0 oy
1,294 göst.
Aile kategorisinde (103 puan) tarafından
Hanımlar bizde adettir ilk gebelikte beşik anne tarafın yani benim ailemin alması lazım sadece beşik değil bebeğin yatak yastık kıyafet ve altın takmadı adettir sizlerde nasıl acaba

48 Cevaplar

0 oy
(739 puan) tarafından
Bizde de öyle kızın annesi alır ama her şeyi ben kendim aldım 
-Reklam-
0 oy
(889 puan) tarafından
Biz de de anne beşik alır kıyafet yatak  döşek diktirir ama annem sordu beşik mi alayım altın mi takayım diye bende sen altın tak ben beşiği kendi zevkime göre bakar aldiririrm deidm ki kaynanamlar bizde alırız deyince onlara aldırdık bide altın onlarda taktilar.annemde kıyafet altın falan aldilar
0 oy
(1,489 puan) tarafından
Eşimle ben aldım canım 
0 oy
(2,849 puan) tarafından
Benim babam aldi canm biz beğendik babam parasını verdi esimin ailesi de hatta kiz tarafı alır dedi esim kizdi bu kiz onlardan cikti artik almak zorunda deiller hem onlar besik alacak siz ne alacaksınız dedi onlar bi gram altın taktilar babam besik aldi çeyrek altın taktı bir sürü kıyafet aldilar 
0 oy
tarafından
Pbenim kaynanamin bana vaadi var. Ama ben onlara birakmadan kendim almayi dusunuyorum. Esimde öyle diyor kimseye bir sey aldirmayi düşünmüyoruz simdiden kenara birikim yapmaya başladık 
0 oy
tarafından
Çocuğu yapan kimse o alır...
0 oy
tarafından
Benim annem yatagini yorganini yastagini besigini altinini  kundak battaniyelerini kalin ince battaniylerini 1 yasina kadar giyecegi herseyini aldi sisme yelegine kadar 
0 oy
(4,101 puan) tarafından
Kim almak ister o şu bu alacak die bi kural yok

İlgili sorular

0 oy
39 cevap 829 göst.
26 Aralık 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 232 göst.
25 Mart 2024 Kültür-Sanat kategorisinde muhendisbirana (151 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 284 göst.
4 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Sumeyyeali (1,016 puan) tarafından soruldu
0 oy
32 cevap 718 göst.
5 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Yaprak.k (11,166 puan) tarafından soruldu

378,347 soru

11,324,567 cevap

34,775 kullanıcı

...