0 oy
1,180 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
düzenlendi
Hayirli aksamlar arkadaşlar kac gundur kafama cok takilan bir soru sormak istiyorum lutfen etkilencek arkadaslar okumaya devam etmesinler 

Burda bazi arkadaslar benim durumumu biliyorlar bu postta yardim talep etmek degil amacim sadece içimi dökmek istyrm lutfen yalnis anlasilmasin 

Arkadaslar benim durumumu bazi arkadaslar cok net biliyorlar her detayina kadar benim esim cok uzun suredir is bulamadi bilmedigimiz bir memleketeyiz kimseyi tanimadigimz sahip cikan kimsenin olmadi gi buraya niye geldigimizi bilyrsnzdur daha once actigim postlardan belki neyse ben konuya geliyim arkadaslar esim calimsadigi icin biz dogru duzgun alisveris yapamiyoruz yani demek istedim birini alsak birini alamiyoruz yani evde her zaman sebze meyve vs olmuyor bazen hic birseyin de olmadigi oluyor makarna çorba vs ne bulursak yiyoruz bebegim 4 aylik ve benim aklima takilan bebegim 6 aylik olup ek gidaya gecince ona her zamab türlü sebze meyve nasil bulcam Allah elbbete riskini verir ama uzulyrm 2 ay kaldi 6 aylik olmasina ve esim is bulup calisamassa ne vercem ben bebege hergun ayri sebze meyvemi verlyr doğal sutten yogurt gerekiyor yani pirinc unu versem 3 öğün yani bilmyrmki ya bu konu beni öldürecek bebekte herseyi yemezki Allahim sej bide yardim et lütfen dua edin arkdaslar esim 2 ay gecmeden is bulsun bebegim icin hp alisverslerimizi yapalim okuyanlardan Allah razi olsun .....

36 Cevaplar

0 oy
(110 puan) tarafından
Oy kuzum Rabbim yardımciniz olsun eminim biyerlerde iş vardır bak tarim sezonu açıldı baksın hiç yoktan iyidir günlüğüne çalışsa çıkar evin ihtiyacı keşke elimden bsy gelse benimde yeni bebeğim oldu çok zor ihtiyaçlara yetişmek heleki emzirme döneminde iyi beslenmek gerekiyor senin için çok çok dua edicem ins geçer kuzum bu günlerin yokluk görmeyen bolluk görmezmis sabredin bebeğinizin rızkı elbet biyerde onu bekliyor 

( ˘ ³˘)♥
-Reklam-
0 oy
tarafından
Allah yardımcın olsun canim rızık için korkma Allah yarattığı kulunu açıkta birakmaz
0 oy
tarafından
Aminn  canım ALLAH yardimcin olsun 
0 oy
(961 puan) tarafından
Allahım yardımcınız olsun inşallah canım 
0 oy
tarafından
Canım Allah yar ve yardımcın olsun. Ama en gıdaya gecınce ılk bır ay tadım ayı. Marketten 2 3 tane alırsjn o senı 1 hafta 10 gun gotırur. Onn dısında ben bızım yemedıgımız cogu şeyi tane usulu alıyorum oda bir ekmek parası. Sandıgıb gbı masraflı degıl. Mesela 9ayda et urunlerıne gecıyorsun 150 gr kuzu kıymasını 1aydır yıyor pısırıp buzluga attım. Kendınıze alamasanızda teker teker alırsın dıye dusunuyorum. 
0 oy
(381 puan) tarafından
İnan canım çok üzüldüm sennsimdiden bunları düşünme inşallah esin iş bulur evinizde bölük bereketlik olur inşallah allah büyütür canım ya güzel şeyler düşün güzel şeyler olsun 
0 oy
(48,704 puan) tarafından
ilk baslarda dört dörtlük her meyve ve sebze gerekmez canim hele emiyorsa adi ustunde.ek.gida ama bebek buyudukce sut ek gida oluyor o zamana kadarda insallah esin kalici bir is bulur. 
0 oy
(3,669 puan) tarafından
Inan herkez  bu yoldan geçti ben oğluma 1 poğaça alamadigim günü hatırlıyorum çok ağlamıştı

2 ay var inşallah herşey düzelir riskininiz bol olsun

Kaymakam lik ve belediyeye başvur canim
0 oy
(9,238 puan) tarafından

Havva sen misin :'(

(9,238 puan) tarafından
Ah cnm ismin değişmiş tanıyamadm, Allah yardımcn olsun kzum bnm uzulme Rabbim bi kapı açacaktr sana :(
tarafından
Evet abla herkes degistirmis bende degstrym dedim saol abla en iyi sen biliyosun zaten durumumuzu cok saol
(9,238 puan) tarafından
Biliyorum canım benim..
Başka bişey yap ismini kız ☺☺❤❤
tarafından
Aklima bisey gelmedi vala abla ne yapsam ki
(9,238 puan) tarafından
Aa ne guzel olmuş tosbikk ☺☺❤❤
0 oy
tarafından
Allah yardımcın olsun 
tarafından
Saol canmm beniim
0 oy
(12,513 puan) tarafından

Rabbim eşine hayırlı bereketli iş nasip etsin inşallah 

Allah yardımcın olsun canım :(

tarafından
Saol cnm benim
0 oy
tarafından
Yorum yapan tüm arkadaslara tesekkur ederim kusura bakmayin hepinize cevap veremedim 
0 oy
(3,836 puan) tarafından
birşey olmaz Allahın izniyle merak etme canım. ben alerji diyeti yapıyorum 5 aydır ne yediğimi bi ben biliyorum bebeğime ek gıdaya başladık o da birşey yemiyor zaten. sen yine daha sağlıklı şeyler almaya çalış imkanın olursa pirinç unu yerine yulaf ya da tam buğday vs. artık neye imkanın el verirse. geneli bilmiyorum ama bizim de durumumuz pek iyi değil açıkçası ki eşim çalıştığı halde böyle. sabretmekten başka çare yok 
0 oy
tarafından
Haklsn cnm tesekkur ederim
0 oy
tarafından
Tm cnm benim

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 926 göst.
30 Mayıs 2020 Diğer kategorisinde Mina (2,625 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 547 göst.