0 oy
878 göst.
Aile kategorisinde (35 puan) tarafından
Hanımlar 27 haftalık hamileyim, eşimin ailesi çok yakın oturuyor bana ama allah razı olsun o kadar anlayışlılar ki 2 aydır gelmiyorlar bana bile ben yorulmayım etmiyim diye. Şuan daha da ağırlaştım, ayakta biraz durayım ağrım oluyor hemen ama kayınvalidemleri iftara çağırmak istiyorum ayıbıma gidiyor artık. Ben zaten tutmuyorum yavaş yavaş yaparım temizlik yemek diye düşünüyorum ama eşim gerek yok diyor. Kendi ailemi de almak istiyorum en azından evimde oruçlarını açıp onları da sevabını almak istiyorum.  Alamazsam da çok ayıbıma gider. Arafta kaldım vallahi. 

24 Cevaplar

+1 oy
(186 puan) tarafından

Ayy kaynanamın canı isterse o beni çagırsın bu halde hiç hizmet edemem ;)

-Reklam-
0 oy
(76 puan) tarafından
Eşin seni dusunuyo ne guzel :D benim doguma 10 gunum kaldi yuruyecek halim yok esim zorla annesigili cagirttirdi belim yanım agriya agriya hizmet ettim. Hergun gidip hizmet ettigim ayakta durdugumdan haric yani. Cagirmak istiyosan cagir canim iyi olur tabi anlayisli insanlarsa hep gelsnler hatta basimin ustunde yeri var :D yemek yapamazsan esin borek flan yaptirsin yanina corba salata tatli yaparsin tamam oh mis :) 
0 oy
(834 puan) tarafından

Ben çağırdım anneler gününde. Hem hediye hem iftar <3:D  sevindiler sonuçta özlüyorlardır oğullarını benim kara kaşıma kara gözüme bakmasalar da  :P 

0 oy
(1,517 puan) tarafından
Bende evlendim evleneli hiç cagirmadim daha hemen hamile kaldım işte zor surecler geçti hamileliğimde 31+6 oldum bugun oruçturdiye mecbur çağırdım bizimkileri ile kaynanamlari ayy iki gün önce resmen tam kendime gelmem iki gunu aldı ayrıca annem ve kız kardeşimre yardım ettiği halde o kadar ayakta dolaş koştur çay meyve yemek bırak indir kaldır yıka pişir  canım çıktı resmen vllaha Allah yardımcın olsun huhh ben atlattım çok şükur sıra sende  
0 oy
(141 puan) tarafından
Çağır bence ben doğuma 1 hafta kala çağırmıştım karnım burnumdaydı kadın kıyamamıştı bana akşamı yemeden gitti. Ben öğlene çağırmıştım 
0 oy
(758 puan) tarafından
Bnde 32 haftalik oldm kndime hyrim yok ama cagirdim bugun canm esimin dedesi babaannesi halasi fln Allah yardimcim olsn
0 oy
tarafından
Bu ramazan gdici misafr ilan etti esim:) kendi ailemde kaynwalidemde gelmyo surekli dawet ediyolar sagolsun. Artk son 2 günum kaldi gtmeye de halim yk çk daralıyorum ewimde dha rahatm
0 oy
(1,424 puan) tarafından
Kendini iyi hissediyorsan al canım yavaş yavaş yap. Ben 39 haftaliktin ertesi gün sezeryana girecektim pazarlarda dolaşıyordu araba elimde koştur koştur o halde esimin ailesine kahvaltı yemek vs. Hazırlıyordum ama ben yaptım sen yap diye birşey yok canının kıymetini bil
0 oy
(351 puan) tarafından
Bende dün annemleri çağırdim 29 haftayı bitirmek üzereyiz... Çok yorucu oldu çorbayı tatlıyı önceki gün yapmama rağmen... Zor yetiştirdim ayaklarım çok ağrıyor :/ 
0 oy
(17 puan) tarafından
Ben 37yim kendi ailemi cagirdim zaten erken gelip yardim ettiler. Kayinvalidem uzakta dogumuma az kaldi geldiklerinde agirlarim. Sen daha cok erkensin ben o haftalar ari gibi ucar at gibi kosardim :) iyi hissediyosan cagir yabanci degiller .
0 oy
tarafından
Bende çağırdım ama pide yaptırdım, kendim çok uğraşmadım. 
0 oy
(78 puan) tarafından
Pis kadın ne cagrcam..
(1,232 puan) tarafından
Hahahhaha güldürdün kız beni;)
0 oy
(6,810 puan) tarafından
Ben cagirmazdim cagirsada gitmezdim cagirdigimda elini hic birseye vurmaz anc yer icer oturur sagin solun dedikodusunu yapar cagirdigi zamanda saat 5 gbi cagirir yemekleri cagirdiklarina yaptirtir ne giderim ne gel derim
0 oy
tarafından
Valla 2 senelik evliyim bu 2. Ramazan eşimle geçen sene ramazan dada hamileydim bu sene de ben eşimin annesi kardeşleri halası dayısı yeğenleri hepsini bi akşam da çağırıyorum kaynanam sağolsun bi gün önceden gelir herşeye yardım eder bu sene bi tane de 1 yaşında oğlum var daha zor olacak ama ramazanın son haftası çağırırım diye düşünüyorum 
0 oy
(3,187 puan) tarafından
Çağırabilirsin canım.. pide çorba salata tatlı yada birgün önceden bazı yemekleri yaparsın olur Allah kolaylık verir niyet onemli.. zaten anlayislilarsa yardım ederler servise oldu bitti.. 
0 oy
(224 puan) tarafından
Canım cok fqzla dwğilsin bence all derim bence senin haftandaym ve gçen gün kayınvalidemgil görümcemgil ve anneannesigili hepsini bir davet ettim ortadan kalksın diye. Temizliğini bir gün mnceden yap ertesi günde full yemek yapp evet biraz yoruluyorsun ama ortadan kalkmış olur için rahatlar 
0 oy
(1,114 puan) tarafından
Valla bende 36 haftalık hamileyim kimseyi alamicam kaynanamlarda kalabalık onları aldığım zman eltimide almam lazım kaynanamlar da 4 kişi eltimde 4 çocuk bide kendileri 6 kişi toplam 10 kişi zaten çalışıyorum kendimi zor taşıyorum bide onları alamam yeni temizlik yaptım geçen hafta hem halıları sarmadim bayrmdan sonra saricam 
0 oy
(3,458 puan) tarafından
Temizliğini 1 gün önceden yap çorbanı tatlını akşamdan  yap o günde yemeğini falan yap yormadan kendini yavaş yavaş yap çağır canim ben öyle yapıyorum misafir çağırınca 2 güne yayıyorum hazırlığı çünkü temizlik yemek aynı gün olunca çok yoruluyorum bu sefer misafirlere yetecek enerjim kalmiyor
0 oy
(53 puan) tarafından

Benim kaynanam çalışıyor biz 3 eltiyiz hergün birinizdeyim dedi kendi geliyor bide eşimin abisini de benden habersiz yemeğe çağırıyor benim kendi annemler gelmiyor yorulmayım diye annemde çalışıyor kaynanam kendi yetmiyor kendi kendine bana sormadan milleti davet ediyor 38 haftalık oldum bende ağrılarım kasılmalarım oluyor ama düşünen kim:ermm:

0 oy
tarafından
Ben 7 aylık hamileydim eşimin ailesi ramazan da bir hafta kalmaya gelmişlerdi uzak olduğumuz için hiç sevmem ama Allah rizasi için elimden geleni yaptım bence davet et

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 259 göst.
4 Nisan 2022 Aile kategorisinde Leyla06 (43 puan) tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 274 göst.
0 oy
27 cevap 499 göst.
5 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Annelikguzel (1,618 puan) tarafından soruldu
0 oy
43 cevap 623 göst.
18 Mart 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu