+1 oy
363 göst.
Aile kategorisinde tarafından

Yemi doğmuş bebek sık emzrlsin deniyor. En az iki saatte bir falan. Peki gece de mi ?

Siz nasıl uyandınız geceleri 

10 Cevaplar

+1 oy
(10,586 puan) tarafından
Alarm kurarak cnm yoksa sarılığı yükselir allah korusun ac kalırsa 
(10,586 puan) tarafından
Yani cnm 2 saate bi bir buçuk saate bi kalkıp emziriyordum emmez ise kaşıkla veriyordum
tarafından
Aa bnm ki emmiyor ya
(10,586 puan) tarafından
Cnm sarılık var ise zor uyanır ben her yolu denerdim uyanmazdı çay kaşığı ile verirdim sarılığı düştü ilk emzirmeye çalışırdım uyanmazdı kaşıkla verdim düştü biberon falan alıştırma cnm
tarafından
Of uyanmıyor ciddeb
(10,586 puan) tarafından
Cnm ne yap ne et ac bırakma yoksa sarılık artar allah korusun
-Reklam-
0 oy
tarafından
Evet canim gecede emzirmek gerekiyor belli bir sure genelde kendisi acikip kalkiyordu kalkmadigi zaman alarm kurup emziriyordum uyurken 
tarafından
Benimki sarılık oldu ,,:(
tarafından
Sık sık emzir canim benim bebegimdede vardi ama tedevi gerektirecek kadar degildi.oda zamnla geçti ama emzirmek gerekli ozellikle ilk ay
0 oy
tarafından
Ben 1.5 en geç 2 saate bi emziriyordum saat kurup da evet insan biraz uykusuz kalıyor ama bebeğin sağlığı için bu gerekli 
tarafından
Evet birde sarılık oldu ise
tarafından
Inşallah çabuk atlatır, ne kadar sık emerse o kadar çabuk geçer demişti hemşire hastanede bana. Geçmiş olsun
0 oy
(1,690 puan) tarafından
İlk 60 gün hiç uyumadım desem :( gaz sancılarından dolayı günde maksimum 1 saat uyuyordum o da aralıksız bir şekilde değil malesef.. 10 dk 15 dk uyuyup uyuyup uyanıyordum sürekli.. 
tarafından
Peki kac dk emzryodun
(1,690 puan) tarafından
Ben emziremedim malesef :( mamayla büyüdü oğlum.. Yarım saatte bir mama içiyordu.. Kilolu doğduğu için daha çabuk acıkıyordu.. O uyusa bile sarılık olmasın diye yarım saatte bir mama veriyordum
0 oy
(409 puan) tarafından
Bir gece boyu emzirilmese sende hasta olursun canım göğüslerin süt dolar ağrı yapar hem bebek hem kendin için sık sık emzir. Bebek zaten uyanır genelde ama uyanmazsa alarm falan 
tarafından
Sarılık oldu
0 oy
(583 puan) tarafından
Kendi uyanıyor zaten uyanmazsa sarılığı artar yeni doğan için konusuyorum. Ayrıca emen bebekler ort 2 saatte bir uyanıyor zaten
0 oy
(14,079 puan) tarafından
Telde alarm var kur uyan emzir 
0 oy
(25,223 puan) tarafından
Gece uyumadım ben 1 ay boyunca hep emzirdim her an her dk emzirdim diyebilirim sarılığımız oldugu için. Yeri geldi memede uyudu indirmedim kucagımdan orda uyudu orda uyandı emmeye devam etti. Zaten memede uyumak istiyorlar ilk zaman. Bende sırtımı duvara vererek oturur gibi uyudum arada yarım saat falan eşim başımızda bekledi. Yani 2 saatte bir bekleme sarılığı var senin bebeğinin daha sık emmesi gerek yarım saatte 45 dk da bir emzir. 2 saat sarılık olan bebek için uzun bir süre 
0 oy
tarafından
Evet canım doğrudur ....
0 oy
(48 puan) tarafından
Gündüz iki saatte Bi gece 3 saatte Bi dedi o zaman bize doktorumuz çünkü gece uykusu önemliymiş 
tarafından
Ama sarilik miydi sizinki de
(48 puan) tarafından
Bizimkinde yoktu sarılık

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 127 göst.
8 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Havva4545 (759 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 101 göst.
25 Ocak 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Nrgz (771 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 60 göst.
6 Mayıs 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Efsun88 (195 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 313 göst.
17 Kasım 2022 Aile kategorisinde MARMELAT -_- (556 puan) tarafından soruldu

382,882 soru

11,461,460 cevap

35,049 kullanıcı

...