0 oy
1,009 göst.
Aile kategorisinde (106 puan) tarafından
Ben hamileyim esimin ailesi bize ev alacaklardi bizden 5 bin ve dugun takılarımızı aldılar ev ne hikmetse bebegim doğacağı gun tam yapilmis olacak ama gorumcem bugün aradi abisi gorucem annesi babasida bizle kalicaklarmis ve abisi evlenince başka eve gececekmis anasiyla babasına ben bakacakmisim ve tapu babasinin üzerine olacakmış biz şuan başka sehirdeyiz esimle sizce esime ne soyliyim 

14 Cevaplar

+1 oy
(9,946 puan) tarafından
tabiki kabul etmedigini soyle. Altinlari neden verdinizki ev alinacagi zaman verirdiniz
(106 puan) tarafından
Çok dediler eviniz olacak şimdi böyle söylüyorlar
-Reklam-
+1 oy
(344 puan) tarafından

Kusura bakma ama bu resmen insanı kullanmak  oluyor hem gelen takilarin üstüne konuyor hemde senden faydalanmaya çalışıyor :angry:

(344 puan) tarafından
Eşine göstermen lazım ailesinin yaptıklarını benimde eşim amcasının kızı eşimden koparmaya çalışıyordu şimdi eşim gözünü açtırdım eşim eve bile almıyor amcasının kızını gözünü açtır sende
(106 puan) tarafından
Mesaj attim gelsin sil onları dicem yoksa defolsun beni dusunmuyosa
(344 puan) tarafından
Bence en doğrusu canım nasıl insanlar var ya ben evlendim kayınpeder ev verdi bize direk benim adıma yaptı dedi oğlum sagi solu beli olmaz bi gün anlaşamazsın yetim sin anan yok baban yok dışarda kalma dedi bende olmam dünya hali ölürüz ortada kalma dedi sizinkiler sizden otlaniyor yaptıkları çok yanlış bisey
(106 puan) tarafından
Ne güzel insaanlara denk gelmissin sen maşallah
(344 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Rabbim yardımcin olsun canim ama esinin gözünü açtır anlayışlı biriyse al karsina konuş güzelce herşeyi bu şekilde olmaz de
+1 oy
tarafından
Burdan sana şunu söyle şunu yap demek doğru olmaz diye düşünüyorum senin hayatın sen daha iyi bilirsin bende eşimin ablasına verdim evi icraya düşüyordu evi aldığı kişiye senet imzalamış eğer altınları vermezsek nikaha düğün tarihini konuşmaya gelmiceğini söyledi neyse verdik 2,5 senedir ne gelen var altınlardan nede bir şey geldiği zaman ilk iş eşime para yok diye kendini acındırmak çocuğu yok görümcemin evimizyok bizimde eşim ablasından evi bebeğinize bırakmasını istemiş verdiği cevap bırakamam evi bi cemaate bağışladım arkamdan dua ettikce sevap gelsin demiş neyse giden gelmiyor alınan malında çok sahibi çıkıyor 
tarafından
Sizinki zaten giderken gelmeyeceği belliymiş. Ne demek vermezseniz düğüne gelmem gelmezsen gelme. Güzelce istesin ona göre verilir. Allah vicdan versin insanların kalbine ama hiç doğru bir davranış degil
+1 oy
(1,250 puan) tarafından
Sakin ama sakin omur boyu kirada kal ama ayni eve cikma ben 3 sene kaldim yahu kizarttigim yumurtaya koydugum yaga kadar karistilar esimle her tartismamizda esimin tarafi oldular suclu oldugu halde hayir hayir asla kabul etme aslaaaaaaaaaaaaaàaaaaaaaa
0 oy
tarafından
Canım niye güvenıp verıyorsun ya vala okadar kötüler ki benım dugunu eşim tek basına yaptı aılesının bır kurusu yok ıcınde takılar hepsı kayınğederın elındeydı dedım sen ver bana altınlarımı gelınlıgım falan ustumde bak dugun bıtmıstı cunku anladım dıyecek bızde kalsın araba alacaktık aldıgınızsa gonderım dıue her ay bır altını yerdı zaten paranın da yarısını cebe atmıstı altınlara sahıp cıkın aman kızım falan dedı ver bana ben senden ıyı sahıp cıkarım dedım kocam tek basına yaptı her seyı emegı var dedım esımde paraları ıstedı kıvırdı bu esım dedı baba ver paraları borcum var dedı cebınden bır suru cıkardı Allah var yukarda halen de dıyorum ayreten o adam bızden habersız sakladı o yuzden hıc guvenmıyorum bır kurus verdırmem keske sende vermeseydın pesını bırakma o evi aldır vala
(106 puan) tarafından
Yok.almiyolar zehir.olsun evladimin riski
tarafından
Allah bıldıgı gıbı yapsın canım agırlıgını koy vala okadar kotuler kı bugune kadar kayınpedere yardımımız oldu emeklı oldu para ıstedık vermedı bır suru laf ettım daha da aramıyorum onu esımde ses etmıyor esımede dedım bundan sonra parası var sen bır kurus ber senı bırakıp gıderım dedım sımdı kımse cesaret edemıypr
(106 puan) tarafından
Neden ama biz onalrin cocuklariyiz
tarafından
Yok canım umurlarında olmaz kımsenın vala ben ayrım yapmam bak ama ben kürdüm doguluyum bızım orda herseyı baba yapar oglunu evlendırır durumu yoksada borc yapar ve yuvasını kurar wrkek kardesımı baabm evlendırdı hıc borcu yok fırında actı babam ona calısıyor pasta ustası ama benım esım tek basına yaptı dugunde babası bır ceyrek bıle takmadı maddı durumun olmayabılır ama bugune kadar calıstırıp bırıktırseydı tek oglu var ya ama hep bız yardım ettık cok sukur emeklı oldu kurus verdırmem esımde vermez dıyor emeklı oldu kurtuldum ben sımdı konusmuyorum ama kayınpederle madem bır kurus vermıyor banada demesın kzıımsın
0 oy
(48,490 puan) tarafından
ev alirken takıları siz veremiyormusunuz da onlar aliyor güvendik verdik demeyin herkesin kesesi ayridir. esine diyeceksin birlik oturmak istemiyorum oyle olsaydi en basindan oyle isterdim diye. onlar o evde otursunlar tskilarimi versinler biz baska yerden alalim.ev de
0 oy
(3,750 puan) tarafından
Bn alırım siz ne diye, alıyorsunuz derdim vermezdim kuzum keşke vermeseydin seni kullanmalarına izin verme onlar senin hakkın altınlarını iste bn şimdi istemiyorm ev de 
0 oy
tarafından
Ortalıgı yıkar altınlarımı ve paramı gerı ısterdım. Esımde arkamda durmazsa aılesını dolamdırıcılıktan mahkemeye verırdım:))) esımlede aram zaten bozulmus olurdu. Degıl aılesıne bakmak bırdaha yuzlerıne bakmazdım. Paramı alınca sen yoluna ben yoluma. 
0 oy
(2,840 puan) tarafından
verin takilarimi ben ev buldum ev alacam de al takilarini nokdaaaa....
0 oy
(2,447 puan) tarafından
Altınları geri alsin esin. Kendinizde alabilirsiniz. Cok akıllılar valla insan kullanmayı biliyorlar
0 oy
tarafından

Hiç kusura bakmasın da hem benden takılarını alacak paraları alacak bide tapu onun üstüne oldu canım bu resmen kandırmak oluyor aç gözlülük  ben yerinde olsam paraları takılarında geri alırım ben kendi evimi alırım derim bide almamışlar ya yazık ya 

0 oy
(65 puan) tarafından
Kesinllikle kabul etmeyin. Benim eltim kaynanamlarla birlikte oturuyor kaynanamgil çok iyi insanlar olmalarına rağmen hiç mutlu değil. Ev üstüne ev olmaz. Direnebildiğin kadar diren. Kira da otur gerekirse
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Ben de bunu anlamiodum evlenme seviyesine geldiyseniz niye paranızı kendiniz tutuyorsunuz.. bunu artık size söylemek geç ama belki birileri okur da düşünür yapmadan önce ... İyiysiyle kotusuyle paranızı kendiniz tutun ya çocuk musunuz bize ev alcaklarmis diye para altınlar verilir mi....sizde kalsada alınır alincak ev hepsi palavra... Ben olsam geri isterim ganimetlerimi madem tapu bizde olmayacak ne manası var yarın öbür gün ölüm olsa miras kardeşlere ful bolusulur 
0 oy
tarafından
Kesinlikle kabul etme derim sonra çok pişman olursun  

Ben birsene mecburen beraber oturdum sonra 

Benimde altınlarımı alıp üstüne çöktüler 

ikitane evleri varken geldiler burnmun dibinden aynı binadan benim altınlarımla kendilerine ev aldılar ben hakkımı helal etmiyorum iyilik olsun diye verdim  resmen malıma kondular hakkımı helal etmiyorum  ama aynı binada olduğum halde kapım ayrı olduğu halde bile huzurumuz bozuluyo gerisini sen düşün canm

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 483 göst.
5 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Busra1241964 (17 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 567 göst.
27 Temmuz 2020 Aile kategorisinde Sumeyyery (106 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 649 göst.
13 Haziran 2022 Aile kategorisinde CEYLAN BILGI (118 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 659 göst.