0 oy
942 göst.
Aile kategorisinde (106 puan) tarafından

Evleneli daha 6 ay olmuştu esimin ailesi hala hamile kalamadinmi dediler hep üzerime geldiler bende stresler yaptim 9 ayda gebe kaldım simdide ilgilenmiyolar tek basima pskolojim bozuldu ben hazirmiydim diye sormadilar bile eşimde olmuyo çocuğun falan diyodu hep... destur ya 2 yıl bi geçseydi 

31 Cevaplar

+9 oy
(2,548 puan) tarafından
Nekadar komik bir düşüncen var.

1 sizin ne zaman çocuk yapacağınıza neden elalem karar veriyor? 

2. Sen neden elaleme uyup çocuk yapıyorsun 

3. Hadi yaptın elalemin sözüne bakarak eee senin çocuğun kimse bakmak zorunda değil ki çocuk musun sen 
(106 puan) tarafından
Baksin demiyorjm ilhi yok onlarinda torunu
(7,940 puan) tarafından
Onlarla mi yasiyorsun ben onlarla yaşıyorum gebersem bile bakmaz banyoya girince yuturum uyansa sesi gelse bakın diye tmm diyolar sonra bakıyorum sesi bayoya geliyo.agliyo agliyo evde kayinlar olduğu için kapıyı açıp ta sealenmiyorm ne haldeysem su  döküp ale acele bişey alıp ustume çıkarım bak8yirum nefesi kesilmiş ağlamayan kaç kere böyle oldu şimdi söyle benim yerimde olsaydin ne yapardin?? banada sürekli baskı yaptılar çocuk yap diye
(2,548 puan) tarafından
Gokefram kız yazık sana nasıl bir insanların içine düşmüşsün öyle allah yardımcın olsun inşallah tez zamanda kurtulursun o canilerin elinden
(7,940 puan) tarafından
Amin cnm aminnnnnn nerde o günler kaynanama dedim bana bişey olsa çocuklarım bakar mısın bi dakika bile bakmam çocuk bakmayı unuttum ses en küçük coxugu 15 yaşında unuttum diyo ama ne zmn ağlasa açtır diyo ne olsa yemin ederim belki birşeyi 1000 kere anlatır bikmada usanmadan tmm diyorum anladım yok yine anlatiyo e hani unutmustun çocuk bakmayı  güluyo diyo o kdrda degil bu arkadaş benim yerimde olsaydı şuan ruh ve sinir hastalıkları hastanesinde yatiyordu::)))
(2,548 puan) tarafından
Allah islah etsin o cadıyı
-Reklam-
+1 oy
(92 puan) tarafından
Çok komik ya annesin ya anne ister istiyerek. Doğur ister istemeyerek sen annesin. Maden çocuk istemiyosan ne diye yapiyosunki o cocugada yazım digilmi insanlar çocuk çocuk diye oluyorlar sen nankorluq edip ilgilenmiyorlar nebileyim yoruldum falan diyosun
+1 oy
tarafından
Herkes azarlar gibisine konuşmusta ben senin demek istedigini anladım canım. 

Bir anneye akıl vermek kolayda bebege bakmak zor. 

Ben bebek 4 aylık oldu anca atlattım o psikolojiyi. Millette görüyorum torunlarını sevip ilgileniyorlar ama bizimkiler ben mutfakta bulaşık yıkarım kızım aglar ilgilenmezler. 

İnsan umuyor gelip sevsinler yardımcı olsunlar moral versinler diye ama yok. Beklemiyceksin kimseden bişe. 

Ben artık öyle bir mesafeliyim ki. Giderim misafirliğe kızım durmuyor sa isterse dedikodumu yapsınlar kızıma bakarım. Akşama da kalmam zaten hemen eve gelirim. Sık sık da gitmiyorum artık. Kendileri arıyor artık gelmiyor musunuz diye. 

Ben kırklıyken ne yemek ne bişe yapabiliyordum kimse yardımcı olmadı canım. Eşimde hor hor uyurdu. 

Çıldıracak gibi olurdum yorgunluk bitkinlik stres birde evim dagınık mış diye laf yaparlardı kolaysa gelin siz bakın. 

Şu an hiç umrumda degil iki günlük dünya onlarla ugrasamam, kızım büyüdükce etrafa ilgisi artıyor yükü hafifledi seninkide öyle olur. Normal yani ilk anneligin. 

Hiç kimse mükemmel degil, hiç kimse yorulmadan bıkkınlık yaşamadan sinirlenmeden cocuk büyütmüyor
tarafından
Pardon canım ya dogurdun zannettim bende
tarafından
Daha yolun başındasın canım. Hamilelikte zor bilirim. Yine cok şükür evin ayrı. Benim hamileligim hapishane gibi yerde temizlikci aşcı olarak gecti. Agrın mı var tın umurlarında olmaz, burnum kanıyor diyorum kahvaltı niye hazır degil diyorlar. Sabah 7 de uyandurıyorlar. Sabaha kadar bebek cigerimi tepikliyor nefes alamıyorum uyuyamıyorum hamilelikte. Kimsenin umurunda degil di. Eşim askerden izne gelirdi o da tınlamazdı beni. Yemek haxırlardım gözüm kararırdı uzanırdım. Agzıma ederlerdi afedersin. Nerde sofra. Dogurdum doguracam mutfakta 4 tencere yemek yapıyorum ayakta durmaktan ayaklarıma igne batırıyorlardı. 15 kişi misafir var, biride yardım edelim demiyorlardı. Sancım oldu uzandım. Hemen nerde bu gelin diyorlar. Hergün misafir misafir. Kaynanam bir şeye elini sürmezdi. Yaa elde neler var. Kocam bile sabahın köründe kalk kahvaltıyı hazırla diyordu. Agrım var diyordum kalk kalk diyordu aglıya aglıya her işimi yapıyordum daha da begenmiyorlardı
0 oy
(13,693 puan) tarafından
Yavrum buna karar verecek olan sendin..

Ki kimse  ilgilenmek zorunda değil o senin evladin
(106 puan) tarafından
Tek başıma pskolojim bozuldu ilgi yok hiç onalrda
0 oy
(12,777 puan) tarafından
Ne diye ilgilensinler ki elalem böyle adı üstünde el yap der karışmaz gerisine el için çocuk yapılmaz boşuna bekleme cnm bakmaz lar da senin kendine güvenin yoksa keşke yapmasaydın hazır hissetmesi isen neden yaptın ki 2. De 3. De yoksa kimse bakmaz herkese bu yeter Allah olmayana versin de yıpranan sadece kadındır 
(106 puan) tarafından
Ayrıntılı için para istemiştim onuda vermediler
(12,777 puan) tarafından
Ah ah cnm hazır hissetmediğin keşke yapmasa idin vermediler derken kim vermiyo burda senin muhatabın kocan git onla konuş o götürsün versin kaynanan la VS bir mı yaşıyor sun?
(106 puan) tarafından
Bu gidişle yasicam ama istemiyorum
(12,777 puan) tarafından
Hayır tabiki asla başta kabul etme
0 oy
(2,214 puan) tarafından
Çok güzel bir anne olduğundan eminim yorulacaksin ama mutlaka değecek tek başına halledebilirsin
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Kimse ilgilenmek zorunda degil ki bebegi siz yaptini ve bebek yapmaya da karar vericek kisi sizdiniz ailesi oyle dedi diye bebek mi yapilir.Bakamayacaginiz bir bebegi yapmak zaten sacmalik esinizin ailesine yatak odama karismayin demeniz yeterliydi orasi sizin ozeliniz ve kimsenin karismaya hakki yok hazir hissettiginiz zaman yapsaydiniz suan boyle olmazdi belki de
0 oy
(15,658 puan) tarafından
Milletin sözüne bakarak çocuk yaparsak daha birinin 6 ayı dolmadan ayaklarını tutuyor kardeş istiyor der yaptırırlar 

Elelam sevmem bu kelimeyi ilk çocuk ölmüş bakacak olan kişi de annesidir başkasından medet ummayin 
0 oy
(2,104 puan) tarafından
Senin kendi aklin yokmu milletin akliyla cocuk yapiosun
0 oy
tarafından

Çocuğum. Saglikli ben saglikliyim duye şukretmiyorsunda 

Yok psikolojim bozuldu yok cocuğu bakmiyorlar o cocugun annesi sensin sen bakacaksin tabi  

0 oy
(2,590 puan) tarafından
Millet istiyo diye cocuk yapildiginida senden duydum ne diyim Allah yardimcin olsun
0 oy
(3,701 puan) tarafından
Milletin ağzına ne bakan balkondan aşağı at deseler onu da mı yapacan sen annesin sen bakacaksın kimseye minnet etme  gönlüne göre yetiştir 
0 oy
(13,848 puan) tarafından
Benide herkes kısır sanıyordu ben 7 sene bekledim öyle çocuk yaptım. Çocuk yapın diyen herkese eşim zamanı gelince oda olur diyordu. Ben çocuğum için kimseden yardım beklemedim çünkü kendimi hazırlayıp öyle çovuk yaptım. Keşke gereksiz baskıları kulak ardı etmeyi bilseydin.
0 oy
(5,913 puan) tarafından
Kimse yardim etmek zorunda degil banada diolardi cocuk yap cocuk yap die 1bucuk yil boyunca korundum hatta bana anca otur biryerlerini buyut kalkta cocuk yap diyen yasli avratlar bile vardi o kdrki seviyesiz insanlarin laflarini dinleyip cocuk yapacak degildim cok sukur ben ve esimjn karariyla cocuk yaptik kimsenin lafiyla degil 
0 oy
(1,265 puan) tarafından
Milletin lafına göre mi çocuk yaptın 

Kendine gel kimse senin çocuğuna bakmak zorunda değil sirkelen psikolojim bozuldu deme pis gibi çocuğuna bak sen kimsenin yardimina muhtac degilsin hepmiz tek basimiza büyütüyor   bir çoğumuzun eşleri yardım etmiyor mesela benim esim asla yardım etmez .
0 oy
(982 puan) tarafından
Benim de kaynanam çocuk yapın ben bakarım der. İlkinde de öyle dedi ikincide de, şimdi de yapın diyor. Kimsenin haddine değil benim aile planlamama karışmak. Onu bozmuyorum, istediği kadar söylesin. Ben hazır hissettiğim zaman istedim, Rabbim verdi şükürler olsun. Kimseden bir beklentim olmadı. Zaten söyledikleri de hep havada kaldı. Ki ben memurum. Kaynanam ben çalıştığım sürece hiç bakmadı. Şimdi de istemem onun bakmasını. Ücretsiz izin aldım her iki çocuğumda da. Ben baktım Rabbime şükür. Sana tavsiyem kimsenin vaadlerine kanma hiç ama hiçbir konuda, hiçbirrr zaman. Sen Allah'ın izniyle çok da iyi yetiştirirsin yavrunu. Şimdi zorlanıyor olabilirsin ama zamanla arkadaşın gibi olacak. Olmadı bi daha uzun bir ara verir çocuk yapmazsın. Eşini bile dinleme bu konuda. Ruh senin beden senin, taşıyacak, kahrını sıkıntısını çekecek olan sensin. Benim iki çocuğumla arada 5,5 yaş var. Düşün 3-4 sene herkes neden çocuk yapmıyorsunuz diye soruyordu. Hazır değilim diye cevap verdim. Uzun uzun konuşanlara he he diyip geçiyordum. İnsanlara güvenim sıfır 
0 oy
(3,836 puan) tarafından
tam olarak olmasa da seni anlarım canım. benim de eşim çocuğumuz olmuyor diye düşünüyordu 2 aylık evliligimizde. doktora gitmeye bile karar vermiş randevu almış o kadar emin çünkü çocuk dediğin öyle bi kaç güne olan bisey sanıyor heralde. öyle triplere girdi ki bunaldim zaten evliliğimizin 4. ayında hamileydim o doktora gitmeden çözüldü iş yani. annem çalışıyor çalışmak zorunda evlerimiz de uzak zırt pırt gelip bana yardımcı olamaz kardeşim var çokta yardım etmez bana kavga gürültü öyle gelir yani zordan. o da bi hafta gelse bi ay gelmez. demez yani abla bi ihtiyacın var mi bi yemek yapayım falan o kadar umrunda değil dünya. zaten şimdiki ergenler çocuklar bi tuhaf. kayinvalidemle altlı üstlü oturuyorum onlarda sen illa yap bakarız demediler bana hiç bi zaman hatta erken falan diyorlardı arada. ama zaten bende hazır değildim çocuk için. benim ailemden yana yalnız kalacağımı bildiğim için istemedim daha. birde maddi olarak daha hazır değiliz en azından bi sene geçse iyi olur diyordum ben. ama öyle olmadı işte ve kızıma hamile kaldım doğurdum. eşim sözde maddi manevi yapıyordu herşeyi hiçte bisey yapmadı valla surda bi kaç aydır yardım ediyor hani bu karantina oldu pandemi falan ülke genelinde o zaman evde kalınca gördü nasıl zorlandığımı ailesinin gelmediğini vs. şimdi daha anlayışlı davranmaya çalışıyor. bide ailesi öyle şımartıyor çocuğu yarim saat seviyorlar hirpalaya hirpalaya sonra yallah. e çocuk bu öyle hırpalanmak istiyor öyle oyun istiyor gün sanki yarim saatten ibaret. aa biraz hareketli olsun öyle boş boş bakmasın diye diye harp harp bi çocuk oldu. bi ben dur diyorum bide arada eşim. ilerisini düşünen yok bakmadiklari için sallaması kolay yani. bide kendi evladına bakmayan ilgilenmeyen insan daha gaddar oluyor karşıdakine. kendi kizani yaptiricam diye uyumaya çıkmış kızan uyumadan uyumuş işten kaçsın diye bise diyor ki aa bi baktım küt diye bi ses geldi düşmüş çocuk uyuyakalmışım. valla bende salaktim yedim. ben gözlerim açık uyuyorum artık öyle yoruluyorum yeri geliyor ama kızımı hiç öyle düşürmedim bi onun ki can gibi. neyse bende doluyum kaynanadan yana anlaşıldığı gibi ama kendileri bilir yapan evladına yapar sende elinden geleni yap kimi bebek daha zordur kimisi daha kolay iki yarışma gelince herşey daha kolay olacak Allah sağlık sıhhat versin yeter
0 oy
(530 puan) tarafından
Benim kaynanam gilde öyle 2 çocuğum var ben baktım yaşımda çok küçüktü hiç bişey bilmiyordum doğum yaptım geldim yanımda bir kişi yoktu eşim bile yoktu tektim kızımla kimseye de ihtiyaç duymadım şimdi 3 hamileliğim hem çocuklarıma bakıyorum hem eşime hem evime bakmazlarsa bakmasınlar sevmesinlerde ben yeterim 
0 oy
tarafından
Bu ne kadar saçma bir düşünce olmuş. Kusura bakma madem hazır değildin yapmasaydın millete güvenerek mi çocuk yapıyorsun. Çok yanlış düşünüyorsun bebeğine üzüldüm şuan... 
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Suç hata sende.. fakat bebek senin sizin bebeginiz kimseye minnet etme herkesin yanında biri olmuyo .. canını sıkma buda sana ders olur kimsenin ipi ile kuyuya inme önce kendine güven sonra karar al canim

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 404 göst.
19 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Gurumicianne (193 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 190 göst.
0 oy
67 cevap 1,858 göst.
0 oy
26 cevap 312 göst.
29 Eylül 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,453 soru