0 oy
449 göst.
Aile kategorisinde (219 puan) tarafından
Kızlar bir sorum olacak eşimin halasının kızı evleniyor bu akşam kınası var eşimin babaanneside geçen hafta eşimle birlikte tepsi göndermiş Fatma bi baklava yapıverse olur mu demiş bnde tmm dedim yani ben baklavayı eşimin halasının kızının düğününe yapacam bugünde eltimle mesajlaşıyorduk ne yapıyon falan dedi napıyım abla baklava yapmaya kalkacam şimdi dedim eltimde dedi ki sen harbi salaksın dedi niye baklava yapıyon ki dedi bn yapmazdım dedi dıdının dıdısı dedi babaannemin demesiyle dedi benim yapmayacağımı bildiği için bana hiç demedi dedi çok yüz veriyorsun dedi bnde ben memnun oluyorum ama dedim babaannemin bi Allah razı olsun demesi yeter dedim illa karşılıklı yapmam gerekmiyor dedim sizce kötü mü yapmışım yüz mü veriyorum 

8 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Hayir canim hicte kotu yapmadin iyi demissin sonucta Allah rizasi icin yapiyorsun bu bir iyilik sayiliyor sen bosver eltini cekemedigi icin oyle soyluyor
(219 puan) tarafından
Ayy bunu okuyunca rahatladım bian acaba kötümü yapıyorum ki demiştim
tarafından
Hayir canim bende yaparim baklava acmayi bilmem ama yani bilseydim biri isteseydi yapardim cunku Allah icin yapiyoruz yarin oburgun bizde istedigimizde onlar yapmayacak mi onlarda yapacak bosver eltini sen kalbinin sesini dinle canim
-Reklam-
0 oy
(583 puan) tarafından
Kesinlikle  iyi demişsin kıskanmiş  eltin  seni sana söyledi diye sende güzel cvp vermişsin  eline emeğine sağlık 
(219 puan) tarafından
Teşekkür ederim cidden içim rahatladı
0 oy
tarafından
Eltinde insanlık diye bir şey kalmamış menfaatçi demekki ne var sanki yapınca bence iyi yapmışsın canım boşver konuşsun dursun eltin
(219 puan) tarafından
Rabbim akıl fikir versin ne diyim
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Eşinin halasının kızı demek bizde kardeştir hiç de uzak değil olsun Allah niyetini kabul etsin. Bence eltin tembel ve insan içine karışmayı sevmiyor. 
(219 puan) tarafından
Bencede zaten eşimin 5 tane halası var hepsiyle çok sıkıfıkıyız biz evlenirkende onların yardımı çok oldu olmasaydı yine yapardım zaten sonuçta büyüğüm istemiş onun rızası Allahın rızası
(13,202 puan) tarafından
Aynen Allah niyetini kabul etsin boşver bakma eltine.
0 oy
tarafından
Doğruyu yapıyorsun eltin bu fesatlıkla devam ederse çevresinde bir tane insan olmaz bu kendini ezşdrmek değil insanlık yapmak ama eltin seninde onlarla aranı bozmaya çalışıyor 
(219 puan) tarafından
Allah korusun eşimin ailesiyle hiçbir sorunum yok hepsini severim umarım elimde doğru yolu bulur
0 oy
tarafından
İllaki böyleleri çıkar. Benimde gorumcemlee bende kaliyo mecburi bana diyolar ben kabul etmezdim sen niye ediyorsun napak kızları sokağa mi atak
(219 puan) tarafından
Ayn bnde demiştim inşaallah eltim baklava yapıyorum diye laf etmez demiştim ama etti
0 oy
(3,869 puan) tarafından
yuz vermeyle ne ilgisi var . esinin kuzeni uzak akraba degil ki , uzak akraba bile olsa bi aile buyugu benden istese yapardim , tabi bilmiyorum baklava yapmayi o ayri konu da . demek guzel de yapiyosun ki senden istemisler . kiskanmis belki de eltin
(219 puan) tarafından
Baklavayı güzel yaparım eşimin aileside beğenir benim baklava yapmamı isteyince bnde memnun oldum şahsen ne güzel beğeniyorlar ki istiyorlar dedim yani ne diyim rabbim eltime de akıl fikir versin
0 oy
tarafından
Sana bi kötülükleri yoksa bide zaten emri vaki yapmamış yapabilirmi demiş ne var ki bunda 
(219 puan) tarafından
Ayn bana hiçbir kötülükleri yok hepsini severim sayarım aynı şekilde onlarda beni isteyince hoşuma gitti beğenmişler ki baklava mı istemişler memnuniyetle yaptım valla

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 751 göst.
9 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 380 göst.
6 Mayıs 2020 Aile kategorisinde Miglena (477 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 87 göst.
0 oy
5 cevap 639 göst.
4 Haziran 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu