0 oy
625 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Yaramaz çocuklarınizla nasil bas ettiniz kizlar oglum 4 yasinda ama beni yıldırdı artik inanin aglayarak yaziyorum bide 7 aylik ikinci ogluma hamileyim dua eder oldum huyu bu ogluma benzemesin diye evde bana bi zarari yok ama bi yerde burnumdan getiriyo insanlara bakiyorum çocuklarıyla cok guzel egleniyorlar ama bizim için oglumuzla disari cikmak bi eziyet simdi bana kızanlar olabilir belki şükür et diye ama cocugu boyle olmayan anlayamaz beni az once yemege gidelim dedik 15 gündür evdeyiz (babannesine gidip gelirdik komşusu korona oldugu icin ona da gitmiyoruz) inanin yemeğimizi bitirmeden kalktık mizmizligi yuzunden. Yani cok zor böyle çocuk Rabbim canını sag eğlesin ama guzel huyda versin insallah galiba hamilelik psikolojide etkiliyo hemen gözümden yaşlar suzuluyo benim gibi olan anneler nasil bas ettiniz çözümü var mi yoksa sadece zaman mi??

13 Cevaplar

0 oy
(1,094 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Ah canım ah anlıyorum seni neler cektiğini. Hep kavga ediyoruz bu yuzden eşimle. Doktora götürdüm ben hiç birsey yok denildi. 
tarafından
Yani evet biz yine tahammül ediyoruz ama babalarin sabri da yok artik cok kucukte degil gectigimiz ay 4 yasi bitti 5e girdi seneye okula baslicak anaokuluna esime diyorum bizi atarlar 1 haftaya okuldan diye cok zor gercekten
(1,094 puan) tarafından
Bende aynısını dusunuyorum. Bir dakika durmuyor esyaları gectim artık kendine zarar verir diye korkuyorum. Evimde hala süsüm birseyim yok
tarafından
Benimde o kadar sade bi evim var ki esim mobilyaci olmasina ragmen bi televizyon unitem bile yok insanlar yapmiyo almiyo saniyo ama biliyorlarki evde biz neyle basediyoruz:) bizimki duvardaki televizyonu bile dis fircasi atti kirdi gecen sene bide asagida olsa arkasına gecer yere atar
Canlari saolsun insalah napalim analik zor:)
(1,094 puan) tarafından
Aynen ne ünitem var ne vitirinim.daha orta sehpayı bır ay once cıkardım koydum.zor vallaha
tarafından
Aynn aynn benimde hic biseyim yok:))
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Ah canım eminim çok zor :/ hiperaktif demek ki oğlun genelde böyle çocuklar çok zeki olur derler 
tarafından
Normal olsaydı keşke cnm:((
tarafından
Bide erkek çocuk işte bende şimdi oğlana hamileyim büyük ihtimalle baya yaramaz olcak durmuyor hiç hep sert tekmeler her dk :( kızım maşallah o kadar çok uyumludur ama artık o rahatlık benim içinde bitti sanırım :(
tarafından
Insallah ablasına çeker cnm huyu çünkü erkek cocuk cok zor gercekten Allah şimdiden yardimcin olsun :(
tarafından
Amiiin inşallah canım senin oğlana da sakinlik versin inşallah
tarafından
Aminnn cnmm aminn:)
0 oy
tarafından
Ben ogluma yaramaz diyordum ama oyle cocuklar gordum ki sukur ettim karsisinda sakin okmaya calisiyirum ben bagirdigim zamn daua cok hırçınlaşıyor sakince konuşmaya çalış 
tarafından
Herseyi ağlayarak yaptırmaya çalışıyo ve aglamaya baslayinca ben sakinde olsam bağırsam da beni duymuyo çözümü alip eve gelmekte buluyoruz sonra hem o uzuluyo hem biz:(
0 oy
tarafından
Benim oğlum öyle evde bütün gün ağlıyor herşeye bağırıyor beş dakika oturmaz emin ol çok konuşuyor karşına alıp güzelce konusayim diyorum banamisin demiyor yorulmak nedir bilmiyor  bebeğimde var onun kıskançlığı davar üstünde tam bı Tazmanya heryeri yıkıyor evde kaynana kayınbaba da var .... Allah'tan kayinbabam var onun elinden tutup dışarı çıkarıyor bazen bahçede vakit geçiriyor onunla .. ilgisini çekecek bişey varsa beraber  yapmayı deneyin birazsakinlesiyor 
tarafından
Dedigin gibi dogumdan sonra nasil olur bilmiyorum daha mi beter olur..
Cok cabuk sıkılıyo herseyden bilemiyorum cnm ya cok zor:(
tarafından
Daha çok ilgi çekmeye çalışacaktır kardeşini düşmanı gibi görecektir her fırsatta canını acitmaya başlayacaktır bunları yapmaması için ben şöyle yaptım .... Doğum yaptım hediye çiçek gelmişti bebekli şemsiyeli çok tatlı bı cicekti ..sabah babası hastaneye getirdi oğlumu bende dedim oğlum bak kardeşim sana hediye almış geldiği yerden çiçek getirmiş o kadar hoşuna gitmişti ki eşim biraz abur cubur getirmişti onlarında eline verdim kardeşin sana getirmiş dedim o zaman çok sevinmişti .... Hissediyor özellikle şuan biliyor bı kardeşi olacağını daha çok huysuzluk yapıyor ..benim odun kopuyordu nasıl yapicam diye ama inanirmisin tam tersi oldu oğlum.uysallasti akıllı sakin kardesini çok.seven bı çocuk oldu...herkes diyordu senin işin çok zor ama hiç öyle olmadı çok şükür
tarafından
Evet onu bana da soylediler sevdigi bi oyuncagi al kardesin getirdi sana diye verirsin diye
Maşallah cnm 41kere Masalalh Allah daha iyi etsin insallah bana da dua et cnm benim oglumda cabuk kabullensin kardeşini
0 oy
(118,971 puan) tarafından
Hiperaktif cocuklaron gelecegi cok parlak oluyo 
tarafından
Analarının emdiği sütü burnundan getiriyolar ama
0 oy
(2,054 puan) tarafından
Bende ayniyim son 10 günüm oğlum 4 yaşını geçti çok hareketli arti bı de herşeye zirlamasi var kafam kaldırmıyor artık ama sabır etmeye çalışıyorum düzelecek diye bekliyorum şimdi kızım insallh bu kadar olmaz diyorum çünkü cidden yoruluyorum  misafirlikte özellikle çocuklu yerlerde aşırı yoruyor sürekli peşindeyim artık uzunca bir süre bı yere gitmem ikinciylede zor olur
(2,054 puan) tarafından
Aynen böyle çocuklu annelere gezmek bi topluma Girmek hak getire napscaksn büyüyüne kadar sabredip oturacaksin ya da gittiğin yerden çabuk kalkacaksin her çocuk bı değil ama şimdiki nesil çok fena valla anamızı ağlatıyor laftan sözden güzelce konuşmaktnda anlamıyorlar en iyisi olduğu gibi kabullenip fazlada takmayacaksin sonra zarari sana olur yarın birgün düzelir diye düşün hep illaki böyle kalmayacaklar Allah dağına göre kar verirmiş
tarafından
Evet cnm Insallah düzelecekler cok yakınlarıma gidicem gidersem de yada giderken birini kaynanama birakip gidicem Allah guzel huylar versin hepsine ne diyim,...:)
(2,054 puan) tarafından
Amin amin amin inşallah canları sağolsun yeterki analık kolay değil her güzel şeyin zorluğu var Valla sende yine kaynana var bende o da Yok ki ama kardeşi gelince az biraz düzelir diye düşünüyorum çünkü bizimki yalnız yaşadığımız yerde çocuk Yok arada geliyorlar ya da biz gidiyoruz
tarafından
Insalalh duzelir cnm benim gittigim yerlerde cocuk var ama onlarlada anlasamiyo mesela bi oyun oynuyolar eger kazanamazsa basiyo yaygarayı.
E karsisindakide cocuk  yani napicagimi ne dicemi şaşırıyorum bazen
(2,054 puan) tarafından
İnşallah aynı demekki benimkide öyle yenilgiye de gelemiyor
0 oy
tarafından
Benim kızımda çok mızmız 10 buçuk aylık doğduğundan beri yapışık geziyoz. Emekleyince rahatlarsın dediler ama tam tersi oldu bide hersey den korkuyo seslerden filan Bi elimde onu taşıyorum diğer elimle yemek yapıyorum 
tarafından
Kizlar akilli olur derler bide..
Allah yardimcin olsun cnm büyüdukce dertleride buyuyo derler ya aynn oyle  daha 4 yasinda oglum ama okul zamanlarini falan düşünemiyorum bile
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Benim oğlum 14 aylık bebek arabasında veya motor otomobil gibi bi taşıtla giderken sıkıntı çıkarmıyor ama bir yere varıp yarım saat drunca sıkılıyor huysuzlanıyor
tarafından
Daha kucuk cnm seninki Inslalah düzelir
Benim oglumda arabada sikinti çıkarmıyor ama dedigin gibi gidince burnumdan getiriyor
0 oy
tarafından
Benim oglum da öyle 1,5 yaşın da evde dediğin gibi biseyi yok gittiğimiz her yeri yerle bir ediyo herkes diyo peşin de kosuyosun ay ama napiyim geçen bi dükkana girdik kaşla göz arasın da bişeyleri aldı hemen her yeri indiriyor enerjilerini atamıyor lar bence
tarafından
Napmak lazim bilmiyorumki atmasi icin eşimle konustum artik bu oglanda naptiysak otekinde yapmayalim diye dedigin gibi bende her yerde peşindeyim bana da 2 oturup sohbet edemedik diyolar ama ben oturursam evin hali harap.yani..
Canlari saolsun ama guzel huylarida olsun inslalah
tarafından
Ben gittiğim her yerde ilk kırılacak ne varsa kaldırıyorum kapıları da kapatıyorum ee napiyim mecburum ilgi istedikleri için de bazen daha hırçın olabiliyor lar boyama filan yapın beraber sulu boya yapa bilir büyük sonuçta puzzle alın ilgisini çeke bilir alışırsa sever
tarafından
Boyama yapıyoruz oyun oynuyoruz bakalim kardesi. Gelince napicaz Allah sabrini verir inslalah
0 oy
(1,790 puan) tarafından
Canım anaokulu o tür çocuklar için çözümdür bence. İyi bir öğretmene düştümu bak nasıl değişiyor. Şimdi virüs var nasıl olur bilemem ama durumun varsa bir dahaki seneyi bekleme bu sene gönder anaokuluna. Bazı devlet okullarında küçükler için de sınıf açıyorlar ama bu sene olur mu bilmem. 

Rabb'im nefsini kontrol etme gücü versin sana. Ama unutma Allah dağına göre kar verirmiş ve sevdiği kulunu sinarmis. 
tarafından
Cnm bi yoruma daha yazdim onu bile düşünüyorum yani:)
Eşime diyorum kesin bizi okuldan atarlar buna kimse sabredemez diyorum
Ama insalalh dedigin gibi anaokulu bi çözüm olur küçük bi ılcedeyim ve sadece 1 anaokulu var ve sanirim acmicaklar onlarda ama acilinca gerekirse 2 sene gondericem Allahin izniyle:)
Cok saol cnm benim:))
0 oy
(894 puan) tarafından
Canım benimde 15 aylık oğlum var hem evde hem dışarıda yakamdan inmez inerse evi alt üst eder hergün en az bir kere kafasını sert bir şekilde bir yerlere çarpar vurur. Olmadık ummadık işler yapar ben şimdiden yoruldum. Ne babası ne ben hiç böyle değilmişiz ama yeni nesil acayip enerjik ve çoğu böyle 
tarafından
Bizde esimle konusuyoruz boylemiydik acaba diye annelerimize soruyoruz bu kadar olmadigimizi söylüyorlar kime cekti bizde anlamıyoruz ama dedigin gibi yeni nesil sanirim:/
0 oy
(894 puan) tarafından
Küçükken nasıldı 
tarafından
Cnm bebekken beni cok yormadı evet uyumazdi ama uyumadigi zman sabahlara kadar aglayan bebeklerden değildi zaten uykusuda yeni yeni duzene girdi he duzen dedigimde yine buçuktan asagi yatmiyo ama ben buna duzen diyorum çünkü ben cookk 4lere 5lere kadar uyanik kaldim daha gecen senelere kadar yani
(894 puan) tarafından
Küçüklüğü benim oğlana benziyor az uyur ama ağlak değil evet sık sık uyanır tok olsa da su ihtiyacı olmasa da uyanır 1 saate bir ben de uyudugumdan birşey anlamıyorum gündüz 1 1.5 saat uyur gece iyi uyur ama işte 1 saate kalk yat her seferinde kucağına al emzir Bi en az 5dk hep böyle hala değişmedi bakalım ilerisi nasıl olacak
0 oy
(266 puan) tarafından
Anlıyorum seni canım hamilelik daha da etkiliyor çocuk büyütmek kolay mı sabret kaç sene sonra değişir inşallah bide yaramaz çocuklar daha akıllı olurmuş üzme kendini valla bende çok sinir oluyorum ağlıyorum sonra diyorum sağlıklı olsun da napoyim oda öyle işte sabır sabır sabır geçecek hepsi 

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 447 göst.
23 Aralık 2023 Aile kategorisinde Seda54 (185 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 342 göst.
28 Nisan 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 312 göst.
11 Kasım 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 435 göst.
5 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Aselin annesii ❤❤ (1,082 puan) tarafından soruldu

376,991 soru

11,282,458 cevap

34,686 kullanıcı

...