0 oy
702 göst.
Aile kategorisinde (53 puan) tarafından
Hanımlar eşim ve abisi aynı işte çalışıyorlar kendi işimiz evin kredileri işte giderler market hepsi ortak abisi market pazar konusu olunca herşeyin en iyisini en markalısını alır haftada 3 gün pazar görürler markete de her akşam girilir benim eşimde en sinir olduğum özellik birşey dibini görmeyince almaz alınca da iyisini almaz mesela çay kahvaltılık şeyler her şeyin en ucuzu neyse onu alır gelir onlar öyle yaparken eşimin herşeyi kısması benide psikolojik baskıya sokuyor borç var borç var diye abisinin hiç umrumda değil bu durumdan iyice sıkılmaya başladım psikolojim bozuldu resmen 

12 Cevaplar

+1 oy
(185 puan) tarafından
Esinizle konuştunuz mu neden böyle yapıyor
(53 puan) tarafından
Borç var diyo fatura yatırcam diyo toptancıya gitcem diyo markete gidip almam gereken şeyleri almadığım cok oldu geldim geri pahalı diyecek diye
(185 puan) tarafından
Ya öyle de ortaksaniz böyle dusunmemesi lazım ayrı olsanız neyse ..
-Reklam-
+1 oy
(105 puan) tarafından
Bize anlattığın gibi anlat canım eşine de.. Madem borç ortak market alışverişi ortak.. Neden sen uyduruk şeyler yiyesin al bol bol iyisinden onlar gibi.. Sen de git markete doldur gel seni götürmez mi eşin
(53 puan) tarafından
Markete götürür ama almak istediğim birşeyi pahalı diyecek diye almadan geri cıkıyorum psikolojim bozuldu gercekten
0 oy
(7,410 puan) tarafından
Haklisin canim gider ayni yerden iki ailenin ama biri en iyisini alıyor biri kısıyor. Ama iste demekki esinin huyu bu canim. Konustunmu hic bu konuyu. Şimdi bisede desen yine seni suclu gorur gerçi. Bilemedim ki valla. ALLAH yardımcın olsun canim. Ama degismeyecek şeyler icin kendini strese sokma. Yine sana zarar.
(7,410 puan) tarafından
Anladigim  kadari ilede onların fazla alışveriş yapması esinin eline geçen para yida değiştirmiyor. Yani esin eve az harcar ama nakit ondan cok alir. Olmasi gereken bu. Sanirim esin onuda yapmıyor demi. Kim olsa siniri bozulur canim valla.
(53 puan) tarafından
Nakiti alması gerek almıyor onu gectim marketi kısmasın benden
(7,410 puan) tarafından
Tekrar tekrar konusmaktan baska bişe gelmez elden canım. Pazarı biraz düzeltmis insAllah marketi de duzeltir.
(53 puan) tarafından
Aynen canım beni psikolojik baskıya sokması sinir ediyor işte
(7,410 puan) tarafından
Hamileysen cok stres yapma canim. Bazen bazi şeyler ne yapsakta değişmiyor. Oyle kabul etmek durumunda kaliyoruz. Oyüzden bebegin için  kendine iyi bakman lazim
0 oy
(1,310 puan) tarafından
Bu büyük bir haksızlık olur mu öyle oda almayacak o zaman gerçekten sinir bozucu
(53 puan) tarafından
Onun her istediği akşama gelmesi lazım yoksa evde huzursuzluk cıkıyor kaynanam bir kere normal peynir almış süzme almadın diye kapıdan eline verdi
(1,310 puan) tarafından
Zaten öyleler yaranır canımmmm baksan onu pek seviyolardır
(53 puan) tarafından
O bitane 4 yıl yanlarında durdum kaynanamın da Bi kıymetim yok kaynanam da ayrı market görür bide ona hem eşi ortak paradan alır harcar hemde kaynanam
0 oy
(2,172 puan) tarafından
Borç kimin borcu eşin boyle kıstıgında size kar kalıyo mu ki. En pahalısını en markalısını almakta iyi degil ama onlar gonlunce harciyosa sadece esinin kısması olmaz alısverise kendin git istedigini al esinlede konus bunu niye biz kısıyoruz onlarda kıssın madem borc varsa de kaynına eltine samimiligin varsa guzelce uyarabilirsin borclar bitene kadar sıkalım diye
(53 puan) tarafından
Onların umrunda değil ki borç onların evinin de var bizimde akşama istediği şey bi gelmesin evde kavga cıkıyor kaynanama filan hepsine karşı
(2,172 puan) tarafından
O zaman esininde umrunda olmasın derdi bi tek ona mı kaldı ha esinin dusunmesi cok iyi ona kızma sorumlulugunu biliyo guzelce anlat bunu
(53 puan) tarafından
Bugün tekrar konuşcam bakalım her zaman diyorum ama değişmedi inşallah bundan sonra ne diyeyim
0 oy
tarafından
bence abi iyi yapiyor . eşinde  hata var . imkan var demek ki abi yemekten kismiyor
(53 puan) tarafından
İmkan var bide kaynanamlar onların arkasında olunca ortak kasadan ayrı alır parasını kaynanamla ayrı giderler markete
0 oy
(1,114 puan) tarafından
Bizim durumda seninkine benzer cnm benimde kendi dükkanım var eşim de geçen sene kendine kahve açtı kaynımda ucuzlukcu açtı eşimle benim işlerim güzel kaynım kapatmaya kalktı kaynanamlar izin vermedi destek verdiler maddi olarak tekrardan mal aldılar o süre zarfında da kaynımla eltim uyanıklık yapıp kasayı bir edeceklerdi kaynatamin arsası var orayı yapmak için ama işler adaletli değildi eşimle benim günlük gelirim bazen 1000 lira en aşağı 400 oluyor tabi giderlerimiz de var gelir olduğu kadar fakat ucyzlukcudan gelir bazen 50 bazen 200 en fazla oluyordu yani apartman bizim parayla dikilmiş olacaktı onlar faydalanacaklardi kabul etmedik diye bizle küs bile durdular bizi enayi sandılar çok şükür kaynatam da karşı geldi herkesin hesabı ayrı diye çünkü evlerimiz yeme içme herşey ayrı ortak kasa olmasını hiç istememistim 
(53 puan) tarafından
Ben evlendiğim günden beri git normal Bi işe gir kafamız rahat olsun dedim ama dinleyen kim
(1,114 puan) tarafından
Kendi islerimizi kurduk kaynimin işleri olmadığı için benim eşimin yanına gidiyo yardıma günlük yömiyesini alıyo bi ara eşim araba alırken ortak alcaz demişti karşı çıktım izin vermedim tek aldık ortak hiç bişey yapılmaz gerçekten ortak işe çok karşıyım
0 oy
tarafından
Ortak hesapları olan aileler sıkıntı yaşıyor bu konu da . Git kafana göre al neden ucuzuna kaçıyor eşin söyle ona da
(53 puan) tarafından
Kaç defa söyledim işte bize ne yaparsalar yapsınlar ama onların arkasında da kaynanamlar var her iki taraftan da yiyorlar
0 oy
(67 puan) tarafından
Bizde ayrilicaktik kaynimla herseyimiz ortakti boyle bir secenek sundular eşim hayir dedi cünku iki ailenin gideri alişverisi asla bir olmaz sorun cikiyor illam sizinde  ayni olmuş biran once ayrilin kafaniz rahat eder 
(53 puan) tarafından
İş buldular ona güvenlik sertifikası var gitmiyor rahatlıktan
0 oy
tarafından
Esini alip.karsina konus onlsr bole bole yapiyo kismiyo sen niye bzden kisiyosun de ama tatli dille. 
(53 puan) tarafından
Diyorum canım bugün tekrar dicem bakalım
tarafından
Ama saakin saakin anlat tatszlik.ckmasn
0 oy
(58 puan) tarafından
Bir taraf bu kadar umursamazken diğer tarafın borc var diye baskilamasi tuhaf. Hayır yani borc varsa var, neden bunun faturasını sadece size kesiliyor. Eş kişisi göremiyor belli bazi şeyleri ondan bir borctur takmış kafaya gidiyor. Onun durumunu da göze alıp konusun bu konuyu bence. Gormesi lazım durumu. Sana da yazık günah, elti yesin dursun bol keseden sen marketten kistirsin sinir bozucu. Madem ortaklık söz konusu herşey eşit olmali, o Çaykur aliosa sana da aynısı alinmali. Yani Hak geçmemeli bence. Allah yardimcin olsun, işin zor. 
(53 puan) tarafından
İşte gel de bunu anlat tam içimi yazdın
0 oy
(137 puan) tarafından
Borç sadece sizin borcunuzmu ki eşiniz bu kadar sizden kisarken abisi kafasına göre para harcıyor ne saçma birsey
(53 puan) tarafından
Yo herşey ortak faturalar ev kredileri filan

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 344 göst.
0 oy
1 cevap 176 göst.
20 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Kimenebenden (149 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 150 göst.
25 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Arasbebek (105 puan) tarafından soruldu
0 oy