0 oy
805 göst.
Aile kategorisinde (782 puan) tarafından
Iyi aksamlar guzel kalpli anlayışlı dert ortaklarım

İnsanlar okadar acimasiz ki kendi kendime boyle nasil olabiliyolar diye düşünüyorum hicmi dusunmezler uzulurmu yanliş anlarmi diye?

Biz nerdeyse iki sene olacak evliyiz ve ben evlendigim ilk gunden beri o kadar cok anne olmak istedim ki ferah ferah da herkese diyodum cok istiyoruz diye ozmnlar sıkıntı olacagindan hic haberim yoktu ben hemn olur saniyodum neyse eşimin iş arkadaşlari var bir bizden 1 hafta sonra evlendi digeri de bizim dugunumuzde 1 sene olmustu onlar hic bebek düşünmüyolardı hatta ben deyince kiyolardi birak ya yapma 2 3 sene hayatinizi evliliginizi yaşayin gençsiniz falan dediler biz dinlemezdik allah iste biliyor sorunlarimin oldugunuki icime o isteyi veren rabbim iyiki beklememişiz çok şükür,neyse 6. 7 ay falan oldu biz uğraşiyoduk hastanelerde falan neden olmuyo diye iste hic bebek düşünmeyen hatat boşanicam kesinlikle olmaz diyen o 1 senelik evli olan kadin birden benimle yarışa girdi ben ondan önce kalicam diye korunmayi falan biraktim demeye başladi neyse banane istedikleri gibi yaparlar elbette dime ya sonra öburu de zaten cok hirsli benimle hep yariş icinde ne yaristiriyosa o hamile kaldi diycekiniz ki neden oyle dusunuyosun surdan anladim ki hamileyim diye ilk bana mesaj atti kocasina bile soylemeden bana yazdi yani direk hamileyim diye.  Tabi ben en yakin arkadaşiyim diye bana soyledi sanip mutlu oluyorum ikisi aralarinda 4 ay vardi dogum yaptilar falan hamileliklerinde de geldikleri zamn belliydi nisbetli nisbetli konusmalarindan ozmnlar sogudum ikisinden de dogdu iste biri benden kucuk 2 yaş kucagima veriyo bebegi sizinki olana kadar bunu buyuturuz alisirsin falan diyo o kadar zoruma gittiki aglaya aglaya eve geldim neden bilmiyorum ama cok zoruma gitti oyle demesi. Falan filan derken iste ben biraz mesafe koydum araya ikisiylede su an biri 2 digeri 6 aylik ben herseyi sineye cekerim de esime biri bisey diyince dyanmiyorum kizlar sizde oylesinizdir sevdiginizin uzulmesini istemezsiniz dime o 6 aylik olan kadin simdi yine hamileymis ve eşi öyle bir alay ederek vermiski bu haberi eşime bi geldi gozleri doluyo bisey diyemiyo en sonunda soylettim boyle boyle alay eder gibi konustu senin olmuyo benim oluyo der gibi konustu dedi ve ilk defa cocuk olmuyo diye bu kadar moralini bozuk gordum ya isterse 10 tane cocugun olsun sen niye milletle dalga geciyosun bizde isteriz sizin gibi peş peşe yapmayi ama olmuyo rabbim verirse yüceligidir vermezse imtihan dir. Uzun oldu ama vallahi sabahtan beri kafam yerinde degil tabikide ben üzülmuyorum artik cunku benim elimden gelen bisey yok doktor ne derse onu yapiyorum baska ne yapabilirim ki ama bunu busekilde soyleyerek insanlarin gururuyla duygulariylada oynamaya haklari yok siz ne dusunuyosun benmi abartiyorum acaba yada bizemi oyle geliyor  ya bisey olmuyosa senin olmuyo benim var diyerek alay etmenin hava atmanin ne alemi var ya mutlu mu oluyolar oyle deyince 

16 Cevaplar

+2 oy
(3,446 puan) tarafından
Ben kimsenin sperm ve rahim buluşmasını nispet yapacağını düşünmüyorum pek 

Ama sizinki hassas konu diye belki siz alınganlık gösteriyosnz gibi geldi

Rabb'im en yakın zamanda kucağıni doldurue insalalh
(782 puan) tarafından
Amin insallah biz alinganlik ediyo olabiliriz ama kendini benim yerime koy lutfen sizin bebeginiz olmuyo siz bunu fazla sorun etmiyosunuz kendi icinizde halledebiliyosunuz ama disardan patavatsizin biri alay eder gibi esinize benimki 2 ciye haliymis hani la sen daha ne zamn baba olacan falan diye soylese zorunuza gitmezmi ben ikisinide cok seviyodum ama o tavirlarini ****** olsa o bile degisik oldugunu anlar oyuzden sogudum yoksa dedigim gibi ben esimle aramizda halledebiliyoruz sorunlarimizi kimsenin de ne yaptigi umrumuzda degil tek sikinti burnumuza burnumuza sokuyolar bazi seyleri ama tabiki bu senin dusuncen sanada hak veriyorum bizde alinganlik yapiyor olabiliriz
(3,446 puan) tarafından
Niye böyle düşündüm biliyor musun bak evlendk 5 yıl çocuk istemiyodk
İlk gece hamiel kaldım
Neyse kızım doğdu korunuyoz bı baktım ikinci Yolda
Ama ben herkese istemiyorum filan diyorum
5 yıl çocuk istemiyorm diyen ben daha evligm 5 yıl olmadan iki çocuk sahibi oldum,yani bı başkası bak istemiyordu hemen yaptı diyebilirdi :ad
 Ama durumunuz u bildiği halde konu haline getirmesi karşı kişinin hoş olmamış patavatsız Lik olmuş
(782 puan) tarafından
Ama bak senin dedigin gibi olsa cok haklisin canim ama iste yok biz korunmayi biraktik hemn olur insallah olmazsa ben ne yaparim falan dediler he bi d ben hep soyle dusundum benim sorunlarimi ogrendiler ister istemez onalrda acaba bizdede olacakmi diye birakmis olabilirler ama iste dedigim gibi bazi tavirlari cok da hoş degil kalbimiz kiriliyo
-Reklam-
0 oy
(367 puan) tarafından
Tskma kuzum boşver sürekli böyle dengesizler çıkar. Kımse ne olacağını bilmez. Bnde hamıleyım rabbim en kısa zamanda kucağını doldursun. İçten dua ediyorum
(367 puan) tarafından
İnsandan insana değişiyor bazıları kırılacak üzülecek diye ağzını açmaz bazıları boyle  hadsizleşir. Verende Allah alanda. Her nasip vaktine esirdir. Zamanı vardır
(782 puan) tarafından
Cok dogru canim hersyin vakti saati belli bizde sabirla bekliyoruz insallah zamani gelir olur
(367 puan) tarafından
Bende pkoydum tedaviye ne zaman başladın
(782 puan) tarafından
Daha başlamadik canim teshis 2 ay once koyuldu virusten dolayi kapaliydi acildi imdi yeni basliycan 3 gunu nu bekliyorum adetin sokturucu hap kullaniyorum se cok sıkınti cektinmi bu hastaliktan dolayi
(367 puan) tarafından
Yok cnm çok çekmedim bir kımyasal gebelık geçirdim adetlerim düzenliydi. Yumurta takibi yaptırdım yumurtam gelişince çatlatma iğnesi verdi doktor  o ay hamıle kaldım. 5 ay faln sürdü.. Tedaviye başla rabbşm nasip eder inşallah. Tedavisiz kalanlar bile var. Takıpleri aksatma
0 oy
(1,250 puan) tarafından
Koz bekle bakalim Allah kibiri sevmez kusurla dalga gwcenide sevmez Insallah Rabbim evlatlariyla sinamasin senin neden olmuyor canim yani sorun ne 
(782 puan) tarafından
Allah korusun  yinede insallah biz alinganlik etmis olalim oyle olmasin ama iste bugunku olanda son du yani sen olsam kizmazmisin
Pko varmis canim tedaviye yebi basliycaz insallah
(1,250 puan) tarafından
Pko cok buyuk sorun dwgil cok arkadasim var o sekilde hamile kalan hiic o tatli canini sıkma zaten vakti zamani var ne yapsan bos dunyaya gelis zamanida gidis zamanida 1 sn sasmaz canin merak etme elbet vardir Rabbimin jir bildigi sabret seyret sukret tez zamnda kucaklarimiz yeniden dolsun Insallah
(782 puan) tarafından
Degilmis bende arastirdim baya ama teshis koymalari uzun surdu doktoru degistirdim ilk bakti pko dedi oyuzden oyalandik amin canim insallah
(7,157 puan) tarafından
Direk klomen başla bence
0 oy
(6,919 puan) tarafından
Benimde 2dusuk ten sonra şükür Rabbime bir oğlum oldu  24 gün önce doğum yaptım hiç öyle nispet yapan olmadı belki de çok samimi olmadığım için dir bilemem neden olmuyor senin 
(782 puan) tarafından
Allah bagislasin  gule gule buyutun insallah pko varmis tedaviye yeni başliycaz insllah
(6,919 puan) tarafından
Rabbim tez zamanda sağlıklı bir bebiş sanada nasıp etsin inşallah doktor elinde fazla gezmeden hayırlı bir evlat nasip etsin inşallah canım
(782 puan) tarafından
Amin amin insallah rabbim herkesin hakinda hayirlisini versin insallah
0 oy
tarafından
Ne kadar zavallı  insanlar.  Sen yüreğimi ferah tut sana dua edcem
(782 puan) tarafından
Cok tesekkur ederim rabbim kabul eder insallah benden daha uzun hasret cekenlere versin allahim once
0 oy
tarafından
Valla canım hiç üzülme hiç de kafana takma insanoğlu işte cidden benim etrafımda doğru düzgün bir insan yok olmasın da zaten eşimin arkadaş çevresi var sadece eşleri 2 kişi o kadar onlarla da ayda yılda bir görüşürüz kimseyle bu devirde arkadaş edinmeyeceksin ya çıkarı menfaati olarak seninle dost oluyor yada nispet kıskandırmak seni küçük düşürmek için biz de 2 yıldır evliyiz 3 aydır düşünüyoruz ve herkesten uzakta oturuyoruz kimseyle görüşmüyoruz kimseyi takma boşver zamana bırak vardır Allah'ın bir bildiği bak valla şimdi çocuklar da benim gözümü korkutuyor açıkçası ne çocuklar var gördün mü geçen kızın biri annesini merdivenlerden itmiş ayakkabı almadığı için RABB'İM hayırlı evlat versin hayırsız olacağına hiç üzülme 
(782 puan) tarafından
Gordum ve o kadina gunlerce icerledim agladim cok uzuldum allah evledinda dedigin gibi hayirlisini versin bana ne derlerse desinler kiz ben atarim icime susarim ama eşime demeye basladilar o zoruma gitti
tarafından
Bence o ark.larinizla görüşmeyin böyleleri evliliği de yıkar Allah muhafaza üçüncü şahıslar yüzünden takmayın Allah'a havale et Rabb'im görür bence mesafe koyun arkadaşım yok çok da valla mutluyum böyle
0 oy
(123 puan) tarafından

sonuçta o konuda hassas oldugunu biliyodur yaptığı ayıp tabi ama takma kafana inşallah ikiz bebelerin olur :) 

0 oy
tarafından
Sen çok istediğin için ve hassas oldugun için emin ol sana öyle geliyor 
0 oy
(3,036 puan) tarafından
Canım.bence siz çok hassassınız bu konuda o yüzden öyle geliyor onlarda sevincini sizinle paylaşmışlar sizin öyle dusuneceginizi bilmeden bazen insanların kararları değişebiliyor bende ilk 1 veya 2 sene cocuk düşünmüyordum evlendikten 2 ay sonra troid tedavime başladım 6. ayda hamile kaldım planli bi şekilde insanlar kararlarını değiştirebilir bu çok normal bence sizinle alakası olduğunu düşünmüyorum. Ayrıca sadece cocuk icin değil de cocuk olabileceğini düşünmeden ilişkiye girmeyi deneyin bence kafanız rahat strest olmadan mesela tatile çıkın böyle zamanlarda olasılık daha çok artıyor emin ol rabbim inşallah seninde kucağını doldurur :)
0 oy
(1,398 puan) tarafından
Allah sabır inşallah em kısa zamanda evlat sahibi olursunuz ben bu konuda çok hassasım benimde çevremde var bi kactane çocuk sahibi olmak isteyen ben onlardan yaşça küçüğüm ama onların yanında ballandirip anlatmıyorum çocuğumu kendileri sorsa nasıl bi duygu diye zorlugundan bahsediyorum nisbep olmasın diye Allah herkese ilk önce vicdan versin 
0 oy
(1,772 puan) tarafından
Her şeyin vakti zamanı vardır kalbini ferah tut Rabbim en kısa zamanda inşallah hayırlı sağlıklı bir evlat nasip eder sana her namazımda şükrediyorum verdiği bu nimet için ve hep dua ediyorum Allahım isteyen herkese nasip etsin kimsenin kucağını boş bırakmasın inşallah 
0 oy
(975 puan) tarafından
Eşin de sen de içinizi ferah tutun. Sadece dua edin. O çocuk sahibi olanlar da haşa, kendileri yaratmadı o çocukları. Allah onları da çocuk vererek sınıyor. Ne biliyorlar o çocukların nimet mi yoksa zor bir imtihan mı olacaklarını... Allah evladın hayırlısını versin. En güzel zamanda hayırlı bir kul ile kucağınızı doldursun. Bu arada 41 Yasini Şerif okuyabilirsin bu isteğin için. Duan reddolunmaz. 41 kişi okusun senin niyetine. Ya da 4444 salatı tefriciye oku. Rakamlar önemli 
0 oy
tarafından
Canim bana pek nispet varmış gibi gelmedi. Bak benimde 3 düşüğüm oldu eltim yeni dogum yaptı gitmek istemedim neden Çünkü kendi kırgınlıklarım üzüntülerim aklıma geldiği için.  Bence seninde hasas noktan bu olduğu için boyle düşünüyo olabilirsin 
0 oy
(251 puan) tarafından
Şekerim bu lafları duymamak için şöyle yap bence eşimle karar aldık çocuk yapmicaz kendi hayatimizi yasicaz biraz keyif sürelim de öyle dersen onlarında zoruna gider çünkü çocuk bakımı çok zor iki çocukla hele daha zor bu lafı deki size hava atmaya curretleri kalmasın ağızlarını böyle kapativer onlarda size ozensinler 
0 oy
(6 puan) tarafından
İki sene çok değil Allah herşeye Kadir'dir elbet onun vardır bir zamanı belki sizden dua istiyordur, ona yaklaşmanızı, sabrınızı ölçüyordur güzel kardeşim. Sabırlı olun artı özelinizi başkalarına açmayın, açmsyın ki sizi yaralayacak mevzu bulamasınlar, Allah yardımcın olsun inş siz tez vakit anne olursunuz...
0 oy
(12,851 puan) tarafından
Bana göre yanlış anlamışsın ben biriyle yarışmak için dünyaya bir bebek getiremem kimse de bunu yapmaz senin oluncaya kadar bunu büyütürüz demiş ama bunu iyi güzel anlamda söylemiş sende teyzesisin anne yarısısın demek istemiş sen tamamen yanlış anlamışsın

İlgili sorular

0 oy
40 cevap 671 göst.
15 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Vuslat_vuslat (215 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 370 göst.
16 Mayıs 2021 Aile kategorisinde Ben geldm (1,755 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 582 göst.
29 Mayıs 2020 Aile kategorisinde Büşrasu (655 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 524 göst.