0 oy
1,110 göst.
Aile kategorisinde tarafından
düzenlendi
Kızlar

24 Cevaplar

0 oy
(2,589 puan) tarafından
Baya dedikodu yapak diyon hahahajajaj

Benim kaynana ilk tanışınca adeta bir melekti bahaha ama son köye gidişimiz de gercek yüzünü gördüm kızım 40 tan yeni cıkmıs gece kac kez uyanıyordm üstüne sabah 6 da kalkmasam mutfakta tabak çanak fırlatırdı. Daha neler neler.. Benim annem de gelinlerin cok el üstünde tutar ama kaynanalıkta yapar..

Ya anlamıyorum kız kendi ailesine gitmek isteyince niye zorlarına gidiyo annemde de var bu gelinlerine karşı kaynana da da hahahahah aman ben uzağım hepsinden 
tarafından
Valla dedikodu degil kuzu olanı konusuyoruz ooo benimkiler kaynatam ozellikle esim bana yardım etse onların yanında kariya yardım.etti diye dedikodu yapıyor düşün bdnssn
(2,589 puan) tarafından
Hahahaha bunlar sevgiye karsı kuzum deger vermeye karsı.. Benim eşim de yemek yerken bana da vermek hosuna gidiyo sevgili iken de hep öyleydi. Yanlarında yapınca kaynana diger oglu ayyy cok vıcık vıcık eşime ohaaaa felan diyorlardı düşün hahahahah eşimde onlar yanımızda yokken annem ne kıskanc diyordu hahaha
(6 puan) tarafından
Esim beni savundu diye kendini öldürmekle tehtit ediyor hahahahahaha vallah bütün cocuklarina dedim aneniz inthar etmek istiyor haberiniz olsun. Ben geri Adam atmiycam bundan sonra 13 yilim cöpe gitdi esimin 1 savunmasiyla basini doldurdum yilan oldum simdide inthar etcem diyor bana. Hic bir evladida gelmedi ama lafa gelse sen yapiyon diye kimse beni sormuyor diyordu hadi bakalim. Ben sevgi ve saygida kusur yapmadiysam ne olursa olsa ne denilirse Denilse ayni saygiyi bekliyorum bundan sonra.
-Reklam-
0 oy
tarafından
Benim kaynana da yüze güler arkadan konuşur. Doğumdan sonra 10 gün kaldı oğlum küçük doğdu 10 gün de annem geldi çalışıyor anca o kadar izin alabildi kaynanaya bi 10 gün daha gel en azından kirki çıksın biraz ele avuca gelsin dedik ay kocam çocuğum burada perişan oluyor gelemem dedi yemeklerini de kaynanamn annesinde yiyorlardı aynı sokakta oturuyorlar perişan olacak bir şey yok yani ben de anneme gittim 1 ay kaldım ama sürekli eşimi doldurmaya çalıştı buraya niye gelmiyor almaya gidelm vs bir sürü sorun çıkarmaya çalıştı Allahtan eşim uymadı kaynanama biz cagirdigimizda aklın neredeydi dedi gitmedim. Şimdi de komple görüşmüyorum çok iki yüzlü 
tarafından
**** yaa insan olsalar zaten gidip gelmek isteriz ama yok oyle degiller
tarafından
Aynen öyle eşime de diyorum iyi olsalardı böyle yapmazdım diye çok şükür bana hak veriyor
0 oy
(92 puan) tarafından
Para konusunda biraz cimridir o kadr varlıklı olmasına rağmen dogumumda sadece bi çeyrek taktı ama Allah razı olsun ben ankaradayım o elazigda doğumumda gelip 1 ay kaldı 1 ay boyunca beni hiç ayağa kaldırmadı bile duvarlarıma kadar sildi her ne kadar anne yapma ben yaparım temiz desemde dinletemedim 1 ay boyunca her gün temizlik yemek yaptı duşa girdiğimde bile kızım geliyim sırtını keseliyim ben yikiyim seni agrin olmasın derdi şimdide her gün arar bebeginle ilgilen gerekirse ne yemek yap ne temizlik yap kocan yapsın onlarida der :)
(3,136 puan) tarafından
Maşallah canım inşallah aranız her zaman iyi olur. Senin ki yüne çeyrek takmış. Bizimkilerde varlıklı olmasına rağmen bir iğne dahi vermediler kızıma. Güya künye alacaklarmış ama kızım büyüdü artık bir anlamı yok bu saatten sonra dediö
(92 puan) tarafından
Ceyregide takmazdı da eşimin laflariyla taktı amann iyi olsunda parası pulu onun olsun çok şükür Rabbimden başkasına muhtaç değilim inşallah Rabbim hicbirimizi de kendinden başkasına muhtaç etmez
(3,136 puan) tarafından
Amin inşallah kuzum. Muhtaçlık değil gönül hoşluğudur ilk çocuğum diye heveslenmiştim ama boşunaydı. Rabbim huzurunuzu hiçbir zaman kaçırmasın iyi olması herşeyden önemli.
(92 puan) tarafından
Tabi ki de hiç birimiz çok şükür muhtaç değiliz ama insan yine de bekliyo torun sonuçta
(3,136 puan) tarafından
Aynen öyle canım. Aman zararları olmasın da varsın birley yapmasınlar diyorum artık
0 oy
(528 puan) tarafından
Kocan destekciyse ne güzel canim sırtın yere gelmez. 
tarafından
Balık bastan kokar canım eşin simdi nasilsa hep.oyledir degismezz bence takma kafana
(83 puan) tarafından
Teşekkür ederim kızlar inşaAllah hiç değişmez yoksa kaynanam beni çiğ çiğ yer
(528 puan) tarafından
Sende onu ye.
(83 puan) tarafından
Onun kadar uyank olsam keşke
(528 puan) tarafından
Ayri oturuyosan boşver canim fazla ilgilenme yaptiklaryla. O da otursun totosunun ustune ne uğraşıyo
0 oy
(44,868 puan) tarafından
CİMRI,LAFÇI Aşiri dedikoducu  cok fena daha bi genc valla laflarina insan yetisemiyo taramali tufek gibi karı 
(6 puan) tarafından
Bendede var aynisi
0 oy
tarafından
Beni anlatmışsın benim annem de bütün işte yoruluyorum evde yemek yapmayayım diye yanına çağırıyor haftanın 3 günü annemdeyim allah razı olsun bardak bile kaldırsam bana kiźiyor ama kaynanam tam tersi hiç yorulmuştur falan demek yok direk iş yaptırıyor bana o yüzden kaynanama gitmek istemiyorum 
0 oy
(12,524 puan) tarafından
Sondaki cümlenin aksine benim kayınvalidem de kayınvalidesinden çok çekmiş. 

14 yaşında gelin olmuş evlendiğinin üçüncü günü

" Bende kayınvalide olursam gelinlerime böyle davranmayacağım" diye ağlayarak dua etmiş gerçekten de duasını yerine getiriyor. 32 yaşında 4 erkek çocuğu ile dul kalmış. Hepsini de çok güzel yetiştirmiş. Bizi kızı gibi görür bende onu annem gibi görürüm. Bir kez adaletsizliğini görmedim kırdığınını kötü sözünü hiçbirinize karşı duymadım. Allah ondan razı olsun 
(83 puan) tarafından
Karakter meselesi işte kim ne yaşamışsa yaşamış bunlara sığınmak kendini kandırmak
0 oy
(46 puan) tarafından
Benim kaynanam oğlum biz ailecek antalyaya yerleşiyoruz sende gel diyen bir insan siz gerisini anlarsınız 
0 oy
(6,200 puan) tarafından
Benim kaynanam 12saat uzakta iyi birisi ama yaptigi bir sey beni ondan cok cok soguttu esimde bunun farkinda ve hakli oldugumu oda siyledi.Dogum yapali 38gun oldu isteyerek sezeryan dogum yaptim eve geldigim gun kaynanama anneme yardim ettim annemle,esim kizmasina ragmen evi temizledim.Kaynanam esimi asagi indirip Aydan galiba istemiyor bebege dokunmamizi demis ki Allah askina bir insan bunu ne amacla soyler esime dedim sen benim ne dusundugumu bilmesen gelip benle kavga ederdin.Dedim gelip bana soyleyebilirdi bunu oyle bir sey asla olmaz,olamaz onlarin da torunu dedim ki ben oyle bir sey dusunsem sadece annen gelsin derim kaynanam cocuklari,esi toplamda 5kisi geldiler evime bir kez donup demedim ki neden bu kadar geldiniz ayriyeten benim anne yapti tum yemekleri kaynanam sadece oturdu.Nezaketen de olsa yardim edeyim diyebilirdi ama ben buna ragmen evine gidince mesaj attim "anne beninyanlis anladiysan ozur dilerim" diye.Esimin hala haberi yok oyle bir mesaj attigimdan ve sirf yanlis anlasilmasin diye attim.Normalde bunu bana baskasi yapacak vay onun haline :DD
0 oy
(948 puan) tarafından

Keşke hiç Kaynana olamasydi diyecek kadar kötü Kaynana diyebilirim

Sinsi:angry:
Dedikodu:angry:
Fitne:angry:
Fesat:angry:
Ayrımcı:angry:
İki yüzlü:angry:
Herşey dâhil kaynamada:angry::getlost:
(6 puan) tarafından
Bendede yok yok
0 oy
tarafından
Benm kaynanam cok iyi davranir kayinbabami saldirtir bize sinsi yani zazari olmayan sinsilerden bana zarar veremiyor evime gelmiyir iskme karismiyor yesem doksem kirssam asla bisey demz arkadas gbi davranir ama kayinbabami cok gizel fistekler 
0 oy
tarafından
Benim kaynanad aayni oraya gidim rahat edeem hem bişe ister su yop bunu yap aynen eşim sağolsun destekçim dir hep onlara karşı savunur bı kere bıle ezdirmedi o yüzden pek bişe diyemez artik bana daha nisanliyken birlik birlik diye yirtiniliyordu ama aannem ben kızımı birlik vermem dedi kesti attı bende kabul etmedim eşimle konuştum oda kabul etmedi  kendi kirada oturuyo bide birlik otursaydim ne annneme gönderirdi nede onların bana gelmesini kabul ederdi insanın kendi evi gibisi yok hala anneme gitsem sürat şallar çokta tin eşim arkamda olduğu sürece anca sürat sallar :))
0 oy
tarafından
Benimki pambık gibi daha 38 yaşında oda. Kaynanadan çok anne abla arkadaş gibi allah razı olsun oğlunu tutmaz beni tuttuğu kadar
0 oy
(3,701 puan) tarafından
Allah razı olsun eşimden de ailesinden de çok memnunum 
0 oy
(2,576 puan) tarafından
Benim kaynanamın üstüne kaynana yok :D cimrilik desen biri bin para

Ayrımcılık desen Mersin'de üstüne kimse yoktur

Ara bozuculuk desen abooooovvvvv

Dedikoduculuk desen herkesle yapmaz belirli kankileri vardır

Öyle işte :D çok sever beni kısacası 
0 oy
(3,136 puan) tarafından
Hiçbir kaynana dört dörtlük iyi değildir kuzum. Ve hiçbir gelinde dört dörtlük iyi değildir. İlla ki arada sorunlar çıkar sorunsuz gelin kaynana yoktur. Biz kaynanamlarla bir yıl iyiydik sorun yoktu sürekli yanlarındaydım. ama hamileliğimin son üç ayında karnım büyümeye başladığı için yanlarına gitmedim fazla (bu arada altlı üstlü oturuyoruz) kayınbabam sürekli evdeydi ve kaynım da sürekli gelirdi bende utanırdım o şekilde yanlarına gitmeye. O yüzden biraz soğukluk girdi araya. Ama keyfi durumdan değil mecburiyetten uzak durdum. Sonra eltimi övmeye başladılar beni hiç övmediler derken. Doğum yaptım kaynanam birgün yanıma gelmedi bir misafir geldiğinde onlarda gelirdi misafir gibi sonra giderdi. Bir tas  çorba dahi vermediler. Bende o zamandan sonra mesafemi koydum. Anlatsam daha çoook sorunumuz var da buraya sığmaz. Doğum yapmaya gitmeden üç gün öncesine kadar kışın ortasında kocaman bahçemizi yıkardım temizlerdim birgün demediler bu haldesin yapma diye. Artık baktım dayanamıyorum görümceme dedim yıkayamıyorum belim çok kötü ağrıyor o şekilde görümcem yıkamaya başladı. Kırkım çıktığı gibi de artık sen yıkayabilirsin dediler. Şubat soğuğunda ben yıkamaya başladım .....
0 oy
(13,316 puan) tarafından
Mesela alt üstüz ben doğurcam boya yaptırdım o da yatak odasını boyattı bugün. Yarın bebeğin odası gelecek ben yukarıda son 38 günüm bebek odası temizliyorum o kendi odasını. Ve bebeğim ilk andan beri aşağıda tutundu eşim sağolsun süpürge bile tutturmadı. Eşim de çok geç gelecek mecbur kendim yapıyorum. 
0 oy
(28,662 puan) tarafından

Herkes kaynanasini anlatmis yaw 

Benimkisi iyidir Allah razı olsun.

Hatasiz kusursuz kul olmaz..

0 oy
(2,210 puan) tarafından

• Ben hiç huyunu suyunu bilmem en son düğünde gördüm daha da görmedim :D allah görmeyi de nasip etmesin.. ailecek şeytanın turkiye şubesiler:)
(509 puan) tarafından
hahahaha şeytanın Türkiye şubesi çok guldum
(6 puan) tarafından
Benimkide üyedir muhtemelen
0 oy
tarafından
Bende evlenince 3bucuk seene birlikte durdum üstelik eşim yoktu iki çocuğum yanında oldu ama kayınvalidem kendi kızından ayırması daha ister tuttu hatta beni ben bı anneme bı orda geçirdim eşim yokken bir kere olsun karismadi  sonuçta ben yanlızım cocuklarim var ister istemez cnm sıkılır  beni bağlayan bişey yok orada bişey demezdi gitmemede.hepp aldı kendi birlikte gittik hastanelere doğumunda yanımdaydı sağolsun hakkını ödeyemem.8 yıl oldu evleneli hala alır bayramliklarimizi bütün kıyafetinizi çocukların falan .torun sevilmezmi ya ilk bide .çok ozencliydi kayınvalidem hala öyle çok zevkli süslü gencbkendisi daha almasını giydirmesini giyinmesini çok sever .kendi çocuklarıyla bile anlasamz benimle anlaştığı gibi rabbim muhabbetimizi bozmasın ins.hep arkamdadir sağolsun .kendi çekmiş ama kesinlikle bana öyle yapmadı aksine ben çektim içimde kaldı ben gelinime öyle yapmam  ne gormediysem onu gelinime yaşatmam der. Bende örnek alırım onu yarın öbür gün bizde kayınvalide okucaz  bende onun gibi olmak isterim gücüm yettiğince.

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 614 göst.
8 Mayıs 2021 Aile kategorisinde Hdjdndjd!! (208 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 300 göst.
3 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde 2801 (544 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 295 göst.
2 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Elifnur5634 (178 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 470 göst.