0 oy
608 göst.
Aile kategorisinde tarafından
düzenlendi
Aynı mı?

20 Cevaplar

0 oy
(3,921 puan) tarafından
Yok ya ayni degil. 
tarafından
Istisnalar kaideyi bozmaz canım :)))
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ben kaynana kayınpeder num sildim gittiii. Bu hafta bizi çok zor duruma düşürdüler. Bi de anne babayız diye geçiniyorlar yere batsın onların anneliği babalığı bundan sonra hayatımdan çıkardım ne halleri varsa görürler 
tarafından
Nedenn cnm
tarafından
Geçen sene, seneyeki fındık parasını siz alın dediler. Biz istemedik kendi sözleri bu ay bize dünya kadar masraf yaptırdılar fındık satılınca da biz ev alcaz parayı biz alcaz diyip kenara çekildiler. O çocuğumun hakkı inşallah çıkar onlardan. Onlar yüzünden kredi cekcez mecburen dibe batırdılar bizi. Ve arkadan saçma sapan konuşmuşlar resmen anne baba değil düşmanlar
tarafından
Aynı bizimkide öyle torunları olcak hic destekleri yardımları olmadı hic arayıp ne lazim biz alalim demediler bile
tarafından
Ben zaten ekstra bir şey istemiyorum baştan söz verip bütün masrafları bize yıkmasaydı önceden söyleseydi böyle böyle diye zaten eşim oraya gitmezdi bi dünya masraf yapmazdı ama son anda söyledi yaptıklarımız da yanlarına kâr kaldı. Bundan sonra da işim olmaz onlarla yaptıkları bir değil iki değil numaralarını da sildim bu saatten sonra evlerine de ayak basmam kendileri bilir valla umrumda olmaz
tarafından
Bizimde ona benzer sorunlarımız oldu canım bizde eskisi gibi gelip gitmiyoruz artık
0 oy
(2,564 puan) tarafından
Ben kaynanam gibi bir kaynana olucam cünkü bana anne den bi farkı yok 
(2,564 puan) tarafından
Kızı olmamış kaynanamın kızı yerine koydu bi ihtiyacım olsun kosar gelir onun ihtiyacın dada ben kosar gderim
tarafından
Benim kinin de kızı olmamış valla 3 oglan ama demez yani kızım yok kızım.gibi davranayım
(2,564 puan) tarafından
Bnm ki diyo adımı cok nadir duyarım agzından hep kızım der
tarafından
Maşallah :)
tarafından
Bende bende ☺
0 oy
(377 puan) tarafından
Valla benim suanlik oglum yok ama olsada ilerde karismam banane napyosa yapsinlar ota boka burnumu sokmam sahsen. Cnku suan benim en cok hazmetmedigim seylerden bitanesi kaynanamin bnm herseyme burnunu sokmasi
tarafından
Aynennnnn ben hamileyim ogluma :) bende kaynanam gibi sinsi sinsi konusup davranmak istemiyorum
(377 puan) tarafından
Iste canim sana yapilan neyse sende onu yapmak.istemiyosun bama gore
tarafından
Aynenn cnm
0 oy
tarafından
Bütün kaynanalar aynı demek yüreği güzel ınsanların hakkına girmektir bence ki bunlardan biri de benim annem :) benimle nasılsa gelinimizle de aynı birbirlerini çok seviyorlar masallah diyim nazar değmesin 
tarafından
Aynen canım istisnalar var tabi benim annem de oyle hic karışmaz hic laf sokma çabasına girmez onlar istisna istisnalarda kaideyi bozma:)
0 oy
(13,961 puan) tarafından
Gelinimle oğlum napiyorlarsa yapsınlar ben kocamı alırım giderim onlarlâ mi ugrasicam :Dd
tarafından
Aynennn :D
0 oy
(76 puan) tarafından
Valla bende kaynanamdan razıyım.7 yildir iclerindeyim ufak tefek surtusmelerimiz oldu evet kaynanam cok fena ama yinede eli hep ustumuzdedir herseye koşar gelir iki gunde bir arar saatlerce dertlesiriz o telefonda ne bilim severim kaynanami. Sonucta oda bi anne benim annemde kaynana bizim gelinimizin anneme yapmasini istemedigim biseyi bende kaynanama yapamam. Allah eksikliklerini vermesin derim her zamanda
tarafından
Benim kide tam tersi ne arar ne sorar ne bi destegi olur ama toruna gelince sevicem der laftaa
(76 puan) tarafından
Ya iste evet oyleleride var valla bizimki torununu uc gun gormesin dorduncu gun cildirir alir gotururuz suanda ikinciye hamileyim gecen gun ordaydik karnimi sevmeye basladi kaynanam. Ya benim kaynanamda cok fenadir ama ben duymam soyledigi kotu seyleri yada incitmeden cvp veririm kendisine simdiye kadar hic buyuk tartisma yasamadik ufak surtusmeler disinda onlarda da yine ben kiyamadim aradim yada hicbise olmamis gibi gittim
tarafından
Ben duymadan edemiyorum cunku bas basayken sokuyor lafini :D
(76 puan) tarafından
Ya buda öyle kilo yuzunden fln laf soyler bana fln ama yine bende dalgaya vururum. Hani her soyledigine incitmeyecek sekilde gulerek cvp veririm ne bilim yazik oda kirilmasin derim yasli ya sonucta hani laf anlatamazsinki oyle gelmis oyle gidiyor ben kalkipta 65 yasindaki kadini degistirememki o yuzden duymuyorum ya. Ne bilim seviyorum valla herseye ragmen ve biz nr kadar iyi olursak onla esimde o kadar mutlu oluyor. Benim esim hic demez annem gile gidelimmi diye hep ben derim hadi kalk bi annenlere gidelim cay icip geliriz diye oyle gideriz valla
0 oy
(778 puan) tarafından
Bütün Kaynanalar aynı değil cnm benim kayınvalidem çok çok merhametli düşünür beni kızı gibi görür mesela börek yapacak ben dökme penyir sevmem bunu bilir böreğin yarısını benim sevdiğim peynirden yapar diğer yarısını dökme peynir den geçen tatile gidiyordum gitmiş bana esortman takımı almış gelmiş Allah razı olsn 
tarafından
Oh ne guzel masallah kuzum istisnalar var tabiii
(778 puan) tarafından
Aynn cnm kendi çok çekmiş kaynanası dan gelinlere ben çektirmeyecem demiş
tarafından
Benimkide cekmis ama öyle degil valla
0 oy
tarafından
Bence hepsi aynı değil mesela benim ki dünya iyisi Bi kadın kaynana değil anne arkadaş dost her yardıma ihtiyacım olduğunda yetişen koşan Allah bin kere razı olsun 
tarafından
Maşallah canım Allah bozmasin :)
tarafından
Amin canım kötü kaynanalara da Allah vicdan merhamet versin
tarafından
Amin canım
0 oy
tarafından
Aman benimki iyide çenesi susmuo oda beni darlandirio.. 
tarafından
Oda zor bee
0 oy
(13,251 puan) tarafından

Annem çok iyi bi kaynvalide,gelinimizi el üstünde tutuyoruz.

Milyonlarca kez şükürler olsun ki kaynvalidem de bana çok iyidir ..

Kayınvalidem hep dua ederdi inşallah senin gibi bu gelini olur annenin diye,bin şükür ki gelinimiz de çok iyidir :)

Allah herkesin evine huzur versin

tarafından
Maşallah canım benim annem de öyle hic karışmaz gelinlerine laf sokma çabasına girmez istisnalar var tabi :)
0 oy
(210 puan) tarafından
Bende onun gibi olmiycam insâllah
0 oy
(8,082 puan) tarafından

Ee ozaman aynı olmuyor zaten :D

0 oy
(291 puan) tarafından
Her kaynana  aynı değil bence kızı gibi görende var gelin olarak görende var 
0 oy
(27,151 puan) tarafından

Bizim anamizda bir kaynana olaraktan diyorum 

Her kaynana tabikide bir degil

Ama her insanin huyu farklı iste can cikiyor lanet olasi huy cikmiyor:angel:

0 oy
(7,441 puan) tarafından
Ben sanmıyorum burda her kaynanam kötü diyenin kaynanasının kötü olduğunu çünkü sadece tek bir kişiden anlattığı kadarını okuyoruz birde Kaynanalar dan gelinleri dinlemek lazım evet gerçekten kötü insanlar var onları. Ayrı tutuyorum ama birçok şey karşılıklı anlayışla olur.
0 oy
(2,593 puan) tarafından
Allahıma milyon kez şükür olsun kaynanamla arkadaş gibiyiz tek gelinim alt katta oturuyor bana özellikle çocuk konusunda çok yardımcı oluyor Allah razı olsun 
0 oy
(118,473 puan) tarafından
Yuzde 90 ayni burda bi selonunki iyi ne hikmetse 
tarafından
Selo kim kiz
Nick sihirli eller ☺️
tarafından
He bilmiyorum kuzum senin ki nasıl:D
Bana sorma hic desme yarami
tarafından
Haha kiyamam ya hepimiz ayni şeyden yaraliyiz
0 oy
tarafından
O zmn mana bulmayalim ders alacaksak alalım biz gelinimize öyle yapmayalım  .şahsen ben kendimi Cook sansli hissediyorum kayınvalidem de çok bişey gormememis  ama bana öyle bı yaşatıyor ki ben görmedim asla gelinime öyle yapmam diyor  içinden geliyor kadının ruhu genç  kkendindealir benide asla unutmaz  bende örnek alıyorum yarın öbür gün geliňime bende ozenirim durum el verdiğince ne gorduysem onu yaoarim 
0 oy
(2,078 puan) tarafından
Kuzum şu var, şahsen gelinime karışmam, 

Bize uymadığı hareketi, oturuş kalkışı olursa tembih ederim

Bi öğüt tembihte şap diye cevabını verirse artık insan yerine koyup birşey söylemem, 

Saygı bitmemeli, büyük sevgi gösterecek kucuk saygı duyacak, saygsızlıga bi tahammul edemiyorum onun dışında iyi bi kaynana olurum 

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 487 göst.
7 Aralık 2020 Aile kategorisinde Rozelin9 (258 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 278 göst.
15 Mart 2024 Aile kategorisinde Hayatnur (203 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 72 göst.
10 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Tuba Y (711 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 358 göst.