0 oy
966 göst.
Aile kategorisinde (880 puan) tarafından
Kızlar iyi geceler benimde derdim bitmiyor ya 11+5 hamileyim 19 aylik oğlum hala emiyor biraydan beridir birakma savaşları veriyorum ama neptiysam bırakmıyor salça bant sabır taşı kıl ne dedilerse yaptim hiç tiskinme yok artık emdikçe çok sinirleniyorum dişlerimi sıkıyorum sürekli emmesi çok zoruma gidiyor ne yapmam lazim bu saatten sonra yaramaz diye biliyorum saten kendide çok zayifladi napacam ben

13 Cevaplar

+4 oy
(2,550 puan) tarafından
Neden zorunda gdiyor ki 2 yaşına kadar onun hakkı asıl sen boyle yaptigin icin çocuğunun zoruna gitmesi lazım hamileykende emzirebiliyorsun
(880 puan) tarafından
Düşük tehlikem var emmemesi gerekiyor oğlumada kizmamin sebebi önceden bu kadar bağımlı değildi bırakmaya başlayınca bağımlılığı arttı çok zayifladi sütüm acıdı yaramiyo da
(2,550 puan) tarafından
Hımm keşke düşük tehlikenin olduğunu belirtseydin süt kesen haplar var onları kullan sütun kesilir ve ememez
(880 puan) tarafından
Gebelikte bebeğe zarar veriyormuş oda
(2,550 puan) tarafından
Günde kaç kere emzirdigini not et. Bir sonra ki emzirmende emzirmek yerine normal yiyecek ver. Eğer aç degil sadece sana ihtiyacı olduğu için emek istiyorsa ozaman bebeğin daha çok vakit geçir daha çok ten teması kur yavaş yavaş kademeli olarak azalt. Eğer böyle yapmadan direk biraktirirsan veya tiksindirirsen aranızda güven sorunu olabilir
(880 puan) tarafından
Biraydan beri öyleyim sürekli sakinleştirici şeyler söylüyorum okşuyorum yemesi de çok iyi masallah yemek seçmez ne olursa olsun yer hiç aç kalmaz ama iki dk da olsa emecek illla emecek yani
-Reklam-
+1 oy
tarafından

Bende hamileyim 17 haftalık  ve çok nadir emiyo ama asla zoruma gitmedi neden gitsin ki sende böyle düşünme sinirlenmende çok tuhaf geldi bana 

tarafından
O nasıl bi doktor muş ilaç falan ne bilim yani bişey vermesi lazım ama işde doktorumda iyisi kötüsü var
(880 puan) tarafından
Aynen canim genelde özel şeyler Dr ilgilendirmiyor
(8,889 puan) tarafından
Cinsiyet belli mi raho
tarafından
Yok gülo malesef göremedi
(8,889 puan) tarafından
Olsun hayırlsı inşallah, bakalm 3.herif mi gelcek prenses mi :D
0 oy
tarafından
Kestikten sonra birdaha vermemen lazim bir ay çok uzun bi süre yeğenim de 24 aylıktı baya zorlandı onunda öyle uzun sürdü sabırlı ol ağlasa da verme 
(880 puan) tarafından
Benimkisi ağlamaktan öte çıldırıyor mecburen vermek zorunda kalıyorum
tarafından
Canım iste verceğini bildiği için çıldırıyor sonunda verceğini biliyor öyle krizlere girmeden dikkatini dağıtmanın yolunu bul Allah yardımcın olsun
0 oy
(118,488 puan) tarafından
Süt kesen hap varmis yut onu sutum kesilsin 
(880 puan) tarafından
Hamilelikte çok zararliymis
0 oy
(48,090 puan) tarafından
sen dayanamayip vermissin canim heralde bir ay cok uzun kiyamam onada insallah bırakır hemen
(880 puan) tarafından
Azalttim ama birakamdim hiç gündüz hiç vermessen gece sabaha kadar emiyo
(48,090 puan) tarafından
dudak tiryakiliği canim benimki oglen uykusundanuc saat memede tut durur ne uyuyo ne memeyi bırakıyor ama memeyi cekeyim hemen kalkiyo
(880 puan) tarafından
Aynen dudak tiryakisi ya of
(48,090 puan) tarafından
ama kizma sinirlenme bazen bende bunaliyorum ne yapsinlar oyle alistilar kolay degil
(880 puan) tarafından
Saten oğluma gösterdiğim bı sinirim yok ben kendime içten içe kızıyorum
0 oy
(6,137 puan) tarafından
Siyah ayakkabı boyası dene
(13,203 puan) tarafından
Hiçbir şeyden tiksinmemiş bebe. Ne bulsa etmiyormuş ayakkabı boyasını da Emer zararlı diye korkuyor arkadaş
(6,137 puan) tarafından
Iyi sürmesin o zmn
(880 puan) tarafından
Oğlum çocuk hastası bebek falan olunca çok seviyor kardeşine farklı olacağıni sanmıyorum ben üç yıl gebe kalmak için tedavi gördüm olmaz diye korunmuyodum bir sene hiç korunmadim hiç beklemzdim hamile kalacağımı ana çok.sukur bugünüme
(13,203 puan) tarafından
Bizim akraba da ikiz tüp bebeklerin ardından korunmamış nasılsa olmuyor diye. Üçüncüyü doğurdu doğuracak. Rabbimin  hikmeti işte ararsın vermez aramazsın verir.
(880 puan) tarafından
Aynen öyle çok isteyince olmuyo
0 oy
tarafından
Kuzum verme bir kaç gün içinde her şekilde aliscak hamile iken emzirmek iyi değil 
(880 puan) tarafından
Ah keşke kolay olsa
tarafından
Kuzum bende emziriken hamile kalıp sütten kestim çok aciyo agriyo bı kqc gün ama yapacak bir şey yok
0 oy
(201 puan) tarafından
Biraz onun dilinden anlatsaniz bozuldu tamire verdik gibi biseyler belki o sekilde kandirabilirsiniz
0 oy
(381 puan) tarafından
Canım ben kalemle ucunu boyamistim kızım öyle kara görünce emmedi bide gündüz hiç vermemeye çalış sürekli eline sevdiği şeyleri ver ilk geve çok ağlar sa ver başkada verme dediğimi yaparsan 1 haftada bırakır inşallah bende böyle yaparak bırakırdım ve biberon a alıştırdım 
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Bebeğinin emmesine mi dis sıkıp, sinirleniyorsun. 
0 oy
(25 puan) tarafından
Tabiki karnındaki bebisinizin  ve kendi sağlığınız için emzirmeyi bırakacaksanız bırakın. 19 aya kadar emmiş maşallah ne güzel, hiç ekleyenler de var sırf mamayla buyuyenlerde ama alamadığım el kadar çocuğa niye bu kadar sinirleniyorsunuz? Resmen hırsla yazmışsınız sinirden ağlayacağım falan diye. Nerden bilsin o yavrucak karşınızdakinin sagligi için bırakmanız gerektiğini? Sakin olun bence biraz. 
(880 puan) tarafından
Mevzu oğlum değil mevzu göğüslerim açıyor sinirim sebebi o
0 oy
(409 puan) tarafından
Canım kendini şartla ağlasada zırlasada verme emmeyi ben öyle yaptım 13 aylıktı kara falan sürmeden anlamıyordu bende biraz araştırdım kararlı olmak mantıklı geldi 1 hafta falan mızlandı ağladı vermedi sadece göğsüm şişince emzirdim biraz zaten hele uyurken hiç vermedim ağlaya ağlaya uyudu vicdan yapsam vermem hep onu rol yapacak emmek için 1 hafta sonra emmeyi aramadı kendiliğinden uyudu sesi kısıldı falan ama 1 hafta sürdü birde sürekli karnını tok tuttum su verdim bol bol
(880 puan) tarafından
Çok kötü ağlıyor ozaman
(409 puan) tarafından
Ağladıkça verirsen sürekli ve daha şiddetli ağlayacak her seferinde baktı ağlayınca vermiyorsun artık ağlamayı kesecek 1 2 gün sabret benimki gece emme olmadan uyumazdı sabaha kadarda emerdi. Böyle bıraktırdım yoksa oluru yok.
0 oy
tarafından
Acı sür kuzu o zaman bırakır belki 
(880 puan) tarafından
Kıyamam ki
tarafından
İşte annelik  :)) ❤

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 141 göst.
7 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Alpingo!!45 (315 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 403 göst.
28 Kasım 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde ZelihaAytac (636 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 137 göst.
6 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Elisscan (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 418 göst.
30 Eylül 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

374,684 soru

11,207,495 cevap

34,510 kullanıcı

...