0 oy
561 göst.
Aile kategorisinde (201 puan) tarafından
4 gun oldu oksuruk devam ediyor bogazim parcalandi resmen atesim yok balgami sokemiyorum uyuyamiyorum oksurmekten bogazim batiyor yutkunamiyorum. Denemedigim sey kalmadi pekmezle yag, bal limon su, balli sut yok gecmiyor hamileyim korkudan doktora gidemiyorum napicam yardim edin olecem artik :(

15 Cevaplar

+1 oy
(907 puan) tarafından
Nasil ya ! Neden doktora gitmiyorsunuz yada gidemiyorsunuz anlamadim ? Hic akliniza gelmedimi corana virusu kaptiginiz acaba...oksuruk ve bogaz agrisi yeterli zaten acilen kendinize test yaptirin bencr.
(907 puan) tarafından
Ayrica tepkim fazla degil, bende hamileyim,bugun biraz burnum akti kendimi takip ettim hemen durdu ama, devam etseydi kesinlikle doktora gidip test yapacaktim.Hamileligi sadece hassasiyete baglanmasinida kabul etmiyorum, hepimiz anne olacaz yada anneyiz oncelikle tedbirli olacaksin cocugun icin korkmak, yok aglamak, yok olecemler nedir ya ! Ben tedbirli bir insanim bebegim icin her turlu ama asla panik degilim hayalpereste degilim, bayana coranasinda demiyorum ama boyle ortamda en ufak bir belirtide bile kendimize test yaotirmamiz lazim, hem toplum saglimiz icjn hem kendimiz hemde swvdiklerimizin icin, hassasiyet can kurtarmaz guclu ve tedbirli olmak kurtarir
(523 puan) tarafından
Yalnız atladigin bisi var Zuzum81! Herkesi kendin gibi zannetme. Herkes farklidir. Panik yyaratmadan önce hastalığın belirtileri önemli. Celallenmekle hiçbir haltı beceremezsin. Çok biliyorsun belli ki ama daha virüsün nasıl etki yaptığından haberin yok
(907 puan) tarafından
Ay tamam belliki sizde cok biliyorsunuz , kim ne yaparsa yapsin banane ye ! Evde pekmez yesin ozaman, belliki baska dogru yok burda...Tavsiyerinize devam edin lutfen bu konuda bir daha kimse cevapta yazmasin,
(523 puan) tarafından
Ay peki
tarafından
Kiz tamam yeter kirip dokmetin birbirinizi banada bildirim geliyo he aaaa :))) postu acan bisi yazmamis bile size noluyo ya kalp kirmak icin yer ariyosunuz evde kalmak kimseye yaramadi be
-Reklam-
0 oy
(1,262 puan) tarafından
Aynı durumdayız ben ılık su içiyorum bide sabahları bal limon sıcak su iyi geliyor 
(201 puan) tarafından
Anlik hepsi brnde ya 10 15 dk iyi sonra tekrsr kotu gece olunca cok daha kotu oluyor :(
0 oy
(1,422 puan) tarafından
Ballı zencefili dene birde canm bana o iyi geliyo birde elinden geldiği kadar öksürüğün tutmaya çalış çünkü oksurdukce daha çok tahriş olur boğazın. Çok geçmiş olsun
(201 puan) tarafından
Oksurmeyince tikaniyorum istemsizce geliyor oksuruk
(1,422 puan) tarafından
Haklısın canım ama tutabildigin kadar tut yoksa hiç gecmiyo yatincadaha da şiddetlenir birde başını yüksekte tutmaya calis
0 oy
(849 puan) tarafından
Canim hamileyken bendede oldu cigerim cikacak gibiydi sanki bak mutlaka yap bir cay kasigi zerdeçal bir yemek kasigi bal yarim limon sabah aksam yap Allahin izniyle 2 gune gececek beni bu karisim kurtarmisti artik nefes alamiyordum 
(201 puan) tarafından
Zerdecal yok evde:(
(849 puan) tarafından
O zaman canim zeytin yagina karabiberi kat biraz ocakta isit bagrina sirtina iyice sur ilik ilik esin yapsin sirtina sonra bez kat sabah aksam yap bunu birde pekmez ic mutlaka bak bunlarda cok ama cok iyi gelecek
0 oy
(12,509 puan) tarafından
Keçiboynuzu özü öksürüğe birebir şiddetle tavsiye ediyorum canım kızımın öksürüğünü hemen kesti artık her gün veriyorum 
(201 puan) tarafından
Disari cikip alamiyorum ki :(
(12,509 puan) tarafından
Sipariş versen:(
0 oy
(571 puan) tarafından
Zencefil bal sıcak su karisimi bire bir net 
0 oy
(31 puan) tarafından
Çok tehlikeli hamileyken inatçı öksürük mutlaka gitmeniz, lazım doğumu başlatma ihitmLi var diye 2 kez yattım hastanede ben bronşite çevirmiş nefes alamıyordum öksürmekten geceleri yatamazdım 3 er gün yattım 2 kez.. Korkmayın gidin riske atmayın
0 oy
(6,669 puan) tarafından
Bence biran önce doktora git 
0 oy
(523 puan) tarafından
Canım boğaz ağrın baş ağrın halsizligin var mı? Ve aşamalı olarak mı bu hale geldin yoksa birden öksürük mu basladi
0 oy
tarafından

Bendede aşırı bogaz ağrisi var 5 gündür. Ama öksürük yok. Bir türlü geçmedi. Koronadan hastaneye gitmeyede korkuyorum:(of ya agridan uyuyamiyorum. Ama sen hamilesin doktora gorün bence

0 oy
(5,938 puan) tarafından
Vallahi neler denedim neler 3 haftadır geçmek bilmiyor alerji benim ama bu havalarda 1 ay sürüyor malesef 
0 oy
(662 puan) tarafından
1 kaş tuzla yarim cay kasiği sodayi yarim bardask sicak suyla karisdirib karqara et bir iki yudumda sudan ic
0 oy
tarafından
Yeni okudum doğru yanlış bilemem ama denemekten zarar gelmez o yüzden yazıyorum. Soğanı ikiye böl kabuklu haliyle tas gibi bir şeyin içine koyup üzerine kaynar su döküp odana koy, öksürüğü o gün kestiği yazıyordu. Bu gece deneyip yarın yazarsan sevinirim. Gerek kalmasın inşaallah ama öksüren ev halkımdan biri olunca deneyeceğim bende. Eğer denersen tecrübeni yazarsan sevinirim ona göre denerim bende. 
(7,402 puan) tarafından
Tutarsa denerim diyosun heheheh :D bak buda guzel fikir. Suan oksuren biri yok olsa denerdim senin icin  canim☺
0 oy
(6,978 puan) tarafından
Canım aynısı bendede var...ateş yom çok şükür ama balgam ve öksürük mahvetti beni...tuzlu suyla gargara biraz ferahlatti
0 oy
(315 puan) tarafından
Aynı durum bende de vardı 2 gun once gittim bronsit dedi ilac verdi bogaz spreyi  bide o sekilde gecti sende mutlaka git doktora ama aksam üzeri git sonra hemen gel veeeeee #evdekaltr  :) gecmis olsun canim 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 94 göst.
24 Kasım 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Can_su (220 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 179 göst.
2 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Cekirdek ailem (3,853 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 179 göst.
5 Şubat 2023 Aile kategorisinde Cekirdek ailem (3,853 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 577 göst.
7 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Zehra asude (179 puan) tarafından soruldu

377,836 soru

11,309,283 cevap

34,741 kullanıcı

...