0 oy
354 göst.
Diğer kategorisinde (489 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Kizlar kocanizi sigarayı bıraktırdiniz mi? Çevremde herkes sen istesen bırakır diyorlar ben istiyorum bırak diyorum adam yıllardır iciyo bide 2bucuk paket içen birini nasıl biraktirirsin biz 3yildir evliyiz öyle çok bırakma düşüncesi de yok kendini kisitlamisti bı ara simdi baya azalttı ama şimdi yine iciyo 1paket bitiriyo hamileyim eskiden bu kadar rahatsız etmiyordu da şimdi çok kötü kokuyo sigara kokusu yanımda icmiyo balkona cikiyo ama yinede rahatsız ediyo. Siz nasıl biraktirdiniz, bıraktı mı?

9 Cevaplar

0 oy
(27,357 puan) tarafından

Ya sigara ya ben didim adam neye uğradığına şaşırdı ve ben kazandim ..

(489 puan) tarafından
O kadar diyemem ya inatlasmak istemiyorum
(27,357 puan) tarafından
Guzel dille yaklaş
(10,074 puan) tarafından
Haha ben desem sigara der :D
(27,357 puan) tarafından
Hahaah
-Reklam-
0 oy
tarafından

Yok birakmadi mutfakta icip geliyo 

(489 puan) tarafından
Nasıl bırakacak bu adamlar
0 oy
(4,994 puan) tarafından
Eşimden bırakmasını hiç istemedim çünkü ben de içiyorum
(489 puan) tarafından
O zaman sıkıntı yok senin için
0 oy
tarafından
İçkiyi biraktiramadik ki sigaraya sıra gelse :) bu arada bende içtiğim için bu konuda fazla yorum yapamiycam 
(489 puan) tarafından
O içki mi :0 o zman Allah kolaylık versin deyim :d
0 oy
(373 puan) tarafından
Sigarayı kim kolay kolay birakmismi sen esinn biraks8n canım alışkanlıklar kolay ediliyor ama zor vazgeçiliyor valla bırakamadı ama azaltti
(489 puan) tarafından
Aynen öyle ama çevrem sorumluluğu bana yüklüyo sen istesen bırakırdı diye benle ne alakası varsa
(373 puan) tarafından
Valla canım senle asla alakası yok yani sigara içen insalar sigarayı bu dert ortamıymış gibi görüyor yani her canı sıkıldığında strese girdiğinde içiyor insanlar yani bağımlılık olmuş çok zor bırakılması kusura bakmasa cervrendeki insanlar çok değişikler.senle.ne alakası var yani tövbe yarabbi
(489 puan) tarafından
Aynen kafasını rahatlatmak için iciyo bide artık.aliskanlik olmuş yıllardır aynı şeylere o sigarayı içmiş nasıl ben deyince birakiverecekse
0 oy
(3,859 puan) tarafından
30 yıl boyunca sigara içen babamm bıraktı ama eşime biraktiramadim. Allahtan maaş evi zor geçindiriyor da hafta da en fazla 2 paket içebiliyor. Oda enn fazla yani. 
(489 puan) tarafından
Asla vazgecmiyorlar
0 oy
(359 puan) tarafından
Valla canım ilacım olsa başıma sürerim bende bırakamıyorum hamileyken tiksindim doğumdan sonra 4 ay geçene kadar haimlelikte dahil içemedim Allah tarafından ama şimdi yine içiyorum eskisi gibi değil tabi günde bi paket içerdim şimdi bi paket beş altı gün yetiyor eşimde içiyor biz en fazla masaya bırakıyoruz sigarayı:))))) eşim bi ara ben mi sigara mı dedi sen bi seçenek değilsin benim için kendini asla kıyaslama deyip lafı çevirdim :)))) yoksa sigara derdim çünkü söz verip yalan söylemek istemem bırakamıyorum 13 sene olmuş başlayalı :(((( 
(489 puan) tarafından
Ahahah çok iyi masaya bırakmak :) inşallah yeniden tiksinir icmezsin . 13 sene çok fazla işte insan o kadar yaptığı bir şeyi bırakmak zor anlıyorum da biraz çaba göstermek gerek işte
(359 puan) tarafından
Kesinlikle haklısın canım ve itiraf ediyorum gerçekten istersek bırakırız biz bırakmak istemiyoruz azimle yapamayacağı şey yok insanın el alışkanlığı dudak alışkanlığı öyle hoşumuza gidiyor bence başka açıklama bulamıyorum çünkü 1 sene içmeyip tekrar içmek tamamen benim tercihim oldu keşke içmeseydim tekrar çok pişmanım :((
(489 puan) tarafından
Eşim diyordu tamam da ben dersten çıktım ogrencilerden basım şişmiş yıllardır yaptığım sey teneffüste sigara içmek o zman ben teneffuse çıkınca napcam  alışkanlıklar zor degisoyo da iradeyi zorlamak lazım . Sen aslında basarmişsin da işte eşinde senle bıraksa belki sende devam etmezdin ortam etkiliyor birazda
(359 puan) tarafından
Aynen canım evde içilince canım istiyor malesef mesela alanım kısıtlı evde bebek var balkonda içmem gerek o yüzden baya azalttım bide canım sıkılınca üzülünce hemen yine sigaraya dayanıyorum bende bazen diyorum acaba sigara içmeyenler napıyo üzülünce onlar içmiyorsa bende içmeyebilirim diyorum ama işte azim yok inşallaj eşin bırakır canım inşallah kendimize evlatlarımıza haksızlık ediyoruz onların rızkını onillte veriyoruz bedenimizi çürütüyoruz ne saçma
(489 puan) tarafından
Uzulunce mutsuzken ben mutfağa gidip atistiriyordum şimdi hamileligim bulantılı geçtiği için mutfağa hiç girmemek için ugarsiyorim şimdi uzgunsem yatıyor iyi şeyler düşünmeye calisiyorim ya da saatlerce insta da gezip unutuyorum :d  eşim her odada içerdi hamileyim diye o da sadece balkonda icebiliyor . Aynen bilerek ladeslenmek bu inşallah canım bırakır eşimde sizde
0 oy
(1,822 puan) tarafından
Benim esim sevgiliyken falanda hep bebegimiz olacagini ogrenince birakcam derdi bende kullaniyodum sigara banada birlikte birakiriz diyordu hamile kaldigimi ogrenince biraktik ikimizde icmiyoruz bebegimize sigara kokusu koklatmak istemiyorum onu severken guzel kokalim sigara kokmayalim diyo hep
(489 puan) tarafından
Çok güzel dusunmussunuz bence de doğmamış bebeğe zarar vermek kötü hem de caninda bı parcayken
0 oy
tarafından
Bıraktıramazsın etrafındakiler çok biliyo. Ben çok istedim neler neler yaptım yok bırakmıyo
(489 puan) tarafından
Çok baskı yapıyorlar ya sen istesen bırakırdı çoktan diye sanki benle ne alakası varsa

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 414 göst.
12 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Nur.06 (567 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 793 göst.
7 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Cnsuuu (323 puan) tarafından soruldu
0 oy
30 cevap 1,040 göst.
13 Haziran 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

381,021 soru

11,407,024 cevap