0 oy
428 göst.
Kültür-Sanat kategorisinde (5,913 puan) tarafından
Kizlar bebislerinize tv izletiyor musunuz bjz simdiye kadar izletmedik o dogdugundan bu yana acmadik tvyi diyebilirim cunku sesten cok etkilenior uyumuor uyanior hemen zaten en fazla yarim saat uyuyor uzmanlar 3yasina kadar izletmeyin dior ses goruntu bir arada olup tek bir seye odaklandiklari icin gelisimleri acisindan iyi.degilmis ordaki seylere tepki verip karsiligini gormemekte kotuymus mesela sizle oyun oynarken siz ona karsilik veriosunuz bu onun icin iyiymis bla bla bla siz ne dusunuosunuz izletiyormusunuz bebislere tvyi cizgi film falan 

10 Cevaplar

0 oy
(44,603 puan) tarafından
Kizimda dikkat ediyodum ama simdi oglum 8 aylik ablasi izliyo ayni odada olunca  oda bakiyo:))
(5,913 puan) tarafından
Seninki biraz mecburiyetten olmus :)
-Reklam-
0 oy
(3,828 puan) tarafından
16 aylik gunde yarim saat kadar izliyor . lavaboya giriyorum o surelerde 
(5,913 puan) tarafından
16 aylik gayet iyi canim ben lavaboya giderken bile kendimle goturuom 3 aylik :D
0 oy
tarafından
10 aylık çok çok nadir üstesinden gelemezsem Bi 5 dk izletirim yemek yedirmek için onun dışında çok izlwtmem dikkat ederim 
(5,913 puan) tarafından
Anladim canim.etrafimdaki herkes alistir yoksa basa cikamazsin dior ama tek cocuk daha birtek onla ilgileniorum is yaparken zor oluor ama onun icin ugrasiorum en azindan bir bulasigi bile 2 saatte yikiorum once duruluorum onla ilgileniorum.sonra makineye diziorum onla ilgileniorum sonra elde yikanacaklari yikiorum yeterki o iyi olsun die ugrasiom ama kararsiz kaldim izletip izletmemekte
0 oy
tarafından
Oyun oynarken bir yandan müzik açıyorum su an 13 aylık TV ekraninin ışığını azaltiyorum YouTube'dan çilli horozum falan açıyorum bazen 8 aylıkken aya aya aya ooo diye şarkı söylerdi şimdi 13 aylık çilli horoz sarkisini ezberlemiş belki linç yicem ama TV karsinina saatlerce bırakmıyorum sonuçta renkleri öğreniyorum şarkısını çok seviyor renkleri bilmiyor ama mavi portakal turuncu mor sarı diyor ekrana kirlenmesini engelliyor bir yandan oyun oynuyoruz bir yandan TV açık oluyor 
(5,913 puan) tarafından
Ben tv acmiorum ama telefondan muzik aciorum ama ona gostermiorum telefonu gormuor yani etrafimdakiler tv izlet alissin diolar basa cikamazsin diolar ama tek cocuk isim gucum o baska ne yapcam ki ev isi yaparken zor oluor ama onun icin ugrasiom en azindan
(148 puan) tarafından
Tek çocuk şimdilik o hatayla felan hamile kaldığını düşün o zmn n'olacak bnm büyük 5yasinda olmasına rağmen zorlandm bende istemezdim ama iki çocuğu da idare etmek için birşeylerle oyalanmasi lazm
(5,913 puan) tarafından
Simdi ben onu oyaliorum gece gunduz ama ikinci cocuk olursa bu kdr onla ilgilenemem tabiki ama simdi dusunmuoruz bir cocuk daha
(148 puan) tarafından
Dediğim gibi bende hiç düşünmüyordum hayatın önüne ne getirecegini bilemiyoruz o yüzden nacizane fikrim bnm
0 oy
tarafından
Tv yok laptop a indirdiğim çocuk şarkılarını izliyor 2 yaşında 
(5,913 puan) tarafından
2 yasindaysa buyumus daha bende telefondan muzik aciorum ama gostermiorum telefonu
tarafından
Evet büyüdü çok şükür hep oyunlar oynasın istiyorum ama çocukta haklı gurbetteyiz benden babasından başka kimsesi  yok burda köyde yaşıyoruz çıkarıp gezdirilcek yer de yok mecbur izliyor
(5,913 puan) tarafından
Anladim canim izletmemek ilerde benim icin zor olur mu bilmiorum cevrem izlet dior alissin dior
tarafından
Herseyi sınırında yaptıktan sonra bi sorun olacağını düşünmüyorum tabii ki her anne evladı için doğrusunu bilir
(40 puan) tarafından
Çevrene bakma canımhiç bir şey bebeğinşn gelişiminden önemşi değil iş temizlik yemek vs
0 oy
tarafından
Şimdi iki yaşına girecek bı sabah uyandiginda binde akşam uyurken yarım saat oyalnir başka bakmak hep oyun oynar ben izlerken gözü takılsa hemen kapatırım çünkü çok daliyorlar
(5,913 puan) tarafından
Aynen cok cabuk kitleniolar ekrana simdiye kdr izletmedim ama izlet alissin diolar
tarafından
Ay yok sen onlara bakma gelişimi için izlemmeesi lazım oyun oynamalı
0 oy
(396 puan) tarafından
Bn izletilmesini doğru bulmuyorum eşim ve bnde tv izleyen biri değiliz ayda bir anca açılır evde tv o yüzden sorun yaşayacağımı düşünmüyorum ama öyle 5 10 dk izlemesinin de bi sorun yaratacağını düşünmüyorum çocukla ilgilendikten sonra tv olsa da olmasa da bsyler öğretilebilir 
0 oy
tarafından
Izletmiyorum. Elimden geldiğince kitap okuyorum eğitici kart vs. Gösteriyorum .. odadan çıkarıyorum babası izliyor üstelik haber saçma sapan vurdulu kırdılı abuk subuk sesli şekilde 
0 oy
(376 puan) tarafından
Valla ben açıyorum linç falan umurum değil annem 4 kardesimizi 1 sobali odada büyütmüş tv hep acıkmış ne otizm ne beyim gelişimi masallh hepimiz zekaliyiz okul bitirdik okulun çalıskanlarizuy hele sor bakayim hangisi izlemeden büyümüş dadılar mi büyütmüş ilgilenmid ayrı bir odada off bazı anneler çok bilmiş mıy mıy mıy hele eşiniz temizlik hastası ise sizden yemek bekliyorsa bırakın bakayım işi gücü sadece bebekle ilgilenin kim 24 saat bebek karşısında otururki hıhhh
0 oy
(40 puan) tarafından
Ben izletmiyorum canım izletenlerede saygı duyuyorum ama hiç bişey benim bebeğimin gelişiminden önemli değil temizlik yemek vs hepsi olur bizleri belki ailelerimiz böyle özenli büyütmedi tv karşısında büyüttü belki. çok şükür bir sorunumuz yok fakat eskşlerde böyleymiş bizde böyle yapalım kafasında kesinlikle değilim aynı dönemde yaşamıyoruz ve çoğu uzmanlar tv izletmenşn zararlı olduğunu söylüyorlar etrafımdada var tv yüzünden gelişim geriliği olan sen bebişinle ne kadar çok  verimli vakit geçirirsen o kadar faydalı olacağını düşünüyorum. 

İlgili sorular

0 oy
29 cevap 1,278 göst.
18 Mart 2020 Diğer kategorisinde Nazar (2,047 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 218 göst.
21 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde 525253 (93 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 638 göst.
31 Ocak 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Birhilall (1,055 puan) tarafından soruldu
+1 oy
16 cevap 709 göst.
18 Haziran 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

377,891 soru

11,310,637 cevap

34,743 kullanıcı

...