0 oy
486 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde tarafından
Kızlar iskender yapmak istiyorum daha önce denemedim yapan varsa bana tarifini versin pidesine kadar kendim yapıcam internet ten baktım ama nedense beğenemedim

12 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Kocanla o isi yapin cocuk erkek olursa adini iskender koyun. Iskender yapmis olursun :)))). Bilmiyorum cnm hic yapmadim
tarafından
Kahkaha attım Allah seni ne etmeye :D
tarafından
Allahım allahım espriye gelll üşüdüm :))))))))))
tarafından
Ceket yolluyorum hemen
-Reklam-
0 oy
tarafından

1 kuzu al sonra onu kes sonra ince ince kes büyük döner şişine tak 1 gece boyunca sosda beklet ertesi gün ateş-i yak orda pişir sonra döner gibi kes tereyağında az çevir pidenin üstüne dok onun üstüne de salçalı sosunu 

Al sana tarif :D:D

tarafından
Ulan kadın tarif istedi dediğine bak direk ahıra gitsin danaları otlatsın büyütsün sonra devirip kessin olayın en başına gitsin ekmek içinde tarlaya ekin eksin harman falan:)))))
tarafından
Ahahahah o tarif istedi verdim bacım ben ne edem ahahah
Gelsin biz ekiyoruz buğday ben buğday veririm uğraşmasın:))))
tarafından
Seir alkışlıyorum bacım :D
İkoo buğdayı nası öğütecem onu da de :D
tarafından
Al eline bi topaç yada keser al bi güzel ufat sonra elekten geçir:))
tarafından
Vıııyyşşş
0 oy
tarafından

Bilmiyorum gebe degilim ama canım çekti hakkımda helal olsun:D:D

tarafından
Ya kuzum yapabilirsem gel yiyelim kız :D
tarafından
Afiyet bal olsun canım yapabilirsen tabi hehehe:))
tarafından
Ahaha yapamaz da eti boşa götürürmüşüm oturur ağlarım ha :D
0 oy
tarafından
Eti buzluga koyman lazim buzlu şekilde ince kiy. Sonra salcali su yaptim ben ketçap kivaminda olsun etleri at o sosun içine o sosla pissin
tarafından
Eti yeni çıkarttım canım buzluktan hafif kendine gelmesi lazım dimi kesmek için
tarafından
Yok kuzum buzluyken kiy ince ince döner gibi olup zaten eriyince kesemezsin
tarafından
hatun bu  işi biliyor
tarafından
Tamam kuzum çok sağol
tarafından
Canimsinn ❤
0 oy
(654 puan) tarafından

Benim eşim yapiyo a101de et döner var ondan aliyo onu isitiyo evde ekmek dogruyo altına sonra doner8 üstüne koyuyo bide tereyağlı salçalı sos yapiyo üstüne cosss dokuyo ekmeklerin üstünede az.bi tereyağ yapiyo bak eşim yaptı bunu 

image

tarafından
Vuuu güzel görünüyor kız ama evde et varken döner alamam :D
(654 puan) tarafından
Onu bilmiyorum ama alıp yapsan daha kolay olur 5 dkklik ne kadar.eti yaparsan yap o tadı alamazsın bence hazırını al çok kolay yapması bu arada tadı çok güzeldi eşimin yaptığı disardakilerinden 1000 kat daha iyiydi ☺
tarafından
Kız param bitti çaktırma :D
(654 puan) tarafından
Allah seni ne yapmasın eşinden alamaz mısın yada gelince o alsın
tarafından
Eşimde de yok kI bitti sıfırız şu an :D
0 oy
(1,169 puan) tarafından
Ben çok yaparım ve çokts güzel olur öylr derler yiyenler 

Eti bazen hazır dondurulmuş döner alırım bazen kasaptan iskenderlik alırım tost makinesinde pişiririm. 

Pideyi küp küp kesip 1 yemek kaşığı tereyağıyla tavada kıtırlaştırıyorum.

Sosu içinde 2 yemek kaşığı tereyağı ve biraz sıvıyağ kızdırıp içine 1 yemek kaşığı salça 3 tane de domates suyunu koyup pişiriyorum biraz. İçine tuz karabiber kekik atıyorum

Üzerine de tereyağ kızdırıyorum bu kadsr
tarafından
Təşəkkür ederim canım et tost makinasında kuru olmuyor dimi
(1,169 puan) tarafından
Yok ince doğranmış olacak zaten kapkara olana kadar pişirme hafif kahveleşsin rengi al
tarafından
Teşekkür ederim ♥♥
0 oy
(5,913 puan) tarafından
Etini buzluga at buzlu olsun ince ince kesebilecegin kadar sonra o etleri kizgin tavaya koy suyunu salip cekene kdr kapagini acma bak pismesiyse su ekle sonra sivi yag ve tereyagi koy tuz ve karabiber ekle en son tamamdir sonra sosunu yap ayri olarak domatesi rendele biraz salca koy tereyagi sviyagla pisir 
tarafından
Tamam kuzum sağolasın ♥
0 oy
(673 puan) tarafından
Ben İskender yapmadim ama kıymayı aldm içini bi soğan rendeledim baharatlarla iyice Yoğurdum sonra streçe yuvarlak şekilde sardm ve buzluğa attım buzladıktan sonra çıkardım buzlu buzlu ince bi şekilde kesip tavada kızarttm pilavın üstüne yaptm ben ama çok lezzetli oldu aynı İskender kebabının tadını vermişti
tarafından
Hmmm afiyet olsun :)
(673 puan) tarafından
Saol canm sanada
0 oy
tarafından
Ben net tarf yaptim. Disardaki gibi asla olmuyr. Cok et gidiyor. Oyle doyurmuyrda.  Lezzeti ayni degil. Budaha aska yapmam. Iskender degilde beyti yap. Iskenderi bir gun inceden yapmn gerekiyr ayrca
tarafından
Beyti çok severim iskender de yaptım yedik çok da güzel oldu kız :)
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Eti streç filme saracaksin canım en az bir gün dolapta bekleyecek sonra çıkarınca buzlu buzlu ince ince döner keser gibi keseceksin az yağda biraz on on taini biraz arka tarafını pisireceksin tabi o sama kalmış az pişmiş çok pişmiş kısmı pide yapıyorum ben altına dilim dilim terayagi eritiyirum ekmeğe döküyorum yumusasin diye sonra yine terayagli salçalı sos yapıyorum ekmeklerin üstüne etleri onun üstüne de sos u döküyorum yanına da yoğurt 
tarafından
Oohh ellerine sağlık sağol kuzum :)
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Ben çok yaparım canım tarif veriyim... Et döner alırım hazır .. bayat ekmek varsa kup kup dogra yada normal pide al doğra tereyağlı baharatlı tavada çevire çevire kizart ... Bu sırada domates sos yap içine tuz az ve kekik ekele kaynasin... Ekmeklerin oldu tabağa koy domates sosla islat heryerini etleri yerleştir en üste tereyag erit dök sıcak sıcak yiyin yanına yoğurt veya  varsa biber koy közlenmiş .. ben tost makinasında kozluyorum hızlı oluo
tarafından
Tamamdır canım teşekkür ederim ♥
0 oy
(119,224 puan) tarafından
Kiz napcanda ugraşiyon enisteye soyle aksama Hd iskendere gidin 
tarafından
Valla gel yiyelim diyecem ama teeee ordan :D
Benim burnumda tuttu resmen iskender turkiyeye gidince yedimde rahatladim ☺️ burda sadece döner var o da iyi degil yakin olsam gelirdim gel demen yeter yemis kadar oldum ben ❣⚘❣⚘❣⚘
tarafından
Valla keşke yakın olsanız kız burda hepinizi çok seviyorum ♥ paşam napıyor büyüdümüüü:*
6bucuk aylik oldu ama cok mizmiz gittikce dahada miz miz oluyo simdi bana takti kafayi koala gibi yapişık geziyoz 10sn gormezse ciglik atip agliyo
tarafından
Daha dur hele Bi ayaklansın sen o zaman gör curcunayı :D

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 193 göst.
23 Kasım 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
11 cevap 216 göst.
24 Mart 2024 Diğer kategorisinde Burcu13 (299 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 219 göst.
0 oy