0 oy
458 göst.
Tatil-Seyehat kategorisinde (345 puan) tarafından
Kızlar siz olsanız eşinizin işleri kötü gitse yada işten cikarilsa size memleketine gitmeyi teklif etse sizde doğup büyüdüğünüz yeri ordaki çevrenizi bırakıp doğu tarafina gider misiniz 

19 Cevaplar

+3 oy
(18 puan) tarafından

Biz eşimle ilk başta ailesinin olduğu şehirdeydik Tokatta 9 ay. Sonra ben Sivasa atandım eşim Muşa. 1 sene sonra eş durumundan tayin oldu yanıma geldi 3 sene oldu burdayız. Ama imkan olsa Tokata kızım için gitmek isterdim. Burda bakacak kimse yok. Ama ekmek nerde ev orda ne yapalım :)

(84 puan) tarafından
Canım mesleğin ne acaba bizimde ayrılık olabilir atanınca
(3,770 puan) tarafından
Tokat'ta ev kirası nasıl ? İş imkanları nasıl bulunuyor mu hemen?
-Reklam-
+2 oy
(7,845 puan) tarafından
Eşimin sabit iyi bı işi olsun neresi olursa olsun köy olsun il olsun yurt dışı olsun neresi okursa olsun yeterki sabit bı işi olsun yeter ki bu geçim.sikintisindan kurtlalim
+1 oy
tarafından
Giderim cnm  ekmegim nerdeyse oraya giderim
(345 puan) tarafından
İşte bazen çevremde sen oraya ayak uyduramazsin orda yasamayazsn buranon rahatlığına alsitin vs diyor ama zaten pek evden falan çıkan biri değilim ayda yılda bir cikarsam işte
tarafından
O zmn zor olmaz cnm
+1 oy
(1,105 puan) tarafından
Ne taraf olursa olsun gitmezdim . Orda iş garantisi var mı . Bildiğin yer çevre her zaman daha iyidir 
(345 puan) tarafından
Eşimin çevresi vs hep orda eşim 6 yıl önce gelmişler buraya şimdi tekrar donmek istiyorlar işte burda çevre yok iş yok vs diyerek
(1,105 puan) tarafından
Senin cevren de orda ama kuzum onlar altı senede orda da çevre edinmiştir sonuçta . Şimdi gitseniz sen sudan çıkmış balık gibi olacaksın kendimden biliyorum
+1 oy
(307 puan) tarafından
Doğduğum yer degil doyduğum yer der geçerim:)
(345 puan) tarafından
Aynen valla canım bende bı taraftan öyle diyorum ama işte .....
+1 oy
(23 puan) tarafından
cnm memleketime 1 gunluk yola geldim ama is nerdeyse orda yasamak zorndayiz bnmde tanidigim kimse yok ama mecbur gelmek zorunda kaldik 
(345 puan) tarafından
Evet ya hayırlısı inşallah hepimiz için bakalm zaman ne gosterevek
+1 oy
(4,666 puan) tarafından
Bn giderim canim dogdugum yer degil doydugum yer 
+1 oy
(530 puan) tarafından
Canım Mersin’de büyüdüm memleketimi bıraktık eşimin memleketi diyarbakıra geldim 3 senedir buradayım işi de burada ilk başlarda zor oldu ama 
0 oy
(13,551 puan) tarafından
İstanbul Kadıköy doğma büyüme benim.

Eşimin memleketine gittim 4 sene kaldım.

2 sene önce İstanbul'a geri geldm.

İnan ki hala Van özlemiyle ölüyorum

Mutlaka git bence.
(345 puan) tarafından
Bende istiyorum yanii gotmeyi ama çevrem hep yapamazsn Mersin'e alıştın orada hiç yapamazsn vs diyorlar aslında tabii ki insanın ekmeği nerde sen ordasin ama işte
(13,551 puan) tarafından
İnanlı alismasam brn alışamazdim.
Doğu büyülü sanki.
İnsan doğuya bu giderken ağlar keşke gelmeseydim diye.
Bide doğudan ayrılırken ağlar keşke ayrilmasaam diye.

Bi Karadenizli olarak söylüyorum bunu ;)
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Eşim Karadenizli hiç düşünmem giderim zaten ben teklif ediyorum şimdiden gidelim diye 
(345 puan) tarafından
Ay valla ne bilim canım her yöre farklı acaba ayak uydurabilir miyim ki
(25,224 puan) tarafından
Bilmiyorum cnm doğu tarafını
0 oy
(9,883 puan) tarafından
Çok net bi şekilde hayır
0 oy
(118,970 puan) tarafından
Dogup buyudugum yeri biraktim taa belcikaya geldim 
0 oy
tarafından
Burada iş hayatı rezalet ben gidicem Allahın izniyle ekmeğim neredeyse bende oradayım burada doğmak büyümek karnımı doyurmadı ekmek olan yere gitmek doyurur inşallah 
(345 puan) tarafından
Amin inşallah canım rabbim hepimizin hakkında ne hayirliysa onu versin inşallah
0 oy
(48,361 puan) tarafından
zor bir karar canim ben cok sabit fikirliyim ayni mahalleden çıkamıyorum
(345 puan) tarafından
Evet ya bende çok kararsızım yanii tamam derim şimdi sonra oraya gidince oturur ağlarım vazgeçtim diye ondan korkuyorum işte
0 oy
(3,136 puan) tarafından
Nerde doyacaksam oraya giderim yer farketmez. Birde doğu insanı büyülüyor gibi sanki istemsizce alışıyor insan. İlk bir iki yıl zorlanabilirsin ama sonra alışırsın birde doğunun neresine gideceksiniz canım şehirde önemli
(345 puan) tarafından
DİYARBAKİR :(
(3,136 puan) tarafından
Diyarbakırda güzel yerler var canım gezersen şayet çok sıkılmazsın. Ve güzel bir yerde oturursanız. Tabi öncelik huzurunun olması
(10,411 puan) tarafından
Vayyy hemde Diyarbakır hiç durma bence oranın insanlarida çok rahattır sıkmaz insanı hemen alisirsin
0 oy
tarafından

biraz darlanırım ama sonra alışırım sanırım :'(

0 oy
tarafından
Neresi olursa olsun giderim
0 oy
(1,337 puan) tarafından
Haa bizi anlattin şuan iş yüzünden değilde eşimin babası öldü annemlerin basında erkek yok dedi 4 bayanlar koye taşınalm dedi ben hamileydim sen taşın ben burda kalcam dedim ve maddi durum olarak asgari ücretle geciniyoz suan ve 2 aylık bebeğim var eğer işten çıksa başka işde bulamaz köye gidecek olur ben yine ayni lafı derim sen git biz gelmicez cocukla burda kalcaz ayda 1 para yolla market pazar harçlığı derim
0 oy
(10,411 puan) tarafından
Eşim nereye Ben oraya ekmek aslanın ağzında kuzum sabit güzeldi gelir varsa memlekete hiç durma git doğunun havası suyu bir başka giden bir daha gitmek istiyor inan bana

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 121 göst.
0 oy
9 cevap 191 göst.
4 Temmuz 2022 Tatil-Seyehat kategorisinde Eyupsema (1,505 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 153 göst.
5 gün önce Diğer kategorisinde Seherl (506 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 180 göst.

376,966 soru

11,281,880 cevap

34,684 kullanıcı

...