0 oy
1,295 göst.
Aile kategorisinde (103 puan) tarafından
Hanımlar bizde adettir ilk gebelikte beşik anne tarafın yani benim ailemin alması lazım sadece beşik değil bebeğin yatak yastık kıyafet ve altın takmadı adettir sizlerde nasıl acaba

48 Cevaplar

0 oy
(847 puan) tarafından
Bebegimin herseyini ben aldım. Diğerleri gönlünden ne geçiyorsa onu alsin. Yok bunu ben aldıydım bilmem ne demesin. En güzeli kendi aldigin. 
-Reklam-
0 oy
(1,713 puan) tarafından
Aynen bizde de öyle. Besik yatak yastık yorgan kılık kıyafet bebek arabası Kızlara bilezik erkeklere kümçnye alırlar
0 oy
(1,186 puan) tarafından
Bizde de öyle cnm kız kardeşi m yeni doğum yaptı herseyini annem aldı besik yürüteç bebek arabadi yumosuna kdar :) 1 oda dolusu çeyiz 5 yaşına kadar yeter ona 
0 oy
(4,859 puan) tarafından
Bizde genelde bölünüp alıyorlar soruyorlar siz ne alabilirsiniz falan diye hem annem hem kaynanamlar odayı yaptı yatak kaynimda dolap annemden kıyafetler ortak alındı  büyüyorlar yinede alıyorlar ne gerekirse hatta kaynım 2 bin TL para verdi beşik alin diye 1300 e beşik aldık geri kalanla emzik biberon bı kaç şey daha aldım 
0 oy
tarafından
Normalde kız tarafinin derlerde benim sepet beşiği görümcem aldı .LCW de çalışıyor çatılı beşikler varua teşir urunmus geri gidecekmiş onu getirtti fıstık gibi içine yatağı kayinpederim alacak.catili beşiğin korumalığını yorgan nevresim takımıni annem aldı
0 oy
(333 puan) tarafından
babasi babannesi vs alir bircok seyi...bizde onlar almadi kendimiz alip ettik naptiysak
0 oy
(12,854 puan) tarafından
Çocuğu yapan alır anneye babaya yüklemek çok saçma geliyor kimse mecbur değil 
0 oy
(1,337 puan) tarafından
Çok saçma koca tarafı bizim adımızı koy demeyi biliyo zaten soyadıda koca tarafının soyadı neden kız tarafı alıyo eşyasını mantıksız geliyo bu bana bizde bebeğin anne babası kendi alır ama durumları yoksa mantık olarak oğlanın ailesi almalı
0 oy
(530 puan) tarafından
Valla kimsenin almasını istemedik ama gorumcem aldı yeğenime benden hediye olsun diye 
0 oy
(4,668 puan) tarafından
Sonuçta çocuğu anneme babama doğurmuyorum almak zorunda değiller. Herşeyini biz aldık tabiki ananesi babannesi dedeleri de bişeyler yaptı ama yapmasalar da canları sağolsun.
0 oy
tarafından
Bizdede öyle canım gelinin annesi alır besiğini... Hatta besik getirme adetimiz vardır... 
0 oy
(44 puan) tarafından
Bizim orda adettir ilk bebegin besigini ananesi alir canım.Birde bebek bohçası duzer anane.Bu ihtiyaç ile alakalı bir durum değil.Eskilerden beri böyleymiş bizde aynı şekilde yaptık.
0 oy
tarafından

Benim bebeğimin beşiğini annem aldı ...

0 oy
(5,323 puan) tarafından
Beşiği kendimiz aldık biz
0 oy
(41 puan) tarafından
Annemler aldi bebek arabasida kaynana almasi lazmdi ama almadi
0 oy
tarafından
Beşiği de diğer her seyi de tabi ki bebeğin anne babası alır. Birilerinden beklentiye girmeyi çok saçma ve acizce buluyorum açıkçası 
0 oy
(15,861 puan) tarafından
Bizde de adet öyledir ilk bebek ise anne tarafı alır bebeğin herseyini 
0 oy
(3,701 puan) tarafından
Valla bizde   de A dan Z ye herşeyi benim annem aldı altınina kadar Bi beşiği biz aldık kaynanam hiç bisey almadı ikinciyi dpguracam neredeyse benim annem Gine sanki ilk çocukmus gibi herşeyi aldı bizim babaanne de Gine bişey yok Bi amcası beşik aldı oda bez beşik ler 6 9 kullanımlık hiç mi heves yok anlamadım valla annem böyle gösterir şunları aldım torunuma bunları aldım diye o da bakar ay ne kadar güzelmiş diye 
0 oy
(1,847 puan) tarafından
Kayinbabam besigi babam arabayı alayim dedi ama kabul etmedim ikisi ayni para degildi cunku esit para versinler istedim. Beşiği de arabasını da ben aldim. Kayın babam ve kendi babam birlesip doğum paramı ödediler.
0 oy
tarafından
Sacma bi adet biz kendimiz aldik hep kimseden bisey beklemedik

İlgili sorular

0 oy
39 cevap 830 göst.
26 Aralık 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 233 göst.
25 Mart 2024 Kültür-Sanat kategorisinde muhendisbirana (151 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 286 göst.
4 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Sumeyyeali (1,016 puan) tarafından soruldu
0 oy
32 cevap 721 göst.
5 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Yaprak.k (11,166 puan) tarafından soruldu

378,439 soru

11,327,801 cevap

34,781 kullanıcı

...