0 oy
1,176 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
düzenlendi
Hayirli aksamlar arkadaşlar kac gundur kafama cok takilan bir soru sormak istiyorum lutfen etkilencek arkadaslar okumaya devam etmesinler 

Burda bazi arkadaslar benim durumumu biliyorlar bu postta yardim talep etmek degil amacim sadece içimi dökmek istyrm lutfen yalnis anlasilmasin 

Arkadaslar benim durumumu bazi arkadaslar cok net biliyorlar her detayina kadar benim esim cok uzun suredir is bulamadi bilmedigimiz bir memleketeyiz kimseyi tanimadigimz sahip cikan kimsenin olmadi gi buraya niye geldigimizi bilyrsnzdur daha once actigim postlardan belki neyse ben konuya geliyim arkadaslar esim calimsadigi icin biz dogru duzgun alisveris yapamiyoruz yani demek istedim birini alsak birini alamiyoruz yani evde her zaman sebze meyve vs olmuyor bazen hic birseyin de olmadigi oluyor makarna çorba vs ne bulursak yiyoruz bebegim 4 aylik ve benim aklima takilan bebegim 6 aylik olup ek gidaya gecince ona her zamab türlü sebze meyve nasil bulcam Allah elbbete riskini verir ama uzulyrm 2 ay kaldi 6 aylik olmasina ve esim is bulup calisamassa ne vercem ben bebege hergun ayri sebze meyvemi verlyr doğal sutten yogurt gerekiyor yani pirinc unu versem 3 öğün yani bilmyrmki ya bu konu beni öldürecek bebekte herseyi yemezki Allahim sej bide yardim et lütfen dua edin arkdaslar esim 2 ay gecmeden is bulsun bebegim icin hp alisverslerimizi yapalim okuyanlardan Allah razi olsun .....

36 Cevaplar

+3 oy
(4,668 puan) tarafından
6 aylik bebeğin yiyeceği zaten çok az bişey. Gerekirse gider bi patates bi havuç alırsın marketten 1-2 liraya. Şimdiden onu düşünme Allahım olmadık yerlerden hayırlı güzel kapılar açsın size. 
tarafından
Onlar yeter demi cnm simdilik ya vala azda olsa icim rahatladı peki kahvalti oglen yemegi aksam ara ogun diyolar nasil ayarlicam hep patates havuc vs olurmu ki hergün
(4,668 puan) tarafından
Yok canım zaten ilk iki ay tadım ayı oluyor. 3 gün verip 3 gün alerji yapıyor mu diye bakacaksın. İlk yoğurt,patates,havuç, kabak, yumurta, peynir,elma,muz gibi şeylerle başlarsın. Onlar da kolaylıkla bulunan ucuz şeyler. Gerekirse birer tane alırsın bebeğin için sadece. Dediğim gibi şimdiden onu düşünme inşallah bebeğinin şansına herşey yoluna girer Sıkıntılarınızdan kurtulursunuz.
-Reklam-
+1 oy
(1,254 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun kuzum pandemi destek den 1000 tl veriyorlar ona başvur istersen
tarafından
Aldik onu cnm ama geldi gibi kira elktrk suya gitti
+1 oy
tarafından
Şöyle postları okuyunca çok kotu oluyorum keski orduda olsan elimden geldiği kadar yardım ederdim sana 
tarafından
Yok cnm duan yeterli benim icin cok tesekkur ederim
0 oy
(7,972 puan) tarafından
Allah yardimcin olsun cnm insallah esin bi an önce iş bulur
tarafından
insalahh cnm biz ne olsa yeriz ama bu konu beni bitirecek hep aklima takılıyor
0 oy
(10 puan) tarafından
Nerde oturuyorsn canm
tarafından
Ankarada otryrm cnm burda gecinmek cok zor herşey cok pahali
(454 puan) tarafından
Neresnden ankaranın canım
tarafından
Sincn
(833 puan) tarafından
Bak bende sincanda oturuyorum neresinde oturuyorsun
0 oy
tarafından
Allah yardımcınız olsun
tarafından
Cok teşekkür ederim
0 oy
(27,340 puan) tarafından

Rabbim yardımcın olsun insAllah okurken cok uzuldum insAllah Rabbim bolluk bereket verir evine

tarafından
Allah razi olsun guzel duaniz icin
0 oy
(134 puan) tarafından
Allah inşallah eşine iş evine bolluk bereket getirir canım aldığın herşeyin üstüne bereket duası oku sabah namazına kalkınca camı aç ve ya Fettah ya rezzah de Allah yardımcınız olsun 
tarafından
Allah razı olsun cnm dualarin icin
0 oy
(119,168 puan) tarafından
Keske elimden bisi gelse ins esin is bulur 
tarafından
Yok cnm duan yeter Allah razi olsun
0 oy
(6,919 puan) tarafından
Rabbim yâr ve yardımcınız olsun inşallah üzülme  Rabbim büyük gün doğmadan neler doğar 
tarafından
insalhh cnm dua edin lutfen hamilelerin duasi kabul olurmus
(6,919 puan) tarafından
Doğurdum ben erken doğum oldu oğlum kuvezde suanlik  insallah  umut fakirin ekmeği herzaman  Rabbim namerde muhtaç etmesin inşallah kimseyi
0 oy
(1,113 puan) tarafından
Allahim yardimciniz olsun cok zor insan kendinden vazgeciyoda bebeginden gecemiyor hergün yeni bisey vercem diye uzme kendini taneyle de olsa alabildiğin kadariyla verirsin Allah rizkini verir insaalah 
tarafından
insalahh cnm ama burda okuyorm hep meyve puresi farkli farkli seyler veriyorz diyolar bizim hep alisveris yapmaya gücümüz yetmiyor birini alsak biri kalir surekli yapmyrz ki
(1,113 puan) tarafından
Yok canim herkes durumuna göre yapar sen bir meyveyi 2 gün verirse kimisi hergun 3 meyve karistirir verir korkma sen Allah rizkini verir oyle guzel büyür ki bebegin bak sütun varmis simdi emiyor ne güzel
0 oy
(2,447 puan) tarafından
Canım iskur a falan da gitsin. Mutlaka yardımcı olurlar orda. Rabbim verir rızkını. Allah yardımcı olsun 
tarafından
Cok teşekkür ederim cnm
0 oy
(7,098 puan) tarafından

Allah yar ve yardimcin olsun kuzum benim bu normallesme surecinde insallah esinde bir is bulur calissir rabbim o yavrucagin riskini verir merak etme hamileyim inan cok tuhaf oldum son dizeleri okurken hep dua edicem sana bundan sonra <3

0 oy
(7,118 puan) tarafından
Rabbim en kısa zaman da hayırlı rızık kapıları açsın inşaallah canım.  Ankara da yaşıyormussun galiba. Hangi ilcesindesin?
tarafından
Sincan Allah razi olsun
(7,118 puan) tarafından
Eşinin bir mesleği falan var mı kuzum.
tarafından
Yok maleseff forklift kulanyodu onceden
0 oy
(2,870 puan) tarafından
Allah yardım etsin ama ben çok bebek gördüm sadece anne sutu ile beslenen arada birde eline biseyler verirsin
0 oy
tarafından
Allah yardımcın olsun. Ama düşünme bunları 6 aylik bebek ne yicek ki. Ben oğluma bir sap pırasa alırdım biz sevmediğimiz için. Bir elmayı bile üç güne bitirirdi. Yani öyle sandığın gibi her gün ayrı şeyler vermiyorsun canim. Ayrıca evde yogurt mayalayıp 6 ay dolar dolmaz vermek zorunda değilsin. Ben ilk başlarda verdim ama asla yemedi bende vazgeçtim. Şuan 2 yaşına yaklaştı yeni yeni başladı iştahla yemeğe. Üzülme rizki veren Hüda dır.
tarafından
Amin cnm benim
0 oy
(10,411 puan) tarafından
Canım Rabbim yardımcın olsun sen belediyeye başvur mutlaka yardımcı olurlar
tarafından
Basvurdum ama daha gida yardimi gelmedi
0 oy
(299 puan) tarafından
Canım eşin guvenlik belgesi almaya çalışsın guvenlik işinde çok iş var bak hem parasıda iyi benim eşim eskiden inşaat da çalışıyordu sonra güvenlik belgesi aldı hemen iş buldu bazen ankarada iş varmı diye bakıyoruz İnternetden bir sürü iş çıkıyor 
0 oy
tarafından
Kuzum bizim ev de aynı her gün sebze meyve olmuyo eşim şurda çalışıyorsa 10-15 gündür çalışıyo ama evde ne varsa onu verdim çocuğa elma vardı onu rendeledin verdim yoğurt hazır verdim bazen de ev yapımı yaptım yumurta haşlıyorum cicibebe in içine ezip veriyorum pirinç unu yapacaktım süt yok napim yine cicibebe verdim 
(961 puan) tarafından
Pirinç ununu suyla yapın canım içine de elma ve muz rendeleyip yapın sütle yapmayın
tarafından
Canım yarısından çoğunu su 1/3 kadarını süt koyuyodum zaten
(961 puan) tarafından
Afiyet olsun inşallah kuzuya :)
0 oy
(4,101 puan) tarafından
Allah yardmcn olsunnnnnn

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 925 göst.
30 Mayıs 2020 Diğer kategorisinde Mina (2,604 puan) tarafından soruldu
0 oy