0 oy
937 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Sizin memlekette düğün masrafları kim karşılar 

Mesela bizde düğünü nişanı kınayı beyaz eşyaları erkek tarafı alır kız tarafında mutfak için gerekli olanlar ve yatak odasını alır 

Gelinliği erkek tarafı damatlığı kız tarafı alır 

Sizlerde nasıl anlatın bakem maksat muhabbet

36 Cevaplar

0 oy
(965 puan) tarafından
Geleceğin kaynanasi iş basida .d şimdiden plan yapıyor .d 
tarafından
Nerden kız alsam daha kârlı onu hesaplıcam:)))
(965 puan) tarafından
Cok uzağa gitme bende bir prenses var *_*
tarafından
Yerim o piremsesi:)
(965 puan) tarafından
:)))ahahah cansın can .d
-Reklam-
0 oy
(7,411 puan) tarafından
Ayni sizinki gibi bizim burda canim:)))) 
tarafından
Erkeğe çok yük bizlerde :))
0 oy
tarafından
Nişanı kınayı kız tarafı düğünü erkek tarafı beyaz eşya kızın gücü yetiyorsa kız yetmiyosa erkek alır
tarafından
Sizin ordan kız almak mantıklı geldi bak :)
tarafından
Azerbaycandan gelin alıcan o zaman ☺ ben beyaz esyami ailem aldı tv unitesi dahil. Şimdide bebek odasını yaptı annem besiyi dolabı fln ☺
tarafından
Kesinlikle Azeri gelin alcam:) hem zaten suyunuz da var sizin çok güzel oluyorsunuz :)
tarafından
O sizin güzelliyiniz canm ☺
0 oy
(12,856 puan) tarafından
Her şeyi ailelerimiz ortak yaptı çok şükür sen gunu yap ben bunu yapıyım olayları olmadı 
tarafından
Ne güzel cnm
0 oy
(468 puan) tarafından
Düğün de kına da nisan da soz de hepsi erkek tarafına ait kiz taraf-ı yaparsa ayıp olur sadece mutfak eşyasını alirlsr oda erkek tarafı bir miktar para verir sadece kızının çeyizi anneye ait ama kiz tarafi da bebeği olur olmaz gelin gibi çeyiz yaparlar bebeğe 
tarafından
Kız neresi orası bizden daha çok yüklenmişler erkeğe :)
(468 puan) tarafından
Adana ama şırnak yöresi bu sirnakliyz
tarafından
Şırnak'ta damatlar yandı :)
(468 puan) tarafından
Adet canim ne yapıcan bide çok altın alıyorlar ya
tarafından
Altın işi iyi bak taksınlar bol bol :))
0 oy
(190 puan) tarafından

Kına dışında hepsini eşim yaptı:)

tarafından
Kına siz mi yaptınız
(190 puan) tarafından
Evet canım biz yaptık düğünü ve tüm eşyaları eşim yaptı
0 oy
tarafından

Kına, nişan, mutfak bulaşık makinası, fırın, ocak vs, yatak odası kız tarafının, çerezleri erkek tarafı alır, nişan kıyafetini erkek alır, anlaşmalı olarak yatak odası mobilyasını erkek alanda oluyor, bu iki yerin halı tüller felan kız alır, 

Düğün erkek tarafının..

Damatlığı gelin, gelinliği damat alır :)

İkisi birbirini, borçlarda ömürleri alır :)  

tarafından
Son cümlen efso :))
(2,575 puan) tarafından
En güzel anlatım seninkiydi :)))))))))
tarafından
:) :) :)
0 oy
(365 puan) tarafından
Mutfak eşyalarını yatak odasını damatligi kiz tarafi yapar geri ne kaldiysa onlar da erkek tarafinindir☺
tarafından
Aynı bizim yöre gibi :)
0 oy
tarafından
Isteme düğün ev eşya igneden ipliğe hepsini eşim tek yaptı çok şükür 
0 oy
(1,822 puan) tarafından
Nisani kinayi biz yaptik dugunu esim yapti esyalari esim aldi. Ceyizimin icinde ufak mutfak esyalarida vardi zaten 
0 oy
(50 puan) tarafından
Düğünü erkek tarafı kınayı kız tarafı yapar . Mutfak eşyasını kız tarafı alır beyaz eşyayı ufağı tefegi kız tarafı alır ya yatak odası yada oturma odasını kız tarafı alır birinden birini ama perdeleri halıları dahil hangisini alırsa o odayı komple  kurması lazım . 
tarafından
Neresi memleket
(50 puan) tarafından
Tokat merkez canm .
0 oy
(2,078 puan) tarafından
Bizde de aynı sizin gbi :) 
0 oy
tarafından
Mutfak hariç bi iğne bile aldırmadi eşim kıyafetimi bike getirmedim hep yeni yeni aldi
0 oy
(175 puan) tarafından
Ben çeyizini götürdüm sadece geri kalan herşeyi eşim yaptı düğünüde:)
0 oy
(6,919 puan) tarafından
Nişan kına kıza aittir  ve eşyalar yatak odası misafir odası erkek Beyaz eşya mutfak  kıza aittir. 
0 oy
(119,326 puan) tarafından
Bizde hersey erkek tarafina aittir  ☺️
0 oy
(168 puan) tarafından
Benim babam salona girmem salondan dışarı da kimseyi çıkarmam dedi salon hariç bütün evi biz yaptık nişan kına da bize aitti onlar düğün ve salon takımı çünkü ablama da aynısını yapmıştı annemler evlatlar arası haksızlık etmezler 
0 oy
(168 puan) tarafından
Benim babam salona girmem salondan dışarı da kimseyi çıkarmam dedi salon hariç bütün evi biz yaptık nişan kına da bize aitti onlar düğün ve salon takımı çünkü ablama da aynısını yapmıştı annemler evlatlar arası haksızlık etmezler ..
0 oy
(168 puan) tarafından
Benim babam salona girmem salondan dışarı da kimseyi çıkarmam dedi salon hariç bütün evi biz yaptık nişan kına da bize aitti onlar düğün ve salon takımı çünkü ablama da aynısını yapmıştı annemler evlatlar arası haksızlık yapmazlar.
0 oy
tarafından
Bizde genelde erkek tarafi nisana yardim edebiliyor ama fotografci vs tutar nisani kendimiz yapariz buyuk çoğunluğu kiz tarafi yapar nisanda. Kina dugun erkek tarafina aittir ama kiz babasi dilerse ortakda olabilir benim babam düğünde yardim etmişti mesela. 

Gelinlik damatlik erkek tarafina ait ancak soz yuzuklerini damat kiz tarafina kiz tarafida damada alir. Bu sekilde

İlgili sorular

0 oy
24 cevap 537 göst.
25 Mart 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 540 göst.
3 Mayıs 2020 Diğer kategorisinde Melek mina (311 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 182 göst.
0 oy
10 cevap 241 göst.

379,890 soru