0 oy
404 göst.
Diğer kategorisinde (1,113 puan) tarafından
Kisaca anlatayim ikizlere hamileyim doguma 2 ay kadar vaktim kaldi cok şükür dogumdan sonra annemdeyim 40 gub kadar ozman sorun yok ama eve geçtiğimde yemegi falan nasil yapcam siz nasil yetistiriyosunuz esim sabah 8 evden cikip aksam 6 bucukda geliyor cok pimpiriklidir maalesef yemek secer ama cok degil hani etvl tavuk koftr varsa yemekte ne olsa yer ama mutlaka sabah kahvalti aksam yemek olcak Allahtan oglenleri evde yok sizce nasip yetistirebilirim yemegi evi 2 dakka supursem yeter yeterki mutfak toplu ve yemek olsun

12 Cevaplar

0 oy
(6,859 puan) tarafından
Cnm ikiz olcak esin anlayis gosterir simdiden dusunme bunlari. Allah yardim eder
(1,113 puan) tarafından
Ayy valla düşünüyorum adam yemek olmayinca acim acım diye cocuk gibi geziyo :)
-Reklam-
0 oy
tarafından
Yemeğini her zaman erkenden yap pratik şeyler yap börek puaaça lahmacun yap at buzluğa arada çıkartıp ıstırsın mesela sarma yapıcaksın gece çocuklar uyuyunca sar sabahtan pişirirsin eşinde fırın yemekleri daha pratik oluyor yap at fırına eşinde biraz anlayış göstersin 2 çocuk kolay değil 
(1,113 puan) tarafından
Oyle pasta borekle isi olmaz zaten bir tepsi pogaca yapsam bir hafta kahvaltida yer onu cayla firin tencere her turlu yemegi yer simdi ozman madde 1 yemekleri erkenden yapiyorum :)
0 oy
tarafından
Ben 1 çocukla yapamıyorum allah yardımcın olsun canim
(1,113 puan) tarafından
Amin canim hepimizin
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Buzluğunu doldur pratik şeylerle hani sulu yemek için haşlanmış sebzeler falan. Bi süre idare eder, bol bol köfte at madem en kolayı o :) ama eve yetişicem diye strese girme kocan da zaten anlayış gösterir 2 çocuk taşıyorsun Bi de doğurucan onlara bakıcan artık yemeği de eşin yapıversin :) merhametli biriyse zaten yardımcı olur mutlaka sen sadece bebeklerini düşün bencee
(1,113 puan) tarafından
Şöyle  soyleyim evin temizligini 7 yıldır hep yardimci yapti ama yemek konusunda birazcik düşkün aç kalcam diye korkuyor sanirim :) aksam 6 bucuktan sonra gelip yemek yap desem disarda yer gelir yok stres yapmam zaten artik cocuklar uyurken basit şeyler yapcam tek cesit yeter
(1,862 puan) tarafından
Ay valla bebişler varken zaten unutur o açlığını, 2 bebek birden :)
0 oy
(1,337 puan) tarafından
Benim bebek 26 günlük ve hiç durmuyo ya bişiler atıştırıp geçiyoruz ya dışardan söylüyoruz eşim hiç sıkıntı yapmaz bu konuyu hatta çocuk uyudukca sende uyu ev temizliği ve yemekle uğraşma der
(1,113 puan) tarafından
Yok ilk gunler degil zaten normal hayata gecince :) ilk 40 gün annemdeyiz zaten sonra o gelcek 3 aylik olana kadar kalir ozman hallederiz sonrasi kismet
(1,337 puan) tarafından
Kız ben çocuk yokkende pek yemek yapmıyodum o yüzden ilerdede ayni olur sende takma kocan ne bulursa onu yesin sen kendini yorma zaten 2 bebeğin var olcak
(1,113 puan) tarafından
Evet belki benimkide alisir yemeksizlige
0 oy
(44,603 puan) tarafından

Yemeksiz asla kalmiyorum inda gunduz telefonda sorarim istemedigi yemedigi bisey yapmiyom bemimki fazlaca bogazina duskun bide:) gunluk.supurme silme toz alma yemek bunlar hergun oluyo 5 yasinda kizim 7 aylikta oglum var sukur yetisiyorum ama artik aksam yataga surunerek giriyorum:ermm:

(1,113 puan) tarafından
Valla alkisliyorum seni insaalah senn gibi olurum yetissin yeterki
(44,603 puan) tarafından
Oluyo canim merak etme allah yardim ediyo zamanla herseyi bi duzene oturtuyosun
0 oy
(223 puan) tarafından
Canm benim ikiz Allah yardımcın olsun umarım sana yardım edecek insanlar vardır çünkü benim yok 1.5 yaş ikizlerim var anlatılmaz zorluğu var. Yemek  ev işi ikiz gerçekten hayattan soğuyor insan yavruların doğunca esin anlayış gösterir ama kolu komşu aile akraba ev kirli olunca kimse ikiz var demiyor valla cidden biri ikiz im olcak diyince üzülüyorum ama maddi durumun iyise düzen varsa daha kolay olcaktir tabi 
(1,113 puan) tarafından
Annemden de kaynanamdan da uzaktayiz esim memur kucuk ilcede yasiyoduk burda hersey kolaydi yardimci bulmak falan ucuzdu simdi ankaraya gidiyoruz merkeze hersey pahali tabi okadar rahat olamam bide 2 kisiydik simdi 4 olcaz insallah biraz zorlancaz tabi
tarafından
Valla benim 27 gunluk bebegim var. Gercekten aile akraba arkadas anlamio ev pis olunca yada tozlu olunca. Biri mutlaka arkandan konusuo. Bosta kalinca uyuyup uykumu alayim diyemio insan. Gidiyim bi oda temizliyim toz aliyim die bakio. Sonra cocuk uyanio aglio derken pil bitio. Bida uyuyunca bu sefer yemek yapayim diosun ole ole zar zor gecio bi sekilde
0 oy
tarafından
Cogunlukta yemegi kocam yapar cnm dogurdum dogurali
(1,113 puan) tarafından
Yok canim benimki hem beceremez hemde 6 bucuk 7de gelcek yapmayada vakti olmazki kendi iside degil memur
tarafından
Benim esim hem kasap hem asci hem memur 3 meslegi var. Haftada 2 gun ise gidiyo
(1,113 puan) tarafından
Masaalah canim yine de vakit buluyor demekki sana yardima ne guzel
tarafından
Evt cnm
0 oy
tarafından
Kuzum eşinde biraz anlayış gösterir o zaman sana 

Benim de iki bebeğim var ve aralarında ikiside küçük ama yapıyorum onlar uyurken henen yemek yaparım akşam uyurlarsa sende yakar dolaba koyarsın inşaAllah:)Allah kolaylık versin kuzum 
(1,113 puan) tarafından
Amin canim bana 2 saat yeter aslinda yemek yapip mutfagi toplasam şükür derim
tarafından
Onlar uyurken yaparsın kuzum merak etme Bi kaç ay zor olur ama geçer merak etme
0 oy
(671 puan) tarafından
Eşinin evde olduğu her saniyeyi fırsata çevireceksin o evdeyken işlerini yapacaksın bebekleri ona bakıtıp o yokkende bebişler uyuduğunda yemeğini yapacaksın yumurta bulursa şükretsin allah yardımcın olsun kuzu 
(1,113 puan) tarafından
Amin canim o evdeyken artik geceden falan yapcam yemegi isleride gunduz vakit bulursam dinlenmemde lazim tabi kadinlik cok zor annelik sanirim hepsinden zor
(671 puan) tarafından
Köfte falan seviyor sanırım doğumuna yakın yap buzluğa koy elinin altına gelir seninde doldur dolabını böyle şeylerle bi süre idare eder düzenini oturtana kadar
0 oy
(369 puan) tarafından
Ben tek çocukla yetişemiyorum herşeyi yapıyorum kendim ac duruyorum illa bi kulp takıyı tuzu az salçası çok bilmem ne nerde eksik var onu diyor hiç eline sağlık duymadim
0 oy
(222 puan) tarafından
Valla canım o kadar yükün varken bunları düşünüyor olman bile eşine ikram bence.. kusura bakMasın bi Zahmet o da 

İlgili sorular

+1 oy
38 cevap 490 göst.
0 oy
36 cevap 406 göst.
16 Nisan 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 481 göst.
20 Ekim 2021 Aile kategorisinde ilkysry (146 puan) tarafından soruldu
0 oy
58 cevap 845 göst.
24 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Elif.m.05 (1,541 puan) tarafından soruldu