0 oy
358 göst.
Aile kategorisinde (1,755 puan) tarafından
3 haftalık yeni doğum yaptım anneannem ve  gelini yani yengem bebek görmeye geldiler. Geçen senenin başında 40 günlük bebeğim vefat etti acısı beni okadar yıktı perişan etti ki yerini tutsun diye resmen bebek yaptım şükür bana çok iyi geldi sardı yaralarımı tüm acılarım hafifledi sanki tabi onun yeri ayrı 26 yaşındaym ama evlat acısından   sonra hep saçlarım beyazladı gerisini siz düşünün. Anneannem bir kere bile bebeğimi kucağına almadı yüzüne bakmadı tutup dediki ; Bu bebeğin güzel değilmiş öteki çocuğun güzeldi. Ilk duyunca idrak edemedim nasıl bir insan evladı bu cümleyi kurarken vicdani sızlamaz ben acısını unutmak için çırpınırken tokat gibi çarptı acısı suratıma bunu bana nasıl yaparlar.bu evladım da bi melek buna nasıl çirkin derler. Yengemde onaylıyor ordan. Hiç bir şey demedim diyemedim ağlamamak için zor tuttum kendimi ama okadar bozuldu ki moralim birdaha hiç konuşamadım içimden gelmedi baktılar suratim asık kalkıp gittiler

20 Cevaplar

+1 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Anında evden kovardım herhalde iyi dayanmışsın 
(1,755 puan) tarafından
Inan surat  ifadem tepkim laflarımdan beterdi 5 dakika içinde toparlanıp kaçtılar. Ama cidden bazı acılar vardır ki üzerine konuşamazsın yorum yapamazsın kimse konuşsun istemezsin. Bunlar bu yorumu yaparken bi şok yaşadım nasıl olur ya nasıl olurda bana bu cümleyi kurabilirler
tarafından
Düşüncesiz insanlar akılları olsa azcık söylemezlerdi zaten
-Reklam-
+1 oy
(84 puan) tarafından
yedi kat eller değil hep yakını insanın canını yakıyo , ben erken doğum yaptım akrabam arayıp telefonda "bebeğin nasıl öldü mü yaşıyo mu" demişti bak kaç sene geçti hiç unutmam ..
(1,755 puan) tarafından
Kesinlikle öyle. Ne düşünürüm ne hissederim bunu hiç mi akıl edemez insan. O an öyle bi  şok yaşadım sanki tokay yemiş gibi sanki evladımin öldüğü ilk dakikalar gibi kendimi toparlayamadım konuşamadım ne kızabildi m ne konuşmaya devam edebildim sustum sadece ama insan olmadıkları için o susmayi bile anlamaz bu tipler
(84 puan) tarafından
kendini de yırtsan anlamaz sussanda anlamazlar yazık çok yazık insanlar çook acımasız olmuş .. birini kırarmıyım üzermiyim hiç düşünen yook açık sözlü sanıyolar kendilerini ama bence son derece patavatsızlar
+1 oy
(622 puan) tarafından
Boşver canım yaa takma bu zamanın insanları çok acımasız
+1 oy
(1,569 puan) tarafından
Ne dediklerini bilmeyen su insanlardan nefret ediyom 
+1 oy
tarafından
Allah hidayet versin böylelerine 
+1 oy
(402 puan) tarafından
Bu ne cehalet bu ne aşyağılık bir kalp bu ne iğrenç bir kötülük? Sana öf bile dememeleri lazım. Sen nasıl durabildin canım benim direk küfür edip kovmalıydın.edepli edebinden susmuş edepsiz ben susturdum sanmış
(1,755 puan) tarafından
Kesinlikle öyle. Bazı acılar vardirki ne sen konuşabilirsin ne konuşsunlar istersin. Be  ne olduğunu o an idrak edemedim bile şoka girdim kendime gelemdim
0 oy
tarafından
Üzülme rabbim onlara da kendi merhametiyle muamele etsin 
(1,755 puan) tarafından
Amin inşallah rabbim gözlerini de açsın ama biz böyle konuştuk ama nasıl canini yaktık diye sızlasın yürekleri
0 oy
(1,267 puan) tarafından
Offf canim ya okurken nutkum tutuldu gerçekten inanamıyorum böyle bişey söyleyebilmelerinee 
(1,755 puan) tarafından
Bi insan nasıl bukadar düşüncesiz acimasiz olabilir hiç almıyor aklım. Hade o yaşlı akıl edemiyor diyelim gelini de küçük çocuğu var genç kadın onaylıyor evet o güzeldi bu onun kadar olmuyor rabbim kalplerine göre versin
(1,267 puan) tarafından
Allaha havale et canım ve çok da görüşme istersen demek ki baya patavatsız insanlar seni daha çok uzmesinler artık
0 oy
(1,015 puan) tarafından
Acımasız düşüncesiz insan çok cnm malesef üzülme insan bazen şok olunca ne diyeceğini bilemiyor bütün bebekler çok güzel zaten
(1,755 puan) tarafından
Bazı acılar vardır insanin üzerine konuşmak istemez yorum yapmak istemez. Ya ben yaramı sardıkça kazıyorlar resmen. O an cidden şoka girdim bukadar kötü olabilirmi bi insanın kalbi diye
(1,015 puan) tarafından
Haklısın cnm allh kimsenin başına vermesin yaşamamislar diye böyle gereksiz saçma knusmuslsr
0 oy
(3,107 puan) tarafından
Siz dönün aynada kendi suratıniza bakın şer akıyor öyle konuşun deseydin ya. Saçma insanları anneanne bile olsa hayatında barındırma.
(1,755 puan) tarafından
Inan en son nezaman evine gittim nezaman aradım hatırlamıyorum bile ne bayram ne bisey sormam bu dengesizlikleri için. Bugün de annemdeyim buraya geldiler yoksa evime bile bişeyleri bahane edip kabul etmiyorum. O an öyle bi şoka girdim ki hiç bir şey konusamadjm daha doğrusu inanamadım bukadar kötü olduklarına
(3,107 puan) tarafından
Kalpleri kötü bunların. Şeytanlar
0 oy
(1,617 puan) tarafından
O melek cirkin degil onlarin kalbi cirkin uzulme canm Allah sana baska bir melek gondermis tabiki diger evladinin yeri de ayridir ama bunu sana hatirlatmalri cok yanlis olmus 40in cikmadan misafir kabul etme bnce insanin psikolojisi zaten iyi olmuyor bir de boyle dengesizlerle ugrasma
(1,755 puan) tarafından
Evime kimseyi almıyorum ne gelsinler ne hediye getirsinler. Ama anneme geldim 2 günlüğüne buraya geldiler hayirlamaya  gelmez olaydılar resmen bugün evladımi kaybettiğim ilk güne götürdüler beni
0 oy
(742 puan) tarafından
Cahil cühelâ mi deyim.fesatlik   fokur  fokur  kaynıyor   icinde  mi deyim bilmiyorum. Bildiğim  tek şey allah akrabanın iyisini  versin.   Hic takma  canını  sıkma  tek tavsiyem bidaha  onlarla  konuşma  
(1,755 puan) tarafından
Asla bugünü unutmicam onlara ne olursa olsun yaşadığım acıyı bana yaşattıkları hissi... inanırmısin sanki evladımi daha bugün kaybetmiş kadar yıkıldım beni bu mutlu günümden alıp o güne götürdüler
0 oy
tarafından
Bunların yüzüne of ne ***** cahil insanlarsınız defolun gidin evimden bir daha gelmeyin demek lazım ama diyemiyoruz 
(1,755 puan) tarafından
Inan öyle bi  surat ifadem olduki bin hakarete bedel kaçıp gittiler ama gel gör ki yüreğim yangın yeri sanki o gün değilde daha bugün ilk günü cenazemin
0 oy
(99 puan) tarafından
İnsan mı onlar aćimasiz düşüncesizler Rabbim onlarıda kendi merhametiyle muamele etsin sıkma sen tatlı canını birgün onlarda tepe taklak olur 
(1,755 puan) tarafından
Hiç sevmiyorum artık onları ne olursa olsun üzülmicem onlar için. Onların bu mutlu günümde bana yaşattıkları acıyı hafızamdan asla silmicem
0 oy
(1,106 puan) tarafından
Olsun canim belki nazar falan degmesin diye oyle demislerdir. Bende bebeklwri çirkin diye severim. Art niyetli demislerse de bosver.sen bebeğine bak keyfini sür anneligin takma kafana
(1,755 puan) tarafından
Yok canım ben normalde biri kötü konuşsa bile hep iyi yönüyle bakmaya çalışırım ama öyle değil içten gelerek birbirlerine diğer bebek gibi değil bu o çok güzeldi kısmeti yoktu onun gibi olamaz tarzı biseyler söylediler
0 oy
(1,343 puan) tarafından
Cahillik mi vicdansizlik mi hangisi bilemedim allah akıl versin sen bakma onlara her bebek melek ve çok güzeller cennet kuşun seni bekliyordur cennette sen çok güçlüsün böyle bir acıya göğüs germişsin cahilliklerine ver boşver 
(1,755 puan) tarafından
Inan bu bebeğimin gözü ne renk kaç kilo ten rengi nasıl bakmadım bile hani sağlıklı mi evet rabbim onu bana hediye etti mi evet ee daha ne olsun dünyanin en güzel bebeği benim bebeğim her annenin evladı öyle. Daha 1 aylık bile olamamış o bebeğin çirkin olduğuna nasıl karar verdiniz. Hade oyle madem neden vefat etmiş evladım ile kıyaslayabildiniz bi anneye yapılacak en son şey bence
(1,343 puan) tarafından
Cahillik işte boş insanlar bebeğine sarıl sıkı sıkı hasret gider farzet ölen bebeğin geri.geldi sana eminim cok güzeldir hele şimdi çok güzel kokar o bebeğine bak sen onlara bakma allahindan bulsunlar
(1,755 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim  iyiki varsınız kendi ailemden daha iyi geldi sözleriniz
(1,343 puan) tarafından
Rica ederim ne demek bebeğini öp kokla doya doya başkalarını duyma
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Peki onların kalplerinin çirkinliğinin yüzlerine dillerine vurmasına ne demeli..Çapsızlar hic utanmadilar mi onu söylerken..bidaha bise dediklerinde çekinme Laflarını vur yüzsüz yüzlerine..o benim çocuğum kimin gözüne güzel kimin gözüne çirkin görünmüş benim umurumda değil o benim dünyalar güzelim deyiver kapatsınlar çenelerini 
(1,755 puan) tarafından
Inan benim için okadar önemsiz insanlar ki evladıma çirkin deseler bile takmazdım bukadarlar der geçerdim ama ölmüş  evladımi hatirlatmalari bide onunla kıyaslamaları aşırı zoruma gitti
(9,626 puan) tarafından
Senin bu içinin yangını bi gün onlari da yakar merak etme Allaha havale et Allahindan bulsun ikiside hadi yengen neyse de ananen nasi diyebildi bunu..bebegin yaşıyo olsa ikisinin bebeklerine nazaran büyüğü daha şirindi dese amenna ama melek olan bi bebeğin lafını açıpta hatırlatmanin ne anlami var..o söylemese bile tabikide sen bebeğini unutmazsın ama bu şekilde de hatirlatilmaz
0 oy
(12,496 puan) tarafından
Her bebek güzeldir birde tabi bakan gözler de güzel olmalı. 
(1,755 puan) tarafından
Öyle çok haklısın ki
0 oy
(755 puan) tarafından
İnsan nasıl bakarsa öyle görürmus çirkin fikirli insanlar Allah'ım ıslah etsin İnşaAllah. Canım acın tarifsiz Allah'ım yardımcın olsun İnşaAllah bu evladinla sınamasın seni. Bütün bebekler bir melektir sabilerin güzeli çirkini olmaz takma kafana. Bebeginle de Allah'ım cennetinde buluştursun inşaAllah
(1,755 puan) tarafından
Sağlıklı ya o bana yeter ama çevrem o kadar gereksiz insanlarla dolu ki istemesende üzülüyorsun böyle
(755 puan) tarafından
Çok haklısın üzülme demeye hakkım yok canını kaybetmişsin bunun için diyecek bir söz de bulunmaz.

İlgili sorular

0 oy
40 cevap 671 göst.
15 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Vuslat_vuslat (212 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 802 göst.
7 Haziran 2020 Aile kategorisinde ❤❤ BİR MELEK❤❤ (782 puan) tarafından soruldu
0 oy
43 cevap 1,110 göst.
27 Ocak 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 543 göst.