0 oy
1,029 göst.
Aile kategorisinde (54 puan) tarafından
arkadaslar 3 yillik evliyim birtane 6 aylik bebegim var

abim 20 yildir cezaevinde yatiyordu cezaevinden cikti 20 yil ceza yatmis bi insanin piskolojisi malumunuz 

sonra bazi nedenler yüzünden kensdini kesti 200 tane dikis vucuduna atildi kenidini camdan atmaya kalkti annemle birlikte yasiyorlardi ikisi polis itfaye ekipleri ambulanlar 8 tane haber kanalinda ve gazetelerde cikti olay bu olaydan kisa süre sonra abim tekrar cezaevine dustu kendisine kimlik soran polislere diklendigi icin zaten denetimli serbestligi vardi 

annem bu arada cok yiprandi cok üzüldü piskolojik olarak evinden nefret etti gitmek istemedi evine 

sonra bende annemi alip bizim evimize getirdim destek olayim kafasi dagilsin diye 

annem bizde kalmaya basladi 10 gün falan sonra esim beni birgün aradi evde oturuyorum evimize cok uzak 2 saatlik bir parkta beni arkadaslari gormus seni gormusler dedi bende sinirlendim tepki verdim ben evdeydim kim gorduyse karsima gelsin dedim 

sonra saka yaptim dedi bnde cok kizdim o esnada telwfonla konusurken annemde yanimdaydi 

neyse bu olay gecti dün yine beni aradi annen evine artik ne zaman gidecek ben onun yaninda rahat edemiyorum sen annen varken bana askim demiyorsun adimla sesleniyorsun gelip sırtımı yikamiyorsun sonra anneme gitmesini soyledim ve aksam esyalarini toplayip evine gitti cok üzüldü 

sonra esimle oturduk konustuk annenden rahatsiz olmuyorum ama sen beni annenin yaninda adam yerine koymuyorsun benle ilgilenmiyorsun bakmiyorsun dedi tartistik atıştik o bana ben ona bugünde dolapta ne kadar elbisesi ayakkabisi montu ic camaşırı varsa toplayip gitmis üstelik bu ilk gidisi degil daha öncede bir hafta kadar gitmisti bu üc etti  cok yoruldum cok bıktım artik ne yapamacagimi sasirdim yuvamin yikilmasini istemiyorum ama artik gücüm kuvvetim kalmadi huzurla evimde oturmak istiyorum  ama olmuyor bana dun aksam senin çenenden biktim üc yildir adam olmadin sürekli annenin pesine düstün evine sahip cikmadin vs. vs. boyle deme sebebide önceden haftada bir yada iki kez anneme giderdim burda komsum falan yok  arkadasimm yok aksama dek yanlizim

27 Cevaplar

+1 oy
(879 puan) tarafından
Üç seferdir donunu falan alıp gidiyo her seferinde de donuyor mu
(54 puan) tarafından
ilk basta ben 7 gunluk lohusayken cikti gitti 10 gün gelmedi ben evde yanliz kafayi yiyecektim bir hafta evde bebekle yanliz kalip annemgile gittim ordan getirdi beni
ikinciye tartistik yine giti bir hafta gelmedi ben yine annemgile gittim bebegim kücük gece uyuyamiyorum yanlz vesvese geliyor gunduzde bebegim uyumuyor uykusuzluktan bayilirim diye gittim annemlere buda üc etti evden gitti herseyini almis toplamis gitmis dün bana söyledi burda oturun cocukla bn  istemiyorum cenenden biktim gelmiycem dedi ve gitti
-Reklam-
+1 oy
(662 puan) tarafından
Kocan belli yollu yani canim koy tekmeyi yapcak bisi yok bir degl iki degl sürekli yapiomus neyineguvenio nereye gidio dusundurucu 
(54 puan) tarafından
bnde cok yoruldum biktim artik
+1 oy
(476 puan) tarafından
Nereye gittiği bellimi peki cocuk olsa yapmaz öyle bi sacmaligi
(54 puan) tarafından
cocugumuz  var canim
(476 puan) tarafından
Çocuğunu da  düşünmüyor o zmn Allah yardımcın olsun
(54 puan) tarafından
7 günlük lohusayken de gitti bir hafta gelmedi
(476 puan) tarafından
Geri geldiğinde kapıyı açma nereye gidiyosa kal orda de sürünsün böyle eşleri anlamıyorum ya evi terk etmek nedir
+1 oy
(554 puan) tarafından
Bir eğer ben annesine saygı gosteriyorsam oda aynı şekilde davranmalı iki gidiyorsa onca gün nerde kalıyor ki gitmesi başlı başına yanlış çocuk benim tek değil boşanma söz konusu olunca benim demesi biliyorlar üç ben öyle bir adamla hayat geçirmem herseferinde çekip gidiyor benim babamda ceza evinde eşim beni kendisi götürüp getirir aile sorunu oldumu evin oğlu gibi davranır ilk çocuk destek olmak zorunda zaten 
(54 puan) tarafından
onun annesiyle anlasamiyorum ama saygida kusur etmem
(554 puan) tarafından
Anlaşmak şimdi şöyle eve gelince saygı gosteriyorsan tmm dir zaten ben uc senelik evliyim birlikte oturuyoru Z ufak tefek sorunlar hariç annesi ne kadar konuşsa ses etmem tartışmak bana göre değil eğer onca şeyi alttan alıyorsan oda aynı şekilde davranmalı ki annesinin sorunu olunca koşup gidiyorsan oda aynı olması gerekiyor bence eşini karsini al konuş
(54 puan) tarafından
canim annesi bni hep hor gördü istemedi ogluna yakistiramadi cingenlere benziyor falan daha neler neler söyledi evime gelmez keske gelse cok mutlu olurdum
gelmiyor tenezül etmiyor diye küsüyorum üstelik bebegimi hep ayagina cagirir torunumu sevicem giderizde ama hic evime gelmez yeni dogum yaptigimda geldi yabanci gibi  evde topuklu ayakkabi giydi rujlar makyajlar mini bir etek yani soguk bir kadin oturup derdini dinleyecek muhappet edecek anne sicakliginda biri degil
+1 oy
(549 puan) tarafından
Tam dıcktm esinde ilgi bekliyor dmkkı rahat edemiyor annenı kırmadan soyle diye ama esın bıldıgın bahane arams cnm. Annenı kırma onun ynnda ol bzde anneyz yazık neler yasams kadın 

Tabı snde öyle Allah sana sabır versin ıns 
+1 oy
(10,411 puan) tarafından
Ahhh bu anlayışsız ******** kocalardan nedir bu kadınların çektiği sanki liseli aşık gibi aşkım demiyosun annen gitsin nedir yavv biraz saygı biraz hürmet eder insan büyüğüne onun annesi gelirse yine aynı davran bakalım kendi annesinede gitsin diyecekmi kardeşinin olayida eşini hiç ilgilendirmez yazık krbdisini mahvetmis
0 oy
(4,666 puan) tarafından
Eşin abartmis canim kıyafetlerini toplayip gitmekte ne
(54 puan) tarafından
portmantodaki ayakkabilarini bile almis her seferinde gidiyor
(4,666 puan) tarafından
Gitmek icin bahane ariyor gibi sende annengile git biraz anlasin hemende gelme
(54 puan) tarafından
tam 6 kez gittim annemlere artik birdaha giders3m dönüsü olmaz hic bi sekilde
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Kocan gitmek için bahane arıyor başka açıklaması yok yazık bu insan için annenin kalbini kirma bari
(54 puan) tarafından
çenenden biktim eksiisi gibi degilsin gelip sirtima sürmüyorsun askim demiyorsun boynuma sarilmiyorsun bahaneleri bunlar hep
(7,441 puan) tarafından
Laf cambazlığı yapıyor sana vicdan yaptırmaya çalışıyor adam olan oturur ne derdi varsa adam gibi konuşur gidesi varki bahaneler turetiyir
0 oy
(13,648 puan) tarafından
Kız bırak cehennemin dibine gitsin.

Anneni niye yolladn onun lafıyla?

Sırtı yikanmiyormusmusmus.

Anlayışsız herif.
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Annene yaptığın hiç olmamış .. abinden yana zaten kadın çekmiş yıllarca şimdi bide senden kovulmus ah analar eş bulunur da ana bulunmuor
(54 puan) tarafından
anneme git demesem onun yaninda esimle kavga edicez kadin iyice üzülecek esim cok tavirliydi ondan dolayi git dedim anneme
(4,961 puan) tarafından
Eşinle kötü olaydın canım bak yine gitmiş zaten hayırsız şey.. annene de git demenden iyi olurdu gibi geliyor bana yine doğrusunu sen blrsn
0 oy
tarafından
Anneni neden yolladin esinin lafiyla ?

Birak gitsin ya ergen midir nedir allah askina yasi kac bu adamin
(54 puan) tarafından
36 yasinda bnde 23
tarafından
4o yasina dayanmis hala hareketlere bak ya
0 oy
(2,768 puan) tarafından
Annen konusunda birşey diyemiycem onun annesi gelse sende öyle rahat edemezsın zaten kadında gitmiş olay çözülmüş bunun üzerine evden gitmek ne kadar mantıklı olabılır ki. Bilemedım.. Çekerim bunu böyle dersen otur bekle katlanamam diyorsan iyice  bir düşün ilk değilmiş birde üstelik
0 oy
(48,529 puan) tarafından
cocuk olsa boyle davranmaz yok parkta gördüm yok bilmem ne

tutki arkadasi parkta gördü kime ne belki hava almaya ciktin

evden gitmek ne demek sebepsiz yere

annene destek ol sen sana ondan fayda var esin kocalik yapmiyor onun icin anneni üzme

(annenin sizde kalmasi konusunda esin haklı evi var sonuçta annenin bir hafta kalip kendisi gitmeliydi)
(54 puan) tarafından
canim annem durup dururken gelmedi abim kendini kesmis her yer kan revan icindeydi evi temizledik halilari yikamaya verdik ama annemin morali berbatti normal zamanda gelip uzunca kalmaz zaten yani bu duruma özel biseydi bu
annemin abimin yasadigi olay haberlere bile cıktı
abim cinnet gecirdi anneme bicak dayadi annem kötü seyler yasadi o yuzden bize getirdim
(48,529 puan) tarafından
Allah kolaylik sabir versin kadina anladim canim. ben surekli kalacak sandim.
(54 puan) tarafından
bir ay falan kalsin kafasi dagilsin diye
0 oy
tarafından
Canım şöyle deyim sayımda aynı şekilde cezaevinde yattı 3-4 sene valla aynu pskoloji bişey oldumu pilini pirtisini toplar gider geri gelir ama eşi maşallah çok sabırlı hep bekler hep Bekler ,Kal demiyorum boşan veya boşanma da demiyorum huyuna git demekki bublar hep böyle aynı sabret bakalım ,annen konusunda herkez aynı bence ben kaynanamın bizde kalmasını istemem ha gelecek olsa beni dinlemez de rahat edemiyorum yani hak ver demiyorum ama sabret biraz daha bakalım aynı bahaneleri dayım da uyduruyo dediğim gibi bence bunlar hep aynı tavırları
0 oy
(216 puan) tarafından
Cnm eşinin ailesinin evliliği nasıl? Yanlış anlamazsan ve esin ve sen kaç yaşındasin.bunlar çok önemli. Eğer bir insanın evinde evliliğe değer veren kimse yoksa oda değer vermeyebilir (herkes için gecerli değil tabi)yada evlilik bagliligini görmeyen varsa ..

Yaş ta çok önemli hemde çok 

Tabi bide karekter meselesi var ama başka etkenleri var mesela bekar arkadaşı varsa bu bile etkiliyor yüzdesi az ama boyle böyle ..ve tabi ben giderim geri gelirim hersey yine yeniden başlar diye alismista olabilir.

Mesela sen eve geldiğinde baristiginizda nerde kaldığını ogrendinmi? 

Bu evde kal çünkü gene geri gelicem demek istemiş bence ama bu nereye kadar gider eğer kapıyı rahatça kapatabiliyorsa sende çok emin kaybedecegini bilmesi lazım eve geldiğinde bütün olanları duygu düşüncelerini vs konuşup güzelce bir daha olduğunda bu gider ve geri gelmeZi hissettirmen gerekirdi. 

Anne konusunda oda haklı sende haklısın benimde bir annem var ve onu çok düşünüyorum. 

Sen karar ver bişey diyemem ama bukadar kolay gitmemeli 
(54 puan) tarafından
esimin ailesinin evliligi iyi degil daginik bir aile ler
 bn 23 yasindayim esim 36 yasinda
(216 puan) tarafından
ANNe baba gerçekten cok önemli .hani diyorlar ya çocuğunuza örnek olun işte bu tatlım. He herkes tabiki böyle değil ama genelde dağınık ailelerin çocuklarıninda evliliğin de problem olur çok yakından biliyorum bu durumu çünkü
Hani bu acidanda gör diye söyledim hersey sende biter ayrılık hayatının bitişi değil bak annen var annen bebeğe bakar çalışırsin ama evliliği ayakta tutmak lazım kadına düşüyor hep ya evinde kalicaksin acmiycaksin kapıyı ya annene gideceksin donmiyceksin uzun süre bakalım senin için ne yapıyor bekle bişey yapmiyorsa zaten donsende gene bitecek bir evlilik yavrum zararın neresinden donsen kar. Ama bunuda belirtilen seni seviyorum ama sadece bu yetmiyor bu yaptığın beni uzuyor sana guvenemiyorum vs vs gibi güzelce konuş eğer tekrar dönerse bunu bilsin öyle gönder gitsin ispat etsin evliliğini kurtarmak istiyormu bak.
Annen içinde direkt soylemeseydinde sana gidelim kalalim deseydin çok üzüldüm valla allah yar ve yardımcın olsun yine haberdar et elimizden bişey gelirse söyleriz sana hangisi mantıklı gelirse onu yaparsın allaha emanet ol
0 oy
(580 puan) tarafından
anneni niye gonderdin ben olsam budaha gelmezdim wvine ve esin kendi annesini gnderiyr mu  
0 oy
tarafından
Kıyafetlerimi toplayıp gitmesi gereken sen Ken o mu yapiyor hey Allahım ya adam olsun evime sahip çıksın o ne öyle  eşyalarını toplayıp gitmek gelirse kapıyı kilitle nerden geldiyse oraya gitsin ... Bunu da duydum yaa.....

Allah en çok annene sabır versin yazık günah kadına yaaa evladı nasıl kendini öyle keser annenin yanında ol kuzum madem eşyalarını toplayıp gitti sende annene destek ol dönüp dolaşıp gene sana gelir ... 
0 oy
(162 puan) tarafından
Canım bence senlik hiçbir durum yok anneni bile göndermişsin ne kadar zor bi durum bu aslında ama senin eşin kendine kafa izni veriyor sanırım ne demek toplanıp gitmek hemde yok yere sen ne yaptın da seni cezalandırıyor anlamadım 
(54 puan) tarafından
ortada hic birsey yok oturduk konustuk insan gibi benden sikayet edip durdu
(162 puan) tarafından
Hayırlısı olsun canım Allah büyüktür
0 oy
tarafından
Ne yapıyor nereye gidiyor bu adam ya alma eve meve ne gidecen otur mis gibi evinde ne hali varsa görsün oldu ilgilenmiyor lohusayken insan bırakılır mı yuvayı yıkmak istemiyorum diyosun da ortada yuva kalmamiz ki zaten 
0 oy
(5,308 puan) tarafından
Onların kendı ailesi olunca seslerini çıkarmıyorlar bizim ailemiz olunca rahatsz oluyorlar bide elbiseleri toplayıp gtmesı senı de yalnz bırakması çok saçma insn yuvası yıkılmasın istemıyor ama bunlar byle yapınca ınsn soğuyor vala 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 271 göst.
0 oy
12 cevap 546 göst.
12 Şubat 2021 Diğer kategorisinde berak (373 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 559 göst.
7 Aralık 2020 Aile kategorisinde Denizyildizi (390 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 186 göst.
2 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Masume 76 (12 puan) tarafından soruldu