0 oy
1,280 göst.
Diğer kategorisinde (2,047 puan) tarafından

Kızlar bebekler ister istemez tv ye maruz kalıyor. 

Video ise ben bez değişirken falan hiç durmuyor o zaman acıyorum henüz 12 aylık öyle bütün gün video izlemıyor yani çizgi film sevimli dostlar kukuli pepe falan  tv de ben evde cok sıkılınca ses olsun diye acıyorum onu da kızım mecbur bakıyor, 12 aylığız suanda siz nasıl yapıyorsunuz yanınızda bebeğiniz varken tv acıyor musunuz? 

29 Cevaplar

+6 oy
(516 puan) tarafından
Hic izlemiyorum diyenlere asla inanmıyorum. Izletmeyenlerin evinde ya çalışan bir kadın vardir ya evini b#k götürüyordur yemek yapmiyordur baska aciklamasi olamaz.
(516 puan) tarafından
Laflarimin arkasindayim ayni fikirdeyim hala. Hadi byby isim gücüm var benim
(516 puan) tarafından
Gulhamam. Yok onun evinde 100lerce kitap varmis kendisi alim biz cahil ahahahaha :))  burda dedikodu postlarini acip acip okumuyorsa bende birsey bilmiyorum git kitap oku burda ne işin var ozaman dimi ama
(1 puan) tarafından
Üff boş insan televizyon izlemekten beynin sulandığı konusunda ne kadar haklı olduğumu bir kez daha anladım. Seni savunan da en az senin kafadan. Siz sanıyorsunuzki burada sizin gibi boş beleş yaşayan eğitim bilim ilimden bihaber cahil cühela takımı var. Allah akıl versin ne diyeyim :D
(516 puan) tarafından
Amin Allah akil versin ihtiyacın var ;)
(1 puan) tarafından
Bir de artılamışlar bunun yorumunu kadın sanki çok hayırlı bir iş yapıyor çocuk gelişimi için :D :D
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Bnm 3 aylık bebegim Bike bakıyor valla 2 yasna kadr yask diyorlar ama mecbur izleniyor yani TV 
(2,047 puan) tarafından
2 yas olsa yine iyi canım 0-3 diyolar bnde bu ara cok yazı gördüm bunun hakkında o yüzden soruyum sizlere dedım
+1 oy
(471 puan) tarafından
Mecbur açıyoruz hiç durmuyor oğlum çok sıkılıyor  bizde 12 aylığız. Bu zaman da nereye kadar izletmiceksin ki. Hele de şimdi ece hapsolmuşken
(2,047 puan) tarafından
Aynen öyle oyalamaya calısmaktan yoruluyor İnsan bi süre sonra
(471 puan) tarafından
Aynen öyle inan aciyorum da 5 dakikadan fazla önünde durmuyor yani oturup saatlerce izlemiyor öyle sakincali bizimkinden bise olmaz
+1 oy
tarafından
Benim kız iki bucuk aylık. 

Açıyorum tv ilgisini çekip bakıyor öyle cok baktirmam ama arada bi oluyor yani oda kaçınılmaz yani 
(2,047 puan) tarafından
Evet malesef kacınılmaz bişey
+1 oy
(5,519 puan) tarafından
tv hep aciktir evde oglum 8 aylik suan izlemiyo kizim 3 yasinda cizgi film olmadigi surece izlemez
(2,047 puan) tarafından
Masallah canım benımkı de 12 aylık 7 5 aylık hamileyim doğunca beraber oynarlar mı acaba kısın falan, seninkiler oynuyor mu beraber büyüğü küçüğü oyalıyor mu
(5,519 puan) tarafından
Ewet canim oynuyolar kucugu emekliyo artik ablasinin pesinden dolaniyo☺️
0 oy
tarafından
Kizim 10 aylik hic izletmiyorum tv veya video. Açmıyoruz genelde evde,artik acsak da dikkatini çekmiyor 
(2,047 puan) tarafından
Bnde öyle karar aldım artık hiç izletmeyeceğim oyalacağım bi şekilde insallah yapabilirim
tarafından
Oyun oynayın canim neden oyalamayasin? 3 yaşına kadar ekrana maruz kalmamali çocuklar
0 oy
(1,016 puan) tarafından
Vala benimki 4 buçuk aylık. Postun Postun yuksrds kalsinn. Maalesef öyle illet bir çağ ki çocuğu netten tabletten TV'den uzak tutsan da bizdeki telefonu görüyor illaki gözü gidiyor  yani
(2,047 puan) tarafından
Evet ya malesef
0 oy
(4,040 puan) tarafından
Ben açmıyorum hiç izlemiyorum yalnız babası akşamları açıyor onda da çocuk bakmıyor haberler ilgsini çekmiyor henüz 5 aylık sıkıntıdan patlıyorum ama açmıyorum beraber kitap okuyoruz bazen spor yaptırıyorum mutfakta yanıma koyıyorum yanında boş boş dursam bile açmıyorum
(2,047 puan) tarafından
Hayran kaldım sana masallah bnım de bu seneki hedefim tv olayını kısıtlamak kendim için eşimde bu konuda bana katılıyo insallah basarabiliriz
(4,040 puan) tarafından
Evlenmeden önce nette bişeyler izlerdim evlendim tv ye pek alışmadım. Şimdi açarsam alışırım çocuk da öyle gider. Kısıtlamak bilinçli olarak programları belirlemek daha sağlıklı
0 oy
tarafından
Tv hep acik ama reklamlar haric ilgisini cekmiyo bakmiyo bile 
(2,047 puan) tarafından
Oy masallah ne güzel ya
0 oy
tarafından

Tv den kukuli bide su elçilerini izliyo oğlum ama saati var onunda aksama kadar değil 

(2,047 puan) tarafından
Sınırlı oldugu sürece bnde sıkıntı görmüyorum ama benımkı bağımlı olmus o yüzden sordum soruyu da
0 oy
(1,982 puan) tarafından
3 bucuk aylik oglum hic tv acilmiyor evde .cocuk sarkisi acarim telefonu yüksege koyarim muzik dinleriz spor yapariz dans ederiz egleniriz.annemgil goruntulu arar onlara oglumu gosteririm oglum telefonu bilip bakmiyo ses ariyo oype olunca sıkıntı olmuyo canim
(2,047 puan) tarafından
Senınkı daha küçük canım hareketlenınce oyalayacak bişeyler arıyo insan bi de ben 7 5 aylık hamileyim bazen gücüm tükenıyor azcık dnleniyim diye acıyorum malesed
(1,982 puan) tarafından
Haklisin canim ama bu aylarda izletenler bile var
0 oy
(2,241 puan) tarafından
onceden acmiyordum canim sonra actim ilk gun cok izledi sonra dikkatini cekmedi bakmadi acip anune koymuyorum oynuyorum simdi hergun acik sesi kisik dikkatini hic cekmiyo bi bakiyo kafayi geri donduruyo ne kadar yasaklarsan o kadar bakiyo misafirlikte bile bakmiyo millet sasiriyo cocuk nasil nlur da bakmaz diye :) 
(2,047 puan) tarafından
Maşallah diyelım de nazar değmesin kuzum :) insallah hep böyle gider, benımkı bağımlı olmus artık kapatınca ağlıyor ilk baslarda hiç dikkatını cekmezdi
(2,241 puan) tarafından
arkasini cevir oynat canim sesini de kis tv nin sen izle canin sıkılınca ses olmayinca pek dikkatini cekmiyo . umarim istemez . insanin cani sıkılıyor yoksa tv olmayinca illaki gun boyu . saol canim
0 oy
tarafından
Ben hamile oldugum halde cok sikilmadikca acmiyorum bebegim olunca da acmayi dusunmuyorum alustirmicam allahin izniyle.nasi egersen öyle gider 
(2,047 puan) tarafından
Aynen öyle canım
0 oy
(148 puan) tarafından
Evde TV izleniyor İkizlerim var reklam cıkınca bakıyorlar hangisinin bakmamasını sağlayım yani baktırmayın diyorlar ama yapacak bişiyim yok ama ellerine telefon vermiyorum 7 yasında oğlum var ona bile tek vermem illaki bakıyor cocuklar TV ye 
(2,047 puan) tarafından
Aynen yaa bndr bunu dıyorum ne kadar engellersen engelle baktırmak isteme izliyorlar bi şekilde çnkü bizler izliyoruz
0 oy
(12,777 puan) tarafından
İster istemez izliyo ilk 3 4 ay izlemedim baktım merde görse büyülenmiş gibi bakoyo evde de acıyorum annemlere kayinbaba gelince vs izleniyor mecbur ama şuan 14 aylık yemek yerken bakoyo çok aşırı değil artık sıkıldı oyuncakları ile oynar ben asla katiyen tu kaka diyemem kızıma TV den de video dan da çok sy öğrettim düzgün ve sinirli sayıda old sürece bnce güzel Bi şey belgesel vs izliyoruz******n sesleri çıkartıyoruz 
(2,047 puan) tarafından
Çok haklısın canım kesinlikle izleyemeyecek diye bişey yok teknoloji çağındayız ve bizde telefonu elimizden düşürmüyoruz o yüzden sen iyi yapmıssın
(12,777 puan) tarafından
Maalesef bizimde el de tel dusmito ondan ne kadar faydalı şeyler bakitirsak o kadar iyi
0 oy
tarafından
Tv tabi ki izliyorlar ama sürekli değil yasak koyduğun zaman ağlıyor tv için ama çizgi film açıyorum izle diyorum 2 dk bakıyor tv ye sonra sıkılıp kalkıyor yaramazlık yapıyor açsamda izlemiyor yani 
(2,047 puan) tarafından
Aman izlemesin ne güzel ama benımkide ilk basta öyleydi sonra bi baktım bağımlı olmus hiç kıpırdamadan izliyor kaaptınca da ağlıyor
0 oy
tarafından
Açıyorum mecbur açıyorum oğlum çok aktif benimle oynamayı da sevmiyor totosunu dönüp gidiyor bazen çok istiyor kumandayı veriyor mecbur açıyorum çocuk evin içinde bunalıyor 
(2,047 puan) tarafından
Bende öyleyim cok fazla dısarı da cıkmadığım için oyalayacak bişey kalmıyor bi süre sonra
0 oy
tarafından
Oglum 13 atlylik tv de dikkatini ceken bisey olursa oyle izliyo telefin vermemeye calisiyorum 
(2,047 puan) tarafından
Bende daha cok dikkat edicem artık beyinleri boş herşeyi kapıyorlar
0 oy
(1,865 puan) tarafından
Kuzum eşim farklı yehirde görüntülü görüşme yapıyorum gvrüyor ekranı. Şuan annemlerde kalıyorum ikiz benimkiler biri benimye kalıyor ben göstermiyorum amadiğeri annemle yatıyor annem bebişi durduramayınca tlfn gösteriyor. Bunun,dışında salondaysak ses olsun diye açılıyor tv ama bebişleri tv. Ye ters şekilde koyuyorum 7 aylık. Karşısında oyun falan yaparak oyalıyoruz ama arada bakıyorlar tv. Ye çok dikkatli bakmıyorlar   2 3 aylıkkeh daha dikkat ediyorlardı. İnşallah bakmazlar birde şuan dışarıda çıkamadığımızdan eminim birçok kişi göstermiyorsa bile gösterecek tv malum gündemi izleyip takip ediyoruz tv den. Keşke baktırmasak bunlara 
(2,047 puan) tarafından
Keske canım ama evde olunca insan da merak edıyo önce kendimize söz geçirebilsek keske, içim rahat etmıyo öyle olunca
0 oy
(350 puan) tarafından
1 yaşında kızım var bizde öyle tv izlemiyoruz hatta odanın kapısı kapalı duruyor gece kızım uyuyunca eşim oturup izliyor sürekli birlikte vakit geçiriyoruz kızımla geziyoruz temizlik yapıyoruz tavsanimiz var onunla ilgileniyoruz bütün gün yani mutfakta zaman geçiriyoruz canım tleefonuda babam falan aradığında yada eşim aradığında kızım çok konuşmak istiyor oylelikle veriyorum eline gel gel dede baba falan diyor ha evet bi kaç defa izlettim sonra baktım sürekli izlemek istiyor dikkatini dağıtacak farklı yöntemler bulmaya çalışıyorum artık şu siralar sürekli evdeyiz bakalım bu süreçte napıcaz 
(2,047 puan) tarafından
Bende ilk baslar az izletiyordum snra baktım kapatınca ağlıyor açtırmak istiyor bağımlılık baslamıs bildiğin canım, bnde sürekli oyalıyorum ama bazen cok yoruluyorum bi de 7.5 aylık hamileyim gücüm tükeniyor
(350 puan) tarafından
Valla sana hak veririm canım benimkide öyle çünkü getiriyor telefonu bana aç diyor resmen yada televizyonu itiyor aç diyor ama çok kısıtlamak da istemiyorum anneler için kurtarıcı resmen Bnde çok yoruluyorum yemek yap süpür sil derken ama onların iyiliği için iste

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 429 göst.
6 Eylül 2020 Kültür-Sanat kategorisinde ♥️♥️HİRANURRR♥️♥️ (5,913 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 218 göst.
21 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde 525253 (93 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 638 göst.
31 Ocak 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Birhilall (1,070 puan) tarafından soruldu
+1 oy
16 cevap 711 göst.
18 Haziran 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,258 soru

11,321,615 cevap

34,766 kullanıcı

...