0 oy
657 göst.
Diğer kategorisinde (1,284 puan) tarafından
Kızlar doğduğu andan beri kızıma ağladığında emziğini pekmeze batırıyor veriyor, eşimde susuyor, bişey olmaz diyorlar.  Neyse eşimle konuştum bak sakın verme ve annene de söyle dedim. Tamam dedi. Bugün bi uyandım,çocuğun emziği reçel. Dedim anne verme dedim. Bozuldu zaten. Çocuğun bir de her yerine bulaşmış, çocuk ağladığında 10 dakika sussun diye veriyor gizli gizli tatlıyı. Ya birde bu kadın sözde okumuş. Oğluyla beni deli ettiler şu evde artık!!! 

16 Cevaplar

0 oy
(7,441 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Valahi tam mahkemelik bir sebep bu resmen çocuğu öldürme girişimi şikayet et canım evden kov 
-Reklam-
0 oy
tarafından

Ayy onun bağırsakları midesi kaldırmaz çok minik daha yoğurda cacık olmasalar olmaz zaten :angry:

(1,284 puan) tarafından
Bir okumuş bu insan! Gelde delirme
tarafından
Okumakla insan insan olmuyo ne yazıkki
0 oy
(3,702 puan) tarafından
Böyle vere vere Bi zaman sonra çocuk emzikle tatlıya alışıyor sonra 
(1,284 puan) tarafından
Bizimki alıştı zaten emzik boş olunca atıyor
(3,702 puan) tarafından
Ablamın kide öyleydi de ordan bildim
(3,702 puan) tarafından
Çok da küçük ayrıca sadece emse yetr
0 oy
tarafından

Benim eşimde bebeğime şeker veriyor ya :angry:

(4,285 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi
Nasıl ondan cıktı ay çok sinir oldum gerçekten gerekirse evine şeker alma yani. O sadece 1 damla katkı yaptı sen 9 ay taşıdın rabbim de nasıp etti ne demek benden cıktı. Şeker yüzünden bebeğe bisey olsa vicdanı el verecekse hiç durmasın devam etsin.gerekirse sende iş yapma bebeğine bak
tarafından
Neyse ki gündüzleri çalışıyor , akşamları da fazla müsade etmiyorm , onun yüzünden çocuğum sağlıksız büyümesin
(4,285 puan) tarafından
Keisnlikle ole yani herseyini sabahtan yapabiliyorsan yap yapamıyorsan da yapma sen daha yeni annecim herşeye yetiseceksin diye bisey yok kendini yorma. Bebeginle ilgilen şeker falan uzak tutmaya çalış aman allah korusun yani herşey evlattan önemli degil
tarafından
Bende korkuyorum çocuk fazla şekerden dolayı bir hastalık fallan çıkarır diye ... Bir evlat kolay büyümuyor sonuçta
(4,285 puan) tarafından
Aynen öyle 9 ay sen çektim hepsini ole benden cıktı demekle olmuyor yani 1 dk lik boş bırakmak bir ömür azap çekmeye neden olabiliyor rabbim evlat acısı gostermesin ayağına taş değirmesin ama gözünden ayırma kurban olayim
0 oy
(48,469 puan) tarafından
su ver bebege tatli susatir bebegini yalniz birakma onunla
(1,284 puan) tarafından
Hiç su vermedim şimdi emziriyorum yinede emzirme üzerine vereyim mi suyu
(48,469 puan) tarafından
ver canim bebegin ici yanar o kadar pekmeze recele günah ya bir cay kasigi ver arada
(1,284 puan) tarafından
Tamam cnm vereyim şimdi
0 oy
(3,213 puan) tarafından
Ah ya bu beni gerçekten cok delirtiyor.  Git kendin ne halt yiyorsan ye günah değil minicik bebeğe ya. Sert konuş canım belli ki basmıyo beyni. Başından sıkı tut bu işi. Şu pandemi zamanı alerjisi çıksa nereye götüreceksin minicik çocuğu hiç akıl yok ya
0 oy
(27,336 puan) tarafından

Niye laftan anlamıyorlar herseyi dozunda yapmıyorlar anlamıyorum 

0 oy
tarafından

Allah korusun yaa:angry:

Bak bundan 4 sene önce komşumuz vardı onlar da çocuk ağlıyor diye bal vermişler 

Çocuk kriz geçirdi ve şuanda ondan mı kaynaklı bilmiyorum dişi yok ve konuşamıyor 

Lütfen dikkat edinn

(1,284 puan) tarafından
Ya nasıl kriz geçirdi cnm? Oofff
tarafından
Kriz geçirme oda bişeyler yapmaya çalışıyor eski kafalılar çok güzel bir dille söyle terslersen inat eder :((
0 oy
(2,590 puan) tarafından
Verdirme cocuk senin niye karisiyo ya esin soylemiyosa sen soyle ben anneme bi kac kez kizdim artik bisey verirken soruyo 
0 oy
(4,668 puan) tarafından
Canik.iyi sabretmissin valla. Ben olsam o emziği de o recel kavanozlarını da başına geçiririm. Kimse benim çocuğumun sağlığıyla oynayamaz. Sana tavsiyem evdeki bütün recelleri pekmezleri at çöpe. Hatta emziği dr at bundan sonra bu çocuğa emzik verilmeyecek de.
0 oy
tarafından
Benimki de bal verdi emzigi alsin diye.ve ilk gunden oglum ölüyordu nerdeyse. Hastaneye zor yetiştirdik. Bana diyor ki doktora söyleme baldan bisey olmaz. Madem baldan olmadi niye oyle diyon demezler mi insana
0 oy
(1,865 puan) tarafından
Canım bununla ilgili sağlık sayfaladından ayrıntılı bilgi edin onları söyle. Bunlar senin normal koşullarda istemiyorum demeni anlamıyorlar. Bir anne olarak bebeğin için istemediğin yirşeye gerekçe ve açıklama göstermen üzücü ama eşine öncelikle bunları anlat. Gizli yeker olur organ yetmezliği iştahsizlık obeziüe vs ne varsa anlat kısaca ve kaynakta göster. Kaynana da bu şekilde konuş. Onun zamanında bilmiyormuş vermişler şimdi devir bilgi devri bilmiyordu öğrendi artık vermesin. Birde emziği ortadan kaldır 
0 oy
tarafından

Guzel sozdn anlamazlar ki :) illa bagirip cagirip anlatican vermemesi gerektiğini

0 oy
(7,098 puan) tarafından
Yok artik pekmez mi ben 2 yasindaki kizima verirken bile tedirgin oluyorum o yavrucaga o verilir mi manyak mi bu kadin ya !!!! Kuzum mutlaka birazcik su icir bebegine yazik gunah ama kaynat ılıt oyle ver 
0 oy
(253 puan) tarafından
Tövbe Estağfirullahhhh deli mi ne o kaynanan kızzzz ah şu eski kafalıların sacma sapan adetleri yok mu bizi verem edecekler valla daha körpecik bebegi bu kadar erken tatlıya alıştırmak hiç doğru değil hele reçel falan içinde hep şeker varrr bunu hiç mi anlamaz idrak etmezler emziği şekere batırıp vereni bile gördüm yazık valla çok yazık !
0 oy
(667 puan) tarafından
Valla,canik net olacaksin verdirtmeyeceksin kaldir evden butun recelleri pekmezleri tatlilari bunu mu istiyor kucucuk bebege verilir mi hic pekmez anca alti ayligi doldurdugunda veriyor doktorlar musaaede etme anne sutu ver sadece cocuk emzik almiyorsa zorlama benm de oglum emzik almiyor

İlgili sorular

+1 oy
10 cevap 244 göst.
6 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Eminebbk (89 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 227 göst.
0 oy
12 cevap 194 göst.
17 Mart 2021 Diğer kategorisinde Rabisko (1,466 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 258 göst.

377,933 soru