0 oy
559 göst.
Diğer kategorisinde (421 puan) tarafından
Kızlar merhaba beni çevremdeki bazı insanlar hep sezeryana odakladı. Doktorum kızdı sen kolay doğurursun kalça yapın çok uygun neden durduk yere sezeryan diye şimdide yok normal doğumdan sonra genişleme oluyo cinsel ilişki sırasında bollaşmış olarak kalıyo yok sen normal doğuramazsın vs va bişiler diyolar normal doğum yapıp da özel bölgesi genişleyen geniş kalan oldumu siz ne düşünüyosunuz 

27 Cevaplar

0 oy
tarafından
Sezeryan çok zor canım imkanın varsa normalden şaşma sen .sezeryan ömür boyu süren bir süreç 
tarafından
Pardon yanlış oldu :)))))
-Reklam-
0 oy
(13,260 puan) tarafından
Ne alakası var eskiden evde doğuran kadınların falan tamam genişletebilir ama zaten dikiyolar

Valla bn eskisinden daha darim
0 oy
(454 puan) tarafından
Ne ğenişleme ne bollaşma oluyor çok saçma ya 
0 oy
tarafından

İster istemez genişlik oluyor , ama öyle abartılacak bir genişlik olmuyor , sonuçta bir evlat dünyaya getirion , bence normal doğum daha güzel...

0 oy
(4,647 puan) tarafından
Ayyyyy şiştim bu insanların boş boş konuşmalarından yaaaa offff yaaa vala kardeşim dinleme şu insanları yaa
0 oy
(966 puan) tarafından
Ne saçma şeyler ya inanma öyle şeylere bende normal yaptım herkesin her dedigine inanma doktorunu dinle doğrusunu o bilir canm.
0 oy
tarafından
Benimki malesef öyle kaldı ama ben mdnminum çünkü rahmim dardı 
0 oy
(2,860 puan) tarafından
Offf ne sacma düsünce o zmn dünyada evlı erkek kalmaz ılk bebekten sonra bosar rabbım herseyı yerlı yerınce yaratmıs!!!!!!!!!!! 
0 oy
tarafından

Valla öyle bı dikiyolar eskisinden güzel oluyo :D bollsma yerine darlasma oluyo hatta canım 

tarafından
Yalan mı kız :D
(7,126 puan) tarafından
Çok doğru fazladan dikiş atiyorlar herhalde (≧▽≦)
tarafından
Bilmiyom valla orasını :D beni dikiş atarken genel anestezi yapmışlardı artık ne yaptılarsa haberim yok :D
(7,126 puan) tarafından
Çok mu dikişin oldu ? Benim iki içten iki dıştan kontrol eden doktor dikişlerin çok güzel atılmış demişti
tarafından
Çok olmadı ama uyusmadim mecburen anestezi verdiler
0 oy
(3,036 puan) tarafından
Başkasının seni korkutmasana izin verme doktorun sagliklinolani önermiş olabileceğinin ihtimalini de vermış karşıdan bakan bunu ne diye söyler anlamıyorum bize iyi telkinler vereceklerine kafamızda bir sürü soru işaretiyle bırakıp endiselendiriylrlar 
0 oy
(118,484 puan) tarafından
Normal dogum yaptim eskisinden daha darmış korkma genisleme olmuyo 
0 oy
tarafından
Öyle bir şey yok kim dediyse yalan söylemiş. Vajina esnek bir yapıdır ve doğumdan 40 gün sonra tamamen eski haline döner. Rahmin toparlanması ise sezeryan ya da normal farketmeksizin 2 yıl kadar sürer. Normal doğum yapım cinsel ilişkide herhangi bi bolluk durumu yaşamazsın. 
0 oy
(3,748 puan) tarafından
Oo çevrendeki çok bilmişlere söylede doktor olsunlar bari 

Sağlık durumun iyiyse aksi birşey olmadığı sürece her doktor ve bilinçli biri normal doğumu önerir sen o çevrendeki aklı çok çalışan kendini doktor sananları dinleme canım 
0 oy
(7,126 puan) tarafından
Aksine tam tersi olanda var ve bebeğinin sağlığı için normal en iyisi . Düşünsene vajinal doğum olduğu için ordan aldığı mikroplar bebeğinin ilk ve en doğal aşısı olacak . Ciğerlerine su kaçma ihtimali olmayacak inşallah... Sezaryen mecbur kalınca kurtarıcı ama keyfi olunmamli
0 oy
tarafından
Bol olsa nolcak bunu beğenmeyen erkek adam değildir biz ona bir topu gibi çocuk dogruuyoz kendinizden bu kadar odun vermeyin
0 oy
tarafından
Basta genislik vardi bi kac ay sonra eski halini aldı. Genişleme olmuyor basta biraz olmasi cok normal. Kimseyi dinleme. Zaten dikis oluyor nasil genis kalsin.
0 oy
(1,250 puan) tarafından
 Vallahi ben de bunu kafama çok takmıştım ama esime sorduğumda Hayır eskisinden daha iyi demişti Üstelik iki doğum yaptım Yani doğurabilirsen Normalde dogur canım En sağlıklısı o
0 oy
tarafından
Normal yaptım hiç öyle bi sorun olmadı kontrole gittiğin zaman 40 çıkınca doktor hiç doğum yapmamış gibisin dedi millete bakma herkes bi ağızdan konuşur 
0 oy
(975 puan) tarafından
Vajinada genişlik olmaz canım. Vajina yani rahme giden yol, esnek bir yapıdadır. Doğumda çok esnediği için lohusalık sürecinde toparlanır zaten. O bollaşıyor dedikleri Vajina girişi olan dışarıdan görünen dikişli kısım. Dikişlerde açılma filan olursa geniş bir açıklık ve sarkma oluyor doğru. Ama dikişler düzgün atılır ve iyileşme sürecini iyi atlatırsan dışarıdan bir sıkıntı gözükmez. İçten erkeği etkileyen birşey yok ama. Eğer Vajina kendini hemen toparlasın istiyorsan kegel egzersizi yaparsın hergün. Kasların güçlenir. Normal doğum doğal olan yoldur. Sezaryen mecburi durumlarda tercih edilmeli iken şimdi bir tercih meselesi olmuş. Ben iki doğum yaptım ve beni şu söz motive etti. "Eskiden hamile bir kadına deseydiniz ki, şimdi karnını kesip bebeğini çıkaracağız. O kadın dehşete kapılır ve bunu asla kabul etmezdi." Gerçek bu aslında. Karnını kesip bebeğini çıkarmak. Tam vaktinde Allah'ın yarattığı en faydalı yoldan doğması varken.. 
0 oy
(10,411 puan) tarafından
Bı kaçc dogumdan sonra şekli şemalı değişiyor birazda genisliyomus tabi annem öyle derdi kadın 8 normal doğum yaptı o kadarda olsun degilmi

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 148 göst.
22 Şubat 2022 Aile kategorisinde Semraclk (143 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 152 göst.
26 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 145 göst.
12 Ekim 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 284 göst.