0 oy
797 göst.
Aile kategorisinde (520 puan) tarafından
Meraba kızlar.burda kime baksam herkes kaynanadan yakınyo.neden gelinlere cektiryo bu kaynanalar.ne alıp veremedikleri varki anlamam.benim kaynanamda oyle suratsız ketun kalpli bi kadın hic sevmiyom kendini. eşimin hatrı icin katlanıyom.severek evlendigimden ailemede bise anlatamıyorum.beraber oturyoruz nereye kadar boyle yaa.cok yiprandım artık.icime atmaktan.yoruldugumu hissediyorum.yapmacık ta olamıyom .bni kırdıği zamqn hic bise yokmus gibi yapamiyorum.bekarken daha mutluymusum serbest bırakan bi ailem yoktu ama ona ragmen bn daha iyiymisim .dha huzurlu.:(

15 Cevaplar

+1 oy
(165 puan) tarafından
Çünkü onlar kaynanaların dan çok çekmişler normal olamıyorlar bu artık dünyanın kanunu oldu yani. Bir de yapıp yapıp masumu oynayanlar var sanki o lafları o söylememiş hiçbirşeye karışmamış etmemiş gibi kendini millete harika biri olarak anlatanlar. 
(2,962 puan) tarafından
Benim kaynanami anlatmışsın resmen :D
-Reklam-
0 oy
(7,972 puan) tarafından
Çekemiyolar gelinleri ondandir:))
(520 puan) tarafından
Cekilmiycek neyimiz varki anlamiyorum.insaniz bizde farkli bise yiyip icmiyoruz ogullarinida edrgemiyoruz neyin davasi bu
0 oy
tarafından
Bnm kaynanam teyzem oldugu halde cektirdi sizi dusunemiyorum :((
(520 puan) tarafından
Yaaa.bn cok uzulyom iste boyle yapanlara.bn annem de kaynana ama hic boyle dgil.inan annem oldugu icin degil ama gercekten cok iyi bi kaynana.hep kaynanalar annnem gibi zannettim.
tarafından
Teyzede anne yarisi olmasi lazim ama olmuyo iste:((
0 oy
tarafından
Zaten kaynanayla beraber yasamak dunyadaki zulum yani. Ben 1 gun gidiyorum nefesim daraliyor
(520 puan) tarafından
Bn bi evime cıkım duvarlarla konusurum yinede inip suratini gormem
0 oy
(4,666 puan) tarafından
Bir zamanlar kendilerininde gelin oldugunu unutuyorda o yuzden kaynanalik yapiyorlar
(520 puan) tarafından
Ona sorsan ondan iyi gelin yok.ovunmekte ustune yok..gorumceleri anlata anlata bitiremiyo ama kndine gore melek
0 oy
(880 puan) tarafından
Seni çok iyi anlıyorum benim kaynanmda ayni bide derki simdiki gelinlere göre ne var der kendiside kaynansindan çekmiş biri olarak onun izinden.gitmeye deam ediyor
(520 puan) tarafından
Gordugunu yapiyo iste.
(880 puan) tarafından
Malesef.
0 oy
(3,136 puan) tarafından
Kendileri hiç gelin olmamış gibi davranıyorlar. İnsan hayatından ders çıkarması lazım ama yok anam yok. 
(520 puan) tarafından
Beyin olmasi lazim.
(3,136 puan) tarafından
Demek ki yok. Bir de sorsan biz gelinlere karışmıyoruz birşey söylemiyoruz derler
(520 puan) tarafından
Derler neyseki  allah goruyo
(3,136 puan) tarafından
Aynen allah görüyor o yeter
0 oy
tarafından
Öyle insanlar cahil ve dini tam olarak anlayamamış kişilerdir. Oğullarını kendilerinin herseyi olarak gördükleri için evlendiklerinde kiskanmalar cekememezlikler başlar. Oysa eşini gerçekten seven ve kendini yetistirmis görgülü kişiler bu sorunları yaşamazlar (örnek annem)  tek bir abim var evin tek oğlu. Annem imkan olmasına rağmen aramızda en az bir mahalle olsun diyip ev tutturdu. Gelinim gerilmesin hergun gitmem gerekir mi diye dusunmesin dedi. Abim bize tek gelse geri yollar git çocuğunu parka götür hanımınla çay iç der. Duysak ki gelinin istediği bise var hemen annem al der parası yoksa destek çıkar. Her zaman gelinimizi över hediyeler alır. Kusuru olduğunda görmemezlikten gelir dile bile getirmez  hatasız insan olmaz benimde kusurlarım var der. Çünkü annem abimi sadece oğlu olarak gördü onu eşi yada herşeyi yerine koymadı. 
(520 puan) tarafından
Ayni annemi anlattin.kaynanamdan sonra bi iyi kaynana annem var sanirdim.boyle iyileri duyunca sevinyorum
0 oy
(4,758 puan) tarafından
Aynı durumdayız tatlım seni çok iyi anlıyorum kuzum evini ayırma gibi bir durumun yok mu ben yakında ayıracağım inşallah darısı başına ve bu durumda olan herkese inşallah çünkü insan mutsuz ve huzırsuz hiç bir şeyin tadını çıkaramıyor herşey içinde kalıyor en güzel günlerini eşinle birlikte geçiremiyorsun 
(520 puan) tarafından
Var cnm ev yaptiryoruz insalh şubat mart gibi ayiricaz .
(4,758 puan) tarafından
İnşallah canım amin
0 oy
(250 puan) tarafından
Benim kaynanamda farklı bi kadın..  düğünden önce beni istemedi oğluna köyden bi kız almak istiyordu. Ozamanlar hiç ses etmedim. 1 yıldır evliyiz evime bir kere geldi onda da kovdum

Bu zamana kadar sen beni istemedin şimdi de ben seni istemiyorum dedim. Herhalde bi daha gelemez. Eşime gelince de sen en başından beri haklisin sana bisey diyemem dedi. 

Insanın kendinden başka hiç bisey önemli değil bu hayatta.
(520 puan) tarafından
Kovmam ondan kurtulim yeter.bn ona degil o bana gelip muhtac olsun.
(250 puan) tarafından
Aman aman muhtaç bile olmasin istemem:)
0 oy
tarafından
Evliliği kaçış olarak görüyoruz ama bilmioruz ki b.ka batıyoruz 
(520 puan) tarafından
Kurtulus gormedim de bn hic bi zman ama madem evlilik var istedgim biriyle olsun dedim.ama boyle olcagini bilmedim
0 oy
(675 puan) tarafından
Çok şükür benim kaynanam öyle değil aksine çok anlayışlı çok iyi biri oda zamanında kaynanasından çok çektiği için hep der zaninda benim içimde kalan çok şey olmuş sizin içinizde kalmasın biz eşimle kaynanamlara gittiğimizde hemen eşime der çabuk çıkın dışarıda gezin birlikte yemek yiyin uyumak için eve gelin diye 
(520 puan) tarafından
Aman nerde dmez oylr.hersey fuzuli ona gore.sadece altin alcan ev alcan yemiycen icmiycen giyinmeye bile nerdeyse fazlalik diycek.çapıta para harcamayin diyo giymeyelim istyo.kizina gelince damadi icin alsin isine der.
(675 puan) tarafından
Benim ki iyi yaa çok şükür ama biz ne altın ne düğün hiçbir masrafı yaptırmadık onları herşeyimi eşim aldı belkide o yüzden olabilir yani :)
(520 puan) tarafından
Bnmde herseyi esim aldı.onla alkqli dgil ki kafa baska calisyo
0 oy
(123 puan) tarafından
Kızlar ben kaynana olayını çözdüm bende severek evlendim ve aileme birşey çaktırmıyorum eşim için herşeye katlanırım kaynanam ne dese gülüp geçiyorum laf sokuyor yine gülüyorum ve eşim bunları görüyor birşey dediğimde karım haklı anne diyor ay çok güzel
(520 puan) tarafından
Ohh.oda guzelmis.bnm esim bi defa bni savundu kaynana demedigini birakmadi  kus kaldi glmedi eve karisinin tarafini tutyo diyerekten
0 oy
(16 puan) tarafından
Bı an kendim yazdım zannettim aynı beni anlatmisin canım Rabbim yardımcımız olsun bizede ayrı ew nasip etsin inşallah ne diyim sabir sabır sabır 
(520 puan) tarafından
Gel bizde yasa:)kaynanayla yasamaktan iyidir.kirayadami cikamiyosun
(16 puan) tarafından
Uzun mevzu cnm ya ne öle ne öle nasip dimcem artık sabr dyrm
(520 puan) tarafından
Rabbim bi an once cikmani nasip etsin cikamyosanda cok sabır versin.sabır olmassa isimiz zor
(16 puan) tarafından
Amin cnm sabır edicez napalim iyi yanda var kötü yanda Rabbim büyük
(520 puan) tarafından
Oyle tabi
0 oy
tarafından
Annem hep derdi elalem annen gibi olmaz diye aynen öyle canım bekarlık sultanlık valla evlendigim için hiç pişman değilim tabiki eşimi çok seviyorum bebeğimiz var ama ne bileyim ya gerçekten evlenmeden önce bu kadar takıntılı  değildim rahattim dünya umrumda değildi şimdi herşey temiz olucak düzenli olucak kızım bugün bunu yiyecek her şey programlı çok fazla sorumluluk olunca insan yıpraniyor
(520 puan) tarafından
Aynen oyle oluyo.o yine guzel bisey.bn biseyi duzenli ypamiyorum .kaynana var kizi haftanun hergunu burda nerdeyse.afedersin dus aliyorum cocuklari 10 dfa aciyo banyo kapisini  kbdi sorumsuz zten.bıkyom inan bazen hic sabrim kalmiyo.

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 266 göst.
27 Ocak 2022 Aile kategorisinde Busemlih (132 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 563 göst.
8 Eylül 2020 Aile kategorisinde MaviJatun9632 (135 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 1,633 göst.
12 Nisan 2020 Aile kategorisinde Deva. (92 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 528 göst.