0 oy
784 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Doğum yapmış arkadaşlarım lütfen yardımcı olun bana. 32 haftalık hamileyim ilk gebeliğim ve gün yaklaştıkça korkum artıyor. Korkmam gerekiyor mu dayanılmayacak bir acı mi lütfen yardımcı olun kuzucuklarımmm❤

11 Cevaplar

+1 oy
(99 puan) tarafından
Doğum yapmayı sana dünyanın en güzel duygusu olarak anlatabilirim sanırım.. korku da bu sürecin en normal parçası merak etme, hepimiz korktuk.. sancı kısmında yanında kimin duracağını iyi seç canım, senden daha soğukkanlı olabilecek birisi olsun.. dayanılmayacak bir acı değilmiş, o esnada çok ağrın varmış gibi geliyor tabi ki ama, ben hep çok daha büyük bi acı bekledim asıl sancılar daha başlamadı herhalde diye, en güzeli sancının aralıklı olması, arada nefes alacak boşluk kalıyor sana.. doğumun en güzel yani da bebeğin çıktıktan sonraki rahatlama.. tabi sancı falan kalmıyor,  işte dikişler felan atıldı, bebeğin eşi çıktı falan derken yarı uyuyordum resmen o kısımda ben.. hadi seni giydirelim, odana götürcez diyorlar, ben azıcık dinleneyim burda diyorum öyle bi rahatlama..

En önemli tavsiye, bizim insanımız maalesef acıyı abartmayı seçer, korkunç doğum hikayeleri anlatanları dinleme.. her doğum kendine özgüdür her şeyden önce..

Sormak istediğin başla bişey varsa her zaman sorabilirsin..
tarafından
Çok teşekkür ederim :) dikişler atıldığı zaman uyuşturuyorlar dimi. Bide kiyafetlerini hemşireler mi giydiriyor kendi kıyafetlerini de bebeginkiyle birlikte mi hemşireye veriyorsun. Sancısı nasıl bir şey. Ben adet sancısıni çok kötü çekiyordum ve öyle ki her adet olduğumda sancidan bayılıyordum.
(99 puan) tarafından
Benim de çok fena adet sancılarım vardı.. kaç sefer yarı baygın acillerde buldum kendimi adet sancısı yüzünden.. çektiğim en büyük adet sancısının iki üç misliydi.. bu şekilde söylediğinde korkunç geliyor farkındayım ama yok aynı anda 20 kemiğin kırılma acısı bilmemne diye tarif ederler ya doğum sancısını, öyle bişey yokmuş mesela.. bebeğin kıyafetlerini yenidoğan hemşiresine verdik, benimkini de görümcem ben halledeyim demiş, ebeler de biz giydiririz demişler onlar giydirdiler beni.. dikişler atılırken uyuşturuyorlar..
tarafından
Çok teşekkür ederim canım içimi ferahlattin allah razı olsun :)
-Reklam-
0 oy
tarafından
Yok canım dayanamiyck ağrı değil Allah veriyor bunu ama doğunca hemen ağrı sızı sancı kalmıyor korkma canım. Bn çok sancı çektim ama bnm suyum önceden geldi geçti ve bitti susuz kalınca çok sancim oldu 17 saat falan çektim bebek suyla doğunca daha rahat oluyor 

Sadece bağırma sancin gelirse kesinlikle dişini sık derim sabret bn çok ağladım bağırdım resmen o sancı yaktı eritti bni ama sonra dan bağırıp aglamadim ve acilmam coknl hızlı ilerledi tavsiyem hep sıcak banyo yap hastane de eğil kalk 

Yatağın başına tut belini cevir 
tarafından
73 günlük oldu canım.
tarafından
Hay masallah buyumus pasa :)
tarafından
Evet sanki yıllardır beraberiz :)) oğlan mı kız mı senin
tarafından
Oglan canim benimkide :))
tarafından
Oo masallah canım❤️❤️
0 oy
(236 puan) tarafından
Doğum yapmadan önce bende çok düşünürdim acaba nasıl olcak ? Ya yapamazsam? Sanki herkes normal doğum yapar da bı ben yapamam gibi gelirdi . Doğum yapacağım gece sandım vardı ( doğum sancısı olduğunu bilmiyorum ama yani dayânioir bir sanci) neyse gece 12 den 3 ebkadar evde çektim sonra eşim dedi hadi hastaneye diye ama ben hala gitmek istemiyormi çünkü daha doğumuna var neyse gittik sordular işte .... Suyun geldi mi? Hayır. Nişan geldi mi? Hayir. doktirumu çağırdılar dedim sancim var benim net ya bağlatti sancin yok dedi . Olur mu yaaa şuan geldi dedim ebe geldi alttan muayene etti 7 cm açıklık .sen nasıl çektin bu sanciyi evde dedi neyse 10 cm olsun alcaz dediler saat 5 te dogumhaneye girdim suyumu orda patlattilar sadece iki kez ikindim ve bebeğim doğdu :) veee herşey bitti dünya durdu gözlerimi alamadım ondan yanıma getirip yanagima yajlastirdilar gözlerim doldu sadece onu izledim ağrı falan hiç bişey kalmadı sonra giydirip kucağıma verdiler odamıza geçtik :) inan bana hatiramin öyle köşesine kazındı ki o ilk sesi bile hala kulaklarimda  :) yine olsa yine çekerim o agriyi öyle başka ki bu sevgi tarifi yok inan bana insallah sende sagsakim doğum yaparsin hiçte korkma o kadar zor olsa herkes 1 den fazla çocuk yapmaz demi 
(236 puan) tarafından
:) çok sevindim canım
(751 puan) tarafından
Bende istiyorum ki sancımı evde çekeyim aynı seninki gibi mesela Bi gittiğimde 6 veya 7 cm açıklık var desinler doğuma alsınlar inşallah dayanırım yaa hastanede çok durup canımın yanmasından korkuyorum suni sancı dan korkuyorum
(236 puan) tarafından
Canım bence suyun gelmediği sürece evde sancı çek panik yapma ben doğumun olduğunu anlamadım yani başladığını demek ki çekilevioir bir ağrı
(751 puan) tarafından
Ya suyum gelmezse peki canım
(236 puan) tarafından
O zaman sorun olmaz canım suyun gelirde gitmezsen enfeksiyon olabilir ama gelmeyince bekle bence dakika tut bende suyum ve nişanın gelmeden 7 cm açıklık oldu :)
0 oy
(7,402 puan) tarafından

Canim korkman cok normal ama kendini fazla strese sokma. Hakkinda herseyin hayirlisi. Bir evlat getirmek dunyaya elbet kolay olmaz. Ama Rabbim mutlaka guc kuvvet verir. Hic şüphen olmasin. <3

0 oy
(355 puan) tarafından

Walla canim bana 10saat suni sanci werildi hic acilmam olmadi catim caprazmis. Sonra sezeryana alindim 45 dk falan suruyor ilk 15 dk da cocuqu cikariolar o zmnlar zor diodum falan ama suan oqlusum 4bucuk aylik herseyi unutmusum.. Oqlumla birlikte ewe qeldiqimde bi baktim ana hersey qecmis bitmis:)

0 oy
(6,816 puan) tarafından
Benimde ilk gebeligim ama bence o kadar değil yaa 2 defa hastanede denk geldim şancı çeken kadınlara valla o kadarr bağırıp cagirmiyolardi sakinlerdi bende güç aldım onlardan yaparım diye
tarafından
Ya ben de geçen hastaneye gittim bi kadın sancısı başlamıştı oturamıyordu yerinde gidip gidip geliyordu ağlıyordu öyle görünce işte insan strese giriyor inşaallah kay geçer bizlerinde canım
0 oy
(8,277 puan) tarafından
Sibel bak doğumun yaklasmıs sana gebe okulunda ogrendıgım ve sogum korkusunu sılıp attıgım seylerı söyleyim.36.Haftadan itibaren ya da 37.yap garanti olsun.Gün asırı ilişkiye girmeye calış perine masajının nasıl yapıldığını ögren onu uygula.Bol yürüyüş bol çömelip kalkma varsa plates topun onunla da hareket yap.Hurma ye mutlaka adaçayı iç tavsiye ediyolar.Doğum kısmına gelınce.Ilk nısanın da gelebılır nısanla su da gelebılır.Eger gelen suyun berrak renkteyse kanlı degılse yesıl degılse tavsıyem hemen doktora koşma.Bebeğinin hareketleri devam edıyosa 11 hurmayı suya koy 3 4 bardak suda kaynat gıt gel suyu iç.egzersızlere   devam o arada.Sancıların 5 dakıkaya bır ındıgınde hastaneye git bakılsın.Gerı kalan sancıyı cekerken hastanede sıcak dus alma ımkanın varsa göbeğine goguslerıne sıcak su tut rahatlamanı acılmanın kolaylasmasını sağlar.Ikınmaya gelınce de büyük abdestın gelır gibi ıkınma yapacaksın derın bir nefes alacaksın burundan sonra tutup ıkın dedıklerınde ıkınıcaksın.Korkma bu dogal bi sürec her kadın dogurur ama dikisinin az olması yada hıc olmaması ıcın yukarda dedıklerımı yap canım.Hayırla gelsın dogumun telas etme dogum dedıgımjz sey %70 psıkolojıktır. 
tarafından
Çok teşekkür ederim allah razı olsun. Ben sancimin olacağını fark ettigim zaman evde bi duş almayı düşünüyorum. Bide ilişki konusuna gelince hamileliğimden beri ilişkiye girmedik doktor yasakladı bi kere düşük olduğu için . İlişkiye girmek daha kolay açılma olur demek mi oluyor. Yanı ne kadar ilişkiye görsel açılma o kadar olur mu
(8,277 puan) tarafından
Canım son donemde bısey olacagını sanmam zatrn dogum vukuu bulacak sen bu konuyu doktoruna sor.Erkegın spermlerınde bulunan bır madde rahım agzı yumusamasına yol acıyor ve sevgı bagıyla yapılan ılıskı de prolaktın hormonu yanı dogumu baslatan hormon salgılanıyor.O yüzden ılıskı onerıyolar hatta nısan geldıktrn sonra eger su gelmedıyse o anda bıle ılıskı onerıyolar ama su geldıgınde gırılmez enfeksıyon olur dedıler.
tarafından
Sağol canım yarın kontrolüm var bi sorim doktoruma tamam derse iş başı yapıcaz:)))
(8,277 puan) tarafından
İyi olur dogumdan bı süre sonra buna fırsat olmayacak. :)
0 oy
(7 puan) tarafından
hic korkma canim allah yardim ediyor ben 2normal dogum yapan biri olarak onerimdir bu 3cu gebeligim insallah  bunuda normal dogurcam hayirlisiyla
tarafından
Rabbim sagliklisini hayırlısını nasip etsin inşaallah
0 oy
(54 puan) tarafından
Canım suda doğum yaparsan eger kuş hibi rahatlicaksin. Ozellerde degil sasece devlet hastanelerinde de var bi arastir istersen
tarafından
Ben özelde doğum yapmayı düşünüyorm canım. Suda doğum nasıl oluyor acaba duydum daha önce ama hiç bakmadım anlatılmadi cevremde
(54 puan) tarafından
Jakuzi gibi birşeyin icinde yapiliyor dogum ve bebeginin doğusunu herseyini görüyorsun elinle bile dokunabilirsin o sirada bence cok güzel bir duygu ve de gercekten rahat. Şöyle soyleyeyim bende cok arastirdim ve 2. dogumunu suda yapan kadin birincisinde normal yapmis ama o kdr aci cekmis ki bu suda dogumumda hic birsey hissetmedim bile diyor. Çünkü suyun icinde sende rahat oluyorsun asla korku sarmiyor bu sayede bebekte rahat çıkıyor:) videolara bi bak istersen
tarafından
Araştırırım canım teşekkür ederim :))
0 oy
tarafından
bu bir tabiat kanunu canim bu kadar kendini kasma sonucuna odaklan illaki canin aciyacak ama hepsini bebegini gördüğün anda unutacaksin
tarafından
Inşaallah canım. Eşim de öyle diyor kızımızı düşün korkma o geldiği zaman bütün acilar yok olacak diyor. Bakalım inşaallah ya
tarafından
öyle oluyor canim disini sikacaksin azicik zahmetsiz olmuyor normal doğumda seseryanda inşallah bi avazda kurtulursun
tarafından
Amin inşaallah canım rabbim bütün hamile kadınları sağlıklı kolay doğumlar nasip etsin
0 oy
(342 puan) tarafından
Canım bende cok korkuyorum ayrıca cok korkuttular milletede dedim herkezinki bir degil belki ben cok rahat doguracam faln dedim sonra düşünüyorum da o kadar narin kişiler doguruyor hic agrı sızı kalmıyor herkez 3 4 cocugu yapıyor eskiler evde dogum yapıyorlarmış onlr oapınca bende yaparım diye düşünüyorum kendimi öle teselli ediyorum 37haftlık olduk bugun dün 1saatlik bi sancı geldi geldi gitti kalkıp hareket ednce rahatlıyordum dedim bu sancının 3 4 katı olsa cekerim dedim hastanede de gezmemize izin verrlerse daha rahat olur yaparız ya sen cocuk büyütmesi daha zor inan kendi kendini rahatlamaya calış iyi şeyler düşün
tarafından
Kesinlikle çok haklisin ama cevremde öyle çok afedersin dengesizler var ki korkutuyorlar beni işte ölümden beter o anda ölmek istiyorsun falan da filan sırf bu yüzden post açıp doğum yalanların tecrübelerini bilmek istedim. Ve çok sağolsunlar da yardımcı oluyorlar allah razı olsun hepsinden
(342 puan) tarafından
Canım aynı benide böle cok korkuttular sinirlerim bozuldu ama simdi dogum yklastı o cocuk icimde kalacak degil ölsekde klsakda dogacak diyom geciyom
tarafından
Aynen öyle valla eninde sonunda doğacak korkunun ecele faydası yokmuş:))
(342 puan) tarafından
Yani kendi kendini teselli et canım

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 90 göst.
23 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Deryaa.u (477 puan) tarafından soruldu
+1 oy
10 cevap 284 göst.
19 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 151 göst.
22 Ocak 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Papatya_42 (748 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 131 göst.
10 Eylül 2021 Aile kategorisinde kubraugur (2,529 puan) tarafından soruldu

378,451 soru

11,328,037 cevap

34,783 kullanıcı

...