0 oy
643 göst.
Aile kategorisinde (36 puan) tarafından
Arkadaşlar, ilk çocuğu daha çok küçükken hamile kalan var mi? Ben yaşları yakin olsun birden büyüsünler, paylaştıkları zaman fazla olsun istiyorum da, çok mu zorlanırım sizce?

19 Cevaplar

0 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Bence tamamen esinle alakali bi durum. Esimin yardimini ozverisini görüp oyle karar vericem. Tek tarafli olucak bsey degil.kesinlikle
(36 puan) tarafından
Aynen o da düşünülmesi gereken çok önemli bir konu. Simdilik isteğim bu yönde ama tabi zamanla iyice şekillenecek :)
tarafından
Benim eltimin kizlari arasinda 1 bucuk yas var ondan beni gazlayip duruyo simdiden hic bekleme diye. Ama kayinbiladerim isten gelip yemege bile yardm ediyo ben esimden suana kadar bile görmedim oyle seyler :D
(36 puan) tarafından
Yani yardim olmazsa çok zor. Ben de yardim eder diye umuyorum ama :) misal hamilelik yaşıyorsun ve ilk çocuk küçük, eş desteği çok önemli burda. Bakalım nasıl davranıyorlar ona gore karar veririz :)
-Reklam-
+1 oy
(2,865 puan) tarafından

İyi cesaret bence :) ben daha bunu doğurdum da 2 kaldı :D şuan asla düşünmüyorum mesela. Zaten canım burnumda biri bana 2 dese kavga ederim herhalde ne 2si yürü git diye :wassat:

(36 puan) tarafından
:) bende çocuk aşkı var resmen ya :) biz zorlanıriz da bir çırpıda büyürler diyorum, bakalım nasıl olacak
+1 oy
tarafından
valla benim hamileligimin ilk 4 ayi cok zor gecti .2. cocuk icin 3 4 sene bekleyecegim sanirim . ya da tek cocuk kalacak :) 
(36 puan) tarafından
Tek kalmasın yaa :) zorlu anları unuttuğun zaman düşünürsün belki :)
+1 oy
(338 puan) tarafından

Herkes iyi cesaret yazmis ama bunun cesaretle alakasi yok Allahin takdiriyle alakasi var bizzat yasiyorum zor mu zor ama rabbim kimseye kaldiramayacagi yuk vermez sadece cok sabirli olup programli sekilde ikisinide ilgisiz birakmiycaksin. Küçüğünü buyugunden sakinicaksin orta yolu bulmak zor ama bide basarmaya basladinmi cok guzel iki kucuk cocuk. Bakalim simdilik skkinti yok ama zorlandigim gunlerde fazla. Tavsiye edermiyim ederim ama buyuk cocugunuz her ihtiyacını karsilamayi ogrendiyse ikinciyi yapin yoksa o kismi cok zor:)

+1 oy
(6,681 puan) tarafından
Bizimkilerim arasinda 3yaw olucak inwallahh bana gore ilk cocuk kendi kendini idare etmeyi bilene kadar 2ci olmamali oglum wukur artik kendisi yiyor tualetini kendi yapiyor srtik bana zorluk vermiyor inwallah 2ciyede bakmak bana zor olmuyacak
0 oy
tarafından
Bende hemen yapma taraftarı değilim cnm sana da yazık bide  ikiside küçük yani bilmiyorum ben okul dönemi fln derken ilk bbeişle ilgilenmek istiyorum fazlasıyla zor gibi ben öyle düşünüyorum 
(36 puan) tarafından
Hayırlısı olsun herkes için insaallah :)
0 oy
(2,064 puan) tarafından

Benm oğlum 3aylık  ben 4 5 sene sonra istiyorum bakalım kısmet :)  eşim hemen istiyor ama :D

(36 puan) tarafından
Bakalım kimin istediği olacak :)
(2,064 puan) tarafından
Hayırlısı neyse o olsun artık  :))
0 oy
(514 puan) tarafından

Kızımla oğlumun arasında tam 8 yaş olucak:D kızımı doğurduktan sonra kesinlikle 2.yi istemiyorum diyordum o yüzden baya araladım :P bence en iyisini yaptım bebiş özlemi oldu içimde <3 becerebilirim üstesinden gelirim dersen bul :D

(36 puan) tarafından
Ya iste öyle de cocuklar arası iletişim az oluyor bence, o yüzden boyle istiyorum dedim. Biri bebek diğeri çocuk, biri çocuk diğeri ergen falan oluyor. Neyse bakalım Allah nasıl verecek :)
(514 puan) tarafından
Tabii herkesin düşüncesi farklı sen nasıl istiyorsan öyle yap canım hayırlısı olsun:))))
(36 puan) tarafından
Aynen, amin insaallah :)
0 oy
tarafından
Arkadasmin pespese oldu 2. Kaza sonucu isteyrek yapmadi ama cok zorlandi halada zorlugunu cekiyo cunku 1. Ilgi bekledgi dönemde 2. Geldi kiskandgi icn her firsatta kardesne zarar werdi
(36 puan) tarafından
Kotu olmuş, Allah hayırlı zamanda hayırlı evlatlar nasip etsin insaallah
tarafından
Amin insallah
0 oy
(351 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyorum ama bakıma muhtaç iki çocuk baya zor olur  bir de çalışıyorum nasıl olur 
(36 puan) tarafından
Ben de çalışıyorum cesarete bak :)
0 oy
(673 puan) tarafından
İyi cesaret ama ben her zaman iki çocuklada daha rahat ilgilenebilmek için aralarının biraz olması traftarıyım mesela iki yaşına kadar emzirmek için zaten iki yas oluyo arada yada çiş eğitimi falan derken zor olur gibi tabi aralarını ne kadar yakın istediğinize göre de degişir
0 oy
tarafından

Ben de yaşlarının yakın olmasından taraftarıyım. 2 yaş ideal diye düşünüyorum. :)

0 oy
tarafından

Benimkilerin arasında 1 yaş olacak daha ikinciye hamileyim eşim bi tane daha yapalım mı diyo :D

0 oy
(50 puan) tarafından

Benim oğlum 4 aylikti kızıma hamile kaldım oğlum 2  yaşında kızım 10 aylık şimdi 7 aylıkta  yine hamileyim :)

0 oy
(704 puan) tarafından

Esimde bende yakn olsun yasları en fazla 2 3 diyorduk hamile kalmadan once ama suan esimin bana bebekten sonraki fedakarlığına bağlı değisecek bir durum o hala cok istiyo cok olmasn diyor ama görucez kısmet diyip geçistiryorum :D

0 oy
(73 puan) tarafından
Bende hamileliğin ilk başlarında senin gibi diyodum ama 33+4 haftaligim vazgeçtim diyebilirim şuanlik çünkü aşırı zor geçiyor geceleri en azından uyurdum şuan gram uyku yok sürekli bir acıkma hali var gece yemek yiyince midemde yanma oluyor tuvalete git ağrılar vs vs bunu doğuralim hele :))
0 oy
(8,326 puan) tarafından
Canım benım arkadssım 1.5 yasındayken bebegı ıkıncıye hamılr kaldı dogum yaptı ama cok zorlsnıyo tek basına yanında yardımcı olacak bırılerı varsa yapılabılır ama dıger turlu cok zorlanırsın.Kız bı ara antı depresan felan kullanmaya baslasam dıyodu.uzmanlar bıle ıkı cocugun arasında en az 4 yas olmalı dıyo.yasın gec degılse bunu dusun derım
0 oy
(44 puan) tarafından
Bende aynı fikirdeyim birlikte büyüsünler zaman geçirsinler dedim 2 yaşında bi oğlum var şuan 27 haftalık hamileyim :) zor yanları olacak illaki ama eşin yardımcı oluyosa kesinlikle ikinci çocuğu yap derim ;)
0 oy
(410 puan) tarafından
Açıkçası bende böyle düşünüyorum canım ilk bebeğim doğsun 1,5 2 yaşından sonra ikinci bebeğimi yapacaz belki deli cesareti ama çocuklarım için en iyisi birlikte paylaşacağı şeyler olsun istiyorum

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 155 göst.
14 Eylül 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Isra (66 puan) tarafından soruldu
+1 oy
41 cevap 657 göst.
19 Ağustos 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 234 göst.
27 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Havva4545 (721 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 342 göst.