0 oy
923 göst.
Diğer kategorisinde (2,585 puan) tarafından

Kizlar 25 gunluk lohusayim ikinci bebegimi kucagima aldim ama surekli sacmasapan seyler dusunuyorum buyuk oglum 1 bucuk yasinda her gun birazda buyuyo yeni seyler ogreniyo ve ben ona cok baglandum surekli onu kaybetme korkusu yasiyorum Allahim her baktigimda sanki onu kaybedicemde ona cok baglanirsam rabbim der ya kimi benden daha cok severseniz onu sizden alirim sizi imtihan ederim diye cok sacma seyler dusunuyorum oglum uyurken gidip opuyorum onu izliyorum ya yarin yanimsa olmazsa diyorum ya bu son gunumuzse birlikte diyorum kafayi yiycem sanirim bole olmamda dayimin 3 yasinda kizinin aniden olmesiydi annesini dusunemiyorum surekli onun watsap ta falan paylasimlarini goruyorum oglumun resimini paylasmaya cekiniyorum o gorurde içi yanar diye çocuklarla ilgili bi haber gordugumde agliyorum az once de bi haber gordum solemiycem burda yemek yiyorum simdi kaç cocuk actir diyorum ogluma bisey aloyorum simdi baska cocuklar bunlari alamiyo diyorum oturup agliyorum sanirim depresyona girdim kaybetme korkusu bi çocugun aci cektigini gormek falan beni mahvediyo bilmiyorum napmam lazim bu dusuncelerden kurtulamiyorum :'(

15 Cevaplar

0 oy
(13,251 puan) tarafından
Ah canım benim..

Rabbim yardım etsin inşallah
(2,585 puan) tarafından
Insallahh cnm :(
-Reklam-
0 oy
(6,668 puan) tarafından
E peki 2. Ye karşı nasılsın
(2,585 puan) tarafından
Oda ayni sekilde surekli nefesini kontrol ediyorum ya dusurursem olurse kafasini carparsam bi sey olursa kaybedersem diye kafam allak bullak :((
(6,668 puan) tarafından
Lohusasın cnm bol bol inşirah suresi oku okurken okuduktan sonra dein derin nefes al ve hep iyi düşün
(2,585 puan) tarafından
Okuycam cnm. Çokk sagolk
(6,668 puan) tarafından
Rica ederim inş geçer cnm
0 oy
(1,255 puan) tarafından
Ne kadar duygusalsin kuzum haber izleme biraz uzak dur o psikolojiden kıyamam iyi düşün iyi olsun
(2,585 puan) tarafından
Dogru diyosunda cnm tel elimde tv falan bisey goruyorum mutlaka burda bile esiyle kavda edip bosancam diyenlerin cocuklarini dusunuyorum onu bile kafaya takiyorum iyi degilim qaliba
(1,255 puan) tarafından
Kuzum bi destek al istersen doktordan iyi gelir
(2,585 puan) tarafından
Evet bi psikologa danismayi dusunuyrm
(1,255 puan) tarafından
Kesin git kuzum benim Geçmiş olsun
0 oy
(55 puan) tarafından
Biraz da yeni doğmuş bebeginle düşüncelere dalarsan belki hafifler canım, 
(2,585 puan) tarafından
Onuda ya dusurursem  biyerini incitirsem diye kafama takiyorum bilmiyorum belkide lohusa psikolojisi yuzunden
(55 puan) tarafından
Tabıkı lohusa lik daha 25 gun lüksün canım Allah kolaylık versin
0 oy
(6,137 puan) tarafından

2. Bebeğin de var oda cennet kokuyor annesi yarın çıldıracaksın bunlar çok kavga ediyor diye top oynarken cam çerçeve inecek daha dur bakalim Allahım ailecek Hayırlı ömür versin inşallah olumsuz düşünmen için daha çok erken :angel:

(2,585 puan) tarafından
Insallahh cnm dogru soluyosun evet ama iste en ufak seyden etkileniyorum
0 oy
(123 puan) tarafından
canım bi sakin ol lohusa sin o yüzden. herkes anlına yazılanı yaşayacak ondan ötesi yok baya etkilenmişsin o olaydan piskolojik işte ama düşünmemeye çalış sana bişey olursa yavruların napar herkes kendi kaderini yaşar dua et  Allaha sıgın rabbim kimseyi evladıyla sınamasın.
(2,585 puan) tarafından
Aminnn cnm aminnn belkide lohusaliktan bilmiyorum
0 oy
tarafından

Öncelikle her canlı ölümü tadacaktır ve küçük büyük yaşlı genç tanımıyo ecel geldiği zaman dakikası saniyesi günü tamamsa elden bişey gelmez yiye ekmeği içecek suyu yoksa takdiri ilahi ama böyle düşünme bence bol bol dua oku namaz kılabilirsen namaz kıl inan bütün bunlar silinecek aklından zamanla şimdi lohusasın ondan böyle hassas oldun gececek inşallah 

(2,585 puan) tarafından
Biliyorum cnm tabiki ole ama iste aklimda bi suru sey var keske tum cocuklar mutlu olsa
tarafından
Sen şimdilik çok hassassın geçicek inşallah
(2,585 puan) tarafından
Insallaaahh
0 oy
(118,475 puan) tarafından
Rabbim yardimcisi olsun sen yeni dogana odaklan azcikta
(2,585 puan) tarafından
Aminn cnm evet onada ayni sekilde hassasim surekli kucagima alirken ayagimin altina falan bakiyorum kayip dusersem bisey olur ona diye iste lohusalik belkide benimki
0 oy
(670 puan) tarafından
Kuzum bnm ya eşinle konuş yada sevdiğin birini yanına  çağır kalsın Bi kaç gün kafan dağılsın tek kalma gecicek bu günler az kaldı sabret 
(2,585 puan) tarafından
Ablam yanimda esim yanimda zaten ablam olmasa kafayi yiycektim esimle daha konusmadm bu konuyu onada soluycem belki psikologa falan giderim
(670 puan) tarafından
15 günün kalmış canm 40 in cikicak az kaldı senin psikiyatristlik bsyin yokki gitsende bsy yapacağını sanmyorm anca ilaç veriyorlar sakinleştirici bide emzirmiyosun sonra o hapları bırakması çok zor bide gitme bnce
(2,585 puan) tarafından
Belkide lohusaliktan yada rabbimden uzak kaldum dunyaya baglandim qaliba dua etmeliyim
(670 puan) tarafından
Lohusaliktan canm çünkü duydum Bn önce böyle şeyler hatta Bn bile virüsün ilk zamanlar da evdeydim eşim ise gidiyodu bnde 33 haftalık hamileydm şimdi 37 oldum sabah uyandım mutfağa gidiyorum eşimin ev içi terliklerini gördüm kapıdanin yanında çıkartmış orda sabah işe giderken saçma gelebilir ama o an çok kötü oldum oturdum koridorda ağladım senin dediğin gibi ona bsy olucak diye korktum Allah dua ettim başımdan eksik etme diye oluyo bazn insanda işte
0 oy
(414 puan) tarafından
Annesin seviceksin herseyden cok ama bunlari dusunme dusunduklerin seni yorar dua et herseyin hayirlisi icin hayata herseyi yasicaksin ben anlatiyim sana 2010 yilinda esimi kaybetim yedi aylik evli alti aylikta hamileydim babasi kizini gormedi kizida bsbasini 2013 yilinda annemi 2014 yilinda babami kaybetim hayatin insana ne gosterecegi hic beli olmuyor ikinci evliligimi yaptim insanin basina ne gelicegini bilmesin su an iki kizim var halime sukrediyorum su an oyuzden sadece yasamsna bak duayla insan ayakta duruyor 
(2,585 puan) tarafından
Cnmm benim neler yasamissin yaa rabbim yardimcin olsun çok zor çok :(((
(414 puan) tarafından
Sagol cnm allah razi olsun bi laf var Allah tasiyamiyacagi yuku kimseye vermezmis
(2,585 puan) tarafından
Evet ole cnm gercekten sen cok guclu bi insansin ben daha hicbisey yokken boleysem rabbim senin sabrinin mukafatini vercektir mutlaka
(414 puan) tarafından
Evet bende bazen diyorum olen isimin annesini dusunuyorum tamam benim esimdi onunda cocuguydu onun acisi benimkinden bin kat fazla cocuklarimin basina bisey gelirmi bisey olurmu diye dusunuyordum artik dusunmuyorum okadar cok sey yasadimki dua ediyorum allah benim ve cocuklarim icin hayirlisini verdiye dua ederken peygamber efendimiz geliyor biz bunlar yasarken o Allaha siginmis sadece bende onu yapmaya calisiyorum
0 oy
(1,126 puan) tarafından
Lohusaligin etkisi de var tabi ki zamanda toparlanır duyguların. Bana da arada oluyor. Gecen bi video gördüm kadın öyle yokluk içinde cocuklariyla kalmis ki dakikalarca hickirarak agladim. Ayni korku bende de hep var her gün her an. Onun dışında başka seylerim  de olduğu için ben psikiyatra gitmeyi dusunuyorum
(2,585 puan) tarafından
Bende dusunuyirum cnm iyi degilim qaliba rabbim kalbimizi ferahlatsin
0 oy
(69 puan) tarafından
Allah adına sev allaha emanet et bende aynı korkuyu yaşıyorum hep ağlıyorum düşününce mesela biri yazmış yataktan düştü öldü vs allaha emanet ediyorum allaha emanet ettiğini sonkez girmeden almazmış allah canini allahım sen bana ne güzel çocuk verdin şükürler olsun diyerek seviyorum cocugu da ruhum daha aydınlık oluyor öyle diyince 
(2,585 puan) tarafından
Evet sanirim Allaha yonelmeliyim dunyaya baglanmamaliyim gercekten dogru diyosun
0 oy
(901 puan) tarafından
Bende o tarz şeyler düşününen biriyim istemeden oglumu bi kere düşürdüm ilk çocugum du çok şükür bir şey olmadı çatlak hariç taze diye hemen kaynar demişti doktor hemen geçti şükür fazla bilgi sahibi degildim yılardır kendimi suçlar durum oglum 10 yaşında şimdi gözlerim dolar öpüp dururum ilk göz ağrım benim ondan sonra kızım oldu 2y aşında iken agzına bir şey koymuş boğuluyor du öldü geri geldi resmen annem kurtardı onuda şükür ben kitlenmiştim şimdi 9 aylık oglum var şükür Bi şey olmadı şimdi ye kadar unutamıyom kötü anıları suçluluk hissediyorum 
(2,585 puan) tarafından
Evet sucluluk duygusu cok kotu bsry gercekten ben ya bisey olursa yetisemezsem diye kafayi yiyorum ama bol bol dua okumakta faysa var rabbime yonelmeliyim artik verende o alanda
(901 puan) tarafından
Aynen öyle canım biz tedbir alalım gerisi allahtan gelir
0 oy
tarafından
Allah dayınlara dayanma gücü versin.. Lohusasın ondan oluyor bide dayının çıcugu ölmüş kaybetme korkusu yasıyorsun normal her hakkına geldiğinde Allaha sığın çok şükür de için rahatlarsın. Bu durumu aşamazsan destek al. 
(2,585 puan) tarafından
Aminn insallah cnm
0 oy
(333 puan) tarafından
bir psikolog yardimci olabilir...
(2,585 puan) tarafından
Bilmiyorum dusuniyorum

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 618 göst.
14 Mayıs 2020 Diğer kategorisinde Aselin annesii ❤❤ (1,082 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 633 göst.
8 Ocak 2020 Diğer kategorisinde Ulnerrr (1,755 puan) tarafından soruldu
0 oy
36 cevap 1,176 göst.
31 Mayıs 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 542 göst.
4 Nisan 2020 Aile kategorisinde Mlhnvzt07 (1,262 puan) tarafından soruldu

374,603 soru

11,204,039 cevap

34,506 kullanıcı