0 oy
658 göst.
Aile kategorisinde (34 puan) tarafından
Basından beri beni istemediği düşündüm kendileri fellah biz kürt uz nişanımız oldu suratı asikti özel günlerde bizde altın takılır öyle bi parca eşyayla gelirdi eşim için hep susardım alttan alırdım ailem hep karşı çıkardı keşke cazgirlik yapsaydım ne kadar iyilik yaptım aldatildim neyse ceyizim oldu bi davul caldirmadilar 40 bahane kaynana ne gerek var masraf gelin alma yapmadılar bi bohça yapmadı bana zorla istedim güya bohça 2 sabun çok gıcık lifler dedemden kalma 1 çarşaf koymuş aynı kefen gibi tövbe tövbe yani senmisin bohça isteyen diyip rezillik zorla bi yorgan döşek yaptırdım oda kavgayla sonra annemle eşim kavga etti ayrılma noktasına geldik çok tatsız bi düğündü soğukluk vardı kaynana kina günü elime altın koymadı kaynana nerde nerde dediler bi gelip bisey bile demedi 100 tl bile koyabilirdi herkez gelini istemiyor herhalde dedi rezalet yine sustum rezillik çıkarmadım surat 5 karış neyse düğün oldu bitti sonra iyi davranıyor filan doğum günün oldu 2 tane bebek patiği bitanede bayan patik ama o kadar giciklarki renkleri kimseye verememde giyememde o şekil lafa gelince kızlarımdan farkınız yok der eltimle bana kızına 10 cile iplik alıp kocaman ceket yaptı sırf yetiştirmek için evini temizlemiyordu yani hiç demiyor zorlarına gider hamileydim bebeğime bitane iple çeker yapmış kocaman çocuk 3 4 yaşında giyer bitane elbise almış kocaman ne seneye ne şimdi ağzımla kayinbabadan bebek arabası istedim yani böyle bu hareketlere karşı çok soğuyorum kendisine hediye aldım çöp kovasi ama evinde yok dedim alıyım etrafa su dökülüyor filan temiz kalır gitmiş biraz kullanmış sonra merdivenin altına atmış les bir şekilde ne hediye alsak değişim şeyi varmı mirin kirin kendisi evime gelmez her hafta evime gelin diyor abartıyormuşum yani ne cimrilige ne ayrımcılığa gelemem kadını moderlestirmek istiyoruz gel kahve içmeye gidelim gel yemeğe gidelim yok ne gerek var o parayla size evde yaparım ya ne alaka insan geze geze yiye içe bu hayattan zevk aliyor evdeki hep yapılır böyle yani kızlar abartiyormugum Allah aşkına benim sal,ak eşime desem sen yanlış dusunuyon o öyle değildir diyor 

7 Cevaplar

0 oy
tarafından
Onların fellah olmasıyla sizin Kürt olmanız ne alaka ki

Kendi haline birakkk
(34 puan) tarafından
Onlar hep kendilerinden kız alıp veriyolar ondan eşime hep kendilerinden kız söylermiş oda istemezmiş
tarafından
Severek evlendiniz ama dimi yanii
(34 puan) tarafından
Evet canim
-Reklam-
0 oy
(220 puan) tarafından
Dışarıda yemek içmek modernleşmek mi 
(34 puan) tarafından
Sadece yemekden bahsetmedim genel olarak gezmek farklı şeyler denemek filan
0 oy
tarafından
Huylu huyundan vazgeçmez cnm kimseyi değiştirmeye çalışma neyse öyle kabullen yoksa üzülen sen olursun .yaşadıkların ağır geliyorsa eğer ders çıkar yarın öbür gün sen gelinine aynısını yapmavokur mu ama sen ne kadr iyi olur san ol karşındaki şeytan olunca yine olan sana olur o yüzden imtihanimiz dicenherseyi kabul edicen rabbim hafifbetsin diede dua edelim ins. Kimse istemez ama herkezin var kimsenin hicbiseyo 4,4 Luk degil
(34 puan) tarafından
Haklisin valla  ben iyilikte yapsam içinde kötülük olana boş
tarafından
Bu genelleme olarak  kayinvalidede olabilir gelinde olabilir yani
0 oy
(5,359 puan) tarafından
Kızz senınle aynı kaderi paylaşıyoruz desene bzde kürdüz elime çerek koydular snra bıdaha geri istediler hanı karşılıklı bohça verip alıyoruz yaa annem a dan z ye herkese verdi onlar vemedı bnm ilk doğum gunumde hedıye yi bırak aramadı ble hamileydım arayıp ne aşeryorsun ble demedı şuan çoçugum gelecek bütün kıyafet ailem aldı bi çöp ble almadı çokk çokk cimri eşim nye özele gotryor ayy ne gerek var özele yok blmem nee amann ben eşim yönden sadce şansım var ben kendı şampunanımı kıyafetımden evınmden grtrdım şuan bna sandık alınmadı amann çok şükür kafam rahat ayrırım kmseyide takmıyorum vala 
(34 puan) tarafından
Aynen canım Ayni şeyleri yaşamışız bari koymuşlar eline millet susar benim için herkez gelini istemiyorlar herhalde denildi ve bizde çok ayıp bisey yani bilirsin ailenin ilk torunu ağır bissürü hediye alması lazım hiç hiç yok benim annem neler yaptı Allaha havale edicem artık onunda kızları var evlensinler gorecem
(5,359 puan) tarafından
Kız bizim şansımz yok bide mesela bzde başık parası olur ailem sırf mutlu olayım dye almadı bilezık koydular ertesı gun sattılar ama eşim kendı kart borcuna verdı altnlar kolyemı bble verdım ama eşim iyi yıne çok şükür gözumu bşeyde bırakmıyor ama annesi çok cimri yaa evime gelyor iki debi bna kırem ver bna şal ver bna çanta ver sankı nişanlıyken ne almş bna bide çalşyor parası var sankı ben çalşyorumda bnde iyi yapyorum evlerıne gdınce hiç bi iş yapmıyorum mısafr gbı otryorım kalkıuorum amaan kıme iyilk yapyrsan boş
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Fellah ne demek
tarafından
Çiftçi
0 oy
(2,126 puan) tarafından
Bende sevmiyorum insan bir kere soğur sonra ne yapsan ısınmaz ya aynen de öyle boşver sende canm 
0 oy
(2,126 puan) tarafından
Bende sevmiyorum insan bir kere soğur sonra ne yapsan ısınmaz ya aynen de öyle boşver sende canm haklısın ama işte degismezler

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 409 göst.
30 Haziran 2021 Aile kategorisinde Eloff (60 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 496 göst.
5 gün önce Aile kategorisinde Yuska (35 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 1,713 göst.
8 Eylül 2020 Aile kategorisinde Hhhh (276 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 318 göst.