0 oy
6,943 göst.
Diğer kategorisinde (86 puan) tarafından
Kizlar eşim uzman cavus olmak istiyo başvuru yaptı sınava gidicek mayısın 2sinde biz ailesiyle oturuyoruz evi ayırmak için iyi bi fırsat diyorum sonrada kelle koltukta senelerce yaşanır mı diyorum ya aileyle gidilirmi gidilirse  lojmandami yasicaz veya göreve gidince ne kadar süre gelmicek 

10 Cevaplar

+1 oy
(4,875 puan) tarafından

Eşim uzman çavuş ama bizde dışarıda oturuyoruz lojmanlar pek iç acıcı olmuyor eşimde zaten sürekli askeriyede olduğu için lojmanda oturmak istemiyor . 

Ve  tabiki lojmanında belli kuralları oluyor. 

Ve siz kazanırsanız hemen lojman çıkmaz belli bir puan olması lazım.  Tabiki birde eşinizin gideceği yere ailede götürülüyor olması 
(86 puan) tarafından
Sorun benim yanlız kalma korkum  bir odada tek kalamam karanlıktan korkarım ışık olsa herhangibi bir şey görmüş gibi olurum sabaha kadar uyuyamam
(4,875 puan) tarafından
Aynı korku bende de vardı canım valla bir süre sonra alışıyorsun inan ki .. Ben evde her tarafın ışığını  açar yatardım tabiki sabaha kadar da 20 defa uyanrdm
(86 puan) tarafından
Nasıl alıştın canım
(4,875 puan) tarafından
Önce evimizde köpeğimiz vardı sonra çocuk için yolldk.  Bir süre sonra  kendi kendime alıştım .  Şimdi çocukta olacak onunla uğraşır uyurum filan en azından evin içinde bir nefes olucak..
Sende zamanla alışırsın
(86 puan) tarafından
Aynen canım zamanla
-Reklam-
0 oy
(1,379 puan) tarafından
Canım oyle hemen lojman yok :))  belli bir puan olması gerekiyor lojman ıcın ve bos olması gerekiyor lojmanların lojman sayısı yeterli de degıl acıkcası aile giden yer var gitmeyen yer var suan iç karısıklık yok her yere gidilir 
(86 puan) tarafından
Ya ben aslında lojman istemiyorum ama açıkçası korkuyorum böyle icimde ayrı bir tedirginlik var görevler nasıl oluyo canım birde aileyi 2 ay sonra goturebiliyomus oylemi
(1,379 puan) tarafından
Gorevden goreve degısır 3 gun 5 gun yurt dısı 6 ay malesef askeri personeller oyle,8/17 calısmjo onlar 7/24 çalışıo
(86 puan) tarafından
Senin eşinde uzmanmi canım
(1,379 puan) tarafından
Evet canım benım eşim sırnakta yaptı dpguyu ve 2 yıl ayrı yasadık o sıra aile yasaktı cunku sırnakta operasyon vardı sehır operasyonları şimdi kendi memleketine geldi bursadayıx ama artk kopek egıtmenı olarak gorev yapıo tabı zor gunler gecırdık sehır operasyonları afrın Suriye Afganistan
(86 puan) tarafından
Zor çok zor bi durum
0 oy
tarafından
Benim eşim uzman cavus bize lojman veriyorlar ama eşim istemiyor lojman normal kirada oturuyoruz
(86 puan) tarafından
Bende lojman istemem
0 oy
tarafından
Canm ilk doğu görevi veriyorlar orda da lojman herkese yetmiyor o yüzden anasının evinde oaynaansi gilde kalan çok var. Benm kaynım uzman çavuş 5 yıl Hakkari görevi 1 yılda afrin görevi verdiler 2 yıl dir da İzmir'de ama daha evlenmedi yani ne olacağı belli değil diye 
(86 puan) tarafından
Of çok zor bisey
0 oy
tarafından
Bnim eşim uzman cnm babam emekli astsubay 
(86 puan) tarafından
Peki zorlukları varmi
tarafından
Yani eşim eğitime başladı babam dan biliyorum taşınma oluyor zorluk olarak çünkü sabit kalmıyorsun psikolojik olarak zorluk aileden uzak oluyırsun doğu mecburi oluyor alışmak zor oluyor onun dışında imkanı çok fazla tabiki
(86 puan) tarafından
Doğumunda iyi yerleri var canım ama işte tek çare uzman olması gibi
tarafından
Vardır doğunun da iyi yerler tabi biz kötü zmanların da gittik Şırnak Hakkari ye fln  kars mesela çok güzeldi değişiyor alışkınım o yüzden açıkçası bnim için artık zorluk gibi gelmiyor cnm
(86 puan) tarafından
Bende alışırım zamanla
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Canım eşim asker ama uzman değil üst rütbeli aklına takılan sormak istediğin birşey varsa sorabilirsin . Bildiğim kadarı ile cvplarim. Şimdi soruna gelelim .Zor evet ama her mesleğin kendine göre zorlugu var zaten.  Lojman da elbette uzmanlar da oturabiliyor fakat şartlar subay astsubay daki gibi değil malesef.  Göreve illaki gidicek . Bir çok asker gidiyor zaten. Hele bir sınava girsin bakalim .hakkiniz da hayırlı olan budur belki de.
(86 puan) tarafından
2.ci sınavı bu ilkinde sözlüde  kaldı ama şimdi çok cabaliyo gidebilmek için bu işlerde torpil felan oluyormu doğu yerine batı olması için veya doğuda olsa riskli bölgeler olmaması icin
(7,118 puan) tarafından
Torpil olayını bilemiyorum.canim ama hele bir kazansın kurşunu.bitirsin bunları sonra duşun .şuan canını sıkma strese girme boşuna.
(86 puan) tarafından
Canım  peki bu kaç sene sürecek ben daha fazla bu evde yaşamak istemiyorum ama eşim içinde tedirginim
(7,118 puan) tarafından
Ney canım kurs mu yasadigin olumsuzluklar mı
(7,118 puan) tarafından
Uzmanlarla ilgili çok bilgim yok ama en fazla 6 ay sürer kurs eğitim her neyse . Ondan sonra tayini çıkartırlar.
0 oy
(3,151 puan) tarafından
Bizde bir oturuyorduk artık bıkmıştım evi ayırmak istemiyordu ailesi işlerine geliyordu haliyle. Zor bela ayirdik kardeşi evlenince ama yine bir gibiydi yatmaya gidiyorduk eve sadece en son aklına girdim uzman ol diye oda oldu kazandı 1 senedir yapıyor izmirdeyiz şuan ilk tayin yerimiz burası çok mutluyuz kavgalarımız çok azaldı yok denecek kadar az canımız istediği zaman geziyoruz rahatız çatkapı gelen yok hesap soran yok bizi de kullanamıyorlar enayi gibi oh miss.
(3,151 puan) tarafından
Değişiyor 2 aylık ve 6 aylık normalde ama belli de olmuyor 3 aşağı 5 yukarı oynama olabiliyor mesela daha erken bitebiliyor veya biraz uzayabiliyor. Bide senede 2 sefer gitmek zorunda eşim doğu görevi de 4 yıl sonra tekrar batıya tayin çıkıyor zaten tercih yapıyorsun bizde şuan aile götürülmeyen yer yok eşimin doğuda gidebileceği şırnak ve hakkari var sadece 2sine de aile gidebiliyormuş 4 senelik işte sıkıca dişimizi o şekilde yani.
(86 puan) tarafından
Ah canım bu duruma dış sıkmaktan ömür biter hergün korkuyla yaşanır mı bilmiyorum ama oğlumuzun geleceği için dediğinde susup kaliyorum
(3,151 puan) tarafından
Bizde se o sekilde 2.kızımız yolda geliyor eşim diyor onlar okusun iyi yere gelsin yarın bigün onlara birer ev bırakabileyim bari el oğluna muhtaç olmasınlar falan büyük kızıma 20 aylık bankada onun adına hesap açtı mesela eşim her ay maaşından kesiliyor bi miktar şuan 1.500 tl birikmiş kızım 18 yasına gelene kadar birimsin diyor üniversiteye giderken o parayı harcasın şimdiden biriktiriyor hep onların geleceği için zaten. Fedakarlık isteyen bi iş gerçekten.
(86 puan) tarafından
Ya ne güzel bi fikir
Maaş ne kadar oluyo canim
(3,151 puan) tarafından
Şuan 5 bin alıyor ama ilk başladığımda 4100 tl idi. Evli olunca bekarlardan fazla alıyorlar çocuğu olan biraz daha fazla alıyor ve yılda 2 kere zam geliyor gittikçe artıyor yani.
0 oy
(6,750 puan) tarafından
Benim eşim uzman canım amaa bulunduğu yer nesiyle ben gidemiyorum 
tarafından
Bişey demiyor cnm demez de zaten Hatta Bn ararım o arar halimi hatrımı fln sorar karışmaz yani ki bnce karışılmamalı ben dediğim de nasıl rahat edersen kızım dedi  ki eşim de Bn yoksam bir tek senin annelere bırakırım gözüm arkada kalmaz dedi cnm takılmaz öyle şeylere
(6,750 puan) tarafından
Hmm benimki sırf burda kalıyorum diye benimle konuşmuyor seninkine öyle mi diye mrk ettim canım ama allah var eşim sırf ben rahat olayım diye buraya birakti
tarafından
Saçma bnce düşünce tarzı yanlış yanlış yani sende umursama takılma
(6,750 puan) tarafından
Yoo takılmıyorum zaten benim rhataim herşeyden önemli sağlıklı bi gebelik geçirmem için zaten ondan uzak durmam lazım:)
tarafından
Hahah Allah seni ya :D nerde mutluysan orda ol cnm tabi önce anne iyi olucak ki bebiş de iyi olsun
0 oy
(333 puan) tarafından
Benim kardeşim uzman sınava girdi kazandı bir ay iki ay falan sonra göreve çağırdılar oda eğitim gördü altı ay galiba sonra tayini bir ile çıktı orada bir kaç ay kaldı sonra doğuya gitti iki ay falan sonra Suriye'ye gitti ne olacağı belli değil ilk görev yerine gittiginde ev tutmuş esyasiz mis eşya almış 30 milyara borçla sonra tuttuğu evin kirasını 1500 orada fazla kalamayinca eşyalari verdi tabi borcunu kapattı şuan Suriye de yeni görev yeri yok daha çok karışık yani 
(86 puan) tarafından
Anladım canım saol
0 oy
(2,189 puan) tarafından
Benim eşim de uzman çavuş canim biz bekarken basvurdu eğitime gitti. Evlendik yeri atandı batı görevindeyiz lojmanda cikmadi doluymus hepsi. Evlileri ilk doguya atmiyolar oncelikleri var diye biliyorum. Ama kismet belli de olmuyor. Neyden korktun onu anlamadim
(86 puan) tarafından
Ayrı kalmaktan ve ona bisey olmasından korkuyorum
(2,189 puan) tarafından
Asayis olursa guvenli bati olursa sende gidebiliyorsun. Doguda da aileyi götürebileceği yerler var. Evli oldugunuz icin aile ile gidebilinecek yerlere atama yaparlar
(86 puan) tarafından
Anladim canim saolPa

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 686 göst.
2 Mayıs 2019 Diğer kategorisinde Esraeae (86 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 842 göst.
0 oy
7 cevap 195 göst.
22 Haziran 2022 Diğer kategorisinde damlanur.krc (303 puan) tarafından soruldu
0 oy