0 oy
2,315 göst.
Aile kategorisinde (2 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Kızlar eşimle biz nişanlıyken sürekli sorun yaşadık yani eşimin ailesi yüzünden bana hiç bişey yapmadılar herşeyi eşimle biz yaptık borçları kendimiz ödüyoruz kayınpederim en başından beri yalan söyledi bana ben size yardım edicem borçları size  bırakmicam her istediğinizi yapicam dedi yapmadı evlendik hala aynı yalanlar şimdi 7 aylık hamileyim oğlum olucak allah nasip ederse şimdi esime diyormuş  abin çocuğa benim adımı koymadı sen koy her istediğinizi yapicam diyormuş eşimin aklını karıştırıyorlar. Bende sinirlendim baban 5 yaşındaki çocuğumu kandiriyo sürekli istemiyorum bu bizim çocuğumuz dedim eşimde ben eşin olarak istiyorum dedi ben istemiyorum herkez kendi adinla yaşasin dedim biraz tartıştık sorum şu ki aile mevzusindan nr zaman sorun çiksa eşimle tartisiyoruz 3 5 gün konuşmuyoruz sizce ben ne yapmayalım akıl verim eşimin cok mu üstüne gidiyorum çok uzun oldu hakkınızı helal edin.

5 Cevaplar

+2 oy
tarafından

Allah sabır versin bnim de basım da var bu modeller den bizde herşeyimizi kendimiz yaptık sen de kocanın aklına gir sakın onun adını da koyma kendin seç ne istiyorsan onu koy

(2 puan) tarafından
Koymucam esime söyledim  zaten istemediğimi o da biliyo kaynanam koysun ismimi diye anneme kadar aramıs kızınızla konusun diye bende işi inada bindirdim eşimde anlattım boşver takma kafana diyo eşim ailesine demiş anne koymak istemiyoruz bi isim için sorun olmasın diye ama anlamıyorlar eşimle benim aramı açmaya çalışıyolar eltimle aramı açmaya çalışıyolar oda yeni doğum yaptı ona bişey almicaz çocuğa benim ismimi koy  senin çocuğuna herşey alcam künye yaptırıcam diyormuş bende gerek yok herşeyi kendi annem.aldi zaten dedim öyle tabi dedi esimde
-Reklam-
0 oy
(135 puan) tarafından

Yok canim haklisin ama esinlede arani bozmaya degmiuo..  evet hak etmiyor onun ismini koymaya ama bak esim istiyomus bence onunla arani bozma esin senden razi olursa Allahta senden razi olur yaninada istedigin bi ismi koy olmazmi? Yada guzellikle konus ikna etmeye calis ama kavga edip 3 5 gun kus kalmaya deymez daha yeni evlisin birbirnize oyle yuzunuz acilmasin. Sen onu anla ve kendini ona anlatmaya calis guzellikle kotuledigin kisi ne olursa olsun onun babasi daha guxel bir dille halledebilirsen hallet halldemezsen esini razi etmek icin koy deeim bos ver herkes kendine yapar onlarda ektiklerini biegun bicecekler

(2 puan) tarafından
Basta hamza ali diye karar  verdik canım eşimle ortak ismimizdi sonra kayınpederim öyle dedi diye bide diğer oğlu onun ismimi koymadı diye küsmüşler şimdide eşim benlede küserler se diye koymak istiyo çok ısrar etmiyo banada hak veriyo ama uzuluyoda farkindayim bende bana yapılanları kaldıramıyorum o yüzden koymak istemiyorum
(135 puan) tarafından
Sonuna kadar haklisn rabi canim bende koymak istemezdim esin sana hak verirsw araniz kotu olmayacaksa koyma bos ver. Esine guzelce anlat biz beraber karar verdik hic bir zamn bize bisey yapmadilar ben omur boyu istemedigim isimle cagirmak istemiyoeum de vede kusmez 1 gun 2 gun kuser daha nekadar kusecek sanki varsin kussn cokmu bisey yapmista hak edicek ve ismini koyduracak  dedigik gibi esinlw guzel halletmeye calis kusmeyin
0 oy
(39 puan) tarafından

Durimlarimiz aynı canım dün kayın pederim bana isinamadigini ve benim kocama karılik yapmadığımı düşünüyormuş kavga çıktı dün ve bizi evden kovdu şuan çok kötüyüm bende allah yar ve yardımcımız olsun inşallah 

(493 puan) tarafından
Kayinbabanin sana isinmasi sart degildi zaten aman ben anlamiyorum bu kaynana kayinbabalari cok sukur bende boyle sorunlar yok insallah da hc bir zaman olmaz sizdede duzelir insallah ama duyunca şok oluyorum karilik yapip yapmadigina omu karar veriyormus bilmiyorum ama sanki bu tarz sorunlar esleriniz yuzunden gibime geliyo agirlik koymadiklari icin her lafi soyleme cesareti buluyorlar gibi sinir oldum
(39 puan) tarafından
Yok kuzum eşim saolsun o lafından sonra herşeyi söyledi babasına babası eşimi sevmez hiç hep evlat ayrımcılığı yapar eşimle aramız gayet iyi ama o adamın yüzünü gördükçe  evden uzaklasasim geliyor o gidene kadar kendimi odama kapatıyorum
0 oy
tarafından

Aynı sorun bende var bir şey hariç isim koy falan demiyorlar öyle de bi hakları yok zaten . Yalancılık sahtekarlık eşimden para koparmalar biz boşanma davasına kadar açtık geri birlestk ınsallah adam olur ya ne dyim smdi hamileym dye ıyi davraniyor ama ailesiyle konusmuyorum dye sanki arada tavır yapiyo. Insallah düzelirler allah bunlara hidayet nasip etsin insallah

tarafından
Allah yardımcın olsun inşallah tüm sorunlarınız çözülür. Eşimin ailesi bana bişey demiyo isim konusunda eşimle anneme demiş eşim istemediğimi biliyo zaten o yüzden c9k üstüme gelmiyo sadece koysak nasıl olur diyo
0 oy
(32 puan) tarafından

Bence gayet haklısın, hem öyle isim mevzusuna karışmak da neyin nesi yahu  Anası babası dururken onlara düşmez, şuan bende 7 aylık hamileyim oğlum olacak inşallah, eşim a dedim ki bebeğinizin ismini ben koymak istiyorum, sen zaten soy adını vereceksin, adını da ben vereyim dedim  tamam hayatım sen nasıl istersen neye karar verirsen dedi, olay kapandı, kimsede çıkıp, bizim de fikrimizi sorun demedi. Boşver taviz verme 

tarafından
Yok vermiyorum bizimde şimdilik kapandı konu eşim annesine istemiyoruz anne bunun için tatsızlık olmasın aramızda demiş şimdilik bakalım inşalla H bidaha açmazlar
(32 puan) tarafından
Çok iyi söylemiş bence, eşin arkandaysa sıkıntı yok zaten

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 89 göst.
2 Mart 2023 Aile kategorisinde Serappppp (384 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 178 göst.
2 Mart 2023 Aile kategorisinde Serappppp (384 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 812 göst.
1 Mart 2022 Diğer kategorisinde Rumuz02 (16 puan) tarafından soruldu