0 oy
869 göst.
Aile kategorisinde (1 puan) tarafından
Kafam çok karışık ben kaçarak evlendim ve esimin ailesi 10 milyara düğün etti onu geçtim ailemin evine bile gitmediler hiç 7 aylık hamileyim annem gil Denizli'de ben de Denizli'nin ilcesindeyim eşimin ailesi yakın bana değer vermiyorlar onu geçtim ailemle aramda 45 dakika yol var ayda bir görüyorum ilk çocuğum olcak beşiği herşeyi ikinci el alırız diyolar kaldığım evide hep ikinci el dosediler ilk evliligim ailesiyle gidiyorum çoğu yere yada eşimle ne yapmalıyım sizce

23 Cevaplar

+15 oy
tarafından
Sen kendi ailene değer vermeyip kaçarken başkasının ailesi sana hiç değer vermez
(736 puan) tarafından
Gamze ozbk isimli kişi ne kadar kötü bir insansın gerçekten merhametsiz  vicdansiz ve surekli kendinle başkalarını kiyaslayan bir insansin sen ailevi sorunlar yasadiysan kacmadiysan bu senin hayatin o da kactiysa onun hayatı sen o yaşta baba ben evlenecem demişsin tanışmışlar evlendirmisler sizi başkalarının ki o kadar kolay olmuyor hadi herseyi geçtim kaçmış çeksin cezasını yazmışsın  bir kız evladın olsaydı kocasi ve kocasinin ailesi ona kötülük yapsaydi kaçtı çeksin mi derdin yoksa evet hata yaptı ama o benim evladim kimse benim evladima çile çektiremezmi derdin eğer kaçtı çeksin derdim diyeceksen Rabbim sana vicdan merhamet versin kadın burda pişman bir şekilde derdini paylaşmış Allah yardımcın olsun yazıp geçmek bu kadar mi zor ya  nasil insanlarsiniz sizler ya
(1,837 puan) tarafından
Sana ne. Vicdanım var veya yok. Düşüncem bu ve seni zerre ilgilendirmiyor. Hadeee
(736 puan) tarafından
Merhametin ve vicdanin kötü olduğu kadar üslubun ve terbiyende kötü seninle muhattap olamam malesef
(1,785 puan) tarafından
Damlacım sana katılıyorum. gamze seninde merhametsiz ve vicdansız oluşundan belli ki babana çekmişsin..
(736 puan) tarafından
Nur dilek Bencede öyle canim Allah hepimizin içine merhamet versin
-Reklam-
+2 oy
(407 puan) tarafından
Ya kızlar hayatınızda hiç mi hata yapmadınız karşınızdaki insan daha 18 yaşında neden kaçtı niye kaçtı bunu biliyor musunuz hemen bir ön yargı bir aşağılama kız sizden tavsiye istemiş yargılanmak değil . Post sahibi sana da gelince canım daha yaşın çok küçük olduğu için seni bastırıp kendi istedikleri gibi bir insan yapmaya çalışıyor lar yerine göre tavrını koy kendini ezdirme ama saygını bozmadan bide eşinin ailesiyle birlikte mi oturuyorsun merak ettim
+1 oy
(988 puan) tarafından
Öncelikle bukdr yuz verme hata yapan bı sen degılsın sevdıgın kısıye kacmıssın hatasız kul olmaz 
(1 puan) tarafından
Kaçarak evlenmek çok kötü yaşım 18 hata yaptım ve o hatanın bedelini ödüyorum
(775 puan) tarafından
Yüz verme muhattap olma kendini ağırdan sat bu işin yolu kocandan geçer onla iyi ol bir kere şöyle aulesinin yaptığını sürekli söylersen oda savunmaya geçer ikinci el istemiyorum taksitle alalım de kocana kocan ne kadar değer verirse o kadar tutarlar dillerini
+1 oy
(119,006 puan) tarafından
biz kacmadik deger gormedik kacana kim deger vercek
tarafından
Aynen öyle sevda bacı;))
+1 oy
(678 puan) tarafından
Ee ne bekliyordunuz tanımadan ailesini bu şekilde evlenirseniz olacağı bu yani kaçarak zaten yanlışı yapmışsınız tabiki ellerinden nekadar geliyorsa oni alırlar madem kaçtınız kimseye sormadan kimsedende  düğündü eşyaydı beklemeyin kendiniz alın en büyük hatayı yapıp sonra pişmanlık tabiki çok çok iyi bir aileyede  denk gelebilirdiniz ama malesefki bindebir olur ve riske atmaya değmez zaten kactiginiza  göre ailenizi  ayda bir görmek sizin için sıkıntı olmaz diye düşünüyorum 
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Ailenle barış mutlaka canım ikinci el eşya olabilir Allah mutluluk versin ama sana pek değer vermiyorlar sanki eşinde öyleyse işşn çok zor kuzum herşeye tamam deme ağırlığını koy
0 oy
(2,271 puan) tarafından
Bende kaçarak ewlendim sana yapilanlarin aynilarini banada yaptılar bir yere giderken hemen peşimden kesin biri gelirdi esimle hep kavga ettim konuştum anlamadi sonda bi delendim tam delendim hepsiyle kavga ettim birdaha kimseyi peşime takamadilar eşya konusunda benimkilerde yarışı kaynanamdan kalma ben ewlenmeden önce kaynanam ölmüş  yarısı ondan kalma yarisi ikinci eldi onada kavga ettim ben ikinci el esyacisimiyim dedim daha yeni gelinim dedim Zar zor aldırım yenilerini ama şimdi şöyle bişey varki huzurun mutlugun olsun eşya boş canim yenisi elbette zamanla olur ama sürekli bir yere giderken peşinden biri geliyosa bunu esinle karşılıklı konuş 
(1 puan) tarafından
Beni en iyi anlayan sensin kaynanam çok kötü hep kendi kullandığı eski eşyaları verdi kendisine yeni aldı sanki ben annemin evinden kız gelmemisim gibi eşim böyle anlatmadı ailesini tanımıyodum kaynana herşeye karisiyo ya tamam beni değersiz goruyolar doğmamış çocuğu annemle barıştım dava açmayı düşünüyorum
(2,271 puan) tarafından
canım onları seni kaçtığın için degersiz goruyo  zaten ailesini silmiş çıkmış gelmiş geride kaçan kiz baba ewine gidemez kafasindalar banada hep öle muamele yaptılar onlar seni değersiz goruyosa sende onlar sana nasıl davraniyosa öle davran ne kadar iyi olursan ol azinla kuş tutsan yaranamsin bende öleydim çünkü çok iyi anlıyorum seni eşyayı takma boşver kocanla mutluysan eşya bi şekilde yenisi geliyo yerine boşver ailen biraz gelsin gitsin zaten daha yenisinizde ailesi arkasında derler sahip cikiyo derler ben ilk zamanlar hep ailemi çağırdım çünkü çok bunaltiyolardi ve arayı daha çok soğutmaya çabalıyolar

Kime dava acicaksin onu anlamdim
0 oy
tarafından
Heyecana gelip kaçmışsin. Maalesef tüm hayatın boyunca bu senin başına kakilacak. Aileni ezip geçtiğin için sürekli laf konusu olacak bu bir gercek. Gene şükret ailen seni silip atmamış tekrar konuşuyor. Ama karşı aile, sen kendi aileni ezip bize gelmişsin zaten bizde ne yapsak kabul etmek zorundasın kafasindadir. Allah yardımcın olsun.
0 oy
(5,252 puan) tarafından
Ailen sana destek çıkıcak gelip seni ziyaret edecek sürekli. O zman diyecekler ki ha ailesi arkasında kaçtı geldi sma kimsesiz değil diyecekler yoksa böyle devam ederler . Maalesef bazılarında merhamet yok
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Canım kaçtığın için herşeye razı  olmak zorunda gözüyle bakıyorlar.Keşke aileni iknna edebilseydin , kaçmayabilseydin.İlk bebek olunca yeni şeylere özenmekte haklısın .Eşin çalışmıyor mu , yeni alalımilk bebeğimiz de güzelce konuş eşini ikna et .Allah gönlüne göre  versin , yardımcın olsun
0 oy
(12,569 puan) tarafından
Ailenle aran nasıl bilmiyorum ama ailen sana gidip gelip sahip çıkarsa ancak değer görürsün bir tanıdığım var kız çok havalı bir şeydi kaçtı babası abisi sahip çıkmadı güya barıştılar ama düğününe bile gitmedi kız şu an hiçte mutlu değil ailesine de hiç bir şey anlatmıyor aile içi şiddet vs ne ararsan var aslında baba anne çocuğuna kaçmasına rağmen sahip çıksa hiç sorun olmaz nasıl olsa kaçtı geldi ne versek kabul eder düşüncesi var
0 oy
tarafından
Denizlili çok tanıdığım var hiç böyle değiller çok tatlı insanlar. Sana kötüleri denk gelmiş galiba. Keşke olmasaydı ama bir cahillik etmişsin ailen kabul ediyorsa geri dön belki kocanın aklı başına gelir. 
0 oy
tarafından
Bende kaçtim maalesef 16 yaşında bide inan her kaçan kimse her zmn pişman olmuştur kaçarak evlenen mutluyum diyen kimseyi görmedim duymadım maalesef bende çok pişmanım bunu yaşayan anlar bence Kötü bişey hep boynun bükük sun 
0 oy
(1,785 puan) tarafından
Kacanin değeri olmuyor maalesef hele ailen peşine dusmediyse hiç hiç değer vermezler
0 oy
(935 puan) tarafından
Valla bacı kendi düşen ağlamaz 

Koçanı elinde tutmaya bak
0 oy
tarafından
Düğün dernek kurulmuş madem ailenle oturup kalkmicak mi bu insanlar. Ömür boyu sen eskilerde mi yaşicaksin. Eşin n bunları düsünmesi lazım
0 oy
(1,703 puan) tarafından
Seni yadırgamıyprum ama sen kaçarak kendi ailene verdiğin değeri göstermişsin zaten 
0 oy
(1,831 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun hatayı kaçarak en basında yapmıssın bu topraklarda masraf ettirmeyen gelinin kıymeti olmuyo altında baska şeyler aranıyor maalesef hele kaçmak ömür boyu başına kakılır. Gözlerinin korkması lazım arkanda birilerinin oldugu bilinmesi lazım yoksa zor. 
0 oy
tarafından
2. el hiçbir şey kabuk etmiyorum çocuğuma evime aldınız eyvallah ama çocuğuma herşey sıfır alınacak de kıyamet kopar onlar nasıl kaçtın diye yüzüne vuruyor sende altta kalma 
0 oy
tarafından
Canım benim o kadar üzüldüm ki :( bu durumu eşine anlattın mi peki. Böyle olması beni üzüyor dedin mi. Yada eşin bu durum karşısinda ne diyor sana 

İlgili sorular

0 oy
46 cevap 439 göst.
0 oy
7 cevap 133 göst.
0 oy
37 cevap 347 göst.
2 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Birhilall (1,041 puan) tarafından soruldu
0 oy
39 cevap 1,605 göst.
14 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde Melekkatzarov (18 puan) tarafından soruldu

377,346 soru