(1,307 puan) tarafından
Geçmiş olsun canm napalm çocuk işte bereket versin ki kendine zarar gelmeden fark etmişsin bağırmadan anlatmaya çalş bağrdıkça dahada hırçınlaşıyolar
(1,307 puan) tarafından
Ne demek canım benim de yiğnlerm çok yarmzdı anlarım seni yengemle ablm kafayı yerdi yani bnmki daha krnmda da
(1,462 puan) tarafından
Benimde bir küçük kardeşim de böyleymiş annem benim oğlumu çok akıllı görüyor düşün yani kardeşim çok daha betermis annem 5 yıl bir yere gitmedim annemlere bile zorla götüyorlardı diyor
(1,307 puan) tarafından
Ay vallahi doğrudur benm yiğenm de oleydi Bi görsen ama şimdi maşallah çok efendi Bi çocuk oldu mesela ben çok uysalmşm annem çocuğun sana çekerse çocuk büyüttüm sanmasın derdi ama eşime çekerse bnada geçmiş olsun
(1,462 puan) tarafından
Aynen canım ya annemde aynısını der büyüyünce bak nasıl efendi olucak der kardeşim öyle cidden benden bile daha çekingen utangaç çok efendi çok sever herkes
(1,307 puan) tarafından
Aynen büyünce çok efendi uslu oluyo sağlıklı olsun lar da
0 oy
tarafından
Sorunlu diyenlere bakma. Çocuğun gayet normal. Adı üstünde çocuk bu nereden ne bulacağı hiç belli olmaz yigenim biz mutfaktayken benim parfumumle oynuyordu 5 yaşında annesinin cantasindan çakmak almış koltuğa parfüm sıkıp yakmıştı bunun doğru bir davranış olmadığını anlatan kadar göbeğimiz çatladı aşırı hiperaktif bir çocuktu pedegok ben neyim demiş âmcam da çocuk pisikologu demiş doktor da adı üstünde çocuk pisikologu bu çocukta birşey yok her yaramazlık yaptığında bize koşmayın demiş sağlık olsun gecmis olsun bitanem
(1,462 puan) tarafından
Allah razı olsun nasilda anlattın canım çok rahatladım benimde anlatmak istediğim bu ben sorumsuz anne değilim ama çocuk bu atıyorum bı yerden bişey görsün hemen yapar çocuk yani adı üstünde ne zaman ne yapacağını bilemeyiz ki bu normal değil demek değil hatta oturup kalkmayan çocuk gibi davranmayan çocuklar normal değil bence
tarafından
Minder gibi bıraktıklari köşede dursa daha mı iyi çocuk bizim yanlış davranışlarda düzeltmeye çalışmaktan başka bişey gelmez ki elimizden kuzum sen sıkma canını koltuk ta geri gelir sen o bıçağı en yükseğe de koysan bulacağı varmış yaşanacağı varmış ki olmuş sağlık olsun kuzum
(1,462 puan) tarafından
Aynen öyle canım Çok sağol Allah razı olsun canm benim
0 oy
(76 puan) tarafından
Bagirmak cocugu daha da sinirlendirir inatla yapmaya devam eder oturup sakince konusup sana verdigi zarari birlikte kullandiginiz esyaya nasil zarar verdigini anlat 
(1,462 puan) tarafından
Anlattm canm inşallah bida karsilasmayiz böyle biseyler
(76 puan) tarafından
Anaokuluna falan yolluyor musun
(76 puan) tarafından
Instagramda montessoriklubu  takip et canim üsenmeden orada ki oyuncaklari yap enerjisini atsin hem de kaliteli eglenceli zaman gecirmis olursunuz
(1,462 puan) tarafından
Aynen canm uğraşıyoruz oyun konuşma fln aynen canım bu yıl anaokuluna gidiyor
0 oy
(135 puan) tarafından
Valla Allah niye anneliği kadına vermiş çok sabırlı oldumuz için. Düzelir inşallah şuan tam yaramazlık dönemleri bide çocukların yerine koymak lazım oyun oyuncak alan Yok arkadaş Yok kimse  kimseye güvenmiyor  mahalle kültürü Yok oldu napsin bu çocuk Bizim gibi otura bilirmi 
(1,462 puan) tarafından
Aynen öyle canm bide çok hareketli bı cocuksa zorlaşıyor herşey iyi lce
(135 puan) tarafından
Anlamak lazım 22haftaligim ins benimde oğlum olucak anne kelimesinin anlamını yasicam nasipse
0 oy
(1,794 puan) tarafından

Büyük bı ihtimalle dikkatinizi çekmek istemiş başarılı da olmuş. Zor ama öncelikle sakın ol. Bı yerine zarar vermedi umarım.. Daha fazla ilgi istiyor olabilir ya da enerjisini atacak yer arıyor olabilir. Bı örtü atarsın kanepedeki yara kapanır ama çocuktaki yara zor kapanır. Derin bı nefes al sakince konuş

(1,462 puan) tarafından
Sağol canm aynen öyle genelde dikkat çekmeye çalışır o dediğin gibi olabilri
(1,794 puan) tarafından
Boş bı duvarı kağıtla kapla canım yapabilir sen eline boyaları ver istediğini yapabilirsin de farlki biseyler yaptırmaya çalış sürekli
(1,462 puan) tarafından
Bizimki olmayacak yerlere olmayacak şeyleriyapmayı daha çok seviyor canım :)
(1,794 puan) tarafından
Her seferinden böyle bagirirsan dikkatini çektiğini öğrenmiştir canım o yüzden devam eder
0 oy
tarafından

6 yaşında ki çocuk az da olsa herşeyin bilincinde olmalı , hani iyi veya kotünun ,

Sizin cocugunuz acaba çok hiperektif ve enerji dolu bir çocuk mu ? 

(1,462 puan) tarafından
Aynen öyle canım pek hareketli dürtüsel bir çocuk psikolog demişti öyle çok bilmiş çokta zeki amaaa çok çok hareketli
tarafından
Çünkü öyle çocuklar hep bir yaratıcılık peşinde olur , kendileri kesfetmek isteyecegi şeyler olur , birşeyler için çabalamaya kalkar, bazen bilmeden böyle şeyler yapabilir ,
Canı sağ olsun çocuktur ,
Ama yinede uygun bir dille anlatmaya calis şakadan ağlama rolü yap o senin üzüldüğünü görse asla bir daha yapmaz ...
(1,462 puan) tarafından
Aynen canım çok meraklı hep keşfetme peşinde ben üzüldüm anlattıkça oda çok çok üzüldü nolur konuş benimle diyor
tarafından
Biraz daha konuşma ki yapmasın , Allah korusun kendisine yada kardeşlerine zarar verecek bilmeyerek çocuktur aklı ermez
0 oy
(49 puan) tarafından
Bi karikatür vardı yaramazlık yapan çocuğuna vuruyordu /bağırıyordu anne, baba da gelip şunu söylüyordu  'senin vurduğun mu daha kıymetli yoksa onun vurduğu mu'

Bazen sukunetimizi kaybedebiliyoruz elimizde olmadan ama Rabbim sağlık sıhhat versin gerisi hep hallolur bir şekilde. Ben sinirlendiğim zaman hep bu cümleyi getirmeye çalışıyorum aklıma 
(1,462 puan) tarafından
Aynen canm çok haklısın sagolasn
0 oy
(333 puan) tarafından
Kucuk degil diyorsun da o yaslarda merak vardir canim yaptigi normal cocugina zarar verme sakin 
(1,462 puan) tarafından
Sağol canm anlattm ama bakalm üzüldü oda baya ben uzulunce
(333 puan) tarafından
Kucukken bende perdeleri kesmistim:D su an cocugunu cok iyi anliyorum ilk bicak darbesi meraktan digerleri kesik atmak hosuna gitti o yuzden yapti tabi ben sonunda terlik yemistim :D seninki azarlama ile kurtulmus
(1,462 puan) tarafından
Aynen cnaim o. Merak eder hep yapsam nolçak diye sonrada büyük ihtimal hoşuna gitti dediğin gibi :)
(333 puan) tarafından
:) gecmis olsun saril cocuguna yaptiginin yanlis oldugunu soyle sakinlesmissindir simdiye sende
(1,462 puan) tarafından
Çoktan sakinlestim canm bagidikta  hemen sonra yanlış yaptığımı düşündüm ve sessizce konuştum çok üzüldüm sen biliyorsun kötü bidey olduğunu niye yaptın fln dedim oda çok üzüldü
0 oy
(2,589 puan) tarafından
Bağırma da canım olmuş artık sakinleşmeye çalış.. Üstüne örtü örtersin düzeltene kadar.. Ama sakincw konus onla üzüldü günü ona belirttki daha yapmasın böyle seyler 6 yaşında çünkü.. Sinir sistemi mi bozulmus acaba bende kücükken askıdaki kıyafetleri yakmıştım hahahahah
(1,462 puan) tarafından
Kardeş geliyor ondan mı acaba anlattm canm üzüldüğümü görünce oda üzüldü ama bakalm
(2,589 puan) tarafından
Olabilir cocuklar belli dönem agresifleşiyorlar dikkat cekmeye calısıyor olabilir ilginizi cekmeyin üstünden
0 oy
tarafından
düzenlendi

Valla çok fena olmuş 1.5 yaşındaki kızım kalem yok sen git sürmemi al duvarları çiz halbu ki yatak odasına girmemle çıkmam bir oldu

Yapıyorlar ne yazık ki 

Ama bağırma bağırdıkça daha asabi olur kardeşim öyleydi konuş veya küs onunla ki anlasın sevdiği bişeyi verme hatasını anlat üst dolaplara da değil daha yüksek yerlere koy veya karıştırmyacagı bi yere koy bulamasın 

Allah yardımcın olsun kim ister çocugu tehlikeli şeylere yönelsin hepimiz anneyiz iş var eş var diğer çocuk var :ermm:<3

(1,462 puan) tarafından
Aynen canım çocuk işte yapıyorlar böyle şeyler İşimiz zor bide hareketli olunca sağolasın canm
tarafından
Aynn canım Allah yardım etsin inşallah sabır versin
Çocuk işte adı üstünde dur durak bilmiyor anlasa yapar mı zaten öyle bişey

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 421 göst.
11 Nisan 2024 Diğer kategorisinde _Forbidden_ (1,159 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 494 göst.
8 Mart 2024 Diğer kategorisinde Elif_6060 (33 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 254 göst.