0 oy
1,605 göst.
Diğer kategorisinde (18 puan) tarafından
20 yaşındayım ve mimarlık 2. Sınıf öğrencisiyim, sözlüm 24 yaşında ve varlıklı bir ailenin oğlu o yüzden şu an bir şirkette müdür yardımcılığı yapmakta. İlk baştan beri niyeti benimle evlilikti, 1.5/2 yıldır ilişkimiz var ve seneye düğün istiyor ailesi ve kendisi onu çok seviyorum ama böyle zor bir bölümü okurken evlenmekte herkes çok zorlanacağımı bu yaşta evlenmemin aptallık olacağını söylüyor, sizce ne yapmalıyım arkadaşlar çok kararsızım düşünceler içerisindeyim

39 Cevaplar

+12 oy
(903 puan) tarafından
Ben hamile arkadaşımdan öğrenmesem burayı tçbe bulamazdım ki anne bebek platformu yani zaten hamile olmasam bekar falan olsamm asla böyle bir program da indirmezdim cidden siz bekarlar bu programları nerden buluyorsunuz? 
tarafından
Ağzına sağlık cnm +
(7,935 puan) tarafından
:) :) :D
(1,072 puan) tarafından
Çok önceden de aklımdaydı benim bu :) bekarların indirmesini bende anlamıyorum. Sosyalmedya değil paylaşım yapmiyorsun layklanmiyor falan takipçi de artmiyor. Ama nerden buluyorlar aklımda deli sorular. Çünkü onlara göre bir şey yok kiii. Hamilelik bebekler babek bakımı. Valla hamileyken indirdim programı bu sohbet yerini de bebeğim olunca kullanmaya başladım. Bekarken bu tür yerler dilimin ucundan dahi gecmezdi. Şimdi o arkadaş nasıl indirdi bu programı neden indirme gereği duydu düşünmüyor değilim.
tarafından
Canim bu platform sadece uygulama değil ki forum sitesi olarak Google üzerinden de ulaşabiliyor sun. Ben mesela oyle şeşkaza keşfettim burayi
(97 puan) tarafından
devlet meselesine dondurmussunuz olayı gene ya birseyide abartıp büyütmeyin su platformda
-Reklam-
+2 oy
(4,668 puan) tarafından
Bak sen akıllı kızsın. Herşeyin en kötüsünün olacağını düşün ona göre karar al. Bu hayatta ayaklarının üzerine sağlam basan bi kadının aşamayacağı hiçbi zorluk yok. Önce okulunu bitir ayaklarının üzerine bas. Kendi paranı kimseye hesap vermeden istediğin gibi harca. Neyin ne olduğunu öğren ondan sonra evlen. Seni seven isteyen zaten hertürlü bekler. Evlenirsen hele de okulunu bitiremezsen hayatının en büyük pişmanlığını yaşayacaksın. 

Bu arada bu platformda sadece 1 hafta takıl. O pislik adamlarin ve analarının kadınlara nasıl davrandığını gör demek istediğimi anlayacaksın.
(759 puan) tarafından
Son cumlenizi anlayamadin acik konusurmusunuz lutfen ??merak ediyorumda
tarafından
Yani demiş ki kocalar ve kayananlar gelinlere kötü davranıyor burda görüyoruz hepsini
(4,668 puan) tarafından
Nurane demek istediğim şey. Malesef herkes çoook iyi kocalar ve kayinvalidelerle karşılaşmıyor. Birsürü sıkıntı yaşayan arkadaşlar var burada malesef :( En kötüsünü düşünüp kendi eşinin de öyle bi insana dönüşmesini hesap etmesi gerekiyor. İnşallah böyle bi durum olmaz ama olunca ne yapması gerektiğini bilmesi için kendi ayaklarının üzerinde durup kendi parasını kazanmalı.
+1 oy
tarafından
Evlilik çok güzel bu lezzeti kaçırma derim☺️
(18 puan) tarafından
Sizce zorlanır mıyım zaten aile evinde de düzenli yemek temizlik yapıyorum
tarafından
Bak sana şu kadar söyliyim ben eşim için mesleğimi bıraktım her şeyi eşimle yaşıyorum hiç zorlanmasın valla iyi insana gelmek çok zor bu zaman da evlilik özgürlük gece cıkamazdım mesela ben dışarı ne abime söyleye bilirim ne babama ama eşimle her şey rahatlıkla istiyorum bekarkenki imkanlar gibide değil takılarım felan var hemen satıp lüks bir araba bile alırım bence evlen kesinlikle
tarafından
Kızı gaza getirme kız sus okulunu bitirsin senin kocan iyi çıkmış onunki nasıl olacak acaba
tarafından
Evet kim ne olacağını insan bilemez ben mezun oldum o şekilde ama iyi evlenmisim diyorum Rabbim daim etsin inşallah cümlemizinkini
tarafından
Amin canım inşallah
+1 oy
(1,273 puan) tarafından
Biz varlıklı bir aile yiz senin çalışmana gerek yok diyeceklerdir büyük ihtimal eğer ideallerin yoksa hemen evlen ama iyi günde kötü günde bir dayanağım kimseye muhtaç olmayacak güç istiyorsan önce okulunu bitir derim bende 
(18 puan) tarafından
İş konusunda istediğini yapabilirsin diyorlar yani istersen çalış ya da çalışma karar senin dedi
(1,273 puan) tarafından
inşallah umut ettigin gibi olur herşey hakkında hayırlısı olsun
+1 oy
(3,036 puan) tarafından
Ne kadar varlıklı olursa olsun senin değil bu yüzden 2 sene daha bekle kafan rahat evlen 
+1 oy
(418 puan) tarafından
Sen benim kız kardeşim olsan asla müsade etmezdim 20 yaşinda evlenmene, bekar erkek kardeşim var onun da 24 yaşinda böyle bir sorumluluk altina girmesine izin vermem. Okulunu bitir lütfen... 
+1 oy
(7,441 puan) tarafından
Aslakoca parasina güvenip okulunu falan bırakma hele ki madem okuyorsun mesleğini eline almadan asla evlenme sonra burdakiler gibi iki gün sonra aldatıldım ama isim yok maddiyatim yok bir yere gidemiyorum şiddet görüyorum kocama mecburum deme ve bu Hakki kimseye verme koca her zaman her yerde bulunur bu zamanda babana bile verildiği söze güvenme asla 
+1 oy
(2,252 puan) tarafından
Biz ne yazarsak yazalim sen bildiğini okuyacaksın ama yine de yazayım. Ben de pdr sınıfta bırakacaktım nerdeyse abilerim ikna etti. Şimdi *** mu vardı da okul biter bitmez evlendim diyorum. Evlilik öyle çok da güzel bir şey değil tek güzel yani bebeğim geç evlen.
+1 oy
(81 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi
Sakın evlenme.

Benim eşimde ben senin herşeyine razıyım dedi, son bir senem kalmıştı.

Ben gönderirim dedi.

Babamında tek şartı son senesini okutursan öyle evlenebilirsiniz dedi.

Eşimde kabul etti.

Evlendikten sonra en ufak kavgada bak okutmam seni dedi.

Bunun haricinde bir kere bana dedi ki, babana hep zahmet olmuşsun okul konusunda bana da zahmet oluyorsun.

Diyecegim bu kadar.

Bu çocuk sözde seviyordu beni.

Herşeyime razıydı, ne oldu?
(81 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi
Üstelik evlilik için bana göre çok çok gençsin.
Ben 23yaşında evlendim, bilseydim böyle bir evliliğim olacak 25ten sonra evlenirdim.
Bir okul bitsin, mesleğini eline al...
(177 puan) tarafından
Neden bu kadar kotumser bir yorum yaptin her insan bir deil benim esimde suan kurs acip ogretmenlik yapma belgem var istedgn yerde acabilirsin diior tibbi sekreterlik istiyorum ve saglik proglemimden dolayi sinava girememistim suan istersen okutabilirim diior her insan bir deildir herkesi kndi esin gbi gorup oyle yargiliyamassin ki sen her erkek bir deil lutfen herkes adina deil kndi adina konus benim esim suan el ustunde tutuyor ve gercektende 1 dedigimi iki etmiyor tek kotu huyu asiri kiskanc bana gore iyiki esim ve iyiki onunla evlenmisim 20 yasinda ewlendim onunla keske demedim cocuk gbi sakalasiyoruz birbirimize bulasiyoruz baba ewinde prensestim koca ewinde kralice oldum gbi bisey simdide dondon oglumuzu bekliyoruz saglikla gelsin insallah
(177 puan) tarafından
Ustelik bizim oyle aham saham abartilacak bir gelirimizde yok kndimizi gecindirebilecek kadr cok sukur onada bin sukur kiradayiz esim bi calisiyo bi calisamiyo pandemi dolayisiyla gnede ona ragmen istersen istedgn sehirde istedgn bolumu okutabilirim diior pantolon onlarn ailesinde ayip ama ben giyiyorum 1 de kalkip bisey diyemiyor birazda insandan insana degisir ewlenecegn insani o kadr iyi tanimamissin demekki 3 yil konustm esimle nasildiysa o 3 yil suandada oyle cok sukur hatta daha iyi diyebilirim bunun aslinda ewlilikle deilde daha cok ewlenecegn insana bagli mutlu olup olmayacagn
+1 oy
(118,892 puan) tarafından
Önce ailesine bak kaynana nasi biri
0 oy
tarafından
Okulunu bitir öyle evlen bence daha yaşın küçük 
0 oy
tarafından
Okulunu bitirmeden,bilezigini kolunaaa takmadan sakin evlenme. 2 sene bekleyen 2 sene daha beklesin
0 oy
(1,142 puan) tarafından

Varlıklı bir aileyse temizlik yemek yapma zorunlulıgun olmaz temizlikçi yardımcı derken dışardan yemek söylersin falan okulunu bitirirsin. Evlilik gibi hayırlı işleri uzatmayın demişler. Helal yol her zaman en hayırlısıdır :) yinede sen bilirsin tabiki en önemlisi senin ne istediğin senin kararın. Allah hakkınızda hayırlısını nasip etsin

0 oy
(625 puan) tarafından
Okulunu bitir bence nişan yapabilirsin  seni beklesin her dediğini yapmak zorunda değilsin Rabbim hakkinda hayırlısını nasip etsin
(18 puan) tarafından
Nişan çok yakın zamanda zaten ama işte arayı uzatmayalım diyor ne yapsam olumsuz bir şey desem aşırı yanlış anlaşılır
(625 puan) tarafından
Nişanı yap uzatmalsin okul önemli  olduğunu unutma o senin bileziğin sahip çık
0 oy
(200 puan) tarafından
17 yasinda evlendim şimdi 21 e gircem iki tane çocuğum var benim hayatimdan esimden memlunum eksigkmde tamamlada yanimda olsu surekli ama senin icin bisey diyemem bencede okulu bitir koluna tak altin bilezigini ondan sonra eveln zaten seven adam bekler ☺️
0 oy
(173 puan) tarafından
Söyleyenler çok doğru söylemiş 
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Okulunu bitir işe başla öyle evlen.Evlilik başlarda toz pembe sonrasında herşeyin iç yüzü ortaya çıkıyor.Evlilik çok da harika bişey değil.Evlilik her zaman yapılır, seviyorsa bekler, eğtim ve kariyer her zaman yapılmıyor.Bu yaşlar her zaman gelmez iyi değerlendir
(18 puan) tarafından
Eğer evlenirsem ne gibi olumsuzluklar olur misal okurken
(7,935 puan) tarafından
Şimdi evleneceksin , 2-3ay sonra çocuk soracaklar, okulun 2. Planda kalacak konsatrasyonun dağılacak .Babaevinde de iş yapıyorsundur ama annen de bir ucundan tutuyordur.Evlenince bütün evi sen çekip çevirmen gerekecek eş adayın hizmetçiler tutacaksa bilemem.Babaevinde odana kapanır ders çalışırsın ama evlenince yok kaynana kayınbabaydı, elti görümceydi yok arkadaşdı misafirliğe gelecekler .Her kafadan bir ses çıkacak daha düğün hazırlığı aşamasında ve bu böyle devam edecek.Cicim ayları geçince herşey başka oluyor canım yaaa ama bunu senin açından anlatamıyorum .Ama ben etkilemiş olmayayım son karar yine senin .
tarafından
Okula gidip gelmen onlarin gozune batar esin kıskanır kavga edersiniz okuluna yonelemzsin vs. Vs. Iste birsuru sorun  çıkar çocuk olur okulu boşlarsın kesinlikle ama kesinlikle şimdi dedikleri bakma evlendikten sonra herşey 180 derece dönüyor okulunu bitir meslek sahibi ol olye evlen
(7,935 puan) tarafından
Anlatamadıklarıma tercüman oldun Gizli kullanıcı kardeşim teşekkür ederim.
0 oy
tarafından
Yav artık bir karar ver geçen günn sevgiliydnz iki gün sonra nişanlandın öyle yazdın şimdi sözlün oldu sizde sıralama biraz garip... Bekar birinin bu platformda ne işi olur onu da anlamdım 
0 oy
(284 puan) tarafından
Daha küçüksün canım bazen o yaşlarda ınsanlar tanımadığın gibi çıkabiliyor evlenince anlıyorsun sonra pismanliklarin ardı arkası kesilmiyor. En önemlisi eğitimin ve meslek hayatın. 
0 oy
tarafından
Şuan bekle diyenlere sinir olabilirsin içten içe herkesin bekleme evlen demesini isteyebilirsin o yaşlarda çok cazip gelebilir evlilik beklemek çok zor gelebilir. Ama sana yürekten tavsiyem bekle diyorum. Her zaman evli olabilirsin önünde sonunda evleneceksin ama hayatının hic bir döneminde genç kız bı daha olmayacaksın bu günlerine hiç bir zaman donemeyeceksin. O yüzden acele etme yaşa yaşını gençliğini öğrenciliğin bekarlığın tadını çıkar.
(18 puan) tarafından
Okurken ne gibi negatif durumlar olabilir ?
tarafından
Bı kere şunu soyleyim aşılmayacak hiç bir zorluk olamaz aranızda ki bağ kuvvetliyse sevginize güveniniz sonsuzsa sonuçta okumak sonu olan bisey. Her zorluğa katlanılabilir oncelikle bunu soyleyim. Evlilik sorumluluk isteyen fedakarlık isteyen taviz isteyen bir kurum deyim artık kelime bulamadım. Tos pembe değil gezmek tozmak yeyip içmek eşine ayak uydurmak bunlar hepsi derslerine odaklanmana engel. Yani ya evlilikte sorun yaşarsın derslerine odaklanirsan yada derslerde sorun yaşarsın evliliği tam manasıyla yaşarsan. Bu yüzden şuan okuyorsun tamamen dersine odaklan öğrenciliğin tadini çıkar sorumlulukların olmadan. Okul bitince de kafan rahat evlen.
(18 puan) tarafından
Sadece şu konuda çekincem var özel üni de okuyorum yıllık 25 bin ödüyorum lafını yapar mı
tarafından
Onu sen bilirsin en iyi karakterinden anlaşılır az çok laf edip etmeyeceği. Ama maalesef size de evliliği kötülemek istemem ama yüzde 90 böyledir bu evlenince değişir erkekler yapmadıklarını yaparlar yaptıklarını yapmaz olurlar duymadıklarını duyarsın duyduklarını inkar eder değişik bişey şans işi  inşallah herşey gönlünce olsun. Hani çok aşırı istiyorum sabredemem bekleyemem diyorsan bişey diyemem ama. Yine de benim  tavsiyem bekle. Evlenmekte acele etme

İlgili sorular

0 oy
37 cevap 346 göst.
2 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Birhilall (1,039 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 862 göst.
19 Şubat 2022 Aile kategorisinde Aycanaz (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 1,217 göst.
4 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 82 göst.