0 oy
3,065 göst.
Aile kategorisinde (86 puan) tarafından
Şuan oğlum yanımda uyuyo ve benim size anlatmak istediklerim var şimdiye kadar hepinizin sorularına sadece okuyucu oldum nerdeyse hepinizi uzaktan tanıyorum yaşadıklarımı samimiyetsiz yakınlarıma anlatmak yerine size anlatan istedim 

18 yaşında eşimle tanıştık 5 ay sonunda nişanlandık 6 ay nişanlı kaldık ve evlendik birbirimizi çok seviyorduk bi aile olmak istedik ve 1 ay sonunda hamile kaldım.

Ikimiz de çok mutluyduk bi bebeğimiz olucaktı, hemen hayal kurmaya başladık bebeğimize alacaklarımızı bebeğimizle yasayacklarimizi o zamanlar bu günleri tahmin bile etmemiştik .

Ve sonunda cinsiyetini de öğrenmiştik bebeğimizin bi oğlumuz olucaktı eşim o kadar çok sevinmişti ki mesleğini bile seçmişti oğlunun ,öğrenince hemen hazırlıklara başladık beşiğini seçtik, kıyafetlerini seçtik hatta eşimle birlikte süslerini bile almıştık. 

Eşim oğlunun adını bile seçmişti ilk defa baba olacağı için hislerini tarif edemiyordu .

Ve bi gün ,annesi ve kardeşi bizim mutluluğumuzu bozmak için aramıza girdiler benim yanımda eşime benle ilgili öyle şeyler söylüyorlardı ki.

Esime onların doğru olmadığını anlatmak için çok uğraştım başta bana güveniyordu . Ta ki annesi bana iftira atana kadar ne kadar uğraşsam da yuvamı dağılmaktan koruyamamıştım .

En sonunda babam yaptıklarına razı gelmeyip beni götürmüştü .

Baba evine geldiğimde beş buçuk aylık hamileydim.

Eşimle yine konuşmaya devam ettik tekrar bir araya gelmemiz için çok uğraştım ama eşim o kadar çok değişmişti ki birden onu tanıyamıyordum bile.

Yine de oğlumuz doğunca eşim dayanamaz ogluna ve eskisi gibi mutlu oluruz diye dusunuyordum .

Sonunda oğlum doğdu, anne oldum ama bir yanım yarımdı. Yanımda oğlumun babası yoktu yanlız çaresiz bi anne olmuştum. 

Oysa böyle olmayacaktı eşim oğlumla bizi bekleyecekti sabırsızlıkla birlikte üçümüz donucektik evimize .

Ama oğlumla birlikte baba evine dönmüştüm hastaneden , eve geldigimizde oğlumuzu özenerek seçtiğimiz beşiğinde yatiricaktik . Ama çaresizce bulduğum ilk yere yatırmıştım oğlumu 

Eşim de nen bunlari yaşarken sadece doğduktan sonra 1 defa gördü oğlunu ve birdaha ne aradı ne sordu şimdi oğlum 73 günlük. 

Nerde o hevesli babası oğlumla hayaller kuran babası 

Annesi ve kardeşi onu elimizden aldı beni yarım oğlumu babasız bıraktılar.

Şuan eşimi çok özlüyorum, mutlu günlerimizi çok özlüyorum, hayattan hiç tat almıyorum. 

Oğlumun doğmasına bile yarim yamalak sevinebildim 

Rabbim hepinizin yuvasına huzur versin .hiç biriniz yarim kalmayın. Rabbim eşlerinizi başınızdan eksik etmesin .

Şimdi tek bir dileğim var beni yarim oğlumu babasız bırakan kardeşi suan hamile benim eşim onlar yüzünden yavrusunu 1 kere kucağına alabildi . Rabbim ona da kucağına almayı nasip etmesin benim yavrum burda nasıl ağlarsa baba diye bizi bu hale getiren annesiyle kardeşi de evlat diye ağlasınlar inşallah. 

Benim oğlum bunları hakedicek hic bisey yapmadı Rabbim yanlarına bırakmasın. 

Size edeceğim en güzel dua Rabbim mutluluğunuzu daim etsin hickimse bozamasın. 

Umarım beni yanlış anlamazsınız.

29 Cevaplar

+1 oy
(1,060 puan) tarafından
Mazlumun ahı kalmaz yerde canım  esinde anlar kiymetinizi ama is isten gecince  Rabbim yavrundan ayirmasin knsallah daha guzel gunleriniz olsun  o vicdansızlarida Allah bildigi gibi yapsın insallah 
(86 puan) tarafından
Amin inşallah
-Reklam-
+1 oy
(1,424 puan) tarafından
Bende okurken ağladım ;((( bende az çok yaşadım canım senin yaşadıklarını o yüzden çok iyi anlıyorum boşver beddua verme Allaha havale et bence kocana büyü falan mı yaptırdılar aklıma bu geldi. Kıskanç kaynana görümce  var böyle 
(86 puan) tarafından
Herşey yapar onlar ama benim elimden ne gelir ki
(1,424 puan) tarafından
Sen de bir hocaya git en azından ne olduğunu bir nebze öğrenirsin okutursun  kendini kocani
+1 oy
(2,028 puan) tarafından

Ilk hevesli hevesli okudum çok mutlu oldum sonradan kal geldi hic birsey diyecek kuracak cümle  bulamadım :(Rabbim cümlemizin  yâr ve yardımcısı olsun  insaAllah 

(86 puan) tarafından
Amin insallah
+1 oy
(12,856 puan) tarafından
Nasıl üzüldüm okurken ne oldu şimdi ne geçti ellerine bi insan evladının yuvasını nasıl yıkar aklım hayalim almıyor kimsenin yanına yaptığı kar kalmaz kardeşim Allah'ım yardımcınız olsun inşallah eşin doğru yolu bulur oğlunuzu birlikte büyütürsünüz canım
(86 puan) tarafından
Amin inşallah canim
+1 oy
(32 puan) tarafından
Hųngûr hungur agladim :( cok zor canim allah yardimcin olsun hele oglumu ras gele bi yere koydum  besigine koyacagim yerde yazmissin ya orda bittim ben :(( ah bu esler ahhh ne zaman akillanacaklar ne zaman sahip cikacaklar bilmiorum  ki insallah en kisa surede duzelir canim yine eskisi gibi olursunuz kotuluk yapanlarda cezalarini bulur dua et bol bol dua et :(
(86 puan) tarafından
Amin canım saol duaların için
+1 oy
(7,412 puan) tarafından
Rabbim yar ve yardımcın olsun kardeşim. Cok zor ama bizim icin neyin hayirli ne yin hayırsız olduğunu yanlizca Allah u teâlâ bilir. Sen elinden geleni yapmışsın. Cok zor baba evine dönmek ama en azindan sana sahip cikan ailen var. Herzaman sukredecek seyler vardır. Bunun icin ne kadar sukretsen aazdır. Nice kadınlar kimseden destek görmediği icin kan ekmeği yiyor yada baska kötü yollara dusuyor. Kurban olduğum Allah kimseye tasiyamayacagi yuku vermez. Sana tavsiyem ne olursa olsun beddua etme. Zaten kimsenin yaptığı yanina kalmaz. Rabbim herseyi görüyor. Sen O na havale et gerisini dusunme. Bebegin icinse güçlü olmalisin. Sana en guzel destek o. Yavrunu oyle guzel yetiştirki ilerde karısına sahip cikacak bir erkek olsun. 
(86 puan) tarafından
Rabbim bebegim için bana güç kuvvet versin saol canım
+1 oy
(1,048 puan) tarafından
Gözüm doldu okurken,  ta ki sonun gelene kadar. O pislik kadının karnındaki meleğin suçu yok. 

Böyle beddualar etmek dinimizde bile çok günah. Yapma. 

Kadına söv say . ama bebeğe dokunma  .

Allah güzellikler getirsin senin önüne bir bir inşallah . sabır isteyen bir durumdasın .
(86 puan) tarafından
Ama onlar bunları yaparken benim  bebeğimi hiç düşünmediler bile bile babasız bıraktılar benim bebeğimin de bi sucu yoktu bana yaşattıklarını yaşasınlar istioyrum
(1,048 puan) tarafından
Kötülük istersen onlardan ne farkın kalacak. Bende onu demek istiyorum.
Tamam onlar haketmiş . sen beddua etmesen bile hayat adaletini dağıtır. Allah sorar.
Ben bebeğe beddua etmene takıldım sadece. Gerisinde yerden göğe kadar haklısın kardeşim
0 oy
tarafından
yaa gözlerim doldu esin nasl okadarr degisti hayret ettim nasl kalpszlk:(
(86 puan) tarafından
Anlayabilsem belki kurtarabilirdim yuvamı yıkılmaktan
tarafından
insan kanina canina nasl el olurki Allah yardmcn olsun bacm
(86 puan) tarafından
Saol canım duaların için
0 oy
(6,724 puan) tarafından

Benide aglattin valla:'( Allaha havale edeceksin öylelerini sana yaşattıklarını yaşamadan da almaz Allah canlarını :(

(86 puan) tarafından
Amin insallah
0 oy
(2,484 puan) tarafından

Allaha havale et ben öyle yaptım. Allah yanlarina bırakmaz inşallah eşinde döner sana çok zor durumun yaşamayan anlayamaz. Ama beddua etme canım döner dolaşır seni bulur:'(

(86 puan) tarafından
Haklisin canım ama dayanamıyorum bazen
0 oy
(4,759 puan) tarafından
Aminnnnnnnnn inşallah tatlım aminnnnnnnnn aminnnnnnnnn rabbim yavrunu bağışlasın eşinle Aran düzelsin mutlu olun inşallah tatlım çok üzüldüm senin adına dualarım seninle tatlım ❤️ ❤️ 
(4,759 puan) tarafından
Sende sağol tatlım boşandın mı barışma ihtimalliniz yok mu tatlım
(86 puan) tarafından
Yok boşanmadık ama benim hiç umudum Yok bu kadar şeyden sonra
(4,759 puan) tarafından
Eşin niye onlara inandı o halinle yalnız bıraktı kuzum baksana çok mutluymuşsunuz önceden tatlım
(86 puan) tarafından
Bilmiyorum onlar ağır basti sanırım ya da nasıl yaptılar bilemiyorum ama kandırdılar ben suçlu bile olsam oğlumun ne sucu var nasıl yaptılarsa evladını bile gözü gormüyo
(4,759 puan) tarafından
Pislikler üzülme tatlım yuva yıkanın yuvası olmaz derler canım elbet sana yaptıkları onlardan çıkar
0 oy
(1,204 puan) tarafından

Öyle cok üzüldüm ki anltamam dertleri nedir o kah pe kaynana be kızının ellerine ne geçti umarım sana yasatiklarini kendileri de yaşar rabbim yanlarına koymasin yuva yikanin yuvası olmaz! 

RABBİM den dileğim INŞALLAH eşin geri döner ve evinize gidersinz sende mutlu ol cnm dualrimizdasn :(

(86 puan) tarafından
Saol canım teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Allah evladını sana bagislasin allah hakkında hayırlısını versin
(86 puan) tarafından
Amin inşallah
0 oy
(2,172 puan) tarafından
Burnumun diregi sızladı ya Allah yardımcın olsun inşallah eski güzel günlerinize dönersiniz kotu gunleri unutursunuz.. Beddua etme bosver Allaha havale et mazlumun ahı yerde kalmaz sabret dua et bol bol bunlarda senin sınavınmış demekki.. 
(86 puan) tarafından
Inşallah canım saol duaların için
0 oy
(8,330 puan) tarafından
Canım üzücü maalesef ama neden ıftıra attılar esın neden ınandı onu merak ettım 180 derece neden donus yaptı acaba
(86 puan) tarafından
Şimdi yaşadıkları günler için yaptılar eşim onlar ne derse ne isterse onu yapiyo şimdi evladını bile tanimiyo
0 oy
tarafından

Rabbim bu günleri hiç yaşamamış saydirsin insalalh çok mutlu olursunuz yeniden rabbim esine doğru yolu göstersin canm inan çok üzüldüm :(

(86 puan) tarafından
Amin canım insallah
0 oy
tarafından
İnş herşey gönlüne göre olur merak etme eden öyle bir bulur ki sadece bekle... 
(86 puan) tarafından
Rabbim guc kuvvet versin o gune kadar saol dualarin icin
0 oy
(382 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun kuzum aglatttin gerçekten ama beddua etme Allah'a havale et o pislikleri beddua döner dolaşır sana gelir Allah korusun bebişin var senin 
(86 puan) tarafından
Haklisin canim ama bazen dayanamıyorum iste
(382 puan) tarafından
Sen bebeğin için dayan kuzum dik dur ailen yanindaysa gerisini boşver sen yetersin bebegine sen annesin çocuk dogurmussun bı kere baba da olabilirsin evladına üzme kendini yıkılma serefsizlerin karsisinda kendine ele güne karşı dimdik dur onlar utansın
0 oy
(461 puan) tarafından

Gerçekten çok uzuldum okurken :(

Rabbim'den bulsunlar o günahsız bebeğe yaşattıklarını sana yaşattıklarını..

(86 puan) tarafından
Inşallah canım
0 oy
(6,681 puan) tarafından
Canim cok uzuldumya Allah sabr versin ayni zamanda da yardimcin olsun cok zor anlatdiklarin..ama kewke ewinde senin onu sevdiyin kadar sevseydi senii tanisaydi ewini guvenseydi onaa.hic kimse babani ovladindan ayiramaz kendi istemediyi surece uzulme canim bundan sora evladin icin yawa mutlu cocuk buyutmek icin yawa oyle anne olki ona babasini aramasin..Rabbim evladinla seni hic bir zaman ayirmasin
(86 puan) tarafından
Amin canım teşekkür ederim

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 3,740 göst.
21 Eylül 2019 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
4 cevap 275 göst.
28 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Sule__ (350 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 268 göst.
3 Şubat 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 132 göst.
12 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Mucizelerim... (4,983 puan) tarafından soruldu

380,399 soru

11,389,743 cevap

34,896 kullanıcı

...