0 oy
1,050 göst.
Aile kategorisinde (81 puan) tarafından
Smdi konuyu söyle özetlim biz bu aralar maddi yönden biraz skışıgz bebek kira taksit evin gecimi derken braz maddi sıkşma yaşyrz biz evlendgmzde de esim bna az miktarda bi mehir vermisti bnde ilerde belki bi ev yada iş icn kullanrz dye bankaya attm dokunmuyorm smdi esim kac gndür o parayı isteyp duruyor eger onu verrsem daha yerine koyamayz ev yada is hayali gider artk kiralarda otrmak istemiyorm ama esim bunn lafınida cok yapyr ben skıştm sen hic yardm etmiyorsn sanki kendi keyfime harcıcam taksitleri vericem diyor ama bir ik iay disimizi sksak da braz biraz ödeyebilr dye düsnyrm sizce ne yapmalym ya bencillk mi yapyrm?

24 Cevaplar

+1 oy
(1,137 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Vallaha ben hiç düşünmeden verirdim hatta bu ay inanılmaz çok sıkıştık ben dedim ona yüzüklerimi satalım diye kredi borçlarından bir de benim işsiz kalmamdan dolayı çok sıkışıpız ama gerçekten ben direk veririm asla oraya buraya harcanmıyor sonuçta rahatlayacaksın taksit ödemiceksiniz kapatsın yani taksitleri imkan varsa bu sefer eşimin aldığı bütün maaş size kalır bence bu daha mantıklı mesela benim banka da 20bin liram var mayıs ayını bekliyoruz bu kredilerin erken kapama borçları oluyor onu 20bine kadar düşürüp ondan sonra kapatıcam ALLAHın izniyle inşallah 
(81 puan) tarafından
Evet dogru diyosn ne yapm para icin evimn huzurunu ne kadr bozucam bende ilerisi icn kalsn diyordm ama napalm artk
-Reklam-
+1 oy
(1,126 puan) tarafından
Bu konu çiftlerin arasında ki bu ilişkiye gore değişir. Ben maddi sıkıntı yaşıyorken bileziklerimi  vermiştim. Çünkü o sıkıntıyı yasayan ikimizdik huzursuzluk olmaktansa insan elindeki ne sarılıyor. Sonrasında Allaha şükür kazandık geri yerine koyduk.Eşiniz yerine koyar mi güvenilir mi bu konuda mesela 
(81 puan) tarafından
Hayr koymaz cnkü kac kere biraz biraz aldı ama parası oldgnda da koymadı tamm ne acelesi var tamm tamm diyp duruyor bende her sefernde söylemek istemiyorm
(81 puan) tarafından
Iste bide bunu düsnyrm huzrszluk yaşicagma napm verm gitsn diyorm
+1 oy
tarafından
Eşim maddi sIKIntı yasayıp psikolojisi bozulacagina varsin gitsin para yapacak bisey yok.Kendine harcamior ewe harcıyor adam sonucta.
(81 puan) tarafından
Ay resmen bi yanmdaki düşncemi okudn öyle mi yapsam ya
tarafından
Canm vermedin diye kimse sana madalya takmicak emin ol.Hergun tantana yasicaksinz.Esine deki veriorm ama borc olarak veriorm bununla ikimiz icin bi plan kurdum hayallerime saygı duy de.Zaten adamin parası olsa öder taksitlerini senden istemez.Huzursuzluga degmez bence Yinede karar senin ileride kocam parami vermio diye post acmayasin buraya:)
(81 puan) tarafından
Ne bileym ya bilmiyorm geri vermicegni bile bile verim mi o zmn
tarafından
Dedigim gibi eger kocan huzursuz olacaksa ver.Ama verdikten sonra sen huzursuz olacaksan verme.Yani esiniz parayi carcur eden birimi gercekten sıkıştıysa verin derim ben.
+1 oy
(2,692 puan) tarafından
Kesinlikle verirdim. Gezmeye istemiyor hoş, ev için sıkışmış adam. Bizde senin paran benim param yok. Adini bile ansam eşim çok kırılır, o da bana yapsa ayni şekilde. Bir de yok borç vereyim, senet yapalım falan, bizim için söylüyorum, aşırı kırıcı sözlerdir. Verirsin, senden ve huzurumuzdan kıymetli değil dersin, tatlılıkla çözülür. Para bugün olur yarin olmaz ama söylenen sözler unutulmaz, diye düşünüyorum.
(81 puan) tarafından
Su anda tüm fikrimi degstrdin gercekten bende öyle düşnyrm ama ne bilm bende ilerde bsey yaparz dye kenara koymustm bidaha koyamayz yerine giden gider dye ama ne bilm bylede dedgm gbi eşim sonradan bna lafını yapar heralde skstgmda vermemstn dye
(2,692 puan) tarafından
Yani haklisin ileriyi düşünüyorsun ama dediğim gibi belki ilerde güzel bir evin olur ama kalp kirikliklariyla girersiniz içine. Bilmiyorum ben eşimden para istesem verse ama azıcık suratı düşse (hic olmadı çok şükür ama) benim icime dert olur. Altı üstü para yani. Ve ihtiyacım olmuş ki istemişim. Surat asmasina bile çok kirilirim ki bir de bana vermeyecek yok olmaz diyecek falan. Hayat arkadaşınız sonuçta ve ben maddi şeyler için kalp kırılmasına çok üzülüyorum. Kaçarım bundan yani. Bir ara sıkışmıştık biz de. Eşim üzgün ve düşünceliydi. Benim bilezigim vardı hatırası olan. O istemedi, ben bozduralım dedim. Şuan bilezigim yok ama eşim hep dua eder bana o davranisimdan dolayı. Hic unutmaz. Bunlar önemli bence.
(81 puan) tarafından
Dogru diyosn bnde öyle yapcam ilersine de Allh kerim artk
(2,692 puan) tarafından
Aynen canım, doğru yoldasin :)
+1 oy
(1,298 puan) tarafından
Ben verirdim çünkü gece gündüz bizim için çalışıyor. Tabi sorunsuz biri olsa geri gelmeyecek olduğunu bilsem bilmiyorum ne yapardım o konuyu düşünmedim hiç. Hatta sana şunu söyleyeyim karayolları kayınvalide lerin evini yıktı 3kat evdi az para veriyorlar mahkeme aşamasında vermediler de halen kirada oturmak zorunda kaldılar bu yaşta isteseler onlara da veririm düşünmeden. Buda 'nden kaynaklanıyor biliyorum kazandıkları zaman direk yerine koymak isterler eşimde öyle bu yüzden bu kadar rahat konuşuyorum belkide senin durumunda olsam vermeyebilir dim bilmiyorum 
(81 puan) tarafından
Ben versem geri gelmicegnden adm gbi eminim o yzden iste
0 oy
(1,698 puan) tarafından
Kulağını tıka ve sakın verme. Azıcık bi tarafları sıkışınca karıya verdiği mehri isteyen adama güven olmaz cebinde kalsın paran belki evladına lazım olcak dokundurma sakın
(81 puan) tarafından
Aynen öyle ne zman skışsa hemen o parayı istiyor kac kere geri cevirdm ama bu sefer bayada tarstk bende yprandm artk verm ne yapyrsa yapsn diyorm ama sonrasıni düsnnce yine ikilemde kalyrm
(1,698 puan) tarafından
Canım vermemek en büyük hakkın. Dediğim gibi ben olsam maddi durumum sıkışıkken özellikle öyle bi paraya dokunmam. Bebeğin var sanırım çünkü. Nolur nolmaz onun için durmalı para
0 oy
tarafından
O senin mehirin gönül rizan yoksa vermemek hakkın ama bir miktarını da verebilirsin çok sıkışık da ise
0 oy
(309 puan) tarafından
O mehir senin hakkin senin rizan olmadan alsa sen rizasiz versen dahi oparanin hayrini gorebilceni düşünmüyorum yerine koyamazsa öldüğünde sana borçlu olcak onuda hatirlat istediginde onuda göze alsin
(81 puan) tarafından
O umursamaz ki tamm tamm koyarz yerine der ama hic ortada icraat olmaz cnkü bundan öncede kac kere aldi ama sonc hep ayni
(309 puan) tarafından
Ozmn verme yalniz almayi bilenlerden göz göre göre ne yedircen ona hakkini
0 oy
(233 puan) tarafından
Senet karsiliginda ver esine :) ben olsam oyle yaparim. Sonucta o senin mihrin senin sigortan yani vermek zorunda degilsin kesinlikle dinen de bu boyle. Ha simdi verirsin ama esinden mutlaka soz alip verebilirsin o parayi eli duzelince tekrar yerine koyacagina dair 
(81 puan) tarafından
Senetle mi yılın tartsma patlamasıni yasarm heralde öyle bsey yapsam:) sen bna ne demek istiyosn ki yabncı gbi senet yaptrysn filan der resmen o anki konsmaları gözümn önnde :)
(233 puan) tarafından
Esinin geri koyacagini dusunmuyorsun ee seninde hayalin var ki senin hayalinde sadece senin icin degil ailen icin o zaman verme kesinlikle hicbirsey yapamaz
(81 puan) tarafından
Hergn laf ediyor gün gelr bunu hatrlatrm sana sen bma yardm etmiyorsn bunu unutmam maddiyata düsmüssn sen bilmem ne
0 oy
(554 puan) tarafından
Bizimde öyleydi bugüne kadar tuttum ama başıma bir is geldi büyük ödemem vardı eşim arabasını satip borcumu ödedi bende araba alsın diye verdim gitti ama sen haklisin öyle ufak tefek şeylere verirsen nihayetinde biter o para bitince napicak ev reisliği böyle oluyor işte çözümü o bulmalı verme paranı 
0 oy
tarafından

Eğer ki mehir  niyetine sana verdiyse geri istemesi dahi çok yanlış ,

Bence verme sakın verme , git kendini 10. Kattan aşağı at verme ,

Giden geri gelmiyor ....

(81 puan) tarafından
Allh seni:)
0 oy
(40 puan) tarafından
Valla ben verirdim para pul hic gozum gormez ama herkezin eşi farkli bazisi SIKILA SIKILA ister mahcup olur bazisi aman para olsun der gerisin geriye bile vermez... bizimde cok skntilarimiz oldu parmagimdaki yuzugumu cikartip verdim hic gozum gormedi ama sonrasinda en guzellerini yapti gönülden... canim kocam basimda olsun herseyimi satarimda veririmde 
(81 puan) tarafından
Bende geri koycagni bilsem hemen veririmde o giden hayatta gelmicek geri bi bu var elimzde zaten bnde ilerisi icn kalsn diyordm ama napaym artk
0 oy
(2,119 puan) tarafından
Kendi adıma konuşmak gerekirse, verirdim. Para her zaman kazanılır ve para harcanmak içindir bana göre. Kirada olmadığımız halde durumumuz sıkışınca bileziklerimi verdim. (sabit işi yok kışın iş hiç çıkmıyor ufak tefek işler hariç) Hatta geçen ay alyansımı bozdurup parasını verdim kızdı ama takmıyordum zaten. Allah razı olsun o da kendime olsun oğluma olsun şunu alalım dediğimde ikiletmez. Huzur daha önemli sanki paradan. Sen vermedikçe huzurunuz bozulur, çok katı olma bence bu para muhabbetlerinde. 
(81 puan) tarafından
Evet kac gndr evde huzur yok zaten sen bu skışk zamanmda bana vermiyosan ben daha napcam o parayı diyor ama bnde ilerisi icn lazm olur diyordm elimzde bi bu birikm var dye ne bileym artk
0 oy
(1,240 puan) tarafından
Yani bilmiyorum ama eşinizin bu üslupla istemesi diretmesi yanlış o sizin mehiriniz siz zaten bir ev hanimi olarak evdeki ekonomik krizi az cok farkındasınız onu kullanmak size kalmis.Ama suan zor durumdaysaniz esinize bence hepsi olmasa da biraz destekte bulunun....Ben 250 gram altin ve mehirimi esime verdim araba aldi...Ama benden altin istemedi o aralar farkli ile tayin cikti yeni duzen kur eve esya al su bu derken borclandi ayda 2 300 borca gidiyordu sadece ve araba alasi vardi fakat benden istemedi ama ben dayanamadim sonucta esim bizi beni dusunerek araba almak istiyor hepsinii verdim hic pisman degilim..Simdi eli duzeldi 80 gramini yerine koydu koymasaydi da sorun yoktu...Canim eskn darlanmis bence ver 
(81 puan) tarafından
Dogru diyosn evimn huzuru kacıcagna giden para olsn ilerisine de Allh kerim ne yapalm
(1,240 puan) tarafından
Yani zor gunler icin zaten insan kullanmak ister bosver esine destek ol
0 oy
(776 puan) tarafından
Hazıra dag dayanmaz bir kere yuz verdi mi car cur olur gider ben zamaninda cok mallık ettim hic kiymeti bilinmedi simdi kendime bir pantolon alamadım valla dogum yapali 5 ay oldu hala tayt giyiyorum koca kış geçirdim öyle taksit odese gene sıkışacak ki simdi bizimde borç var cok şükür esim akıllandı altinlari bozmayalim idare edelim diyor kac bilezik telef oldu 
(81 puan) tarafından
Keske benmkide bunu biraz düşnse:/
0 oy
(2,159 puan) tarafından
Canm ben altınlarımı verdim eşime düğün ve eşyaların borcunu ödedik. 

Çünkü benim ve bebeğimiz için çalışıyor gece gündüz demeden. Zor zamanında tabikide veririm. 

Mesela o borçlar bitti biraz daha altın aldık zamanla ama onlarda harcamak zorunda kaldık.

Hayat biraz böyle biraz biriktir biraz harca mecburda kaldığında ne yapabilirsin ki?
(81 puan) tarafından
Dogru diyosn mecbur kalnca ne yapabilrm ki
0 oy
(1,629 puan) tarafından
Bizde evlendikten sonra biraz sıkışmıştık bn mehir olarak altınlarımı istemiştim sadece eşim istemedi hiç sıkıştığınıda belli etmedi ama bn düşünceli olmasından kafasına biley taktığını anladım ve hiç düşünmeden 2 tanesini vermiştim. Yerinde olsam verirdim 
0 oy
(34 puan) tarafından
Bilenziklerim duruyor yatırım için ev alırsak falan kullanırız diyorum ama bu ay sonu kızım doğacak elimizde başka para yok eşim kara kara düşünüyor nasıl ödeyecem diye arada laf arasında diyor anasının bilenzikleri var iş görür bir işe yarar diye yok diyemiyorum sonuçta kızım için evim için haracayack borcumuz var onları zor ödüyor adama onu vermesem kafasına takip hasta olacak belki de kızımı yalniz büyütmek zorunda kalacam bu yüzden  Allah göstermesin para bir şekilde gelir ne yapalım onun sağlığı daha önemli Allah basımdan eksik etmesin iyi kötü orta da çocukta var artık nereye gitsem sığmam ki annem babam elbet bakar ama sonuçta kendi evim gibi olmayacak boynu kopsun paranın Allah basımdan eksik etmesin kötü biri olsa belki böyle düşünmem ama para bir şekilde olur sağlığımız yerinde olsun da
(81 puan) tarafından
Öyle tabiki bnde byle düsünüyorm ilerisi icn kalsn demstm ama ne yapaym evimn huzuru olmadktan sonra
0 oy
(335 puan) tarafından
Dokunmamak mantıklı. Sonuçta o para yok gibi düşünüp evdir, arabadır bir yerde harcansa daha mı kötü. Bozunca yerine koymak zor gwrçkten 
(81 puan) tarafından
Asla koyulmuyor yerine hep bsey ckyr cnkü dünya ihtiyacı bitmiyor
0 oy
(820 puan) tarafından
Canim zaten esin almis yine alir boyle bir durumda dusunme bence ver bende 7 tane bilerzigimi verdim esime sonra az az aliyor seninkide alir insAllah evinize huzursuzluk sokma hersey duzelir
(81 puan) tarafından
Evet sagln sizn sayenizde biraz mantklı düsnme frsati buldm

İlgili sorular

0 oy
23 cevap 586 göst.
0 oy
7 cevap 219 göst.
21 Aralık 2022 Aile kategorisinde Busra y (938 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 301 göst.
8 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Kuzunun annesi (97 puan) tarafından soruldu
0 oy