0 oy
940 göst.
Aile kategorisinde (1,337 puan) tarafından
Benim eşim çok savurgan eşi cimri olanlara çok özeniyorum hic para tutmayı bilmez gereksiz yere masraf cıkarır durur ben kavga etmekten bıktım o bıkmadı sürekli borç içindeyiz eve ihtiyaç olmadiğı halde hali alır köşe takımı alır çocuğumuz olcak para lazım ama 20 bin tl kredi çekti terası oda yaptırdı çatıyı teras yaptrdı acelesi olmadığı halde bıktım artk hiç tutumlu değil para biriktiremiyoz hiç  sizin eşleriniz nasıl

40 Cevaplar

0 oy
(22,072 puan) tarafından
Cimri degil eline geçen her parayi harciyo
(1,337 puan) tarafından
Çok kötü bi durum ya Allah kolaylık versin
-Reklam-
0 oy
(6,669 puan) tarafından
Bnm eşimde hiç tutamaz ailesi öyle yapılarında birikim ruhu yok
(1,337 puan) tarafından
Benim eşimin ailesi komple pinti kardeşleri annesi ve rahmetli babası çok pintiydi hatta nenesi var kaynanamla yaşıyo oda pinti ama o kadar pinti arasından benim öküz savurgan çıktı
(6,669 puan) tarafından
Yok bunlar hepsi öyle ben biriktirmeyi severim ama o çok değil evle dik sayemde yeni yeni biraz biriktiriyo
(1,045 puan) tarafından
Ayy çokk güldüm bu yoruma Allah ta seni güldürsün hepsi pinti bi benim öküz savurgan çıktı .:))))))))
0 oy
tarafından

Ne cimri nede savurgandır canım yerine gore harcama yapar :) 

(1,337 puan) tarafından
Ohh en iyi seninki
tarafından
Aynen canım oyle olmak gerekıyo bu devirde gecım zor valla
0 oy
(15,531 puan) tarafından
Malesef çok kıyafet düşkünü giyinmeyi çok sever dolap dolu gömlek pantolon yine gider alır he bide saat takıntısı var savurgan da değil ama işte varken almak da olmaz
(1,337 puan) tarafından
Ayy ne kadar gereksiz masraflar ya bnde giyimi seviyorum ama 1 senedir bi parca bişi almadm borcumuz var die ama eşim gereksiz şeylere harcıyo parayı
0 oy
tarafından
Kendi parayı ziyan eder ama evde hiç bir şey çöpe atılsın istemez 
(1,337 puan) tarafından
Demek neredeyse tüm erkekler savurgan
0 oy
tarafından
Yerine göre degisiyor
0 oy
tarafından
Cimri değil ama savurgan da değil ortayı yakalıyor boş yere para harcamaz 
(1,337 puan) tarafından
Ohh ne güzel
0 oy
(1,822 puan) tarafından

Benimkide savurgan ama ben tutuyorum onu yapmak istedigi seyleri sonra yapariz su zaman yapariz acelesi yok sonrada olur  diye erteletiyorum hep oda farkinda sen beni iyiki durduruyosun yoksa butun parayi harcarim ben diyo :) yani bu sekilde dengeliyoruz bu durumu

(1,337 puan) tarafından
Aynı şekil bnde yapıyorum bn tutmak icin uğraşıyorum ama çok dik kafalı ben izin vermessem annesinden para alıyo o beni dahada sinirlendiriyo
(1,822 puan) tarafından
Yok benimki yapmaz oyle haklisin dogru soyluyosun der yapmaz ama seninki fazlaca inatci demek ki insallah duzelir canim
(1,337 puan) tarafından
Amin yoksa delircem artık hergün alcak gereksiz bişi buluyo
0 oy
tarafından
Savurgan değil ama bana göre cimri. Ben biraz savurganim galiba
(1,337 puan) tarafından
Cimri iyidir boşver:)
tarafından
Yok kiz o da iyi değil de benimki orta işte çok değil şükür
0 oy
(1,114 puan) tarafından
Fazlasıyla savurgan. Aslında bı yandan iyi mesela evde az bişey olsa onun hepsini komşuya bile verir yani öyle. Geçen tatlı almış iki tabak aksında durumumuz pek iyi sayılmaz şuan ikimizde çalışmıyoruz iki aya yakın tabağın birini öylece komşuya verdi. Her akşam ekmek pide almaya giderken sor bakayım onlara da alincak mı diye sordurur bana. Aslında karşı komşumuzun da durumu kat kat iyi altınları var esinin ve kendinin arabaları var ihtiyaçları yok ama eşim çok eli açık olduğu için bize ne alırsa fazlasıyla verir
(299 puan) tarafından
Bize komşu olsanizya ya:)) kiz şaka bir yana paylaşmak güzeldir paylastikca çoğalır
(1,114 puan) tarafından
Bişey de diyemiyorum bu sefer ne kadr fesatsin cimrisin diyo. Aslında cimrilik fesatlık değil şuan durumumuz yok ve çalışmıyoruz sıkmak yerine daha çok savuruyo.
(1,114 puan) tarafından
Valla öyle eşim kız karşı komşunun durumu iyi olmasına rağmen hep verir. Gerçi oda bize verir aramız da alışveriş yapariz ama eşim daha çok verir genelde
(299 puan) tarafından
Bizde gorumcemle alıp veririz hep ama durumuna göre davranacaksin herşey yerine göre yakışır yani
(1,114 puan) tarafından
Ne diyim cnm bişey diyemiyorum bende çok takmıyorum bu konuyu. Benim tek üzüldüğüm arabalardan bir araba parası zarar ettirdi bizi bı tek ona üzülüyorum
0 oy
tarafından
Her şeyi alır asla para tutmaz zar zor gecenlerde çeyrek aldırdım o da bayaaa zorla para varken al dedim yok para olarak dursun diyo harcanıp gidecek biliyorum elde ne varsa harcar 
0 oy
tarafından
Kocamdan şikayet ettiğim   konuların  başını  çeken konu

Eşim  asla para biriktirmeyi bilmez  kulmanmayi da bilmez har vurup harman savurur 

Ve beni  bu durum deli eder 
0 oy
(3,139 puan) tarafından
Cimride değil savurganda değil tamda istedigim gibi sukur
0 oy
tarafından
Cimri değil ama anlattığın gibide değil para hiç tutmaz ne istesem alır demez niye alma 
0 oy
(1,240 puan) tarafından
Ortası eşim birikim yaparız her ay oda bende maastan 2 bin kenara koyariz fakat esim marka takıntısı var küçük bir sey bile olsa marka alir misal bugun sapka geldi kargo ile faturaya baktim 200 tl almis su murat bozun horozlu sapkasi vardi bilirsiniz ondan almis ne diyeyim marka takintisi olmasa iyide iste
0 oy
(1,186 puan) tarafından

Savuran çok hemde ben biraz köreltmeye çalışıyorum :D

0 oy
(4,102 puan) tarafından
Ihtiyaci olan seyi genelde almaz bos harcar lazim olunca cimri olr degisik biri
0 oy
tarafından
Keşke az cimri tutumlu olsa 
0 oy
(9,128 puan) tarafından
Asla cimri değil ama kendini zora da sokmaz. Ay sonuna bir kuruşumuz kalmaz orası ayrı :D
0 oy
(820 puan) tarafından
Savurganda degil ama cimri asla degil yeterki parasi olsun bi dedigimi iki etmez sagolsun ama bazi kizdigim yonleride var:))

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 280 göst.
18 Ocak 2023 Aile kategorisinde ilknur koc (154 puan) tarafından soruldu
0 oy
30 cevap 558 göst.
5 Nisan 2021 Aile kategorisinde Birdilektut (1,270 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 219 göst.
16 Şubat 2024 Diğer kategorisinde ozgecangursoybursa (10,750 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 1,027 göst.
10 Eylül 2018 Aile kategorisinde Seda Türel (26 puan) tarafından soruldu

377,343 soru

11,292,364 cevap

34,711 kullanıcı

...